Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TheDarkDefender

Diver Orient Mako czy Citizen Promaster czy może...?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

nadszedł czas na zakup mojego pierwszego divera. Chciałbym wydać w granicach 1000 zł. Nie zależy mi na bransolecie, będę nosił go na gumie lub porządnym pasku. Mój nadgarstek to 17,5 więc nie chcę nic wielkiego. Na co zwrócić uwagę? Szkiełko szafirowe? Bardzo podobają mi się Orienty Mako, mieliście może do czynienia z 3ką?

 

https://www.timestore.pl/Orient-Sport-Mako-III-Automatic?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

https://www.timestore.pl/Orient-17342?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-mako-iii-automatic-ra-aa0006l19b?gclid=Cj0KCQiAi9mPBhCJARIsAHchl1x4BNEOH1X-bXN1yHg_NX1PzwNnp-zfdlmky61arHvVosXHkTIFVi4aAqntEALw_wcB

 

Citizen też prezentuje się całkiem dobrze:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-promaster-eco-drive-diver-s-bn0150-10e?gclid=Cj0KCQiAi9mPBhCJARIsAHchl1w-q_TBs_uHBflPC9U1a7YiWDXn2n0E7E9hXqJFv8ZsxCCDbUFt-D0aAqJlEALw_wcB

 

Czy między Orientem a Citizenen jest różnica jakościowa? A może macie do polecenia inną firmę w tych kryteriach?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechu87

Do 1k jak automat to kamasu pomiomo koronki, jak eco to prime. Nie szukaj więcej. Tylko czy chcesz automata czy solara. Osobiscie jak nie będziesz chodził co dzień bierz 150 luma w nim zabija. 

 

Na time store masz kod 10plus dahe 10% lub lojalnosc daje 5%

Edytowane przez grzechu87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownujesz dwa różne zegarki. Mako ma mechanizm automatyczny, Citizen to ercodrive czyli kwarc. Nie wiem czy ma to dla Ciebie znaczenie 😉 automat będzie bardziej wrażliwy na uderzenia, upadki, będzie wymagał po jakimś czasie serwisu, po nie noszeniu zegarka będzie wymagał ponownego ustawienia daty i godziny i będzie miał jakąś odchylke. Ercodrive za to praktycznie bezobslugowy.

Mako iii miałem, bardzo sympatyczny zegarek mający swoje wady. Bardzo niewygodny gwint na koronce, który ciężko się zakręca i trzeba uważać aby nie zerwać, poza tym po odkręceniu koronka jest mało stabilna i ma się wrażenie, że zaraz odpadnie. Druga największą wada to fatalna bransoleta, która grzechocze i do tego ma endlinki z blaszek z puszki od konserwy, które po jakimś czasie się luzują. Ale skoro zamierzasz nosić na gumie to nie ma to znaczenia. Poza tym jest szafir, całkiem fajny rozmiar i krótkie uszy dzięki czemu dobrze leży na małych nadgarstkach.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki@grzechu87 za ten kod zniżkowy. Mam zamiar używać go jako zegarka na codzień, do pracy. Więc automat też się nada. Zresztą jjakbym się zdecydował na Mako to wtedy rotomat też zakupię.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Porownujesz dwa różne zegarki. Mako ma mechanizm automatyczny, Citizen to ercodrive czyli kwarc. Nie wiem czy ma to dla Ciebie znaczenie automat będzie bardziej wrażliwy na uderzenia, upadki, będzie wymagał po jakimś czasie serwisu, po nie noszeniu zegarka będzie wymagał ponownego ustawienia daty i godziny i będzie miał jakąś odchylke. Ercodrive za to praktycznie bezobslugowy.
Mako iii miałem, bardzo sympatyczny zegarek mający swoje wady. Bardzo niewygodny gwint na koronce, który ciężko się zakręca i trzeba uważać aby nie zerwać, poza tym po odkręceniu koronka jest mało stabilna i ma się wrażenie, że zaraz odpadnie. Druga największą wada to fatalna bransoleta, która grzechocze i do tego ma endlinki z blaszek z puszki od konserwy, które po jakimś czasie się luzują. Ale skoro zamierzasz nosić na gumie to nie ma to znaczenia. Poza tym jest szafir, całkiem fajny rozmiar i krótkie uszy dzięki czemu dobrze leży na małych nadgarstkach.  
 
