Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pyoter

Seiko Arctura SNG045

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pyoter napisał(-a):

Witam,

 

Co myślicie o takim modelu: Seiko Arctura SNG045?

 

https://www.czaszegarkow.pl/seiko-arctura-czarny-stal-o44-mm-p-67412.html

 

Może ktoś ma i może napisać jak się sprawuje? Mechanizm kinetyczny się sprawdza?

 

Dzieki za info.

Pozdrawiam.

Miałem kiedyś kinetica Seiko (inny model), ale działał średnio. Możliwe, że był problem natury technicznej, ale ładował się słabo i jak się nie nosiło go na okrągło, to zatrzymywał się (miał słabą rezerwę chodu). Jak dla mnie miałby sens, gdybym miał 1-2 zegarki a tak był z nim ciągle kłopot. Może inne kinetic'i tak nie mają, ale ja się z nich wyleczyłem raz na zawsze. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są solary Seiko albo eco-drive'y Citizena (też solar). Za taką cenę, to możesz sobie kupić Citizena z synchronizacją satelitarną albo, jak chcesz pozostać przy Seiko, wybierz coś z serii Oceanus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

jak chcesz pozostać przy Seiko, wybierz coś z serii Oceanus. 

 

Ekhm... To chyba Casio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gio napisał(-a):

 

Ekhm... To chyba Casio...

Racja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pyoter napisał(-a):

Witam,

 

Co myślicie o takim modelu: Seiko Arctura SNG045?

 

https://www.czaszegarkow.pl/seiko-arctura-czarny-stal-o44-mm-p-67412.html

 

Może ktoś ma i może napisać jak się sprawuje? Mechanizm kinetyczny się sprawdza?

 

Dzieki za info.

Pozdrawiam.

 Z Seiko powinny Ci odpowiadać zegarki Coutura, podobny kształt kopert. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mechanizm kinetyczny to przekombinowany przerost formy nad treścią.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest mechanizm solarny (może się różnie nazywać w zależności od firmy), dzięki któremu można przez wiele lat zapomnieć o wymianie baterii i nie stresować się tym, że jeśli zbyt często będziesz korzystał z dodatkowych funkcji zegarka, bateria szybciej się rozładuje (niektórzy tak mają), albo zwykły kwarc, jeśli nie przeszkadza Ci wymiana baterii co powiedzmy trzy lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarca zwykłego już mam - Certinę. Nad tym się zastanawiam, bo mam okazję kupić w całkiej przyzwoitej cenie(tak sądzę), około 1/4 tego co podane jest w linku. A zegarek praktycznie nieużywany z wszystkimi papierami itd. Chyba zaryzykuje i sam ocenie co i jak z tymi kinetykami, zawsze to jakaś ciekawostka 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Miałem kiedyś kinetica Seiko (inny model), ale działał średnio. Możliwe, że był problem natury technicznej, ale ładował się słabo i jak się nie nosiło go na okrągło, to zatrzymywał się (miał słabą rezerwę chodu). Jak dla mnie miałby sens, gdybym miał 1-2 zegarki a tak był z nim ciągle kłopot. Może inne kinetic'i tak nie mają, ale ja się z nich wyleczyłem raz na zawsze. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są solary Seiko albo eco-drive'y Citizena (też solar). Za taką cenę, to możesz sobie kupić Citizena z synchronizacją satelitarną albo, jak chcesz pozostać przy Seiko, wybierz coś z serii Oceanus. 

Jeżeli chodzi o rezerwę chodu, to na niemieckim forum znalazłem jeszcze taki ciekawy opis:

 

"Cechą szczególną zegarka jest mechanizm kinetyczny, mechanizm kwarcowy z baterią i automatycznym rotorem oraz funkcja oszczędzania energii. Jeśli odłożysz zegarek, po chwili zatrzymuje się, zapamiętuje czas w pamięci podręcznej do 4 lat, a następnie po krótkim potrząśnięciu ustawia się z powrotem."

 

Jestem ciekawy jak i czy w ogóle działa to "oszczędzanie energii" i zapamiętywanie czasu do 4 lat 🙂 Może ktoś potwierdzić takie cuda?

 

https://uhrforum.de/threads/seiko-sng045-arctura-kinetic-aute-relay.67260/

Edytowane przez pyoter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pyoter napisał(-a):

Jeżeli chodzi o rezerwę chodu, to na niemieckim forum znalazłem jeszcze taki ciekawy opis:

 

"Cechą szczególną zegarka jest mechanizm kinetyczny, mechanizm kwarcowy z baterią i automatycznym rotorem oraz funkcja oszczędzania energii. Jeśli odłożysz zegarek, po chwili zatrzymuje się, zapamiętuje czas w pamięci podręcznej do 4 lat, a następnie po krótkim potrząśnięciu ustawia się z powrotem."

 

Jestem ciekawy jak i czy w ogóle działa to "oszczędzanie energii" i zapamiętywanie czasu do 4 lat 🙂 Może ktoś potwierdzić takie cuda?

 

https://uhrforum.de/threads/seiko-sng045-arctura-kinetic-aute-relay.67260/

U mnie to nie działało. Z moich doświadczeń podpowiadam: Seiko Coutura, Citizen Eco Satellite, Casio Oceanus. Odpuść sobie kinetica, jak by to była taka rewelacja jak się wydawać mogło, to byłoby zatrzęsienie takich modeli a nie ma.

Na początku, też byłem na to "cudo" napalony. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/4 ceny - brzmi nieźle, ale pomyśl dlaczego poprzedni właściciel chce go oddać za taką cenę? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pyoter napisał(-a):

Jeżeli chodzi o rezerwę chodu, to na niemieckim forum znalazłem jeszcze taki ciekawy opis:

 

"Cechą szczególną zegarka jest mechanizm kinetyczny, mechanizm kwarcowy z baterią i automatycznym rotorem oraz funkcja oszczędzania energii. Jeśli odłożysz zegarek, po chwili zatrzymuje się, zapamiętuje czas w pamięci podręcznej do 4 lat, a następnie po krótkim potrząśnięciu ustawia się z powrotem."

 

Jestem ciekawy jak i czy w ogóle działa to "oszczędzanie energii" i zapamiętywanie czasu do 4 lat 🙂 Może ktoś potwierdzić takie cuda?

 

https://uhrforum.de/threads/seiko-sng045-arctura-kinetic-aute-relay.67260/

 

Ja mogę.

IMG_1541.thumb.jpg.2ddcdf266178a614aa82d810f0880b33.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu ludzi, tyle opinii.

Jeśli zegarek Ci się podoba, kup i przekonaj się, czy będzie Ci pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.