Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
memento mori

4x4 czyli im bardziej terenowe auto tym dalej trzeba iść po traktor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w dziku mam Pirelli Scorpion AT Plus, niby zima, A przez caly rok spisuja sie doskonale. Fajny bierznik i wzmacniane boki

8E590F72-E43E-45D5-9367-A4D78F2AA14C.jpeg


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zakładam 

20221113_092247.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałem o tych Duratrakach, ale na Europę jakieś śmieciowe je produkowali. Chyba większości moich kumpli poleciały w nich boki, raz podczas normalnej pojezdki po lesie na korzeniu gdzie wszyscy przejechali, a tylko Duratrac poległ. Generalnie w Polsce był z nimi dramat, wycofali je z oferty i podobno później w USA weszły z powrotem, ale ze wzmocnionymi kewlarem bokami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nawet nie wiedziałem że były z nimi jakieś problemy. 

 

Zdarzają się problemy z jakimiś poszczególnymi zestawami, ale tutaj widać był jakiś" systemic issue" 

Ale ogólnie Duratrac mają unas dobra opinie. 

 

Ja jestem pod wrażeniem Falken ów, a na jednym forum gostek miał je też założone na pickupa i bardzo narzekał bo zrobił na nich tylko 40 albo 45tys km i musiał je wymienić. 

 

Ja na swoich mam już prawie 110k km, i gdyby nie zbliżającą się zima to bym ich nie wymienił, bo bieżnik był jeszcze dobry na mokre nawierzchnie, spokojnie by można na nich zrobić jeszcze jeden sezon wiosna - jesień. 

Więc albo jemu trafił się najgorszy zestaw Falken ów albo ki najlepszy jaki udało I'm się kiedykolwiek zrobić 

 

Te AT3W mają świetna opinie teraz w necie I testach, ja kupiłem je cztery lata temu to była relatywna nowość, kupiłem je z polecenia sprzedawcy, mógł mi znowy wcisnąć  BFG ale mówił żeby brać te bo są nie gorsze a wtedy były dosyć dużo tańsze, teraz już te ceny się trochę wyrównały. 

 

Najlepsze jest to że ja tych opon ani razu od pierwszego montażu nie przekładałem ani nie wyważałem, a zdążało mi się jeździć jim po 170km/ h I zero wibracji. 

 

 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, irekm napisał(-a):

 Najlepsze jest to że ja tych opon ani razu od pierwszego montażu nie przekładałem ani nie wyważałem, a zdążało mi się jeździć jim po 170km/ h I zero wibracji. 

 

 

 

A gdzie Ty tam masz niemieckie autostrady? 😜 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo ryzykuje plutonem egzekucyjnym jakby mnie złapali 😁, ale mamy kilka dróg ( daleko od miejsca gdzie mieszkam) gdzie można, jak się złamie przepisy 😁, szybko pojechać. 

W każdym bądź razie jazda f150 z taką prędkością do relaksujących nie należy 🤣, małe zafalowanie nawierzchni powoduje to że ledwo można zmieścić się na asfalcie, a nasze drogi są szersze od waszych 😉

 

 ostatnio czytałem o karach / mandatach jakie u Was teraz wprowadzili to wychodzi mi że podobnie może to kosztować. 

Ale np. w Ontario na autostradach ( aż sprawdzę czy mam dalej te zdjęcie) są znaki ostrzegające że za excessive speeding ( u nich to jest chyba 50km/h powyżej limitu) max mandat jest $10k 🥴

Unas w BC są bardziej liberalni, max mandat jest $476, plus wszystkie koszty automatycznego zatrzymania samochodu na min 7-dni. Czyli też kilka $k może to kosztować 

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Jeepa XJ ktoś się nie pozbywa nie musi być pomotany, cena wiadomo od stanu i rocznika. Najlepiej lubuskie, wielkopolskie ewentualnie zachodniopomorskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, satanic napisał(-a):

Panowie Jeepa XJ ktoś się nie pozbywa nie musi być pomotany, cena wiadomo od stanu i rocznika. Najlepiej lubuskie, wielkopolskie ewentualnie zachodniopomorskie.

Tylko nie diesel... 😉

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, satanic napisał(-a):

Tylko jedyny prawilny 4.0.

😉 Oszszywiś...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanko.

Używa ktoś (ale w Polsce) Garmina Overlandera? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruskie, czego się spodziewać. Kiedyś widziałem jak e60 m5 tak taplali. Wczoraj Q8, dzisiaj T55, jutro ładunek "200" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi w błoto - dobre 👌


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żałuje że pozbyłem się tego traktorka😭

Wtedy do miasta był mało praktyczny a teraz na wsi byłby niezbędny .

post-27026-0-31391000-1462066506_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LUKASZOWSKI napisał(-a):

Ale żałuje że pozbyłem się tego traktorka😭

Wtedy do miasta był mało praktyczny a teraz na wsi byłby niezbędny .

post-27026-0-31391000-1462066506_thumb.jpg


Mało praktyczny? Giulia to jest dopiero mało praktyczna - ten przynajmniej jest pakowny ;) 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmwas napisał(-a):


Mało praktyczny? Giulia to jest dopiero mało praktyczna - ten przynajmniej jest pakowny ;) 

Ale Gulia  to jeździ, z tym napędem q4.

