Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kor

Do 10-12k. Tudor, ML czy Ball?

Rekomendowane odpowiedzi

A tu niebieska wersja na pasku mierzona przez kolege @Osy123:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

 

Nie ma ale przy 40 mm srednicy ma tylko 46 mm L2L i 10,5 mm grubosci, udzwigniesz ;)

 

Nieeee...po wielu próbach już wiem, że więcej niż 38mm to i tak wcześniej czy później (zazwyczaj wcześniej) idzie do ludzi 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem rzucić okiem na B&M. Niestety nie mieli w granatowej wersji, ale juz ściagają. W ciągu kilku dni powinni mieć na miejscu do przymiarki. Clifton prezentuje się świetnie. Za mało luksusowych zegarków trzymałem w rękach, zeby stwierdzić czy jakość wykonania jest lepsza czy gorsza od Tudora Royale. Pewnie bardziej doświadczeni koledzy mogą ocenić. Natomiast na moje oko nie ma do czego sie przyczepić. Rozmiar 40mm wydaje sie optymalny - nie za duży nie za mały. W przypadku Tudora to rozmiar przysparza  najwiecej wątpliwości. Wersja 38 mogłaby byc ciut większa, a koperta w wersji 41 wydaje sie dużawa. To pewnie subiektywne odczucie związane z tym, że w obecnej kolekcji mam głównie vintydżowe modele, a największy z nich ma 38mm (nie liczę g-shocka).. Clifton specyfikacja bije na głowę konkurentów, ale na samym końcu zadecydują względy wizualne. Na pewno jest dużo bardziej stonowany od Tudora, czy ML. Przy ewentualnym wyborze b&m pozostanie jeszcze kwestia negocjacji ceny. Zobaczymy na ile AD bedzie skłonny opuścić.. Dzięki za dodatkowy dylemat - lubię mieć takie „problemy” ;)

2F792630-55F5-48FC-993F-DE51BEB86950.jpeg

FA077DF2-E3B0-486C-AD8D-34C22408D0A9.jpeg

206BC7F1-13FD-44B5-9680-9AC7DEA02DEE.jpeg

805A8492-0837-4D55-85E3-913F1025AFD6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski Clifton wciąga nosem białego, poczekaj na przymiarkę niebieskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, michszy napisał(-a):

Niebieski Clifton wciąga nosem białego, poczekaj na przymiarkę niebieskiego.


Mój głos też na niebieskiego choć i szary jest niczego sobie, teraz doszła jeszcze zieleń.

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dodam, że niesamowicie podoba mi się font datownika w Cliftonie! Rzeczywiście leży bardzo dobrze, a ciemna tarcza będzie sprawiała wrażenie mniejszej od białej co moim zdaniem zadziała tutaj na plus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie uwagi na temat bransolety w Cliftonie. Ogniwa są cienkie, a cała bransoleta bardzo lekka. Do tego mocno się błyszczy, co na końcu daje efekt "tanizny". Chociaż może być wygodna, niczym starsze roleksowe bransolety z puszki. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Dodam od siebie uwagi na temat bransolety w Cliftonie. Ogniwa są cienkie, a cała bransoleta bardzo lekka. Do tego mocno się błyszczy, co na końcu daje efekt "tanizny". Chociaż może być wygodna, niczym starsze roleksowe bransolety z puszki. 

Aż taka kiepska bransoleta? Dzieki za spostrzeżenie, bo to głównie bransoleta ma gościć na nadgarstku. Zwrócę uwagę na ni przy przymiarce wersji granatowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kor napisał(-a):

Aż taka kiepska bransoleta? Dzieki za spostrzeżenie, bo to głównie bransoleta ma gościć na nadgarstku. Zwrócę uwagę na ni przy przymiarce wersji granatowej

Nie jest kiepska, tylko na taką wygląda.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski Baumatic z podpalaną na obwodzie tarczą wymiata! :)


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie oprócz Balla miałem w rękach i bez zastanowienia wybrałbym Aikona.
ML w końcu zrobił udany projekt.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ball po cennych uwagach kolegów i głębszym przemyśleniu odpadł z wyścigu. Zamówiłem do przymiarki Cliftona w granatowej tarczy oraz Tudora z czarna tarcza w rozmiarze 38 i 41. Niestety AD twierdzi, ze Royale pojawia sie w salonie za 3-4 miesiące. Absurd, ale liczę ze jednak szybciej sie uwiną. O aikonie tez ciagle mysle.. po przymiarkach podejmę decyzje i dam znać na co padł wybór:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Terminy u AD to raczej górna granica. Powinni załatwić to nieco szybciej. 

