Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kkts

Do 6500 zł: Longines, U-Boat czy Oris?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Choć rozpocząłem swoje dywagacje dotyczące kupna nowego zegarka od wczorajszego tematu Czy Schaumburg czy Balticus, ale "odkryłem" Chrono24 i jakoś samo wyszło, że można mieć więcej za mniej ;)

Zwłaszcza, że znalazłem swoje marzenie U-Boata 9007 Sommerso niemal dwa razy taniej niż w Polsce.

Ale są jeszcze lubiane przeze mnie Orisy czy Longinesy (bardziej z sentymentu i dla połechtania ego, bowiem marka jest rozpoznawalna i uznawana u nas za Premium).

Stąd  moje pytanie:

który z tych zegarków polecacie do noszenia na co dzień? Lubię duże koperty, więc dla mnie to zaleta.

Konkretnie: który z tych zegarków jest najlepiej wykonany? Mechanizm manufakturowy ma tylko U-Boat i to mi się naprawdę podoba, ale nie wiem jak z jakością na dłuższą metę u Fontany.

A Schaumburg nadal chodzi mi po głowie ;)

1. https://www.chrono24.pl/uboat/sommerso-9007a--id12268041.htm

2. https://watches24.pl/pl/p/SCHAUMBURG-WATCH-AQM-4-3D/231

3. https://www.chrono24.pl/longines/hydroconquest--id20863925.htm

4. https://www.chrono24.pl/longines/longines-hydro-conquest-chronograph-tachymeter---nos--id20313841.htm

5. https://www.chrono24.pl/oris/oris-aquis-big-day-date-divers-455mm-blue-steel--752-7733-4135-rubber-2021--id19252912.htm

6. https://www.chrono24.pl/longines/longines-hydro-conquest-chronograph--id21131929.htm

7. https://www.chrono24.pl/oris/oris-aquis-big-day-date-divers-455mm-blue-steel--752-7733-4135-rubber-2021--id19252912.htm

8. https://www.chrono24.pl/oris/divers-small-second-date--id21912893.htm

 

I co sądzicie na temat zakupów na Chrono24? Bezpiecznie? Zegarki są oryginalne czy raczej podróbki?

Zwłaszcza interesują mnie wybrane egzemplarze.

 

Pozdrawiam gorąco,

Tomek ze Szczecina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Hydroconquest w ceramice wystepuje w rozmiarach 41 i 43 mm - to kawal stali wiec pasuje do twoich preferencji.

Pod wzgledem mechanizmu to bedzie najlepsza opcja, L888 ma balans z wlosem swobodnym i jest bardzo dokladny i stabilny.

Nie jest to in house sensu stricte ale ETA (dostawca werkow dla Swatch Group) ten model mechanizmu robi tylko dla Longines'a.

Szukalbym raczej nie chronografu a zwyklego trojwskazowkowca, bedzie tanszy w serwisie a czas mozesz odmierzac nadal bezelem.

 

Oris Aquis to swietny zegarek, bardzo porzadnie wykonany, z niezlym ale jednak gorszym mechanizmem (Sellita SW2XX).

 

O U-boat sie nie wypowiem bo nie mialem w rece, marka raczej niszowa, licz sie z duza utrata wartosci przy ewentualnej odsprzedazy.

 

PS. Chyba lubisz zegarki, gdzie duzo sie dzieje na tarczy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Longines Hydroconquest w ceramice wystepuje w rozmiarach 41 i 43 mm - to kawal stali wiec pasuje do twoich preferencji.

Pod wzgledem mechanizmu to bedzie najlepsza opcja, L888 ma balans z wlosem swobodnym i jest bardzo dokladny i stabilny.

Nie jest to in house sensu stricte ale ETA (dostawca werkow dla Swatch Group) ten model mechanizmu robi tylko dla Longines'a.

Szukalbym raczej nie chronografu a zwyklego trojwskazowkowca, bedzie tanszy w serwisie a czas mozesz odmierzac nadal bezelem.

 

Oris Aquis to swietny zegarek, bardzo porzadnie wykonany, z niezlym ale jednak gorszym mechanizmem (Sellita SW2XX).

 

O U-boat sie nie wypowiem bo nie mialem w rece, marka raczej niszowa, licz sie z duza utrata wartosci przy ewentualnej odsprzedazy.

 

PS. Chyba lubisz zegarki, gdzie duzo sie dzieje na tarczy?

 

Cześć, dziękuję za odpowiedź.

Tak lubię gdy coś się dzieje na tarczy, stąd zamiłowanie do chronografu.

Ale są modele, które onieśmielają mnie swoją prostotą, jak (ogólnie) Nomos czy ostatni Hydroconquest od Longines (trójwskazówkowy).

