Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
llcooljozek

Tissot PRX Powermatic 80, czy ten typ tak ma?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po zakupie zegarek nakręciłem, przy 60 godzinie z 80ciu rezerwy chodu, zegarek stanął, należy dodać że przez ten czas zegarek leżał w zasadzie w pudełku, kiedy to zauważyłem wziąłem zegarek do ręki iii.. znów wystartował (a to przecież manual a nie na potrząsanie, oczywiście nie nakręcałem go ponownie), i tak już chodzi od dwóch godzin.

 

To mój pierwszy automat więc nie wiem czy to normalne, proszę mnie potraktować łagodnie ;)

 

Edit, zegarek przechodził 9 godzin po czym znów stanął, nad ranem wziąłem go do ręki, trochę się pobawiłem, w sensie pooglądałem ;) i po raz kolejny wystartował

Edytowane przez llcooljozek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, llcooljozek napisał(-a):

(...) (a to przecież manual a nie na potrząsanie, oczywiście nie nakręcałem go ponownie), i tak już chodzi od dwóch godzin. (...)

 

16 godzin temu, llcooljozek napisał(-a):

(... )To mój pierwszy automat (...)

;)

 

Powermatic 80, to mechanizm z naciągiem automatycznym, który można również nakręcać poprzez koronkę. Wszystko wydaje się być w porządku, po prostu nie został nakręcony do końca (stąd te 60h). Jeżeli później trzymałeś go w pudełku, to trudno, żeby sprężyna sama się naciągnęła. ;) Zakładaj zegarek na rękę i śmigaj na spacer.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2022 o 18:46, llcooljozek napisał(-a):

Witam, po zakupie zegarek nakręciłem, przy 60 godzinie z 80ciu rezerwy chodu, zegarek stanął, należy dodać że przez ten czas zegarek leżał w zasadzie w pudełku, kiedy to zauważyłem wziąłem zegarek do ręki iii.. znów wystartował (a to przecież manual a nie na potrząsanie, oczywiście nie nakręcałem go ponownie), i tak już chodzi od dwóch godzin.

 

To mój pierwszy automat więc nie wiem czy to normalne, proszę mnie potraktować łagodnie ;)

 

Edit, zegarek przechodził 9 godzin po czym znów stanął, nad ranem wziąłem go do ręki, trochę się pobawiłem, w sensie pooglądałem ;) i po raz kolejny wystartował


No właśnie to zegarek na "potrząsanie"  :D
Koronką się tylko dokręca.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2022 o 18:46, llcooljozek napisał(-a):

zegarek stanął,

Masz na myśli, że sią zatrzymał :unsure:

A w ogóle żeby wydać jakieś miarodajne sądy, daj zegarkowi popracować w naturalnych warunkach, czyli na ręce. :rolleyes:

Myślę ze tak po miesiącu normalnego użytkowania, kiedy mechanizm się „ułoży” będzie można coś powiedzieć o rezerwie chodu.

A na razie ciesz się nabytkiem i nie szukaj na sile jakiś wad ;)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.