Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Sign in to follow this  
pyoter

Seiko Arctura SNG045

Recommended Posts

1 godzinę temu, pyoter napisał(-a):

Witam,

Co myślicie o takim modelu: Seiko Arctura SNG045?

https://www.czaszegarkow.pl/seiko-arctura-czarny-stal-o44-mm-p-67412.html

Może ktoś ma i może napisać jak się sprawuje? Mechanizm kinetyczny się sprawdza?

Dzieki za info.

Pozdrawiam.

Miałem kiedyś kinetica Seiko (inny model), ale działał średnio. Możliwe, że był problem natury technicznej, ale ładował się słabo i jak się nie nosiło go na okrągło, to zatrzymywał się (miał słabą rezerwę chodu). Jak dla mnie miałby sens, gdybym miał 1-2 zegarki a tak był z nim ciągle kłopot. Może inne kinetic'i tak nie mają, ale ja się z nich wyleczyłem raz na zawsze. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są solary Seiko albo eco-drive'y Citizena (też solar). Za taką cenę, to możesz sobie kupić Citizena z synchronizacją satelitarną albo, jak chcesz pozostać przy Seiko, wybierz coś z serii Oceanus. 

22 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

jak chcesz pozostać przy Seiko, wybierz coś z serii Oceanus. 

Ekhm... To chyba Casio...

3 godziny temu, Gio napisał(-a):

Ekhm... To chyba Casio...

Racja. 

5 godzin temu, pyoter napisał(-a):

Witam,

Co myślicie o takim modelu: Seiko Arctura SNG045?

https://www.czaszegarkow.pl/seiko-arctura-czarny-stal-o44-mm-p-67412.html

Może ktoś ma i może napisać jak się sprawuje? Mechanizm kinetyczny się sprawdza?

Dzieki za info.

Pozdrawiam.

Z Seiko powinny Ci odpowiadać zegarki Coutura, podobny kształt kopert. 

Dla mnie mechanizm kinetyczny to przekombinowany przerost formy nad treścią.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest mechanizm solarny (może się różnie nazywać w zależności od firmy), dzięki któremu można przez wiele lat zapomnieć o wymianie baterii i nie stresować się tym, że jeśli zbyt często będziesz korzystał z dodatkowych funkcji zegarka, bateria szybciej się rozładuje (niektórzy tak mają), albo zwykły kwarc, jeśli nie przeszkadza Ci wymiana baterii co powiedzmy trzy lata.

Kwarca zwykłego już mam - Certinę. Nad tym się zastanawiam, bo mam okazję kupić w całkiej przyzwoitej cenie(tak sądzę), około 1/4 tego co podane jest w linku. A zegarek praktycznie nieużywany z wszystkimi papierami itd. Chyba zaryzykuje i sam ocenie co i jak z tymi kinetykami, zawsze to jakaś ciekawostka 🙂

6 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Miałem kiedyś kinetica Seiko (inny model), ale działał średnio. Możliwe, że był problem natury technicznej, ale ładował się słabo i jak się nie nosiło go na okrągło, to zatrzymywał się (miał słabą rezerwę chodu). Jak dla mnie miałby sens, gdybym miał 1-2 zegarki a tak był z nim ciągle kłopot. Może inne kinetic'i tak nie mają, ale ja się z nich wyleczyłem raz na zawsze. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są solary Seiko albo eco-drive'y Citizena (też solar). Za taką cenę, to możesz sobie kupić Citizena z synchronizacją satelitarną albo, jak chcesz pozostać przy Seiko, wybierz coś z serii Oceanus. 

Jeżeli chodzi o rezerwę chodu, to na niemieckim forum znalazłem jeszcze taki ciekawy opis:

"Cechą szczególną zegarka jest mechanizm kinetyczny, mechanizm kwarcowy z baterią i automatycznym rotorem oraz funkcja oszczędzania energii. Jeśli odłożysz zegarek, po chwili zatrzymuje się, zapamiętuje czas w pamięci podręcznej do 4 lat, a następnie po krótkim potrząśnięciu ustawia się z powrotem."

Jestem ciekawy jak i czy w ogóle działa to "oszczędzanie energii" i zapamiętywanie czasu do 4 lat 🙂 Może ktoś potwierdzić takie cuda?

https://uhrforum.de/threads/seiko-sng045-arctura-kinetic-aute-relay.67260/

Edited by pyoter

3 minuty temu, pyoter napisał(-a):

Jeżeli chodzi o rezerwę chodu, to na niemieckim forum znalazłem jeszcze taki ciekawy opis:

"Cechą szczególną zegarka jest mechanizm kinetyczny, mechanizm kwarcowy z baterią i automatycznym rotorem oraz funkcja oszczędzania energii. Jeśli odłożysz zegarek, po chwili zatrzymuje się, zapamiętuje czas w pamięci podręcznej do 4 lat, a następnie po krótkim potrząśnięciu ustawia się z powrotem."

Jestem ciekawy jak i czy w ogóle działa to "oszczędzanie energii" i zapamiętywanie czasu do 4 lat 🙂 Może ktoś potwierdzić takie cuda?

U mnie to nie działało. Z moich doświadczeń podpowiadam: Seiko Coutura, Citizen Eco Satellite, Casio Oceanus. Odpuść sobie kinetica, jak by to była taka rewelacja jak się wydawać mogło, to byłoby zatrzęsienie takich modeli a nie ma.

Na początku, też byłem na to "cudo" napalony. ;) 

1/4 ceny - brzmi nieźle, ale pomyśl dlaczego poprzedni właściciel chce go oddać za taką cenę? ;) 

Godzinę temu, pyoter napisał(-a):

Ja mogę.

IMG_1541.thumb.jpg.2ddcdf266178a614aa82d810f0880b33.jpg

Ilu ludzi, tyle opinii.

Jeśli zegarek Ci się podoba, kup i przekonaj się, czy będzie Ci pasował.