Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kor

Do 10-12k. Tudor, ML czy Ball?

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie,

 

w związku ze zbliżającymi sie okrągłymi urodzinami nadszedł czas na poszerzenie kolekcji. Chciałem to zrobić na spokojnie, ale juz dzisiaj mało brakowało, żebym dokonał zakupu. Ostatecznie postanowiłem przespać sie z wyborem do jutra..

 

key info:

nadgarstek 17,5cm

rozmiar: 38-42mm

Naciąg: automat lub manual

Stan - nowy, ze sklepu

Obowiązkowo - bransoleta

Preferowana czarna tarcza

budżet: miało byc Max 10k zł, ale… im mniej tym lepiej;)

 

Poczatkowo wyszedłem z założenia, że należy uzupełnić obecna kolekcje o cos bardziej usportowionego i wybor padł na Sinna. Czekając jednak na zakup zmieniłem prace i obecne właściwie codziennie chodzę w koszuli i marynarce, a nowego cudeńka chce używać jak najczęściej. Zaczęły sie przymiarki i stwierdziłem, że jednak na divera (lub pilota z zacięciem diverowym) przyjdzie jeszcze czas, a teraz chciałbym cos bardziej eleganckiego lub uniwersalnego.

 

i tak zaczęły sie przymiarki upatrzonych egzemplarzy.

 

Na pierwszy rzut - tudor royale. Najbardziej zależało mi na przymiarce wersji niebieskiej i czarnej w rozmiarze 38mm. Była na stanie tylko niebieska 38mm i 41mm bi-color day-date. Zacząłem sie jednak zastanawiać, który rozmiar jest lepszy.. wrażenia bardzo dobre. Bransoleta, bezel, szlify - wykonane naprawdę świetnie. Szkoda, ze tarcza nie jest trochę ciemniejsza. Indeksy mocno odbijaja światło i są przez to mało czytelne, ale to moze kwestia sklepowego światła. Bi-color nie wchodzi w grę, przymierzałem tylko dla sprawdzenia rozmiaru i mam wątpliwości. Podsumowując - wrażenie bardzo dobre.

 

mierzylem tez BB36, ale niestety był tylko w bi-colorze i nie podszedł mi zupełnie. Moze w wersji z czarna tarcza byłoby lepiej.

 

Jako drugi na ręce wylądował ML Aikon.. Wrażenia fajne. Trochę boli sklepowa cena (8,5k), a założyłem zakup z salonu. Partnerka stwierdziła, ze ładniejszy niż Tudor. Chociaż miałem lekkie wątpliwości to postawiłbym jednak na krewnego Rolka ;) 

 

I wtedy pojawił sie czarny koń wyścigów. Ball EIII Endurance 1917. Siadł na ręce świetnie. Chociaż mniej elegancki niż planowałem to mocno uniwersalny. Bonusowo specyfikacja jakiej nie zakładałem - COSC, termometr, tryt i limitacja do 1000 szt. Na dodatek przecena z ponad 17k na…. 12k zł. Mimo przekroczenia budżetu byłem ekstremalnie blisko zakupu. Ostatecznie jednak postanowiłem przespać sie z decyzja. 
 

Co sądzicie o powyższych propozycjach i co byście brali na moim miejscu? Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

 

z góry dziękuję 

 

 

ACB792AD-05B4-4EFF-9503-972FCDE2809B.jpeg

2020D2F7-A9C2-4763-A9FC-C95FC82531F7.jpeg

99019F95-2B59-41E0-BDA5-7B6543B7B3F6.jpeg

Tutaj jeszcze kilka dodatkowych zdjęć z przymiarek i obecna kolekcja.

1CC25413-DE0A-480F-8345-3CB02080D6D6.jpeg

11EA4B6C-45F8-409E-8D47-133FFD50842C.jpeg

0472120F-6D75-4690-8A78-7B7B1F78E87B.jpeg

7C85881E-8D8B-44AA-A86A-9797D8ECC346.jpeg

076BAE6C-2B81-41B3-B982-D37D944072C3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor niebieski... Chyba najbardziej oryginalny i nieoczywisty.

Na drugim miejscu Ball.

Na 3 ML...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krist - rozmiarowo myślisz, ze 38mm czy jednak 41 lepiej leży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka sama kolejnosc:

Tudor, Ball ......... no i moze ML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski Tudor w rozmiarze 41 mm moim zdaniem byłby optymalny - 38 mm jest za mały. Balla w ogóle bym odpuścił. Kiedyś byłem zafascynowany właśnie modelem Endurance 1917 46 mm, ale po kontaktach z firmą mi przeszło, a i wykonanie nieprzystoi do rozbuchanej ceny.

Edytowane przez Dirty Harry

Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ball jest fajny, ale polskie oficjalne ceny, nawet na promocji są zazwyczaj wyższe niż wyprzedaże z USA, więc za zakup salonowy dopłacisz ekstra. 

 

Podobnie będzie z ML za cenę zakupu bliską retail. 

