Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
beniowski

Sinn 903 czy Navitimer ale nietypowo

Rekomendowane odpowiedzi

@beniowski, czy to zegarek do noszenia na co dzień, czy bardziej do mania? Wiem, że nie odpowiesz mi dzisiaj na gorąco, ale za jakiś czas - poproszę. 

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2022 o 19:44, Dorian06 napisał(-a):

Tylko i wyłącznie Sinn. Jest super. Tylko z tego co kojarzę, to nie jest zegarek blink. On jest szczotkowany.

 

 

A ten Breitling, wg. mnie, nie powinien nazywać się Navitimer. 

Hejka,

 

Co z tym Breitlingiem jest nie tak? Że nie powinien się nazywać Navitimer? Pytam poważnie, nie mam doświadczenia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.04.2022 o 11:09, mario1971 napisał(-a):

@beniowski, czy to zegarek do noszenia na co dzień, czy bardziej do mania? Wiem, że nie odpowiesz mi dzisiaj na gorąco, ale za jakiś czas - poproszę. 

 

 

No więc tak: aby udzielić w miarę dokładnej odpowiedzi, noszę go codziennie odkąd przyszedł, czyli prawie dwa tygodnie. Moje wstępne obserwacje są następujące: przede wszystkim jest to zegarek bardziej do mania niż do noszenia na co dzień. Na pewno jest bardzo dystynktywny, wyróżnia się designem i przyciąga uwagę (głównie dwa rodzaje reakcji: 1. fajny, dużo się dzieje na tarczy - to tych co się nie znają na zegarkacho; 2. O, widzę że kupiłeś Navitimera. Ekstra! - to tych co myślą że się znają😁.). Generalnie, reakcje osób postronnych są bardzo pozytywne - zegarek po prostu praktycznie każdemu się podoba.  

 

Stoper działa rewelacyjnie lekko i miękko, ale tylko funkcja start/stop, zerowanie moim zdaniem idzie zbyt ciężko i wyraźnie czuć tu różnicę pomiędzy tym przyciskiem a przyciskiem start/stop. Lubię też to, że w stoperze wskazówka minutowa przeskakuje co 60 sekund zamiast się powoli przesuwać - dla mnie w ten sposób łatwiej kontrolować pracę stopera. Niemniej, stoper ma pewien feler: mianowicie nie można dokładnie mierzyć czasu pomiędzy 20-25 sekundą (pokazuję ten fragment tarczy na jednym ze zdjęć), ponieważ nie ma tam pomiarki - jej miejsce zajmuje okienko daty. 

 

Odnośnie tarczy, to jest bardzo ciekawa i wbrew pierwszemu wrażeniu raczej czytelna. Antyrefleks działa świetnie i nawet przy dużym naświetleniu odczyt czasu jest łatwy. Kolor w większości sytuacji wygląda na czarny, jedynie w słońcu widać że to ciemnogranatowy (mój model to Sinn 903 StB). Dla mnie bardzo ważną funkcją jest data i pomimo tego że w tym Sinnie jest ona umieszczona w dość dziwnym miejscu, dla mnie jest to ok. Co do suwaka logarytmicznego, to już co nieco napisałem wcześniej. Na pewno ta funkcja jest bardzo fajna pod kątem designu (kupiłeś Navitimera, ale fajnie 🤣) ale, po pierwsze, ja kompletnie nie wiem po co jej używać i jakie ona może mieć zastosowanie - te obliczenia wyglądają tylko na łatwe na tutorialach na YT; na pewno czułbym się nieswojo gdybym leciał awionetką z pilotem który próbowałby cokolwiek na tym zegarku obliczać; ba, czułbym się w niebezpieczeństwie gdyby ktoś próbował obliczeń na tym Sinnie podczas jazdy samochodem😁. Zdecydowanie jednak najpoważniejszym minusem tego suwaka jest sposób jego obsługi - to co Sinn zastosował zamiast obrotowego bezela, to jest porażka pod kątem użytkowania i obracanie bezela za pomocą przycisku umieszczonego na godzinie 10 jest kompletnym nieporozumieniem (oczywicie dla tych, którzy kupują zegarki z tą funkcją aby jej używać, czyli pewnie mówimy o 5% klientów😂). Niemniej, jest to lekko irytujące gdy ma się zegarek z którego w sumie ważnej funkcjonalności praktycznie nie da się korzystać (chyba że to ja mam tak nieporadne palce). Luma świeci bardzo ładnie i nawet w kompletnych ciemnościach czas można odczytać w łatwy sposób. Nie mierzyłem jak długo ta luma trzyma, ale na pewno nie jest to poziom Rolexa czy Pama. Koperta jest wysoka i na pewno nie wejdzie pod wiele mankietów zwykłych koszul, a o koszulach na spinki trzeba na pewno zapomnieć (chyba że ktoś sobie szyje na miarę i prosi krawca o szerszy mankiet). Zegarek, pomimo sporych gabarytów, jest lekki i nie czuje się go na nadgarstku, co jest przyjemne dla użytkownika.

 

Pod kątem dokładności, zgubił przez te 13 dni 13 sekund, co wg mnie jest wynikiem świetnym. 

