Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lenio

Jaki zegarek... do ochrony oszczędności przed inflacją?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Chciałbym uchronić oszczędności przed inflacją. Część środków ulokowałem już w ETF i kruszcach, i myślę nad dalszą dywersyfikacją. Teraz rozważam czy nie wrzucić 30-50k zł w jakiś zegarek. Nie chodzi tu o jakieś spektakularne zyski. Chciałbym po prostu jak najmniej stracić :D 

Założenie jest takie, że mrożę gotówkę na 18-24 miesięcy. Po tym czasie planuję pewne przedsięwzięcie na, które będę potrzebował kapitał.

Myślicie że inwestycja w zegarek przy takich założeniach ma sens? Jakie marki i modele by się do tego nadawały? Rolex?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, lenio napisał(-a):

Cześć, 

Chciałbym uchronić oszczędności przed inflacją. Część środków ulokowałem już w ETF i kruszcach, i myślę nad dalszą dywersyfikacją. Teraz rozważam czy nie wrzucić 30-50k zł w jakiś zegarek. Nie chodzi tu o jakieś spektakularne zyski. Chciałbym po prostu jak najmniej stracić :D 

Założenie jest takie, że mrożę gotówkę na 18-24 miesięcy. Po tym czasie planuję pewne przedsięwzięcie na, które będę potrzebował kapitał.

Myślicie że inwestycja w zegarek przy takich założeniach ma sens? Jakie marki i modele by się do tego nadawały? Rolex?

W przypadku Rolexa wskazane jest załapać się na listę oczekujących, bo z drugiej ręki zysk taki pewny już nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Roleksa jest już za późno. Możesz podjąć próbę spekulacyjną i zakupić Omegę. Od wtorku podnoszą ceny o 8%. Kup ze 2 Moonwatche na 20% i przetrzymaj w foliach te dwa lata. Odezwij się za jakiś czas, czy warto było...   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechu87

Serio? 🤣🤣🤣🤣🤣 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lenio napisał(-a):

Cześć, 

Chciałbym uchronić oszczędności przed inflacją. Część środków ulokowałem już w ETF i kruszcach, i myślę nad dalszą dywersyfikacją. Teraz rozważam czy nie wrzucić 30-50k zł w jakiś zegarek. Nie chodzi tu o jakieś spektakularne zyski. Chciałbym po prostu jak najmniej stracić :D 

Założenie jest takie, że mrożę gotówkę na 18-24 miesięcy. Po tym czasie planuję pewne przedsięwzięcie na, które będę potrzebował kapitał.

Myślicie że inwestycja w zegarek przy takich założeniach ma sens? Jakie marki i modele by się do tego nadawały? Rolex?

Najlepiej nadaje się Rolex, ale w sklepie nie już kupisz, a z rynku wtórnego już tak nie ochronisz kasy przed inflacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania, bo sam miałem założyć podobny temat 😀

Jeśli Rolex, to który?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, chronofil napisał(-a):

Dołączę się do pytania, bo sam miałem założyć podobny temat 😀

Jeśli Rolex, to który?

Któryś ze stalowych profesjonali: sub, gmt, albo daytona.

 

Ale jak pisałem, nie do kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum miłośników zegarków, ale skoro pytasz. Ja na twoim miejscu zwiększyłbym budżet i kupił coś A. Lange & Sohne, dopóki jeszcze są dostępne normalnie. Za niedługo już tak łatwo nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex ale jak wyżej napisano, przy zakupie za regularna cenę , co niestety na chwile obecna jest nierealne . Przy kupnie na rynku wtórnym nie jest to już takie pewne . Pozostaje Omega z najbardziej chodliwymi modelami . Przy zakupie z rabatem j corocznych podwyżkach cen jest duża szansa , ze za jakiś czas będą zdecydowanie droższe aniżeli w momencie zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak już masz cześć w kruszcach, to łatwiej Dokupić parę filharmoników więcej.  Biżuteria nie jest idealnym aktywem bo to czy będzie droga za jakiś czas to oceni rynek.. Grunty nabywać trzeba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Amator87 napisał(-a):

To jak już masz cześć w kruszcach, to łatwiej Dokupić parę filharmoników więcej.  Biżuteria nie jest idealnym aktywem bo to czy będzie droga za jakiś czas to oceni rynek.. Grunty nabywać trzeba:)

Ja absolutnie nie neguję inwestowania w ziemię, ale ostatnio natknąłem się na fajne stwierdzenie: "Na ziemi na pewno nie stracisz, ale możesz stracić ziemię" - wystarczy zapytać naszych dziadków co się działo po wojnie np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podatek katastralny. Co się będzie działo, jak ludzie mający dużo cennej ziemi nie będą w stanie opłacić tego podatku. 

OT: można kupić legalnie złoto w 2022 nie podając Pesela ani adresu? Mam na myśli mennice itp., nie olx, lombardy i inne szemrane okazję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Janek72 napisał(-a):

 

OT: można kupić legalnie złoto w 2022 nie podając Pesela ani adresu? Mam na myśli mennice itp., nie olx, lombardy i inne szemrane okazję. 