 

Ja osobiście brałbym Tudora albo Wempe Iron Walker (wycieczka do najbliższego salonu do Niemiec musiałaby wchodzić w grę). Nie wiem jaką politykę rabatową ma ta firma. Może @cordi7@cordi7 coś powie.

 

Poczytaj ten wątek:

W tudorze day date fajnie zmienia się data, od 9. Minuty :

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twój nadgarstek mozba rozważyć aikona 39 mm. Nie wiem jak ta oferta ma się do najlepszych ofert w sieci, ale myślę, że od kolegi mógłbyś też odebrać w salonie (gościnnym) ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, StaryWilk napisał(-a):

odebrać w salonie (gościnnym)

 

zapraszam, nawet herbatką z prądem w tym salonie poczęstuje 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup od kolegi z forum to fajna sprawa. Jeżeli ten model Ci się podoba, to działaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy melduję się :)

 

Ball do marynarki / garnituru odpada wg mnie, dziwne miejsce na datę plus termometr (?).

Szedłbym w stronę sugerowaną przez @StaryWilk - stalowy sportowy zegarek albo w coś eleganckiego.

ML Aikon to świetny wybór, przy twoim nadgarstku myśle, że nawet i 42 udźwigniesz bo L2L krótkie.

Popatrz na Chrono24, spokojnie znajdziesz coś poniżej absurdalnej ceny z metki.

 

Wempe Iron Walker jest świetny, co do zniżek - powiedziałbym z własnego doświadczenia, że 5% - 10% to maks.

 

Może warto by zerknąć na Frederique Constant i ich świetny model Highlife?

A jeśli nie ten to maja sporo eleganckich modeli, do twojego outfitu będzie ok.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ball mi się nie podoba. 

 

Tudora oraz ML też mierzyłem kilka miesięcy temu. Zastanawiałem się nad nimi dość mocno. 

 

Royal mocno biżuteryjny i tylko na bransolecie która ma fatalne zapięcie. Wystarczy mocniej naprężyć rękę żeby się otwarło... 

 

Aikon świetny. Bardziej sportowy, ale w grę wchodzi zamiana bransolety na pasek skórzany lub gumę i to jest rewelacyjna opcja. Na minus zbyt mocna inspiracja RO. Z trochę mniejszym nadgarstkiem mierzyłem oba rozmiary (42 i 39) i oba były ok. 

 

Mechanizmy prawie te same, jakość wykonania podobna. Aikona można kupić taniej. Ja bym brał ML. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kor napisał(-a):

Krist - rozmiarowo myślisz, ze 38mm czy jednak 41 lepiej leży?

To wszystko zależy od osobistych preferencji i jak Ci leży na nadgarstku. Z jakim rozmiarem czujesz się lepiej. 

Jako przykład powiem, że dla mnie 45mm to maksymalny akceptowany rozmiar... To i tak zależy od danego zegarka...

Ale mam kolegę, który pomimo nieco węższego nadgarstka od mojego, nie stroni od 45-47 i więcej... Bo lubi i mu to pasuje do stylu. Rzecz gustu, wyboru i tego, jak ci siądzie na ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szeroki i szybki odzew. Cały czas zastanawiam sie, czytam i dobrze, że na gorąco nie kupiłem Balla. 
 

Do Wempe nie moge sie przekonać. Kojarzę brand, wiem ze solidna marka, ale jednak dla mnie trochę „egzotyczna”. Iron walker wyglada świetnie i wpisuje sie w „potrzeby”. Jednak tym razem zwykła próżność dotycząca znaczka wyklucza Niemca z gry. Dziekuje za ciekawa propozycje. 
 

Frederique Constanta mierzyłem dzisiaj, ale nie podszedł. Zdecydowanie bardziej podobają mi sie ich garniturowce. 

 

2 godziny temu, michszy napisał(-a):

 

zapraszam, nawet herbatką z prądem w tym salonie poczęstuje 😉


Gdyby to moja konkubina podejmowała decyzje to pewnie wlasnie bymśmy sie umawiali na herbatkę lub na sam prąd;) jednak coś czuje, że ML to nie to. Moze jeszcze raz podskocze na przymiarkę, zeby rozwiać wątpliwości. Jesli wybór padnie na niego to będę kierować wzrok na Lublin:)

 

Tudor najbardziej chodzi mi po głowie i gdyby dziaiaj  były dostępne wszystkie wersje, zeby porównać to pewnie nie zakładałbym wątku. W Kruku mogą ściągnąć dwie wybrane wersje Royala do salonu i wtedy można dokonać wyboru. Możliwe, ze skorzystam z tej opcji. Urodziny za dwa tygodnie, a do tego czasu jeszcze bede w Mediolanie. Zaplanowałem trochę czasu na zegarkowy rekonesans, wiec moze jeszcze cos wtedy wpadnie w oko. 
 

