Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
borowik1981

Fuji m367

Rekomendowane odpowiedzi

20220212_113202.thumb.jpg.27599ce6eb52794cfde3670141789961.jpg20220212_103237.thumb.jpg.0bdca9df7f40511aa6fdf3a8e4c16e81.jpg20220212_103215.thumb.jpg.26cc7690ef01d62794cd028d6f7ba13f.jpg20220212_103145.thumb.jpg.61fafee00adc758f74f5e4fd16c2b768.jpgWitam wszystkich

W 2019 r kupiłem nowego w sklepie Demus Fuji m367 Do roku 2021 nosiłem go codziennie do pracy To trochę krótki czas ale już jakieś wnioski można wyciągnąć Ja nie miałem z tym modelem żadnych problemów Jak na taki tani zegarek to robił przyzwoitą odchyłkę dobową około +10s  Rozmiary garniturowca Dokupiłem fajną srebrną bransoletę zmieniając mu styl na EDC 

Ten model który ja kupiłem ma całą kopertę stalową wr50 i zakręcany dekielek (wcześniejsze modele miały wr30, wciskany dekiel I tylko dekiel był stalowy koperta metalowa ) 

To do czego można się przyczepić to zbyt mała koronka jak na mechanicznego manuala Ale nie przeszkadza to aż tak bardzo W razie co koronkę można wymienić Ja jednak nie wymieniałem Nakręcałem metodą "zygzakową" przytrzymując paznokciami kciuka i palca wskazującego 😀  No i lumę ma śmieszną Tylko na indeksach na wskazówkach nie ma Uśmiałem się z tego Szkoda im było na wskazówki czy co ? To po co dawali na indeksy ? Przecież to bezsens Jedyna, na siłę się doszukując, funkcja takiej lumy to to że widzisz w nocy gdzie zegarek leży 😀 Zresztą nie za długo bo te indeksy są punktowe więc luma świeci krótko i słabo

W każdym razie jak na taki tani zegarek (wtedy 200 z czymś obecnie 250 PLN) to jest to całkiem przyzwoity zegarek. Mogę go śmiało polecić tym którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z mechanikami a nie chcą od razu wydawać dużej kasy

Jeśli o mnie chodzi to na początku 2021 r przeszła mi trochę zajawka na mechaniki Do tego czasu wyprzedałem wszystkie oprócz tego FUJI Naszło mnie z kolei na kwarce 😀

Kupiłem Citka promastera JY 8085 który noszę do dzisiaj Fuji wylądował w pudełku Co jakiś czas go wyjmowałem żeby nakręcić Stwierdziłem że niech sobie leży bo może za 20 lat nikt już nie będzie używał zegarków i nie będą sprzedawać do nich baterii to wtedy ja (jeśli dożyję 😀) I tak będę miał działający zegarek 😀

Niestety, w tym roku jak go wyjmowałem z szafki to tak niefortunnie wziąłem pudełko za wieczko że  w palcach zostało mi wieczko a dół razem z zegarkiem upadł na podłogę Zegarek uderzył tarczą w panele Oczywiście uległ uszkodzeniu Chyba nie tak dużemu bo po nakręceniu mechanizm chodzi tyle ile powinien Wskazówka godzinowa przesuwa się prawidłowo i sekundnik też Uszkodziła się wskazówka minutowa, która przy poruszaniu zegarkiem luźno lata Nie znam się na tym więc nie potrafię ocenić skali uszkodzeń Chyba serwis się nie opłaca bo koszt naprawy w serwisie może być bliski ceny nowego zegarka a już na pewno w cenie używanego 

Był w moim miasteczku zegarmistrz że  tak powiem ze starej szkoły, który by mi to pewnie naprawił za uczciwe pieniądze ale w tym roku zmarł 

W związku z tym jakby ktoś chciał na części albo umie sam naprawić albo zna zegarmistrza, który tanio to naprawi to oddam razem z tą bransoletą za darmo

Dostawa gratis pocztą 

Po co ma u mnie leżeć bezużytecznie 

Np. jak ktoś ma wcześniejszy model ze sprawnym werkiem to może sobie przełożyć do koperty stalowej z zakręcanym dekielkiem

Pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez borowik1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, po upadku najpewniej tylko obluzowała się wskazówka minutową, którą należy ponownie osadzić na osi. Także zegarek w mojej ocenie do uratowania niewielkim kosztem kilkunastu złotych lub do samodzielnego montażu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do samodzielnego montażu to odpada

Max tego co mogę się podjąć to wymiana baterii w kwarcu lub wymiana paska/ bransy 😉

Chociaż za wciskany dekiel to też bym się nie brał 😀

Ale dzięki za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazł się chętny na zegarek więc jak to się mówi 

Słowo się rzekło kobyłka u płota 😀

Temat można zamknąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.