Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
memento mori

4x4 czyli im bardziej terenowe auto tym dalej trzeba iść po traktor

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, rafalmosty napisał(-a):

Ja od 17 lat poruszam się wyłącznie pojazdami mającymi możliwość napędu na dwie osie. Boję się jeździć bez 4x4😉 przygoda zaczęła się od audi A6 quattro, potem była Toyota Land Cruiser 120, następnie Subaru forester, a obecnie mercedes GLE. Mam tez typowo w teren suzuki vitarę. Jest podwyższona, ale pozostałe przeróbki zostawiam na ten rok😉 nawet moją Żonę przekonałem, że bez 4x4 nie ma jazdy. Jej debiut to mini cooper all4, a obecnie jeździ BMW X1. Mówi, że już nigdy nie wróci do napędu na jedną oś😉

2622E205-5353-4C3D-8BF1-439DE3AD9ED9.jpeg

Ha! Mam podobnie - najpierw 6 lat A6 quattro, a teraz od 8 Subaru OBK. Następne auto na 100% też będzie 4x4 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały zeszły rok, spędziłem w domu na wsi, (Góry Miechowskie). Zima, choć symboliczna, wykluczyła napęd na jedną oś skutecznie. Audi z napędem na przód, mimo wielu zasług, musiało się poddać, a zrobiłem nimi ponad 600 000 km.

 

Kolega wymieniał auto żonie, i skorzystałem, odkupując od niego Toyotę. Oczywiście za cenę jaką zaproponował dealer Toyoty.

Auto przez 11 lat zrobiło niecałe 60 000, Tyle co ja w roku😁. Kolega to typ użytkownika, który dolewa płynu do spryskiwaczy w autoryzowanym serwisie😂. Znam auto od dnia zakupu i naprawdę rzadko wyjeżdżało z wentylowanego garażu (deszcz widziało może 10 razy🙃). Wyposażenie maksymalne, jakie można było w tedy wsadzić do samochodu, dla mnie to zbytek, ale jak już jest to płakał nie będę😉. Toyota zamyka u mnie erę diesli, którą otworzyło Discovery z 1996r. Wczoraj z żoną zrobiłem nią jazdę próbną, ponad 650km Kraków/Pszczyna/Warszawa/Miechów i muszę powiedzieć... zadowolony jestem👍😀!

 

 

Jeden minus, jak na razie - tylko 185km\h !!! trzeba się będzie przyzwyczaić😔.20220227_111718.thumb.jpg.d4dd53d9dd804f77472f52f0c82e98d5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz trudniej znaleźć nowe auto 4x4 w rozsadnej cenie. Nie do offroadu, tylko takie na co dzień. Dużo niby suvów ma tylko na przód, coraz bardziej to tylko napompowane auta klasy c czy d. Kojarzę, że przed laty zawsze choćby w opcji było 4x4.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiórka na auta terenowe dla Ukraińców

 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą wziąć mojego UAZa 😒 tylko nie jest na tyle moj, żebym mógł go dać...

 

Tak szczerze, to - wiem, ze to zły czas na ruskie produkty - jeśli ktoś chce nówkę nieśmiganego Huntera Expedition, to Polmotor chyba będzie miał na zbyciu, bo zrezygnowałem. O ile uda się go zarejestrować, w co wątpię coraz bardziej.

 

8FE33B56-6C34-4B83-B5DF-43CFF7F3B2FB.thumb.jpeg.d8c81fd855a8d1a5dc02167447144259.jpeg

 

Mnie wystarczy ten... w sumie tez dobry ;)

Przynajmniej mam pamiątkę tej nieudanej operacji, a może ktoś będzie miał UAZa bez wielomiesięcznego czekania. 

 

 

Szkoda trochę, ale zameczylo mnie to auto. Po prostu starczy ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy. Starczy to jest uwiąd. /żart/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już latem pokazałem w dziale o samochodach jakie cuda można Unimogiem wyczyniać - nie wiem czy jest jakieś auto 4x4 z tych które tu pokazujecie które może z nim stawać w szranki. Zdjęcia tego nie oddają, ale wjechaliśmy pod taką górą, po takich kamieniach, że wydawało się niemożliwe to pokonać. 

 

IMG_6515.thumb.jpeg.bea81d0c412f33047e43a132ce4d23bf.jpegIMG_6514.thumb.jpeg.a37d8f4c281ccb30701631c2346a2118.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego unimog został stworzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Ja już latem pokazałem w dziale o samochodach jakie cuda można Unimogiem wyczyniać - nie wiem czy jest jakieś auto 4x4 z tych które tu pokazujecie które może z nim stawać w szranki. Zdjęcia tego nie oddają, ale wjechaliśmy pod taką górą, po takich kamieniach, że wydawało się niemożliwe to pokonać. 

 

IMG_6515.thumb.jpeg.bea81d0c412f33047e43a132ce4d23bf.jpegIMG_6514.thumb.jpeg.a37d8f4c281ccb30701631c2346a2118.jpeg

 

Zdjęcie zrobione z boku pokazujące Unimoga "w locie niczym samolot a może rakieta ;-)" na pewno byłoby najbardziej wymowne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piętnasty rok ze mną. Żadnych problemów, z traktorem też😉. Wszystko robię na bieżąco. Bardzo niewygodne, ale zarazem solidne auto.

