Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mahlon

Nomos Club Campus czy Seiko SPB165J1

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kolejnym zegarkowym zakupem i jak na razie wyłoniłem wstępnie dwóch (dosyć różnych :)kandydatów:

 

Nomos Club Campus

 

Plusy:

- ładnie wykończony mechanizm in-house (niestety w tańszej wersji zasłonięty)

- niszowa marka kojarzona głównie przez entuzjastów

- oryginalny design

 

Minusy:

- proste wykończenie (koperta cała polerowana, tarcza z nadrukowanymi indeksami)

- cena ok. 4500zł na chrono24 (droższy ok. 1000zł od Seiko)

 

148187027_Screenshot2022-02-10at16_03_31.png.c75c020428d47e3aa8697faf3e66f526.png

 

Seiko SPB165J1

 

Plusy:

- bransoleta (wolę kupić zegarek na bransolecie i później ewentualnie samemu dokupić pasek)

- ciekawie wykończona tarcza

- ładne wykończenie polerowaniem i szczotkowaniem

- podobny do wymarzonego GS Snowflake ;) 

 

Minusy:

- mechanizm 6R35

- dosyć spora cena jak za "tylko Seiko" 

1296265375_Screenshot2022-02-10at16_03_01.thumb.png.174d34ae46026a1db1cc37a142983fc8.png

 

 

Seiko kusi głownie podobieństwem do GS Snowflake i ciekawym wykończeniem, natomiast użyty mechanizm trochę zniechęca. Nie mam niestety możliwości zobaczyć Nomosa na żywo, a zastanawia mnie czy rzeczywiście czuć różnicę, że jest to zegarek klasę wyżej względem Seiko, które jednak ma bardziej złożone wykończenie, ciekawszą tarczę, nakładane indeksy i ładną bransoletę.  

 

Czy Nomos rzeczywiście jest zegarkiem lepiej wykończonym pomimo swojej prostoty? 

Z innych propozycji myślałem jeszcze nad Oris Big Crown Pointer Date, widziałem na bazarku w podobnej cenie, więc może ktoś się wypowie jak on się ma do powyższych :) 

Edytowane przez Mahlon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że mało będzie wpisów osób mających oba zegarki (albo zegarki tych marek) mogących je porównać, nawet biorąc pod uwagę programowy nieobiektywizm forum dyskusyjnego.

Podejrzewam, że będą głównie głosy posiadaczy albo Cluba, albo Presage.

Może spróbuj na zagranicznych forach? Może tam jest ktoś, kto ma oba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka Nomosów w tym tego Club jak i trochę nowych Seiko i Gs. 

Koperta cluba to nie jest jakieś wow, tarcza jest ładnie wykonana jak i wskazówki. Jak ktoś szuka efektu wow to wybierze Seiko, ja wybieram z tych dwóch Nomosa za całokształt designu i dopracowania marki, piękny mechanizm. 

Myślę że u Ciebie lepiej sprawdzi się Seiko z tego co piszesz. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu można wywnioskować,  że Seiko bardziej Ci się podoba. To nie ma się nad czym zastanawiać. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos to gwarancja jakości - począwszy od mechanizmu poprzez kopertę, tarczę czy wskazówki a kończąc na obsłudze klienta. Wiem coś o tym, bo gdy zgłosiłem problem z moim egzemplarzem, cała akcja została przeprowadzona wzorowo (łącznie z wymianą paska na krótszy, a przecież nie musieli tego robić!). 

Bransoleta? Do Cluba można dokupić chyba dwie wersje. Niestety nie mam, więc się nie wypowiem. Mechanizm taktowanie tylko 3hz, ale dzięki małej sekundzie tego nie widać. Na minus na pewno krótka rezerwa chodu. 

 

Seiko jak to Seiko. Czy w tym modelu też jest takie zapięcie bransolety co w nurkowych modelach? Fatalne. Do tego musisz zwrócić uwagę na: zgrany chapter ring z indeksami, krzywą datę czy paprochy na tarczy. 

