Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wp99

Tudor BB Heritage czy Omega Seamaster Diver 300M?

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie lepiej kupować na bransolecie, ale białą również brałbym na czarnej gumie. Działa to na zasadzie kontrastu i o ile czarna/niebieska dobrze będzie wyglądała na stali, o tyle biała świetnie się równoważy z czarną gumą. Komfort również na plus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla mnie czarny bo biały na Twojej ręce wygląda idealnie wielkościowo, jest w sam raz, Ja mam  1-1,5 cm mniej to czarny będzie wyglądał lepiej.

 

Jak mierzyłem to wyglądał tak jak na zdjęciach. Czarny czy niebieski? Może rzeczywiście na gumie...

IMG20220103190454.jpg

IMG20220103190208.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwoch poczekalbym na Orisa Divers 65 na mechanizmie Caliber 400, ma wyjsc w tym roku :)

10 lat gwarancji, antymagnetycznosc jak u Omegi ale bez METAS za realnie pewnie polowe ceny Omegi.

Alternatywnie tez w klimatach retro jest Union Glashutte Noramis Sport Datum z b. fajnym mechanizmem.

Chyba, ze musza byc firmy na 'O' albo na 'T', wtedy jak dla mnie biala 300m na gumie jest top.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeszcze raz cały wątek, bardzo dziękuję wszystkim za opinie. Jakie wnioski? Na T już chyba nie będzie. W ogóle jak kolekcja zaczyna się od Alfy (Nomosa) to powinna kończyć się na Omedze (czarnej)  :) 

Najchętniej kupiłbym na gumie, taniej, można od razu nosić, guma pasuje lepiej do divera, na lato jak znalazł. Z drugiej strony trochę żal bransolety (późniejsze dokupienie nie ma sensu), może nie jest taka niewygodna w noszeniu? Najlepiej i najdrożej byłoby kupić na bransolecie i dokupić gumę, schować bransoletę do pudełka, a nosić zegarek na gumie.

 

22 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

Z tych dwoch poczekalbym na Orisa Divers 65 na mechanizmie Caliber 400, ma wyjsc w tym roku :)

10 lat gwarancji, antymagnetycznosc jak u Omegi ale bez METAS za realnie pewnie polowe ceny Omegi.

Alternatywnie tez w klimatach retro jest Union Glashutte Noramis Sport Datum z b. fajnym mechanizmem.

Chyba, ze musza byc firmy na 'O' albo na 'T', wtedy jak dla mnie biala 300m na gumie jest top.

 

Oris 65 nigdy mi się nie podobał, a mechanizm jest kontrowersyjny i ma swoje wady (trudne nakręcanie). Poza tym cena na pewno nie będzie połową Omegi, Union Glashutte odpada, musi być szwajcar, będę miał wtedy  dwa zegarki niemieckie, dwa szwajcarskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałby to być jedyny zegarek to BB58 ze względu na komfort noszenia. BB41 to, tak jak koledzy pisali, klocek i jego bym odpuścił (przy 42 lub 43 mm średnicy miałby lepsze proporcje).

300M też super wygodna nie jest, szczególnie na bransolecie. Ale na gumie jest już dużo lepiej. Omega wizualnie bardziej mi podchodzi, BB58 za to wygodniejszy. Na minus Tudora jeszcze: róznica w odcieniu metalu kopery i bransolety, a także nie podoba mi się sposób zwężania się brasolety i jej nity. 

Jeżeli ma to być EDC to czarna 300M na brasolecie i dokupić koniecznie gumę (OEM lub inna dedykowana do tego modelu) a jeżeli kolejny zegarek do kolekcji (a masz już trzy) to biała 300M na gumie :)   

 

ps. osobiście bym poszukał poprzedniej 300M z czarną tarczą. Moim zdaniem idealne EDC.

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wpytlik napisał(-a):

Oris 65 nigdy mi się nie podobał, a mechanizm jest kontrowersyjny i ma swoje wady (trudne nakręcanie). Poza tym cena na pewno nie będzie połową Omegi, Union Glashutte odpada, musi być szwajcar, będę miał wtedy  dwa zegarki niemieckie, dwa szwajcarskie.

 

Oris Aquis Caliber 400, ktory jest pozycjonowany wyzej niz Divers 65 jest obecnie do kupienia za  ~2.200 EUR:

 

image.thumb.png.d229f53466093a2bad7586814a2bff55.png

 

Omega 300m na gumie zaczyna sie na ~3.900 EUR wiec smiem twierdzic, ze dosc trafnie oszacowalem gdzie Divers 65 na Caliber 400 wyladuje.

