Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
worientom

Steeldive

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, T Atomicus napisał(-a):

Skąd te wątpliwości? Mój SD 1970 świeci kilka godzin.

 

 

Z doświadczenia, często zegary świecą jak latarnia po naświetleniu a po kilkunastu minutach gasna jak zapałka, czasami jest lepiej czasami gorzej .a tu akurat to było pytanie z mojej strony .😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luma jest lepsza niż oczekiwałem. Mnie się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, KRZYSIO napisał(-a):

Luma jest lepsza niż oczekiwałem. Mnie się podoba.

To najważniejsze 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

 

Pamiętasz c'nie? :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2022 o 23:26, T Atomicus napisał(-a):

Bardzo proszę o bardziej precyzyjną odpowiedź. Ile konkretnie trzyma ta luma? No i głębiej chyba nie nurkowałeś?

 

 

Hej odnośnie tematu z lumą,.. nie odpowiada to pewnie dokładnie na wątpliwości dotyczące świecenia ale pewnie może trochę zobrazować.

Zegarek zestawiony z orientem "baby triton", aktualnie 2 najlepiej świecące jakie posiadam.
Naświetlane 60sek po zwykłymi żarówkami w jadalni.

 

1.- zaraz po naświetleniu

2.- 1,5h po naświetleniu w podobnym świetle (jeśli tego nie widać to SD ma ogólnie "mocniejszą" i bardziej efektowną to lumę)
3.-1,5h po naświetleniu w totalnej ciemności (tu już widać przewagę wyraźniej)
4- 5h po naświetleniu, już bez foto jako info: da się z trudem w totalnej ciemności odczytać godzinę, aczkolwiek ciekawostka na oriencie łatwiej, gdyż ma jej więcej na wskazówkach.

Jak dla mnie obydwa te zegarki mają spoko i wystarczającą lumę, w ciągu dnia w naturalnym świetle ładnie łapią światło i gdzieś w garażu czy przy windzie zawsze fajnie świecą. trzeba zaznaczyć SD mocniej i efektowniej.
 

stell orient luma.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam pytanie do osób zamawiających zegarki steeldive z aliexpress, czy płaciliście cło? Zakładając, że za zegarek zapłacę 425zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kupowałem niedawno SD na Ali za Ok 550 zeta - bez cła, kupowałem pilota za 500 pln - tez bez cła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też czytałem że powyżej 150 euro. Chciałem się upewnić czy na pewno jest to od ceny zegarka czy od tego jak oni go wycenią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze gdzie mogę kupić takiego w dobrej cenie 🤔🤔🤔

image (11).jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, TomcioMiki napisał(-a):

Forumowicze gdzie mogę kupić takiego w dobrej cenie 🤔🤔🤔

image (11).jpeg

No jak gdzie? Na Alibabie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

No jak gdzie? Na Alibabie ;)

Ha ha ha 🤗🤗🤗

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2023 o 17:40, tofiks_th napisał(-a):

Nie tak dawno zdaję się wisiał na olx i nadal czeka na nowego właściciela, ale czy cena atrakcyjna to nie powiem

https://m.olx.pl/d/oferta/steeldive-sd1977t-diver-200-m-doxa-pasek-gratis-CID87-IDSLAON.html🤔

Też go widzę mam parę kroków do niego ale nie wiem czy cena atrakcyjna 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Też go widzę mam parę kroków do niego ale nie wiem czy cena atrakcyjna 🤔🤔🤔

No to jak masz parę kroków i szukasz takiego modelu to nie rozumiem problemu :D

Targuj na 600 i bierz, odbiór osobisty czy na naszym bazarku ma tą fajną zaletę że możesz sprawdzić/dopytać czy wszystko centruje i działa jak należy.

Kupując u Chińczyka kupujesz kota w worku i czasem nie warto liczyć paru złotych oszczędności jak potem dostaniesz guano ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne ceny tego modelu na aliexpres kształtują się w przedziale 700-715 zł, więc można przyjąć że jest taniej i zapewne szybciej otrzymasz zegarek🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje trzecie podejście do tematu "DIVER".

Najpierw był Seiko Prospex Turtle. Szybko poszedł do ludzi bo nie satysfakcjonował mnie stosunek ceny do jakości. Drugi był Addiesdive Deepsea Hunter. Piękny i genialnie wykonany nuras ale ... stwierdziłem, że dla mnie jest za kolorowy i nie przystoi starszemu panu takiej oczojebności nosić na ręku.

Teraz podejście nr 3 - Steeldive 1970 Captain Willard. I to jest TO 👍. Wygoda totalna. Na łapie leży jak przyklejony. Wykonanie genialne i jest po prostu taki ....elegancki😍. Elegancki w swoim rozmiarze i stonowanej zieleni.

PS. A luma oczarowuje 🥰

IMG_20230521_095133.jpg

Steeldive-NH35-Diver-Watch_1000x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mniej więcej pół roku użytkowania odłożyłem Willarda SD na półkę na jakieś 3 tygodnie.

No i na tej półce przestało działać ustawianie daty. Można przestawiać tylko razem ze wskazówkami. No i data zmienia się co 24 godziny poprawnie.

 

Trafiłem na nieoryginalny werk? Prawdę mówiąc, chyba już od początku nie działało nakręcanie przy pomocy koronki.


 

… niestety nie mogę brać udziału w dyskusji bo nie podobają mi się działania tutejszej moderacji. A moderacja tego nie akceptuje. A administracja (próbowałem ich zainteresować tą sprawą) powołuje się na zapis w regulaminie, podobno nadrzędny, że moderacja ma zawsze rację.

 

 

Edytowane przez T Atomicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, T Atomicus napisał(-a):

Po mniej więcej pół roku użytkowania odłożyłem Willarda SD na półkę na jakieś 3 tygodnie.

No i na tej półce przestało działać ustawianie daty. Można przestawiać tylko razem ze wskazówkami. No i data zmienia się co 24 godziny poprawnie.

 

Trafiłem na nieoryginalny werk? Prawdę mówiąc, od początku nie działało nakręcanie przy pomocy koronki.


 

… niestety nie mogę brać udziału w dyskusji bo nie podobają mi się działania tutejszej moderacji. A moderacja tego nie akceptuje. A administracja (próbowałem ich zainteresować tą sprawą) powołuje się na zapis w regulaminie, podobno nadrzędny, że moderacja ma zawsze rację.

 

 

NH35?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Kacperek_77u napisał(-a):

NH35?


Podobno tak. Tak było w opisie, i na kopercie. Ale nie zaglądałem do środka. Może włożyli coś innego?

Edytowane przez T Atomicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy automat i pierwszy chinczyk. Tylko +2 sekundy na dobę. Jestem mega zadowolony.

Dzisiaj wizyta u zegarmistrza i wleciał kajdan, a w miedzyczasie czekam na skórzane brązowe nato. To chyba nie mój ostatni Steeldive :)

IMG_1001.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG-20230719-132533.jpg

 

IMG20230719171653.jpg

Edytowane przez greenmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.