Bardzo zwinne autko I w sumi takimi mi się najlepiej jeździ, czyli szybki zwrotny wariat.

Land cruiser pojeździłem troche ale głównie turystycznie. Miejsca jest ogrom plus dwa dodatkowe siedzenia w bagażniku. Po złożeniu kanapy w drugim rzędzie jest miejsce do spania dla dwóch osób. Nie raz spałem na plaży w środku. Jeździ się jak busem, na wyprawy typu adventure znakomity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, LUKASZOWSKI napisał(-a):

Ale Gulia  to jeździ, z tym napędem q4.

Bardzo zwinne autko I w sumi takimi mi się najlepiej jeździ, czyli szybki zwrotny wariat.

Land cruiser pojeździłem troche ale głównie turystycznie. Miejsca jest ogrom plus dwa dodatkowe siedzenia w bagażniku. Po złożeniu kanapy w drugim rzędzie jest miejsce do spania dla dwóch osób. Nie raz spałem na plaży w środku. Jeździ się jak busem, na wyprawy typu adventure znakomity.


Swietne auto Giulia :)

Tylko zwrotność kiepska, parkuje się ciężko, pali dużo, a bagażnik jak w autach segmentu B, dodatkowo spłycony przez tylny most. I bez składanej kanapy, więc… tak, stylowy, piękny, i świetnie jeżdżący sportowy sedan, ale do miasta średnie ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, pmwas napisał(-a):


Swietne auto Giulia :)

Tylko zwrotność kiepska, parkuje się ciężko, pali dużo, a bagażnik jak w autach segmentu B, dodatkowo spłycony przez tylny most. I bez składanej kanapy, więc… tak, stylowy, piękny, i świetnie jeżdżący sportowy sedan, ale do miasta średnie ;)

Ale chyba lepiej w mieście sie porusza niż dużą terenówką I jest jeszcze jeden plus Gulii : sąsiadów nie budzi🤣 

3 litrowy Land Cruiser jak opalił na zimnym to ho ho, prawie  jak Scania V8😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LUKASZOWSKI napisał(-a):

Ale chyba lepiej w mieście sie porusza niż dużą terenówką I jest jeszcze jeden plus Gulii : sąsiadów nie budzi🤣 

3 litrowy Land Cruiser jak opalił na zimnym to ho ho, prawie  jak Scania V8😀


Z budzeniem to fakt, natomiast czy Giulią czy UAZem w mieście jest w zasadzie podobnie, wyraźnie wygodniejsza jest KIA Rio żony. 
Tylko UAZ jest chyba ciut krótszy niż Land Criuser 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, nie potrzebuje ktoś zabawki w teren? Moja szuka nowego pana :)

 

1688591731463.jpg

 

FB-IMG-1594588171179.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat. Po przymierzeniu się do Jeepa i innych terenówek, najbliżej mi do Mitsubishi Pajero Sport w benzynie, automat, może ktoś się pozbywa rodzina, znajomi itp.

Jakby coś to PW.

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, satanic napisał(-a):

Odświeżę trochę temat. Po przymierzeniu się do Jeepa i innych terenówek, najbliżej mi do Mitsubishi Pajero Sport w benzynie, automat, może ktoś się pozbywa rodzina, znajomi itp.

Jakby coś to PW.

Kiedyś też się przymierzałem do pierwszej wersji Sporta, ale odpuściłem straszny wóz drabiniasty (resory z tyłu). Wiem taka ich uroda, ale nie i jeszcze raz nie. Navarą czy zwykłym Pajero jeździło mi się o niebo lepiej.

Jeepa GCH też odpuściłem z tego samego względu, na wprost jeszcze jako tako się "turlał", ale zakręty to nie była jego bajka ;) Te nowsze wypusty to już inna historia, ale i cena również.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tommly napisał(-a):

Jeepa GCH też odpuściłem z tego samego względu

 

A gdzie masz w Grandzie resory? Jeep jak najbardziej nadaje się do jazdy na co dzień. Owszem jest miękki, jak większość amerykańców (mówimy o starszych modelach), ale spokojnie można opanować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma sporta i właśnie zrobił lift 2 cale i 2 cale na budzie, koła 33 cale robi robotę taki zestaw plus fajny silnik. Z tyłu normalnie amor nie resor.

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.