Trzeba podać w mennicy, ale mogę podać jaki kolwiek ciąg cyfr..

Przynajmniej w 2021, w tym roku jeszcze nie kupowałem

Edytowane przez Amator87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup akcje firm wydobywających lit łącznie z akcjami producentów akumulatorów .

Po aferze Nowaka w Australian Open, Serbia zerwała kontrakt na wydobycie litu .

Lit bedzie drożał szybciej niż złoto i złote zegarki :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... do czasu az inne rodzaje baterii stana sie dominujacymi ;)

 

image.png.8674748b3bf8aa11aa3e09500084d681.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2022 o 15:14, beniowski napisał(-a):

Ja absolutnie nie neguję inwestowania w ziemię, ale ostatnio natknąłem się na fajne stwierdzenie: "Na ziemi na pewno nie stracisz, ale możesz stracić ziemię" - wystarczy zapytać naszych dziadków co się działo po wojnie np.

stracić można wszystko, ale grunty i własność akurat najtrudniej. Przykład czasów po wojnie, o których wspominasz to potwierdza - nawet takie typy jak komuniści dekret Bieruta wprowadzili tylko w Warszawie (nacjonalizacja krajowa obejmowała o ile pamiętam majątki powyżej 20ha). W pozostałych miastach można nadal było być właścicielem np kamienicy (pomijam obowiązkowy kwaterunek i narzucany czynsz. 
Imo jeśli nadejdą takie czasy, że będą zabierali prawa do własności gruntów, to wcześniej zdążą zabrać złoto, zegarki i całą resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze złotym zegarkiem na ręku przynajmniej zdążysz uciec, z ziemią trudniej 🤣.

 

A na poważnie, to prawdziwe pieniądze trzyma się poza Polską, bo i bezpieczniej i prawo stabilniejsze i od Rosji dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Ze złotym zegarkiem na ręku przynajmniej zdążysz uciec, z ziemią trudniej 🤣.

 

Tylko trzeba wziąć B+P, bo duża utrata wartości będzie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze a'propos ziemi, że niby najbezpieczniejsza itp. - powiedzcie to tym w Baranowie, co im ten megaport, co to dubajski przyćmić ma, budują. Ba, mój wujek w Zagłębiu dowiedział się że mu owe kolejowe "szprychy", co to mają Polskę katapultować w XXII wiek, puszczą pod domem prawie (albo i dom zburzyć karzą) - i co on ma zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie rodzice powtarzali, że najlepiej inwestować we własne dzieci - im się udało😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

A tak jeszcze a'propos ziemi, że niby najbezpieczniejsza itp. - powiedzcie to tym w Baranowie, co im ten megaport, co to dubajski przyćmić ma, budują. Ba, mój wujek w Zagłębiu dowiedział się że mu owe kolejowe "szprychy", co to mają Polskę katapultować w XXII wiek, puszczą pod domem prawie (albo i dom zburzyć karzą) - i co on ma zrobić?

Bo w 2019 Okęcie było na skraju przepustowości i perspektywy Polski jako kraju z niskim "nasyceniem" podróżami lotniczymi oraz wizją hubu na Europę Centralną i Wschodnią były obiecujące.  Do tego rosnąca rola cargo i perspektywy przenoszenia się środka ciężkości handlu zagranicznego z Europy Zachodniej na Daleki Wschód.

Okęcie jest nie do rozbudowy, poza tym jest praktycznie w centrum miasta i warunki środowiskowe ograniczają mocno ruch cargo, który by pozostawić sloty dzienne liniom pasażerskim operować powinien w nocy.  Tylko nie może z powodu norm hałasu itp.

 

Pomijam zjawisko - spalarnia śmieci tak, ale nie u mnie, lotnisko - tak, ale nie u mnie, autostrada tak, ale nie tak blisko.  To zrozumiałe i jasne, natomiast GDZIEŚ tę autostradę, elektrownię jądrową, spalarnię śmieci trzeba usadowić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na przepustowości, ale z tych mocarstwowych planów to g….o wyjdzie (czy flota LOT-u jest chociaż trochę porównywalna do takiej Emirates, a lotnisko ma mieć chyba podobną przepustowość?). Ale, jak mawiał prezes Ochódzki, najlepsze pieniądze robi się na słomianych inwestycjach. Za to ilu pociotków, krewnych i znajomych królika pracę przy tym projekcie znajdzie…

 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie floty to akurat żaden problem. Infrastruktura to jest problem.

A co do Misia - to fakt, elektrownia atomowa w Polsce kosztowała już 1 mld pln - w czasie kadencji bodajże 3 różnych rządów.

Ale dość OT chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2022 o 13:54, lenio napisał(-a):

...Chciałbym uchronić oszczędności przed inflacją. Część środków ulokowałem już w ETF i kruszcach...

 

I tego bym się nadal trzymał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.