Subiektywnie

Z Twojego zestawienia brałbym Tudora, świetna manufaktura z ich calibrem MT... Przypomina trochę Rolexa DJ szczególnie z tą niebieską tarczą :) Mam co prawda od nich z kolekcji BlackBay S&G ale Royal pod względem jakości nie odbiega to w końcu Tudor. 

Kolega Mario pokazał B&M z kolekcji Baumatic. Też świetny pomysł (subiektywnie na pewno lepszy niż ML).  BM Clifton Baumatic ma wewnątrz zakładowy mechanizm z dużą rezerwą chodu i jest bardziej klasyczny bardziej formalny od Tudora.

Ball robi za***iste jakościowo zegarki ale to bardziej "profesjonale" niż formalne zegarki do koszuli i marynarki. Z drugiej strony porządny zegarek broni się sam :)

 

edit@ Negocjacja ceny u AD z własnego doświadczenia w Aparcie 5-10% spokojnie na BM Clifton. Załóż u nich kartę.   Z Tudorem może nie być tak łatwo :) 

 

 

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, SPS napisał(-a):

Z Twojego zestawienia brałbym Tudora, świetna manufaktura z ich calibrem MT... Przypomina trochę Rolexa DJ szczególnie z tą niebieską tarczą :) Mam co prawda od nich z kolekcji BlackBay S&G ale Royal pod względem jakości nie odbiega to w końcu Tudor. 


Tudor w modelu Royal montuje T601 (38 mm) albo T603 (41 mm) - dla obydwóch bazą jest Sellita (odpowiednio SW200-1 i SW240-1). W tych modelach nie ma mechanizmów MT. Chyba, że wspominasz MT jako pokaz możliwości firmy :)

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, SPS napisał(-a):

Hej :) Terminy u AD to raczej górna granica. Powinni załatwić to nieco szybciej. 

Subiektywnie

Z Twojego zestawienia brałbym Tudora, świetna manufaktura z ich calibrem MT... Przypomina trochę Rolexa DJ szczególnie z tą niebieską tarczą :) Mam co prawda od nich z kolekcji BlackBay S&G ale Royal pod względem jakości nie odbiega to w końcu Tudor. 

Kolega Mario pokazał B&M z kolekcji Baumatic. Też świetny pomysł (subiektywnie na pewno lepszy niż ML).  BM Clifton Baumatic ma wewnątrz zakładowy mechanizm z dużą rezerwą chodu i jest bardziej klasyczny bardziej formalny od Tudora.

Ball robi za***iste jakościowo zegarki ale to bardziej "profesjonale" niż formalne zegarki do koszuli i marynarki. Z drugiej strony porządny zegarek broni się sam :)

 

edit@ Negocjacja ceny u AD z własnego doświadczenia w Aparcie 5-10% spokojnie na BM Clifton. Załóż u nich kartę.   Z Tudorem może nie być tak łatwo :) 

 

 

 


Jeszcze dzisiaj lub jutro robię przymiarkę Cliftona, ale na 99% padnie na Tudora.  Niebieski jest dla mnie trochę za jasny, wiec padnie na tarcze w kolorze czarnym. 
Sen z powiek spędza mi jedynie rozmiar. Nie wiem czy brać 41mm (day date) czy jednak 38mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kor napisał(-a):


Jeszcze dzisiaj lub jutro robię przymiarkę Cliftona, ale na 99% padnie na Tudora.  Niebieski jest dla mnie trochę za jasny, wiec padnie na tarcze w kolorze czarnym. 
Sen z powiek spędza mi jedynie rozmiar. Nie wiem czy brać 41mm (day date) czy jednak 38mm. 