Nie wiem czy widziałeś na żywo, ale akurat ta tarcza nie zrobiła na mnie jakiegoś dużego wrażenia. Mechanizm jest ok - ale dla mnie do tool-watcha (duża wskazówka nie płynie, lecz skacze) i z dokładnością jest loteria. Ale na plus bardzo fajna rezerwa. Większość osób pewnie potwierdzi że tani substytut wymarzonego czaomierza, będzie tylko tanim substytutem...

 

Mój głos na Nomosa. 

 

10 godzin temu, Iko napisał(-a):

Obawiam się, że mało będzie wpisów osób mających oba zegarki (albo zegarki tych marek) mogących je porównać, nawet biorąc pod uwagę programowy nieobiektywizm forum dyskusyjnego.

 Mam i Nomosa i Seiko 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie tego :P

 

Nomos to zegarek ze smaczkami, który niekoniecznie skierowany jest do masowego odbiorcy.

Musi podobać ci się ta stylistyka, musisz doceniać wykonanie i fakt, że tak mały producent robi wszystko sam.

Seiko będzie bardziej efekciarskie - widziałem natomiast tą tarczę na żywo i na mnie aż takiego wrażenia nie zrobiła (do GS snowflake to są lata świetlne, już Presage SRPD39J1 będzie bliżej).

 

 

Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta - może Orient Star?

 

https://www.seriouswatches.com/collections/orient-star/products/orient-star-re-au0004b00b

https://www.seriouswatches.com/collections/orient-star/products/orient-star-re-au0005l00b
https://www.seriouswatches.com/collections/orient-star/products/orient-star-re-au0006s00b


PS. Szukasz jasnej tarczy chyba, to w takim razie ostatni link.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeszcze dochodzi różnica w mechanizmach nomos (zapewne) nakrecany, seiko automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Seiko Zen Garden to może nieco mniejszą wersję, te 41 mm to ni pies nie wydra (a Nomos ma jedynie 36 mm). Poniżej zegarek w wersji 38,3 mm:

 

https://www.chrono24.pl/seiko/seiko-presage-zen-garden-series-automatic-watch-srpd97j1-with-1-year-warranty--id18341629.htm

 

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos ma 20 w uchach i bardzo długi L2L więc sama średnica nie mówi o tym jak się prezentuje na nadgarstku wielkościowo. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dużo bardziej podoba się stylistyka Nomosa, ale to sprawa subiektywna. Obiektywnie Nomos ma grubość 8,2mm a Seiko 11,1mm. Seiko wciąż nie jest grube, ale ponad 2,5mm grubość robi na ręce różnicę.

Miałem kiedyś okazję poogladać i pomacać Nomosy w butiku na lotnisku. Pomimo prostej formy miałem poczucie wysokiej jakości i dbałości o szczegóły wykonania. Bierzesz do ręki i czujesz że skromny i prosty, ale na pewno nie robiony po taniości. I właśnie grubość zegarka bardzo mi się spodobała. Tylko ja mierzyłem model Tangente o grubości 6,2mm. Do pełnej satysfakcji brakowało mi tylko nakładanych indeksów. Nakładane indeksy niestety są dostępne w niewielu modelach Nomosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Z Seiko Zen Garden to może nieco mniejszą wersję, te 41 mm to ni pies nie wydra (a Nomos ma jedynie 36 mm). Poniżej zegarek w wersji 38,3 mm:

 

https://www.chrono24.pl/seiko/seiko-presage-zen-garden-series-automatic-watch-srpd97j1-with-1-year-warranty--id18341629.htm

 

 

Wrzucalem jako przykad wykonania tarczy, +1 ode mnie za link do wersji przyjemniejszej rozmiarowo dla mniejszych i srednich nadgarstkow 👍

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam się ale się wypowiem :)

 

jeśli szukasz zegarka z bransoleta to raczej nie nomos (uszy chyba są nietypowo długie)


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Z Seiko Zen Garden to może nieco mniejszą wersję, te 41 mm to ni pies nie wydra (a Nomos ma jedynie 36 mm). Poniżej zegarek w wersji 38,3 mm:

 

https://www.chrono24.pl/seiko/seiko-presage-zen-garden-series-automatic-watch-srpd97j1-with-1-year-warranty--id18341629.htm

 

Ten Nomos ze zdjęcia ma średnicę 38,5, wysokość 8,5mm. 

https://nomos-glashuette.com/en/store/watches/club?o=12#/en/club/club-campus-38-735

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/10/2022 at 9:12 PM, Iko said:

Obawiam się, że mało będzie wpisów osób mających oba zegarki (albo zegarki tych marek) mogących je porównać, nawet biorąc pod uwagę programowy nieobiektywizm forum dyskusyjnego.