 

Rozumiem natomiast, ze moze sie nie podobac i to jest argument.


A Christopher Ward C65 Darthmouth? Szwajcar, 47 mm L2L, COSC:

https://www.christopherward.com/military-watches/c65-dartmouth/C65-41A3H1-S0BB0-WB.html

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, cordi7 napisał(-a):

A Christopher Ward C65 Darthmouth? Szwajcar, 47 mm L2L, COSC:

https://www.christopherward.com/military-watches/c65-dartmouth/C65-41A3H1-S0BB0-WB.html

Ja bym nie zaliczył Ch. Warda do prestiżowych 🙂

Orisa prędzej. Ale to oczywiście mocno subiektywne. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Omega 300m na gumie zaczyna sie na ~3.900 EUR wiec smiem twierdzic, ze dosc trafnie oszacowalem gdzie Divers 65 na Caliber 400 wyladuje.

OK, dobrze oszacowałeś ale przy porównaniu dzisiejszej ceny Seamastera z ceną  Orisa pod pod koniec roku (napisałeś "ma wyjsc w tym roku") to nie będzie już tak różowo (a tak trzeba je porównywać bo są dwa scenariusze: kupuję teraz Omegę albo czekam na Orisa). 

10 minut temu, evilym napisał(-a):

Ja bym nie zaliczył Ch. Warda do prestiżowych 🙂

Orisa prędzej. Ale to oczywiście mocno subiektywne. 

Właśnie miałem tak napisać i to co napisałeś chyba jest całkiem obiektywne.

Poza tym czy jako zwieńczenie kolekcji lepiej wybrać Omegę czy Krzyśka? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś tą 300m? Po twojej obecnej kolekcji wnioskuję, że albo masz mały nadgarstek albo lubisz małe zegarki. 300m jest świetna ale swoje gabaryty ma. Jeśli prestiż marki jest ważny to Omega bez dwóch zdań i ogólnie odnoszę wrażenie, że jesteś na nią zdecydowany, to bardziej kwestia który kolor wybrać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

Mierzyłeś tą 300m? Po twojej obecnej kolekcji wnioskuję, że albo masz mały nadgarstek albo lubisz małe zegarki. 300m jest świetna ale swoje gabaryty ma. Jeśli prestiż marki jest ważny to Omega bez dwóch zdań i ogólnie odnoszę wrażenie, że jesteś na nią zdecydowany, to bardziej kwestia który kolor wybrać. :)

Tak, mierzyłem niebieską i czarną, obie na gumie, zdjęcia ze sklepu zamieściłem powyżej. Rzuć proszę okiem jak to według Ciebie wygląda.

 

Nadgarstek 17,5-18 cm. Nigdy nie myślałem, że lubię małe zegarki: Nomos z wielkimi uszami (L2L=48,9), Stowa Verus  - 40 mm i cieniutka lunetę powiększająca optycznie tarczę, L2L=48,6. Longinesa rzeczywiście wolałem w rozmiarze tradycyjnym.

Ale nawet jakby tak było to jeden zegarek muszę mieć okazalszy, poza tym to diver więc może być większy. 

 

I tu mnie masz, bo rzeczywiście tym razem zależy mi na prestiżu. Na Rolexa i Breitlinga (z dobrym mechanizmem) mnie nie stać, pozostała Omega i "Rolex dla ubogich". I jak zauważyłeś zdecydowałem się już na Omegę  :)  Kwestii koloru nie jestem w stanie rozstrzygnąć,  dlatego też kupię bezpieczniejszy, czarny (zegarek w tym kolorze mierzyłem i mi się bardzo podobał), niebiesko odrzuciłem - ten odcień niebieskiego kompletnie mi nie przypasował.

Edytowane przez wpytlik
prośba o oglądnięcie zdjęć z mierzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duży ale to diver, może być większy. Pewnie minimalnie mniejszy rozmiar byłby lepszy (wygodniejszy) ale myśle, że jest ok. Czarny jak mierzyłem miał dziwne refleksy w warunkach sztucznego oświetlenia u AD i mi wizualnie biały lepiej siedzi ale zmuszony do wyboru między czarnym a niebieskim - wziąłbym chyba czarny. Powodzenia :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch j/w mnie bardziej podoba się czarna Omega. Powinna dłużej cieszyć. 

