Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
memento mori

4x4 czyli im bardziej terenowe auto tym dalej trzeba iść po traktor

Rekomendowane odpowiedzi

Osobny temat do rozmów o autach mniej  lub bardziej dzielnych w terenie 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią... "Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy"

Jest niby 4x4, do tej pory nigdzie się nie wkleił, ale jak się wklei to daleko po niego nie trzeba będzie jechać traktorem, bo dzielność ma niewielką ;)


13b7d80ffc5a0ac5cc03674475474cd3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze auta traktowałem po macoszemu. Środek do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Do zabawy był motocykl. Aż kiedyś przypadkiem zanabyłem tego kanciaka i się zakochałem. Nawet daje radę w terenie,  ale mam z nim niestety tak jak z zegarkami: wolę oglądać niż nosić. Więc za dużo tego terenu nie ogląda 🙈

IMG_20200327_175141_465-01.jpg

Edytowane przez just_nobody07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzucę swojego Landolotad964ee03fdcdaef87095b78bec2682d7.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


zegarkiclub.pl Driver Error

There appears to be an error with the database.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz tam motor w tym P 38 - koszerny V8 czy zdroworozsądkowy wynalazek ze stajni BMW?

Edytowane przez Darecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Służbowa Kia Ceed w kombi się liczy? Wszędzie wjedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Darecki napisał(-a):

Jaki masz tam motor w tym P 38 - koszerny V8 czy zdroworozsądkowy wynalazek ze stajni BMW?

Koszerny, po tulejowaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem P38 przez kilka lat, chyba najwygodniejszy wóz jakim jeździłem w życiu. Silnik TDS BMW, więc powyżej 140/h nigdy nie pojechał, ale w terenie był rewelacyjny. Wersja z założonymi firmowymi sprężynami zamiast pneumatyki. Był w stanie przejechać chyba przez wszystko, bo też w tej wersji nie odeszli jeszcze zbyt daleko od ich roboczych terenówek. W efekcie P38 był czymś w rodzaju najbardziej komfortowej ciężarówki świata. Z pewnym bólem zamieniłem go w końcu na Freelandera II, który nadal ma dobrą dzielność w terenie, natomiast nie ma już tego uroku traktora dla królowej angielskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym moim stałym 4x4 był trampek vel Ravka, a potem dyskoteka.

 

01.jpg

2.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie zaliczam,V8 , 4x4 2a91211890e3884bd345db898f3b9e54.jpg
plus T@B320


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo fajny temacik... Zaczynamy ...IMG20220210180500.thumb.jpg.a4ef94accef32128d7193680e79ec042.jpgIMG20220207201651.thumb.jpg.29dca01a4288371fc81a06d431d7122f.jpg

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan pierowotny... jest ich już tak mało wśród wielu zmot... To był... no jest jeszcze, egzemplarz "Esqiure individual" i chcę go odbudować na "oryginał". jest to mój pierwszy projekt z synem, więc na razie nie wydziwiamy... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kiniol napisał(-a):

Stan pierowotny... jest ich już tak mało wśród wielu zmot... To był... no jest jeszcze, egzemplarz "Esqiure individual" i chcę go odbudować na "oryginał". jest to mój pierwszy projekt z synem, więc na razie nie wydziwiamy... 

 

Miałem dłuższy czas Disco I w wersji ES (z automatem i czymś w rodzaju skóry na siedzeniach), to były czasy... Skończył niestety na dnie kanionu na Bałkanach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybliżysz temat z dnem kanionu? Brzmi strasznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sierżant Julian napisał(-a):

na dnie kanionu na Bałkanach

Zaraz mi się przypomniała wyprawa na górę św. Jura koło Makarskiej. Tam parę wraków leżało na dnie wąwozów. Ale najciekawsze jest to, że do połowy (no prawie) lokalesi wjechali Sanosem przerobionym na ul (taki dla pszczół). 
A sam wjazd był nader ekscytujący, chociaż zamiast 4x4 potrzebne były raczej mocne nerwy :)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Chorwat napisał(-a):

Przybliżysz temat z dnem kanionu? Brzmi strasznie...

 

50 metrów w dół. Gdyby to nie był landrover, to byśmy raczej nie rozmawiali teraz, bo w połowie zbocza rozleciałby się na szmaty, a tak to przynajmniej dolecieliśmy w jednym kawałku i wszyscy mniej więcej żywi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kiniol napisał(-a):

Noo fajny temacik... Zaczynamy ...

 

Moja Pani Kocha to auto! Ja troszkę mniej, bo to ja go naprawiałem. Jeździłem nim przez 5/6 lat, a problemy pojawiły się gdy zacząłem  go motać. W oryginale ten samochód jest naprawdę fajnym, dającym frajdę z jazdy wózkiem. Discovery 94 albo 6r (skleroza😠)już 2011r. mnóstwo pracy w niego włożyłem , ale ten klimat i wrażenia z jazdy lubię bardzo🙃.

 

ps. Jeżeli kupiłeś discovery do odbudowy, to może oznaczać tylko jedno! Masz więcej wolnego czasu! Pakować paczuszki do wysyłki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest auto, które nabyłem od kolegi za przysłowiową czapkę śliwek... Jest to Esquire z 97 roku. Niestety podloga nie nadaje się już do naprawy, więc nabyłem budę z auta powypadkowego z Holandii. Obecnie szykujemy auto do przełożenia nadwozia ... Nierozstrzygnięta jest jeszcze kwestia przełożenia dachu... Panowie załadowali budę na lawetę widłakiem przez okna i pogieli nadproża... W d*pę jeża... Zawsze jeździłem Amerykanami, to jest pierwsze auto angielskie jakie mam i faktycznie Angole są jacyś inni... ;) Ale jest fajnie, bo robimy to z moim pierworodnym, w tym roku kończy 18 lat, i na prawdę daje radę... ;)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz mi się przypomniała wyprawa na górę św. Jura koło Makarskiej. Tam parę wraków leżało na dnie wąwozów. Ale najciekawsze jest to, że do połowy (no prawie) lokalesi wjechali Sanosem przerobionym na ul (taki dla pszczół). 
A sam wjazd był nader ekscytujący, chociaż zamiast 4x4 potrzebne były raczej mocne nerwy
 

o tak - wyjazd tam to na prawdę fajne przeżycie:-)
zwłaszcza jak wyjeżdżasz z dołu z 1/3 baku paliwa ( co normalnie wystarcza na >300km, więc te kilkanaście tam i nazad to nic) a gdzieś w połowie podjazdu włącza się rezerwa (bo cały czas pod górę) i komputer zaczyna drzeć papę, że paliwa mało;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.