U-Boat to w istocie nisza, ale przez to tak mnie pociąga, choć próżność każe mi wybierać wśród marek znanych i uznanych ;) Stąd Longines i Oris w orbicie moich zainteresowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli U-boat jest ukochany i wymarzony, a w dodatku w budżecie, to wiesz co robić :)

pamiętaj, ze pod względem inwestycyjnym to nie jest rolex, więc sprzedając (jak się odkochasz) pewnie stracisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kkts napisał(-a):

... Zwłaszcza, że znalazłem swoje marzenie ...

I na tym trzeba zakończyć. Marzenia trzeba spełniać. A jak jeszcze jesteś zaskoczony pozytywnie ceną, to szkoda czasu. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż tu doradzać ? 

Chcesz U-bota - to kupuj ale  "najsampierw"  przymierz i to nie na chwilke ale " poczuj " zegarek na reku dłuzej.

To kawał kloca i jezeli nie obijasz innych zegarków, ten pewnie tez ocaleje od rys i zadrapań  i bedzie długo cieszył.

Doliński sprzedaje nówki U-boty to pewnie z serwisem uzywanego  nie bedzie kłopotu, ale dowiedz sie ile kosztuje typowy serwis

Włoskie wzornictwo tego zegarka wychodzi na każdym zdjęciu i choć to nie moja bajka - robi wrażenie.

Jak pisza koledzy wyżej , masz marzenie to je realizuj, ale powoli i ostroznie :) :)

 

Edytowane przez basil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, basil napisał(-a):

cóż tu doradzać ? 

Chcesz U-bota - to kupuj ale  "najsampierw"  przymierz i to nie na chwilke ale " poczuj " zegarek na reku dłuzej.

To kawał kloca i jezeli nie obijasz innych zegarków, ten pewnie tez ocaleje od rys i zadrapań  i bedzie długo cieszył.

Doliński sprzedaje nówki U-boty to pewnie z serwisem uzywanego  nie bedzie kłopotu, ale dowiedz sie ile kosztuje typowy serwis

Włoskie wzornictwo tego zegarka wychodzi na każdym zdjęciu i choć to nie moja bajka - robi wrażenie.

Jak pisza koledzy wyżej , masz marzenie to je realizuj, ale powoli i ostroznie :) :)

 

U-Boat i Ball - takie były do tej pory moje wymarzone czasomierze i nie sądziłem, że będą w moim zasięgu.

Teraz mam - jak dla mnie kosmiczny - dylemat.

Czy ten Ball

https://www.chrono24.pl/ball/--gmt---id21974057.htm

czy U-Boat. Balla w ręku nie miałem, więc nie mam jak ich porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten konkretny Ball jest do kupienia w Japonii - trzeba sie liczyć z cłem i podatkiem Vat

Poczytaj i popytaj  dokładnie na Forum o kosztach sprowadzania zegarka z poza Unii

bezpiecznie bedzie jak dołozysz ok 30 % do ceny - tak mi cos dzwoni  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, basil napisał(-a):

ten konkretny Ball jest do kupienia w Japonii - trzeba sie liczyć z cłem i podatkiem Vat

Poczytaj i popytaj  dokładnie na Forum o kosztach sprowadzania zegarka z poza Unii

bezpiecznie bedzie jak dołozysz ok 30 % do ceny - tak mi cos dzwoni  :)

Dziękuję za te informacje, bo nie byłem ich świadom.

Poczytam, zorientuję się jak wyglądają koszty sprowadzenia z Japonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanęło na tym, że chcę wybrać ostatecznie z takich opcji:

1. Schaumburg AQM 4 3D (również na bransolecie).

2. U-Boat Sommerso 9007/A

3. Longines Hydroconquest L3.665.4 2010 r.

4. Longines L36514

Wybrane Longinesy podobają mi się, choć wybrane są głównie przez wzgląd właśnie na markę.

Na Schaumburga mam ogromną ochotę, tym bardziej, że forumowicz @TIK TAK być może może pomóc w tym zakresie.

A U-Boat... No cóż, jeśli chodzi o design, to dla mnie jest właściwie strzał w 10, ale nie miałem z nimi styczności i nie wiem, jak sprawują się mechanizmy, na jakim poziomie stoi jakość wykonania i serwis w Polsce.

Wszystkie znalazłem w podobnym budżecie (do około 6 tys zł), więc wybór tym jest trudniejszy.

1.png

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Coś mi tu reklamą jedzie. 3 takie same tematy?

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Noodles napisał(-a):

Coś mi tu reklamą jedzie. 3 takie same tematy?

Raczej mocno niezdecydowany człowiek, który liczy, że wybierzemy zegarek za niego 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie ten najładniejszy z których podałeś. 

Longines Hydroconquest L3.665.4 2010 r.

Osobiście bardzo lubię tą markę.  Mają świetny design. Mechanizmy faktycznie może nie "inhouseowe" ale znacząco modyfikowane.

Marka z tradycjami. Zegarki z dobrymi parametrami za rozsądne pieniądze. 

Aż wygrzebie rano z swojego Longinesa :P

 

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.