 

Dla mnie największym minusem i kwestią że dla mnie raczej nie jest to zegarek do codziennego noszenia, jest sposób układania się Sinna na nadgarastku - na początku tego nie odczuwałem, ale po kilku dniach zaczęło mnie to lekko irytować. Chodzi o to, że zegarek albo przesuwa się w górę albo w dół - kiedy chcę go umiejscowić dokładnie pośrodku nadgarstka, to wtedy część odstaje dość wyraźnie od nadgarastka i niejako wisi w powietrzu, co powoduje, że  odczuwam pewien dyskomfort. W porównaniu np. do Rolexów (GMT lub DJa) bransoletach, które leżą jak przyklejone to jest duża różnica, niemniej już taki mój DD na pasku leży mniej komfortowo niż na bransolecie, choć bardziej komfortowo niż Sinn. To pewnie cecha mojego nadgarstka, tak więc u innych osób ten Sinn może układać się bardzo wygodnie i stąd mój największy zarzut odnośnie tego modelu może nie mieć kompletnie znaczenia dla innych jego użytkowników. Tu po raz kolejny wychodzi to że ja większość swoich zegarkow kupiłem bez ich wcześniejszego przymierzania, stąd przestroga dla innych, aby uczyli się na moich błędach. 

 

Podsumowując: lubię go, tarcza przyciąga uwagę i przyjemnie się na nią patrzy, zegarek trzyma czas i do tego jest bardzo charakterystyczny. Jednak to co wymieniłem powyżej powoduje że będę go nosić od czasu do czasu i raczej nie będzie bardzo częstym gościem na moim nadgarstku. Mając Rolexa i znając jego wygodę, trudno pobić go czymkolwiek odnośnie komfortu noszenia na codzień.

364701848_CleanShot2022-05-09at12_26_37.thumb.png.ea97c3d55c222119e2219ce96cda652e.png1727893750_CleanShot2022-05-09at12_26_19.thumb.png.1cb0754e3cf06ec338948048e68d8ddd.png433648103_CleanShot2022-05-09at12_26_00.thumb.png.8112c6665a8385a9f64e8a4292b93ea0.pngIMG_8407.thumb.jpg.8cd21062accbd59f4ddafdb52079fbf6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo merytoryczna ocena. Zegarek trochę jak buty, musi być nie tylko ładny i efektowny, powinien być jeszcze wygodny. Patrząc z boku na kształt na nadgarstku, myślę że pasek jest za wysoko, co nie ułatwia dobrego się układania. Dla mnie to o tyle istotne, że bardzo mi się Navitimer podoba, więc w kierunku Sinn raczej nie wyruszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beniowski, dziękuję za wyczerpujący elaborat! 🙂


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, mario1971 napisał(-a):

@beniowski, dziękuję za wyczerpujący elaborat! 🙂

Ależ proszę bardzo, muszę przecież na owe obiecane piwo zarobić gdy będę w Poznaniu😀.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Ależ proszę bardzo, muszę przecież na owe obiecane piwo zarobić gdy będę w Poznaniu😀.

Zaproszenie oczywiście podtrzymuję! 🍺🍺 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2022 o 12:32, beniowski napisał(-a):

Zdecydowanie jednak najpoważniejszym minusem tego suwaka jest sposób jego obsługi - to co Sinn zastosował zamiast obrotowego bezela, to jest porażka pod kątem użytkowania i obracanie bezela za pomocą przycisku umieszczonego na godzinie 10 jest kompletnym nieporozumieniem (oczywicie dla tych, którzy kupują zegarki z tą funkcją aby jej używać, czyli pewnie mówimy o 5% klientów😂). Niemniej, jest to lekko irytujące gdy ma się zegarek z którego w sumie ważnej funkcjonalności praktycznie nie da się korzystać (chyba że to ja mam tak nieporadne palce).

 

 

to może jak będziesz wsiadał do awionetki to załóż go na prawą rękę, powinno trochę ułatwić obsługę ;) 

gratuluję zakupu 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dokupię awionetkę do Sinna to nie omieszkam o tym poinformować😀.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zmieścił się pod mankietem koszuli.

 

 

2532983F-8897-42C2-88F0-C440826599F7.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się nie zgadzamy we wszystkim, ale gust masz! Motoryzacyjny również.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Autor1984 napisał(-a):

Może się nie zgadzamy we wszystkim, ale gust masz! Motoryzacyjny również.

E, to żony auto służbowe - ja mam tylko rower, i to stary 😆.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2022 o 17:12, beniowski napisał(-a):

Zmieścił się pod mankietem koszuli.

 

 

2532983F-8897-42C2-88F0-C440826599F7.jpeg

Jak po kilku miesiącach jest jeszcze u Ciebie?? 

 

Bardzo fajne chrono. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

Jak po kilku miesiącach jest jeszcze u Ciebie?? 

 

Bardzo fajne chrono. 

Tak, mam go cały czas, nawet noszę od kilku tygodni. Demon trzymania czasu to nie jest, przez ostatnie 42 tygodnie przyspieszył 40 sekund, ale jest ok. Polubiliśmy się, chociaż to wciąż nie jest zegarek EDC dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, beniowski napisał(-a):

Tak, mam go cały czas, nawet noszę od kilku tygodni. Demon trzymania czasu to nie jest, przez ostatnie 42 tygodnie przyspieszył 40 sekund, ale jest ok. Polubiliśmy się, chociaż to wciąż nie jest zegarek EDC dla mnie. 

40 sekund na 42 tygodnie ?? Mega dokładny zegarek.

Na EDC, że się nie nadaję to rozumiem :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kornel91 napisał(-a):

40 sekund na 42 tygodnie ?? Mega dokładny zegarek.

Na EDC, że się nie nadaję to rozumiem :) 

4 tygodnie, mój błąd 😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

4 tygodnie, mój błąd 😂.

to też bardzo dobrze :)  1,5 sekundy na dobę :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.