Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
worientom

Steeldive

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

myślę, że steeldive zasługuje na swój własny, "brandowy" temat. Czy to już microbrand czy tylko "napis na tarczy"? Fakt, że wypuszcza chyba jedynie tzw. homage, ale moim zdaniem dobrej jakości. Markę poznałem dzięki naszemu Forum (chapeau bass), swojego hulka 1954 kupiłem niedawno. Dlaczego akurat steeldive? Bo lubię homary suba, bo hulk, bo NH35, bo luma niebieskawa (poniższe zdjęcie trochę przekłamuje, jest bardziej błękitnawa) i dobra (potwierdziło się) i to, co zdecydowało, uwzględniając pozostałe, bo luma na wszystkich indeksach bezela. Ciekawostka: leciał/jechał do mnie jeden tydzień (FedEx, z Chin do Paryża, potem Katowice i Wrocław). Nie został doclony, więc koszt wyniósł ok. 450 zł (w tym 5 USD za fast transport- moim zdaniem warto było). Zapraszam do dyskusji o naszych steeldiveach, porównań z innymi, nie tylko chińskimi  Tisell? 😉) brandami... Jak oceniacie jakość? 

IMG_20220126_101403.jpg

IMG_20220126_205909.jpg

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu homara Squale 1521 od SD i złego słowa nie mogę powiedzieć. Jedynie trochę obawiałem się o gwint koronki bo wydawał się taki delikatny, a zegarek był noszony na zmianę z innymi, więc to ciągle odkręcenie i zakręcanie mnie lekko stresowało ile to wytrzyma. Koniec końców zmienił właściciela. Koperta świetnie wyprofilowana wrecz kleiła się do nadgarstka, luma dobrą jak na chińczyka, nh35a, szafir. W sumie chętnie bym wrócił do niego ale jak widzę te ceny na Ali to się hamuje. 

IMG_20201016_140033.jpg

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię homary suba. Pasuje mi ich rozmiar i kształt. Mam kwarcowego Auriola z Lidla (30 zł, dobry stosunek kosztu do jakości, bo full stainless steel, wedle napisów), miałem Invictę, dwa Tiselle (czarnego i hulka), chciałem znowu mieć suba hulka. O wyborze Steeldive zadecydowały: cena i pełna luma na bezelu. Niestety nie mogę porównać go do Tisella, bo nie mam obu na raz. Jedyna różnica, jaka dostrzegam, to rzeczona luma bezela, mechanizm i brak szybkiego rozszerzenia na pianke w zapięciu Steeldivea. Aby porównać jakość wykonania, trzeba mieć oba. 

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem SD i jakość bardzo dobra, nie wiem czy nie wrócę do tuńczyka niebieskiego :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, fajnie, że jest osobny wątek.

Ja cały czas przymierzam się do Steeldiva SKX007… ale to chyba nieprędko.

Powiedzcie, proszę, jak z tą lumą w Steeldive. Czy długo trzyma? A w porównianiu z SEIKO SKX007 albo Żółwiem?

No i ponawiam zapytanie - czy są tu tacy, co nurkują ze Steeldive? Bo wciąż nie wiem, czy te 200m to na poważnie czy tylko taki napis.

Edytowane przez T Atomicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa SD i z obu jestem bardzo zadowolony. Szczególnie z "Willarda" bo udało mi się go kupić przed podwyżkami i innymi vatami na Ali. Wyszedł mnie wtedy chyba ok 350złcd32a0ecfeee00d0b04474853c3c460f.jpgb899509b96c952d162645d8bbbb16362.jpga7db37d19c6895c3f708b384abbdff61.jpg1baa509283f7e990573875b175c07501.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o bardziej precyzyjną odpowiedź. Ile konkretnie trzyma ta luma? No i głębiej chyba nie nurkowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie sprawdzałem jak długo trzyma luma. Po nocy w ciemnym pokoju da się odczytać godzinę, ale wiadomo że ze "świeceniem" to już nie wiele ma wspólnego. Co do nurkowania to wcale tego nie robię więc się nie wypowiem. Myślę tylko że gdybym nurkował profesjonanie to pewnie wybrałbym jakiś elektroniczny sprzęt przeznaczony typowo do tego rodzaju aktywności niż chiński zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, skoro działa przez całą noc, to już nieźle. W moim Victorinoxie INOX luma trzyma z trudem około godziny.