Za duża dla Ciebie nie jest, ale ja wolę mniejsze zegarki, nawet te sportowe. Stąd na mój nadgarstek taka 300-tka to górna granica dobrego smaku.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej dwójki żaden mając Twoje zegarki. Wybrałbym, jak pisze Mario, Białasa na gumie. Wyglada najlepiej. 

 

Patrzyłeś na Tudora Pelagię  

Może TH Aquaracer  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tej dwójki żaden mając Twoje zegarki. Wybrałbym, jak pisze Mario, Białasa na gumie. Wyglada najlepiej. 
 
Patrzyłeś na Tudora Pelagię  
Może TH Aquaracer  
Zdaje sobie sprawę, że do posiadanych zegarkow idealnie by pasował biały Seamaster na gumie, ale tym razem wybieram sercem, a nie rozumem :)

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka




Patrzyłeś na Tudora Pelagię  
Może TH Aquaracer  


Pelagos? To chyba wolałbym BB58.
Jakby Aquaracer miał lepszy mechanizm Heuer 02 to kto wie.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, rmickey napisał(-a):

Jeżeli ma to być EDC to czarna 300M na brasolecie i dokupić koniecznie gumę (OEM lub inna dedykowana do tego modelu) 

 

To już chyba ostatnie pytanie. Zakładając zakup czarnej 300M na bransolecie to gdzie dokupić do niej dobrej jakości pasek gumowy w korzystnej cenie?

 

A co myślicie o takim pasku?

IMG20220108214714.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Hirsch ACCENT Natural Rubber Watch Strap in BLACK.

Z jakiej strony zamówić? Podana przez Ciebie to chyba  UK.: https://www.hirschstraps.com/collections/rubber-hirsch-straps/products/hirsch-accent-natural-rubber-watch-strap-black 

Jest jeszcze global https://www.hirschthebracelet.com/pl_en/40478850

Strap Width: 20mm?
Buckle Option: Silver czy Brushed?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral szczotkowana (brushed). Z tego, co pamitam miedzy uszami 20mm, sprawdz na stronie Omegi - podaja chyba rozstaw uszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak już szaleć, to z ori omegową gumą.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym bral szczotkowana (brushed). Z tego, co pamitam miedzy uszami 20mm, sprawdz na stronie Omegi - podaja chyba rozstaw uszu.
Dzięki. Właśnie nie znalazłem takiej informacji na stronie omegawatches.com, nawet nie było szerokości paska na karcie produktu w pdf. Dlatego zadałem pytanie. Chyba, że nie zauważyłem.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

 
Jak już szaleć, to z ori omegową gumą.
Ja już wystarczająco poszalalem :)

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, wpytlik napisał(-a):

Dzięki. Właśnie nie znalazłem takiej informacji na stronie omegawatches.com, nawet nie było szerokości paska na karcie produktu w pdf. Dlatego zadałem pytanie. Chyba, że nie zauważyłem.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

 

;)

 

https://www.omegawatches.com/watch-omega-seamaster-diver-300m-co-axial-master-chronometer-42-mm-21032422001001

 

image.png.37f266c893e4b1eeafb08edd722004c0.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołożę swoją łyżeczkę dziegciu :D

 

Wybierając pomiędzy Tudorem a Omegą wybrałbym oczywiście Omegę, bo ją po prostu lubię.

Miałem kilka 300-ek i zawsze chętnie do nich wracam, bo są idealne na mój 17,5-18cm nadgarstek.

Miałem również Tudora BB burgunda. To świetny zegarek, ale tak jak koledzy wspomnieli na werku in-house, to straszny grubas, jeśli już, to BB41 z ETĄ.

Ostatnio planowałem zakup niebieskiego BB58, ale nie mogłem się jakoś zdecydować na ten rozmiar (39mm).

 

Biała SMP na gumie jest świetna i teraz jeśli miałbym wybierać, to wziąłbym właśnie ją.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2022 o 20:09, wpytlik napisał(-a):

(...) Kwestii koloru nie jestem w stanie rozstrzygnąć,  dlatego też kupię bezpieczniejszy, czarny (...)

I to jest super wybór! :)

 

Omesia już kupiona? Można gratulować?


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak :) Ale na gratulacje jest jeszcze za wcześnie. Jak zegarek dojedzie to zdam relację i zamieszczę zdjęcie na nadgarstku. 

Na razie nie będę kupował gumy i oszczędzał bransolety tylko sam sprawdzę czy ta bransoleta jest rzeczywiście taka nieudana jak wszyscy piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.