Podejrzewam, że będą głównie głosy posiadaczy albo Cluba, albo Presage.

Może spróbuj na zagranicznych forach? Może tam jest ktoś, kto ma oba?

 

Spróbowałem i jak na razie króluje tam Nomos.

 

 

 

On 2/10/2022 at 9:30 PM, eye_lip said:

Miałem kilka Nomosów w tym tego Club jak i trochę nowych Seiko i Gs. 

Koperta cluba to nie jest jakieś wow, tarcza jest ładnie wykonana jak i wskazówki. Jak ktoś szuka efektu wow to wybierze Seiko, ja wybieram z tych dwóch Nomosa za całokształt designu i dopracowania marki, piękny mechanizm. 

Myślę że u Ciebie lepiej sprawdzi się Seiko z tego co piszesz. 

 

15 hours ago, Dorian06 said:

Z Twojego opisu można wywnioskować,  że Seiko bardziej Ci się podoba. To nie ma się nad czym zastanawiać. 

 

Może z posta da się odnieść takie wrażenie, że bardziej ciągnie mnie do Seiko, ale to raczej kwestia tego że je widziałem i wiem czego się spodziewać. Co do Nomosa mam pewne wątpliwości, ale tak pozytywne opinie skłaniają mnie w jego stronę.

 

 

13 hours ago, cordi7 said:

Ale nie tego :P

 

Nomos to zegarek ze smaczkami, który niekoniecznie skierowany jest do masowego odbiorcy.

Musi podobać ci się ta stylistyka, musisz doceniać wykonanie i fakt, że tak mały producent robi wszystko sam.

Seiko będzie bardziej efekciarskie - widziałem natomiast tą tarczę na żywo i na mnie aż takiego wrażenia nie zrobiła (do GS snowflake to są lata świetlne, już Presage SRPD39J1 będzie bliżej).

 

 

Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta - może Orient Star?

 

https://www.seriouswatches.com/collections/orient-star/products/orient-star-re-au0004b00b

https://www.seriouswatches.com/collections/orient-star/products/orient-star-re-au0005l00b
https://www.seriouswatches.com/collections/orient-star/products/orient-star-re-au0006s00b


PS. Szukasz jasnej tarczy chyba, to w takim razie ostatni link.

 

 

Orient Star też są atrakcyjne, ale jednak nie ciągnie mnie jakoś w ich stronę. Może jakbym pomacał na żywo to bym zmienił zdanie. :) 

 

 

8 hours ago, Perpetuum Mobile said:

Mnie dużo bardziej podoba się stylistyka Nomosa, ale to sprawa subiektywna. Obiektywnie Nomos ma grubość 8,2mm a Seiko 11,1mm. Seiko wciąż nie jest grube, ale ponad 2,5mm grubość robi na ręce różnicę.

Miałem kiedyś okazję poogladać i pomacać Nomosy w butiku na lotnisku. Pomimo prostej formy miałem poczucie wysokiej jakości i dbałości o szczegóły wykonania. Bierzesz do ręki i czujesz że skromny i prosty, ale na pewno nie robiony po taniości. I właśnie grubość zegarka bardzo mi się spodobała. Tylko ja mierzyłem model Tangente o grubości 6,2mm. Do pełnej satysfakcji brakowało mi tylko nakładanych indeksów. Nakładane indeksy niestety są dostępne w niewielu modelach Nomosa.

 

Z takimi opiniami się głównie spotykam i chyba zdecyduje się na Nomosa. Nie ukrywam, że wolałbym nie brać go w ciemno, ale chyba się nie zawiodę. 

 

Dzięki Panowie za liczne odpowiedzi, dam sobie jeszcze trochę czasu na zastanowienie. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.