Co do nurkowania, to oczywiście warto mieć komputer nurkowy. Ale dobrze mieć i zwykły zegarek jako backup. Ja używałem zwykłego Casio G-Shocka DW5600 i też dawał radę. Oczywiście jakiś nurek od Seiko też byłby wielce ok.

Ale wciąż się zastanawiam na ile takie Steeldivy różnią się od Seiko, na których są wzorowane. Wygląd to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że jest oficjalna strona Steeldive UK:

https://www.steeldiveuk.com/

Mają tam też zegarki San Martin.

 

 Mi się jednak SKX007 podoba:

https://www.steeldiveuk.com/product-page/steeldive-sd1996ac-skx-007-automatic-200m-diver-watch

… i nawet cena całkiem ok. Tyle, że nie dla nas.

Ech, ten brexit.

Edytowane przez T Atomicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiej skrzynki?
btw - czy te homary nigdy nie mają w datowniku dnia tygodnia?
Czasem mają af668bd6d5e33022e6c63562b40f9a74.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2022 o 09:32, Mikas napisał(-a):

Mam dwa SD i z obu jestem bardzo zadowolony....

 

Co to za modele? 

 

W dniu 25.03.2022 o 22:55, T Atomicus napisał(-a):

… i nawet cena całkiem ok. Tyle, że nie dla nas.

Ech, ten brexit.

 

Dlaczego nie dla nas? Na stronie widzę że Europa dostawa za free. 

 

Patrzę od prawie godziny na różne modele i ich ceny... to za ok 600 zł sxk007 wygląda mi na bardzo ciekawą propozycję. 

 

Edytowane przez tokarch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Dlaczego nie dla nas? Na stronie widzę że Europa dostawa za free. 
 
Patrzę od prawie godziny na różne modele i ich ceny... to za ok 600 zł sxk007 wygląda mi na bardzo ciekawą propozycję. 
 
Teraz już mam tylko jednego. Homar Willarda
Świetny stosunek jakości do ceny0e9a716a75ac0cf12966957042b269f6.jpg5a29ad61ba33a90af6acaf629c4c7b37.jpgc379afb0542451f063566b29308a5cfe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2022 o 21:44, tokarch napisał(-a):

(...)

Dlaczego nie dla nas? Na stronie widzę że Europa dostawa za free. 

 

Patrzę od prawie godziny na różne modele i ich ceny... to za ok 600 zł sxk007 wygląda mi na bardzo ciekawą propozycję. 

 

Plus VAT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki żabol  
steel.thumb.jpg.3a70cf2100d660c9b1a766c2a8792031.jpg
Świeci w miarę ta żaba?
Mógłbyś cyknąć jakąś fotkę lumy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świeci w miarę ta żaba?
Mógłbyś cyknąć jakąś fotkę lumy?
Ok zobaczyłem fotkę kilka postów wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Świeci dobrze :) 

Wykonanie jest adekwatne do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewną taką nieśmiałością nabyłem taką "żabę" jak to kolega w przedostatnim poście ujął.

 

Ostatnio noszą na zmianę 2 divery - niebieską Invictę i zielonego Steeldiva.

Chińczyk moim zdaniem jest lepiej wykonany - np. ma pełne maskownice przy bransolecie a nie blaszki jak Invicta, czytelniejsze indeksy, a luma nie ma nawet porównania. Nie tylko  mocniej świeci,  ale i dużo dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) 

 

20221106_140953.jpg

Porządnie wykonany. Nie ma się do czego przyczepić w tej cenie.

Edytowane przez KRZYSIO
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.