Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
memento mori

4x4 czyli im bardziej terenowe auto tym dalej trzeba iść po traktor

Rekomendowane odpowiedzi

Pokazywałem już w innym wątku, ale i tutaj zaprezentuję mojego Jeepka. Grand Cherokee 4,7 V8, lift 2”, opony Cooper S/T Maxx (najlepsze jakie miałem)…420 tys nalotu i rośnie 💪

D61C079C-9114-4456-B825-94AD15AF49CA.thumb.jpeg.0c121e638865783f18a6d8c51c239956.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej terenowe...

 

FDCBD47F-1D64-4FD1-AFEA-29434D0C107A.thumb.jpeg.20c13636c6dc959065f0abf5ad49d756.jpeg

 

...ten jest mało terenowy z uwagi na malutki prześwit, ale - jak widać - po taplaniu w błocie jest bardzo uśmiechnięty 😁

Owszem, łatwo go „powiesić”, natomiast dość (jak na zwykłą osobówkę) trudno zakopać - z reguły idzie ładnie niezależnie od tego, co ma pod spodem. Ogólnie napęd SAWD Subaru to coś pięknego, tylko... dziś prawdziwych Subaru już nie ma... CVT i ponoć jakieś tam sprzęgło zamiast centralnego dyferencjału 😒

 

Tu jest manualna 5 biegów z reduktorem. Nie wiem, w sumie, po co w tak niskim autku reduktor, ale jest :)

Tu jeszcze Impreza w naturalnym środowisku 

 

80337E88-C41C-4F18-967B-25900E93E686.thumb.jpeg.36c7a558b7054a578ac7973cb5428ce2.jpeg

 

😃😃


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt że daje radę. Ja natomiast jestem zawiedziony Foresterem. W zeszłym roku przez pewien czas jeździliśmy po Biebrzy równolegle nowym Foresterem (służbowym) i prywatnym LR Freelanderem II. Podobna klasa wozów, ale jednak w podmokłym terenie LR radził sobie lepiej, nie mówiąc już o tym, że podczas powolnej jazdy w lesie żaden z biegów w ręcznej skrzyni Forestera nie pasował. Forestery to teraz już robią jako SUV-y do kościoła, mam wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Grunt że daje radę. Ja natomiast jestem zawiedziony Foresterem. W zeszłym roku przez pewien czas jeździliśmy po Biebrzy równolegle nowym Foresterem (służbowym) i prywatnym LR Freelanderem II. Podobna klasa wozów, ale jednak w podmokłym terenie LR radził sobie lepiej, nie mówiąc już o tym, że podczas powolnej jazdy w lesie żaden z biegów w ręcznej skrzyni Forestera nie pasował. Forestery to teraz już robią jako SUV-y do kościoła, mam wrażenie.

Bo dokładnie tak jest, przez jakiś czas Rav4 i Forester to przecież było to samo auto z innymi znaczkami. Nie wiem, czy nadal jest ta kooperacja, nie śledzę aż tak rynku.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama ma tego XV młodszego chyba o 7?lat i niestety nie to samo. Zdecydowanie Impreza III to stare, dobre Subaru, a potem to już nie to..:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemłody, ale daje radę. Głównie robi za holownik do łódki, ale umiarkowanego terenu się nie boi.

merc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tu pokażę - Fredi 4x4:

 

P-1040204.jpg


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej pytał, jak to było z moim Disko. No to niestety tak (widok z zoomem, z góry):

 

 

WP_20150720_13_00_35_Pro.jpg

 

 

Aha, i na wszelki wypadek wyjaśniam: nie, Andrzeju, tego się nie wyklepie 🙂

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę  - nie spełniał  normy  euro 6d ?  :)  A na poważnie ciekawi mnie ta historia, Opowiedz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, wpadłem to wpadłem, na co drążyć temat 🙂 Mnie wydłubali z wozu po czterech godzinach. To jest fotka zrobiona następnego dnia przez kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu... no faktycznie cud, że przeżyłeś...

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa po tygodniu poligonu w "tórjkącie bermudzkim"   bym wam przeszło .... :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, karloss napisał(-a):

A ogląda ktoś z Was terenwizje ?

 

Niestety tak... To przez nich zacząłem wywalać kasę dosłownie w błoto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie i to jest chore, bo oni zarabiają a my tracimy. Co nie zmienia faktu , że każdy ma prawo wyboru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga próba aktywacji dogrzewacza, za pierwszym razem rok temu reset nic nie dał, nie działała pompka. Wymieniłem pompkę na made in aliexpress, dodałem filterek, wyczyściłem filtr w zbiorniku paliwa. Jak temperatura spadnie poniżej 7, zrobię reset, jak nie ruszy to trzeba dalej szukać przyczyny. 

IMG_20220221_144701.jpg

IMG_20220221_145647.jpg

IMG_20220221_150310.jpg

IMG_20220221_152857.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam całe zjebasto z disco 1 na upłynnienie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kiniol napisał(-a):

Mam całe zjebasto z disco 1 na upłynnienie...

Nie żebym potrzebował, ale jestem ciekawy czy ma sterowanie analogowe czy cyfrowe. W cenie są właśnie te z analogowym sterowaniem. Tam uruchamia się piec po podaniu +12v na jeden pin.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Nie żebym potrzebował, ale jestem ciekawy czy ma sterowanie analogowe czy cyfrowe. W cenie są właśnie te z analogowym sterowaniem. Tam uruchamia się piec po podaniu +12v na jeden pin.

Jest z 1997 roku, więc chyba analog...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie odpala, reset też nic nie daje, będzie trzeba zrobić diagnostykę. Być może temperatura 5 z groszami jest za wysoka. Że ma się kończy a ja piec reanimuję. Też coś!


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2022 o 16:33, albiNOS 01 napisał(-a):

Chyba jednak nie odpala, reset też nic nie daje, będzie trzeba zrobić diagnostykę. Być może temperatura 5 z groszami jest za wysoka. Że ma się kończy a ja piec reanimuję. Też coś!

A jednak...

Kto zobaczy film, niech czyta opis filmu do końca:

https://youtu.be/sdgwAdvQgpQ


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 17 lat poruszam się wyłącznie pojazdami mającymi możliwość napędu na dwie osie. Boję się jeździć bez 4x4😉 przygoda zaczęła się od audi A6 quattro, potem była Toyota Land Cruiser 120, następnie Subaru forester, a obecnie mercedes GLE. Mam tez typowo w teren suzuki vitarę. Jest podwyższona, ale pozostałe przeróbki zostawiam na ten rok😉 nawet moją Żonę przekonałem, że bez 4x4 nie ma jazdy. Jej debiut to mini cooper all4, a obecnie jeździ BMW X1. Mówi, że już nigdy nie wróci do napędu na jedną oś😉

2622E205-5353-4C3D-8BF1-439DE3AD9ED9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.