Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
memento mori

4x4 czyli im bardziej terenowe auto tym dalej trzeba iść po traktor

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, piotrek39 napisał(-a):


A co to za samochód ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kijanka, Sorento 1. No może z tym prowadzeniem to lekko przesadziłem, nigdy to osobówka nie będzie, ale jak człowiek potrafi się przyzwyczaić do pogarszającego się stanu samochodu wręcz niezauważalnie. A potem po remoncie przeżywa szok.

Teraz, albiNOS 01 napisał(-a):

Kijanka, Sorento 1. No może z tym prowadzeniem to lekko przesadziłem, nigdy to osobówka nie będzie, ale jak człowiek potrafi się przyzwyczaić do pogarszającego się stanu samochodu wręcz niezauważalnie. A potem po remoncie przeżywa szok.

Chociaż ... Taki przykład, szwagier ma podobną kijankę, ale z zawieszeniem o 2 cm wyższym, amortyzatory markowe dobre zamienniki, gazowe czy coś tam. Nie mogłem go w zakrętach na Mazurach dogonić osobówka, która to osobówka była szybsza od mojej kijanki. No ale ja tam nie rajdowiec.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się przyzwyczaić do samochodu tak jak ja do Tundry trzeci dzień przekonuje się do Tacoma mimo , że Tundra to staruszka , to jednak dostojniej się prowadzi. Tacoma to taka mała wariatka f3da151ee53781d1280e17035a698232.jpg
834fe78fa34524e1ba0a3548f78133ff.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_1845.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2022 o 17:20, albiNOS 01 napisał(-a):

 

 Dzisiaj wymiana oleju w skrzyni (dokładnie w/g procedury serwisowej) oraz wymiana filtra paliwa. Jako imadła użyłem łapy alternatora, dokładniej śruby mocującej alternator. Inaczej bym go nie odkręcił. Prawdziwego imadła nie mam. Cały mój warsztat to podwórko plus plastikowy pojemnik na piach jako stół roboczy.

Czeka mnie jeszcze wymiana przednich klocków hamulcowych i parę innych drobiazgów.

Oleju nie wylewałem w krzaki. Wlałem do bańki po oleju silnikowym. I narazie powędrował do piwnicy. Potem gdzieś go zdam. 

IMG_20220713_173616.jpg

IMG_20220713_173926.jpg

IMG_20220713_185147.jpg

IMG_20220713_164804.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, loco50 napisał(-a):

DSC_1845.JPG

Jakies firany na wyposazeniu ?


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalna zasłona na potrzeby grzybiarek. 😜


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siatka robi za prowizoryczną plandekę. Ja dużo wożę na pace wysokich rzeczy i roleta czy uchylna klapa by się nie sprawdziła. Z resztą prawdziwy pick-up musi byc otwarty a nie zabudowany bulwarowymi bajerami😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem cover twardy , na trzy razy składany z 350 lbs bezpieczną nośnością. Lubię mieć przykrytą pakę.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotrek39 napisał(-a):

Ja zamówiłem cover twardy , na trzy razy składany z 350 lb bezpieczną nośnością. Lubię mieć przykrytą pakę.


Sent from my iPhone using Tapatalk


W Polsce mamy system metryczny 😎

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce mamy system metryczny
 
 

Rozumiem to w takim razie 158.757 kg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku bujam się takim vintydżem.

 

539B6638-06D6-4355-AAC9-A0265CA54918.jpeg


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho w temacie szybki przyciemnione , cover założony można śmigać f5fcab89ba39b09116a68082395a86cc.jpg
8bfd303d2dadf69ee406775b21f85554.jpg
3b0fd8f77c2a63c3d196bf343341f0db.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie sezon więc i zbrojenia pod tym kątem :) 

 

20220723_161136.jpg

20220723_162218.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja daleko w polu...IMG20220720173629.thumb.jpg.7be82ff58061df87d78373f93c1bcdde.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2022 o 21:50, kiniol napisał(-a):

A ja daleko w polu...IMG20220720173629.thumb.jpg.7be82ff58061df87d78373f93c1bcdde.jpg

W końcu 4x4 pełną gębą, im bardziej terenowe, tym dalej w polu 😜

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończymy spawać ramę, będzie składane podwozie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ostatnie spawy...już ostatnie... IMG20220803143718.thumb.jpg.6316d88d0fc6a86b65d9723d7a992cfe.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, gotowa franca rama jedna...IMG20220812194304.thumb.jpg.dbaf1835cb7d35885d23846a4d4e95d9.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2022 o 21:12, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Rama najważniejsza. Teraz pójdzie z górki :)

Mam nadzieję, bo już depresji dostaję...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem z ;) ale w praktyce może być różnie. Jakieś 25 lat temu podjęliśmy sue z bratem remontu samochodu od ramy i zeszło nam popołudniami 1,5 roku.. Biestety właściciel pojezdxil samochodem ok roku i go sprzedał. Szkoda, bo robiliśmy jak dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mnie kolega namawia na blokadę tyłu...ech...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jednak nie mam do wyrzucenia 800 funtów...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.