Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Likkus

Prośba o identyfikację Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i koledzy,

Prośba o identyfikację producenta, sprzedawcy skrzyni starego Beckera. Pisałem już o nim i Pani Tatyiana zidentyfikowała mechanizm określając wiek na około 1900 roku ( wielkie brawa za wiedzę i podziękowania za identyfikację 🙂👋). Ale bardzo intryguje mnie pieczatka na plecach skrzyni. Słabo widać, ale może ktoś pozna? Najpierw cyrylicą, a później po polsku - ostatni wyraz to "w Warszawie" nazwisko kończy się na ...ski. Co to może być? Zegar był w rodzinie jeszcze  przed wojną, a może i przed pierwszą? Liczę na Państa wiedzę i dobre oko. I oczywiście na odkrycie tajemnicy.

Pozdrawiam serdecznie 

Paweł 20220129_132739.thumb.jpg.83525ee7fd02464368bda75c2d315fca.jpg

20220129_134907.jpg

20220130_103723.jpg

20220130_103747.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, skromnie.... Bo przydały by się inne zdjęcia mechanizmu, oraz wieszaka w skrzyni ( czy widać, że on był tam zawsze, czy mechanizm był wymieniany ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że skrzynia jest wtórna, wykonana w Warszawie w: Zakład Stolarski XX (JAN GRALACH ??) w Warszawie, zapewne przed sierpniem 1915 roku. Być może razem z kompletem mebli.  Więcej ze zdjęcia wycisnąć się nie da, może w UV byłoby więcej widać. 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, spróbuję zrobić zdjęcie UV. Czy Gralach robił te skrzynie dorywczo na zamówienie, czy też dla firmy, która sprowadzała zegary, mechanizmy? Pierwszy przegląd (jest grawerunek z tyłu werku) pochodzi z września 1909 TT lub JJ go przeprowadzał.

Pozdrawiam 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, domniemane nazwisko usiłowałem odczytać (i zobaczyłem pierwszy raz w życiu) z tego zdjęcia. :) Może też być Chalach itd.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą dorzucam zdjęcia. Wieszak nie jest sygnowany.

Pozdrawiam 

Paweł 

20220205_150048.jpg

20220205_150100.jpg

20220205_150137.jpg

20220205_150117.jpg

20220205_150152.jpg

20220205_150203.jpg

20220205_150329.jpg

20220205_150507.jpg

20220205_150531.jpg

20220205_150354.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na elemencie, na którym wiesza się wahadło jest tajemniczy skrót D.R.P. co oznacza?

Pozdrawiam 

Paweł20220205_163135.jpg.010523d3140a5ed8d9935d553d680669.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D. R. P... krótko mówiąc patent - to na ten zaczep wahadła. 

Transporterek lepiej nie przestawiać poza te kołki, bo można przestawić kotwicę. 

Interesujące są te trzy ślady po śrubach, w rogu nad gongiem. 

PS... w telefonie to słabo widzę, ale wieszak i sanki są GB z tym, że nie widziałem takiego przy sprężynowym machanizmie, tylko przy wagowy. Więc może, jak kolega wspomniał, to skrzynię wykonano na zamówienie, może razem z kompletem mebli - co by wszystko pasiło

 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meble były gdańskie, zdobne i wypasione. Nie pasują do zegara... Te trzy ślady w prawnym górnym rogu też mnie intrygują, po czym to? Zegar bije już ok, wskazówki doszły, jadę na Francuską😀 sam się przestawił poza kołki przy zdjęciu😇 już jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Likkus napisał(-a):

Meble były gdańskie, zdobne i wypasione. Nie pasują do zegara... Te trzy ślady w prawnym górnym rogu też mnie intrygują, po czym to? Zegar bije już ok, wskazówki doszły, jadę na Francuską😀 sam się przestawił poza kołki przy zdjęciu😇 już jest ok.

No, to ciekawostka do rozwiązania. Jak meble były stare i wypasione..., ciekawe z jakich lat i czy zgadzało by się to z zegarem. Może to coś sugerować, albo nic. Albo to prezent od rodziny, znajomych, co niezbyt trafnie dopasowali się z prezentem. 

Ale to już Pan sam musi rozgryźć. 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, trochę zagadek się nazbierało. 14 oddaje go na Francuską, może zagarmistrz coś ciekawego jeszcze znajdzie.

Dziękuję za już👋 czy po tych zdjęciach można bliżej sprecyzować datę produkcji "około 1900"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemiły zegarmistrz z Francuskiej (serdecznie pozdrawiam i dziękuję 👋) przywrócił zegar do życia i ustalił, że pochodzi z 1899 roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Likkus napisał(-a):

Przemiły zegarmistrz z Francuskiej (serdecznie pozdrawiam i dziękuję 👋) przywrócił zegar do życia i ustalił, że pochodzi z 1899 roku :)

No, to może byś coś nam wyjaśnił. 

Np. Czy on czasem nie z Czech ?.... czyli z fili zakładu GB 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego wciąż nie wiem, niestety zagadką wciąż pozostake pieczątka cyrylicą i po polsku na skrzyni. Czytelne za to umiejscowienie firmy czyli Warszawa. Znaki zapytania są, ale cieszę się, że już do mnie wraca🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

mój znajomy ma takiego Beckera. Wiem, że nie był produkowany we Freiburg tylko w Braunau. Jednak nie wiem jak go datować. Uprzejma prośba o pomoc. 

image000000.thumb.jpg.696de127553f198f761cb50fb9e36190.jpgimage000000.thumb.jpg.13cedee6e61f9c478d139b65226c9890.jpgimage000001.thumb.jpg.211dfb13669b78a8ad024ce06cbb9e3a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło 1912 roku wychodzi.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Hecke napisał(-a):

Dziękuje za pomoc. 

No, ale w sumie, to ciekawy mechanizm. Może można prosić , o perę dodatkowych zdjęć mechanizmu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, PM1122 napisał(-a):

No, ale w sumie, to ciekawy mechanizm. Może można prosić , o perę dodatkowych zdjęć mechanizmu. 

Poproszę kolegę o kilka dodatkowych fotek mechanizmu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk sprężynami wspomagany


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2022 o 22:17, PM1122 napisał(-a):

No, ale w sumie, to ciekawy mechanizm. Może można prosić , o perę dodatkowych zdjęć mechanizmu. 

Takie zdjęcie udało mi się zdobyć.

 

image000000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Hecke napisał(-a):

Takie zdjęcie udało mi się zdobyć.

 

image000000.jpg

Ajjjjj :)    

........ No , sam teraz widzisz , że to niezłe cacko !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.