Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ICE

Hulajnoga elektryczna - jaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję kupić dziecku elektryczną hulajnogę, a nie mam pojęcia co wato kupić. Dziecko 16 lat więc waga niemal dorosłego. Podstawowe kryteria : składana kierownica do platformy, pompowane koła (jazda częściowo po gruntowych drogach) , zasięg nie mniej niż 30km przy przewożeniu dorosłego, waga jak najlżejsza. Ma ktoś doświadczenie co kupić i jaką kwotę trzeba przeznaczyć, żeby to miało sens, ponieważ firm jest dużo, a kwoty od 500zł do kilkunasty tysięcy. Będę wdzięczny za konkretne opinie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja córka miała Xiaomi pro, nie pamiętam modelu i sam czasami nią jeździłem. W swojej cenie, chyba ponad 2 tys. kosztowała to naprawdę solidny sprzęt był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Czytałem trochę i wychodzi na to, że Motus Scooty 10 daje radę. Ma ktoś takie cudo? 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym omijał motusa i zamiast niego wybrał ninebot max g30... Lub xiaomi 2pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi mi pro lub pro2 w cenie ok. 2k będzie najlepszym wyborem.
Sam w zeszłym roku szukałem.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomni ktoś jakie tam uprawnienia trzeba mieć na takie coś? bo z obiegu lekko wypadłem, jakaś karta rowerowa? paszport Polsatu? Kwit na wysłodki z Kętrzyna?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tanie hulajnogi to mniej więcej w tej kolejnosci:
Ninebot > xiaomi > motusy i inne shity...
Nineboty i xiaomi w miarę dobrze opanowane połączenia kabli, motusy itp. problemy z palącymi się złączkami lub po prostu często się wypinającymi. Można kupić ale wtedy najlepiej rozkręcić i wymienić złącza... Wszyscy którzy kupowali motusa co znam obecnie wymienili hulajnogi na xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hulajnogę Ruima (Speedway) Mini 4 Pro.

Ma swoje wady (przede wszystkim to chińszczyzna pełną gębą, trzeba czasem coś dokręcić itp), ale wszystko można ogarnąć, a zaletą jest mocny silnik (500W) i bateria 16Ah 48V przy kompaktowych wymiarach, wadze około 17kg i niskiej cenie.
I nawet nie chodzi o prędkość max ponad 40km/h (można stale zablokować na 25 km/h), tylko o duży zasięg jeżdżąc wolno.
Nie jestem Ci w stanie napisać jaki dokładnie bo jeżdżę na krótkich odcinkach i ładuję co parę dni w ramach potrzeb, ale ktoś pisał, że na najniższym "biegu" przejeżdża 58km.
Jest też wersja 350W, 21Ah 36V - tam z zasięgiem będzie jeszcze lepiej (kosztem osiągów).
Ostatnio wyeliminowali największą wadę czyli brak przedniego hamulca - do starej można dokupić, nowe wyjeżdżają już z zamontowanym. Mi brak nie przeszkadza, hamuję w zasadzie jedynie elektrycznym, czasem tylko dohamowując tylnym bębnem.

Miałem przez chwilę Langfeite L8s, ale mimo znacznie wyższego komfortu szybko ją sprzedałem - nie jest już w ogóle kompaktowa i zwinna (27kg) więc jazda po mieście może nieco męczyć, a wnoszenie po schodach to męczarnia.
Chociaż dwa silniki robiły robotę (vmax zbliżony do Mini 4 Pro, ale osiągany dużo szybciej, a sama jazda przez duże wymiary i wagę dużo stabilniejsza).

Tutaj krótki opis Mini 4 Pro:
https://ocen-hulajnoge.pl/hulajnoga-elektryczna/pozostale/ruima-mini-4-pro-48v-16a/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Wygląda na to, że trzeba skupić się na Xiaomi. Zastanawiam się jeszcze nad M365 czy wystarczy 250/500W, czy jednak Pro 2 z  350/700W daje istotną przewagę - nie chodzi o prędkość tylko o zdolność ppkonywania wzniesień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś pogłoski chodzą że na magazynach zaczyna brakować xiaomi (zwłaszcza pro2) i może trzeba się spieszyć. Warto obserwować promki na pepperze może jednak uda się wyrwać ninebot max w cenie pro2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siałomi pro jest całkiem OK za tę kasę. Dużo części zamiennych, dostępne wszędzie, każdy serwis ogarnia. Do śmigania dla nastolatka jest super. Sam podkradam nieraz młodemu, jak trzeba dokupić 2 piwka w Żabsonie…

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanąłem przed tym samym tematem - coś się zmieniło przez ostatnie miesiące czy po prostu polować na Xiaomi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, plszcto napisał(-a):

Stanąłem przed tym samym tematem - coś się zmieniło przez ostatnie miesiące czy po prostu polować na Xiaomi?


Zależy ile chcesz wydać. W tej chwili rynek jest ogromny: od kilku stów do kilkudziesięciu tysięcy…

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile chcesz wydać. W tej chwili rynek jest ogromny: od kilku stów do kilkudziesięciu tysięcy…
 

budżet max.2,6-2,7k pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam to co kolega wyzej wrzucil


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, plszcto napisał(-a):

ok, to już mam potwierdzenie co do Xiaomi 🙂
a o powiecie o https://www.morele.net/hulajnoga-elektryczna-segway-f30d-9978308/
?
mniejszy zasięg nie jest problemem


Każdy serwis hulajek robi Xiaomi i ma do nich części. Jak jest z tą z linku - nie wiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Louis Cypher napisał(-a):


Każdy serwis hulajek robi Xiaomi i ma do nich części. Jak jest z tą z linku - nie wiem.

 

Dokładnie.

Jak podpytywałem u siebie w serwisach o Fiata i Blaupunkta, to samo powiedzieli Xiaomi, więc po co wyważać otwarte drzwi.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zwykle bym polecił ninebot g30 max wg mnie bije na głowę xiaomi pro2 i często jest rozblokowana (pręd. 30km/h) bez kombinowania... Tylko trzeba polować na promkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jak zwykle bym polecił ninebot g30 max wg mnie bije na głowę xiaomi pro2 i często jest rozblokowana (pręd. 30km/h) bez kombinowania... Tylko trzeba polować na promkę.

ta z mojego postu to właśnie Ninebot, tylko inny model, a że cena o prawie 500 niższa niż Xiaomi to się zastanawiam.
Generalnie ma być to być dla córki na kręcenie się wokół domu, więc ani prędkość ani zasięg (do tych 30km jest aż nadto ) nie są tu kluczowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu klasyczna Xiaomi już czwarty rok jeździ codziennie w dni robocze po około 15 kilometrów. Nawet dętki w niej nie zmieniłem, a straszyli że się zaraz zepsuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z perspektywy czasu jesteście zadowoleni? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie się okazało, że ja korzystam więcej niż córka:-)
używam w okresie bezdeszczowym i jest ok; na razie nic się nie zepsuło i oby tak zostało;-)
Z perspektywy czasu, to jedyne co bym zmienił, to szukał z "tempomatem"/blokadą gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, dużo tutaj zależy od tego jakie masz oczekiwania oraz jak długie dystanse robisz. Jednak wiem obecnie, ze na pewno kupiłbym sobie ponownie

Dodam, ze jeśli dystans jest istotny, czasami warto jest zastanowić sie nad rowerem elektrycznym, zamiast nad hulajnogą:

https://www.fischer-ebike.pl/produkty/e-bike/e-bike-city,2,15373

Zobacz sobie na przykład rowery elektryczne miejskie od Fischer.

 

Edytowane przez houdini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.