Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lincoln Six Echo

Najpiękniejsze zegarki typu skeleton/open-heart/semi-open heart

Rekomendowane odpowiedzi

Bążur. Przy okazji zamieszania z rebrandingiem Meccaniche Veneziane (teraz: Venezianico) oraz "kontrowersji", jakie to, tu i ówdzie, wywołuje oraz debiutu "szkieletora" Nereide Ultraleggero, pomyślałem, że chyba nie ma odrębnego tematu z najładniejszymi, naszym zdaniem, zegarkami odsłaniającymi mechanizm lub jego część. Zerknąłem do wyszukiwarki, ale też nic nie znalazłem. No, chyba, że coś przeoczyłem.

 

W każdym razie, proponuję zainicjowanie takiego wątku.

 

I, na początek, "winowajca".  :)

 

272372698_10224368958189166_4657492116442816677_n.jpg.20331138ade3a43aa03c4bc7fff69912.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schaumburg Watch Wonderland

 

Schaumburg-watch-Wonderland-8.jpg

 

EPOS 3500

 

3500.169.25.25.25_pr_2_small.jpg

3500.169.24.25.25_pr_2_small.jpg

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze parę duzoooo droższych, ale poczekam na propozycje kolegów


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega @TIK TAK grozi droższymi, to ja tymczasem coś niedrogiego, ale posiadające niewątpliwie kilka zalet: hi-beat, rezerwa 72h, koperta tytanowa. I jak zwykle jedna wada, ale to chyba dotyczy wszystkich skeletonów, prawie całkowita nieczytelność ;) . 

 

 

IMG_20210805_101745.jpg

 

IMG_20211109_082826.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze trzy zegarki z widocznymi "sercami". Orient umie zrobić ciekawy projekt zegarka z widocznymi "bebeszkami". Dla nas ta marka to mistrz budżetowych zegarków. A Bulovę lubię za całokształt 😃

IMG_20220123_140021.jpg

IMG_20220123_135847.jpg

IMG_20220123_135813.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy ‘automat’ był dla mnie odkryciem / a widoczna praca mechanizmu - wydała się innowacyjnym rozwiązaniem.

Na forum - ‘open heart’y’ nie cieszą się dużą sympatią / aczkolwiek lubię swojego ‘dziurawca’, który dziś jest ciekawym uzupełnieniem kolekcji.

IMG_20210730_132024-48.jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu bije serce zegara... 

 

 

oie_6IhbTZlehyfH.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krist-off napisał(-a):

Coś z nieco innej beczki.

s-l400 (1).jpg

a.jpg

Te Accutrony, to klasa sama w sobie. Coś wyjątkowego. W nieśmiałych dalszych planach zakupowych. Gratuluję. Masz oba? Czy też ten drugi to już z netu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Te Accutrony, to klasa sama w sobie. Coś wyjątkowego. W nieśmiałych dalszych planach zakupowych. Gratuluję. Masz oba? Czy też ten drugi to już z netu?

Oba niestety z netu... Kiedyś nawet miałem upatrzoną jedna z pierwszych edycji, ale ktoś był pierwszy... I później jakoś plany się odłożyły i jestem bez...

A chciałbym obie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Krist-off napisał(-a):

Oba niestety z netu... Kiedyś nawet miałem upatrzoną jedna z pierwszych edycji, ale ktoś był pierwszy... I później jakoś plany się odłożyły i jestem bez...

A chciałbym obie. :)

Na Chrono24 ktoś z Radomia ma do sprzedania dwa z lat 1965 i 1968 za niecałe 2,5k zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Na Chrono24 ktoś z Radomia ma do sprzedania dwa z lat 1965 i 1968 za niecałe 2,5k zł. 

Widziałem. Ładne, ale teraz mam chwilowo inne plany zakupowe. Co za dużo to nie zdrowo. :) Trzeba się jakoś ograniczać. Ale ten będzie mi chodził po głowie... Z pewnością. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Krist-off napisał(-a):

Widziałem. Ładne, ale teraz mam chwilowo inne plany zakupowe. Co za dużo to nie zdrowo. :) Trzeba się jakoś ograniczać. Ale ten będzie mi chodził po głowie... Z pewnością. :)

Jak to się mówi - witaj w klubie ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje prawie wszystkie dziurawce. 

 

 

oie_RC5I1LB5HeBJ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piątek - to najlepszy jest właśnie Open-Heart!

 

IMG_20220318_150524 (002)5.jpg

Edytowane przez Dnlaie

Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zegarek mechaniczny, który kupiłem to był właśnie Orient Contemporary Open Heart. Podoba mi się, bo w tym modelu nie jest to po prostu zwykła dziura w prostej tarczy, ale jednak wprowadzono komplikację osobnej sekundy, która całkiem sensownie tworzy wraz z open heartem konsekwentną całość. Dodatkowo zegarek jest w miarę "zdobny", taki mocno pół-formalny. Obecnie zakupiłem zegarek klasyczny bez takich bajerów i jednak wygląda to bardziej elegancko, jednakże nie wyobrażam sobie nie mieć w kolekcji Open Hearta. Bardzo dobrze pasuje do pół-formalnych stylizacji, to jest dla mnie coś pomiędzy klasycznym zegarkiem a diverem. To naprawdę piękna sprawa, nawet jeśli jest niechlubnie nazywany dziurbilionem :).

 

obraz.thumb.png.e5f0afe28846b5fb79d5800f60ae6e92.png

Edytowane przez adf1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja takiego wrzuce. Świetny jest! Moze kiedyś... 5524a7da94b0f5e44208e0198e019571.jpg&key=2d65fd72bb4a6154cc609fffc085a23f9bada227d63de83b147cdd9011c940fe06e08d072368913a87ce711191ab1439.jpg&key=a97a638f6ade3c002a0552fa47e3bfe9ab7aa6c2be79b8904cc324d49ed1cbf0


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

3500_169_25_25_25_pr_1_small.jpg.34a073022dbcccff85d2679de98f41a6.jpg3500.169.24.25.25_pr_2_small.jpg

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.