IMG_20220302_1627168.thumb.jpg.acb65bf5984c3e18e043e803fee87abb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Ja już latem pokazałem w dziale o samochodach jakie cuda można Unimogiem wyczyniać - nie wiem czy jest jakieś auto 4x4 z tych które tu pokazujecie które może z nim stawać w szranki. Zdjęcia tego nie oddają, ale wjechaliśmy pod taką górą, po takich kamieniach, że wydawało się niemożliwe to pokonać. 

 

IMG_6515.thumb.jpeg.bea81d0c412f33047e43a132ce4d23bf.jpegIMG_6514.thumb.jpeg.a37d8f4c281ccb30701631c2346a2118.jpeg

Eee tam, nie takie drogi gaziorem pokonywałem... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Remy napisał(-a):

 

Zdjęcie zrobione z boku pokazujące Unimoga "w locie niczym samolot a może rakieta ;-)" na pewno byłoby najbardziej wymowne. 

Wiesz, ja byłem na pace tego Unimoga, więc ciężko było mi robić zdjęcia w locie 😆.

Godzinę temu, kiniol napisał(-a):

Eee tam, nie takie drogi gaziorem pokonywałem... ;)

Być może, nie wiem co Gaz i ty jako kierowca potraficie, ale wierz mi, mój szwagier który trochę terenówkami jeździł, powiedział że jemu by nawet przez myśl nie przeszło wjechać pod tę górę terenówką.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Wiesz, ja byłem na pace tego Unimoga, więc ciężko było mi robić zdjęcia w locie 😆.

Być może, nie wiem co Gaz i ty jako kierowca potraficie, ale wierz mi, mój szwagier który trochę terenówkami jeździł, powiedział że jemu by nawet przez myśl nie przeszło wjechać pod tę górę terenówką.

Rozumiem, to zawsze inaczej wygląda zza kierownicy...;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zza kierownicy nie widzisz już terenu, po którym zjeżdżasz w dół, to znaczy, ze właśnie znalazłeś się na granicy zarówno możliwości wozu, jak i własnych psychicznych. Jeździłem po albańskich górach... I tam, gdzie ja już odpuszczałem, wjeżdżały sobie stare IFY 4x4 z ładunkiem drewna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś IFA 50-tka miałem... ciekawość jechać... ;) Założyłem się z kolegą, że odpalę IFE z korby...i wygrałem... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kiniol napisał(-a):

Założyłem się z kolegą, że odpalę IFE z korby...i wygrałem... ;)

 

ktory to byl silnik jesli wolno zapytac?


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, kiniol napisał(-a):

Czterocylindrowy, 6.6l,  bo jak napisałem to była W50... 60-tka wogóle nie miała opcji odpalania na korbę...chyba

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odpalanie na korbę lubię...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2022 o 02:57, beniowski napisał(-a):

Ja już latem pokazałem w dziale o samochodach jakie cuda można Unimogiem wyczyniać - nie wiem czy jest jakieś auto 4x4 z tych które tu pokazujecie które może z nim stawać w szranki. Zdjęcia tego nie oddają, ale wjechaliśmy pod taką górą, po takich kamieniach, że wydawało się niemożliwe to pokonać. 

 

IMG_6515.thumb.jpeg.bea81d0c412f33047e43a132ce4d23bf.jpegIMG_6514.thumb.jpeg.a37d8f4c281ccb30701631c2346a2118.jpeg

Wydaje mi się że jeżeli by coś wjechało, to może Wrangler Rubicon, LR Discovery lub ratrak 😁

Jak Górka wygląda na stromą na zdjęciu, to jest w p**** stroma naprawde. 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2022 o 17:01, facecik napisał(-a):

Piętnasty rok ze mną. Żadnych problemów

 

U mnie praktycznnie bez napraw , zdażył się przegub , podpora wału , krzyżak  .

Zwróć uwagę czy nie rdzewieje , rocznik 2007 progi dziurawe jak ser. Rocznik 2009 jeszcze się trzyma 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, irekm napisał(-a):

Wydaje mi się że jeżeli by coś wjechało, to może Wrangler Rubicon, LR Discovery lub ratrak 😁

Jak Górka wygląda na stromą na zdjęciu, to jest w p**** stroma naprawde. 

Oj, była super stroma - w dziale o samochodach wstawiałem nawet filmik żeby to lepiej pokazać. Poza tym, niektóre głazy były tak duże, że terenówka chyba by się zawiesiła i nie dała rady - jednak Unimog jest i wiele wyższy i ma duże koła, dlatego dał radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kiniol napisał(-a):

To odpalanie na korbę lubię...

oni czasami nie "pompowali " korbą powietrza?

To wygląda jakby sprężali powietrze w zbiorniku(korba na bardzo dużym przełożeniu przekładni) które później nadaje ruch wału przy pierwszym odpaleniu..

Albo tak jak w starszych samolotach przy silnikach gwiazdowych,  kręcono ręcznie śmigłami, żeby rozprowadzić olej smarny po całym układzie smarowania przed pierwszym odpaleniem każdego dnia..

Rosyjskie które mamy na wyposażeniu w armii mają butlę sprężonego powietrza - starcza chyba na  jedno albo 2 odpalenia silnika..

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwungszajba...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zadra napisał(-a):

oni czasami nie "pompowali " korbą powietrza?

 

 

Nie, to napedzanie kola zamachowego

Jak osiagnie odpowiednie obroty to recznie spina sie je z walem glownym i uruchamia pompe paliwa

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.