Właśnie bransoleta to nie mój styl, za mały nadgarstek i wolę bardziej na sportowo. Lub z porządnym brązowym paskiem na zmianę będzie się świetnie prezentował :)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechu87
19 minut temu, TheDarkDefender napisał(-a):

Dzięki@grzechu87 za ten kod zniżkowy. Mam zamiar używać go jako zegarka na codzień, do pracy. Więc automat też się nada. Zresztą jjakbym się zdecydował na Mako to wtedy rotomat też zakupię.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie bransoleta to nie mój styl, za mały nadgarstek i wolę bardziej na sportowo. Lub z porządnym brązowym paskiem na zmianę będzie się świetnie prezentował :)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Bierz bn miałem 3 razy nie ma lepszego do 1k imo z solarem. Bn mimo że 44 l2l jest małe i też nosi sie bardzo dobrze. Zresztą przez bezel nie wygląda na 44. I bn ma super kajdan pełny endlink zapięcie nie z blaszek. Jsk co to pogonisz za 300zł nowy kajdan do niego 550.  Bo ori pasek się nie nadaje taki twardy i tak pewnie zmienisz. 

 

https://www.amazon.pl/Citizen-BN0150-61E-CITIZEN-Swobodny-zegarek/dp/B00VNPYFSE/ref=mp_s_a_1_9?crid=19TB5MQKNPF0B&keywords=citizen+bn&qid=1643571840&sprefix=citizen+bn%2Caps%2C279&sr=8-9

Edytowane przez grzechu87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechu87
13 minut temu, TheDarkDefender napisał(-a):

Tak tylko z timestore z kodem wychodzi 

 

719,10 WARTOŚĆ KOSZYKA: 

120 zeta piechotą nie chodzi na dobry pasior zostaje

Edytowane przez grzechu87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzechu87 kompletują zamówienie na Citizena. Jak dojdzie to zobaczymy czy piwo Ci postawię :D

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Promastera będziesz zadowolony. W realu bardzo fajny zegarek. Rozmiaru 44mm w ogóle w nim nie czuć. Tylko pasek trzeba zmienić na coś lepszego, bo ta oryginalna, sztywna

guma to potrafi zniechęcić do zegarka.

 

DSC01977.thumb.JPG.2058060cdcbb6fdd61dcf9640ec49855.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mogę się na niego doczekać default_biggrin.png a macie w takim razie pasek do niego do polecenia, abym nie kupił za twardego tylko wypróbowany?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego noszę na perlonie. Taki zwykły, pierwszy z brzegu. Jak masz budżet, i pasuje taki styl, to kup eluit perlon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
Godzinę temu, TheDarkDefender napisał(-a):

To nie mogę się na niego doczekać default_biggrin.png a macie w takim razie pasek do niego do polecenia, abym nie kupił za twardego tylko wypróbowany?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


 

obczaj te:

Premium NATO Straps (cheapestnatostraps.com)

 

Są bardzo wygodne i porządne. No i cena uzasadnia wzięcie od razu kilku ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... Ale może ja mam tego 40mm.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
Godzinę temu, TheDarkDefender napisał(-a):

Świetnie nsą te paski, a cena jeszcze lepsza :D tylko się upewnię, 22mm to szerokość paska?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

20 mm na zegarowni jeat skopany opis. Mi ostatnio paski z cheapest nato szly 1,5 tyg.

Screenshot_20220201-200646_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem... 8 pasków :D ale przynajmniej podejdą mi też pod inne moje zegarki. Mają tam teraz dobre promki. Będzie można zamówienia grupowe dla ludzi z Krakowa i okolic robić :)d7e1fc24bebbe627bf90b03675f01b8c.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.