Rozmiar kopert weź taki w jakim lepiej się czujesz. 😁 moim zdaniem większa koperta to większa tarcza więc i lepsza czytelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, cordi7 napisał(-a):


Tudor w modelu Royal montuje T601 (38 mm) albo T603 (41 mm) - dla obydwóch bazą jest Sellita (odpowiednio SW200-1 i SW240-1). W tych modelach nie ma mechanizmów MT. Chyba, że wspominasz MT jako pokaz możliwości firmy :)

 

 

hej :) słuszna uwaga ....tak  tak, źle się może wyraziłem. 

Wspomniałem o MT żeby zwrócić uwagę "kor" przy zakupie na możliwości w stajni Tudora. pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clifton ma przepiękna tarczę i jest zdecydowanie najbardziej elegancki. Brakuje mi w nim „pazura”, dlatego ostatecznie odpada.

 

Przymierzyłem jeszcze raz Aikona w rozmiarze 42mm i zrobił na mnie dużo lepsze wrażenie niż ostatnio. Chyba nawet rozmiarowo mógłby byc, co myślicie? Zeby mieć porównanie jadę jeszcze dzisiaj do AD, który ma ML w rozmiarze 42 i 39mm. 

 

Czekam cały czas na Tudory.

 

 

69CC63D7-A9D6-4994-AEE6-5C58F1DE90A7.png

A357E986-899D-4E05-B3FF-61CADFF34D68.png

179544C7-4113-4FB5-A76E-3A76896D7CC8.png

00CBE824-4F2B-49D3-9161-BBD26CAEF1E4.png

8448FE02-EAD5-4B15-ADDF-9F4C146A3373.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch Clifton wygląda zdecydowanie lepiej na Twoim nadgarstku. Podobnie będzie z komfortem użytkowania. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2022 o 14:54, kor napisał(-a):

Clifton ma przepiękna tarczę i jest zdecydowanie najbardziej elegancki. Brakuje mi w nim „pazura”, dlatego ostatecznie odpada.

 

Przymierzyłem jeszcze raz Aikona w rozmiarze 42mm i zrobił na mnie dużo lepsze wrażenie niż ostatnio. Chyba nawet rozmiarowo mógłby byc, co myślicie? Zeby mieć porównanie jadę jeszcze dzisiaj do AD, który ma ML w rozmiarze 42 i 39mm. 

 

Czekam cały czas na Tudory.

 

 

69CC63D7-A9D6-4994-AEE6-5C58F1DE90A7.png

 

179544C7-4113-4FB5-A76E-3A76896D7CC8.png

00CBE824-4F2B-49D3-9161-BBD26CAEF1E4.png

8448FE02-EAD5-4B15-ADDF-9F4C146A3373.png

 

W zestawieniu tych dwóch faktycznie Baume&Mercier Clifton Baumatic to dobry wybór

Jeżeli przyjdzie potrzeba paska do garnituru, tak się może prezentować bez branzolety (zdjęcie ze strony BM)

 

Clifton 10467 Watch for men | Check Prices on Baume & Mercier Close-Up -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, bo po kilku miesiącach do AD dotarły dwa Tudory Royal z czarna tarcza. Jeden w rozmiarze 38, a drugi 41 mm. Panie z Kruka w Poznaniu spisały sie na medal, bo jakimś cudem ogarnęły ściągnięcie dwóch w jednym momencie. W taki sposób przekonałem sie, że 41 mm jest dla mnie za duży. Czarne tarcze okazały sie bez duszy, bez tego „czegoś”. Na całe szczęście był jeszcze jeden Royal - z granatowa/niebieska tarczą i skradł mi serce. Od wczoraj już jesteśmy razem i planujemy długoterminowy związek ;) 

 

Wcześniej mierzyłem Roayala z niebieska tarcza i chociaż wydaje mi sie to nieprawdopodobne to była dużo jaśniejsza. Tym razem odcień tarczy wpada zdecydowanie bardziej w granat. tym razem mierzyłem przy innym stanowisk, wiec byc moze to kwestia oświetlenia. Tak czy siak - love is in the air!

 

PS dwa Tudory Royale (38 i 41) z czarna tarcza są do przymiarki u AD w Starym Browarze w Poznaniu. 
 

04E46698-D1FA-4542-902B-9861A7CDEC85.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! :)


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.