Jeszcze raz wielkie dzieki za podpowiedzi. Bede informować o dalszych przemyśleniach i na koniec na pewno pochwale sie nowym nabytkiem:)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu szedłbym w niebieskiego Tudora 38mm. Mierzyłem ten rozmiar i jest bardzo wygodny, a niebieska tarcza jest i elegancka i delikatnie sportowa. Ball moim zdaniem totalnie odpada ze względu na rodzaj ubioru do jakiego chcesz dopasować zegarek, a i ML wydaje mi się nieco za sportowy. Tudor to sportowy elegant, ale moim zdaniem nieco lepiej od ML'a będzie pasował do raczej eleganckiego ubioru. Patrząc po zdjęciach zdecydowanie szedłbym w 38mm vs 41mm - ten zegarek i tak rzuca się w oczy więc dyskretniejszy rozmiar działa tutaj na plus, oczywiście moim zdaniem 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jeszcze na Baume & Mercier, do eleganckiego stroju bedzie pasowac np. kostka Hampton:

 

Baume_and_Mercier_Hampton_2.jpg

 

albo Clifton Baumatic COSC, ktory zjada wszystko w tym watku na sniadanie - 120 godzin rezerwy chodu, certyfikacja COSC, piekne tarcze degrade:

 

1944642.png.transform.bemhw.jpeg

 

Tudor Royal w 38 mm jak sugerowal @wojtek91 to dobry wybor ale jakbym mial kupowac eleganta sobie - Baumatic nie mialby konkurencji :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Łukasz_M napisał(-a):

Baumatic wymiata :o są mniejsze? tzn. 38 mm ? :D 

 

Nie ma ale przy 40 mm srednicy ma tylko 46 mm L2L i 10,5 mm grubosci, udzwigniesz ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baumatic to świetny wybór, ale sporo traci przy odsprzedaży, jeżeli zostanie na długo to nie problem.

 

Jak Ball Endurance to tylko wersja 40mm bez zbędnego termometru i dziwnej daty. Szary był super, ale już chyba ciężko dostać więc raczej odpada i nie wiem czy kupiłbym po retailu.

 

Co do Aikona mam trochę mieszane odczucia, bo z jednej strony bardzo mi się podoba i wiem, że jest dobrze zrobiony, a z drugiej nie wiem czy sam bym kupił. 

 

Tudor do mnie nie gada, przynajmniej ten.

 

Zerknij jeszcze na Formex Essence np.

 

Gdyby nie budżet i zintegrowana bransa to zaproponowałbym Club Sport Neomatik 42 od Nomosa. Niestety 42mm też przesada, nawet 38mm mają długie uszy więc tu pewnie jest masakra:p

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Amatsubu napisał(-a):

Baumatic to świetny wybór, ale sporo traci przy odsprzedaży, jeżeli zostanie na długo to nie problem.

 

 

za ile można wyrwać używane? Patrząc na chrono24, obszar UE, nówki na pasku widzę od ok 8000-8500 zł, na bransolecie ok 9500 (wersje bez COSC). Wersja COSC odpowiednio od ok. 10 000 zł (pasek / bransoleta). Jest nawet oferta COSC, branosoleta, z Polski za niecale 10,5 kpln:

Do sprzedania Baume & Mercier Clifton Baumatic 40mm M0A10551 za cene 10 437 zł od Seller na Chrono24

 

Wiem, wszystko podrożało, były tańsze, ale nie widzę tanich używek (dla mnie tani to przynajmniej 20% taniej niż nówka, za super stan), dostępnych od reki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B&M nie jest jakąś super popularną mainstreamową marką i nie ma zbyt wielu używek dostępnych.

Ja bym raczej ostro negocjował z AD albo szukał nówki z kompletem papierów i podbitą gwarancją ma Chrono24.

Ceny faktycznie poszły w górę ale niestety taki lajf, pokażcie mi proszę luksusowe zegarki, które staniały…

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich, wszystko niestety zdrożało. 

 

Zgadzam się, ostre negocjacje z AD albo nawet używka w bdb stanie z papierami jeżeli się w ogóle trafi. W każdym razie z tych wszystkich propozycji tutaj B&M wydaje mi się najlepszą opcją, zwłaszcza jeśli ma to być zegarek na lata. Fajnie jest uderzyć w mniej oklepane marki.

 

No chyba, że naprawdę musi być rozpoznawalny znaczek:p

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec argument, że sporo traci przy odsprzedazy raczej odpada, skoro nie ma takich ofert?

 

a B&M to chyba lepszy znaczek niż np. maurice lacroix, czy nawet Ball - uwzględniając historyczne dziedzictwo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca odpada, bo chodzi o to, że prawdopodobnie sporo sobie poczekasz i zrobisz kilka obniżek zanim znajdzie się ktoś obeznany kto go od Ciebie kupi. 

 

Dla mnie to lepszy znaczek niż ww.:) Zresztą historia Balla jest dość pokrętna, tak samo jak informacje odnośnie obecnych właścicieli marki:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baumatic jest świetnie wykonany. Tu na 18,5cm nadgarstku. 

20220112_164902-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.