Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
krook

Diver na co dzień

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Dawno temu, będzie ponad 10 lat, trafiłem na stronę KMZIZ w poszukiwaniu zegarka (jeszcze na starym koncie), ostatecznie dzięki forumowiczom stałem się właścicielem automatycznego Seiko pilota, który to wiernie służył mi przez cały ten czas. No, ale przyszła pora na zmiany i nowy zegarek na kolejne 10 lat.

 

Szukam divera, bo ma być jak u Jamesa Bonda. Nie chcę wydawać zbyt dużo, bo nie jestem jakimś zapaleńcem. Chcę solidnego zegarka, który będę nosił codziennie. Raczej nie jestem zbyt wymagający, nie zwracam za dużej uwagi na detale - wcześniejsze Seiko, za które zapłaciłem lata temu 200 PLN (teraz kosztuje jakieś 80-90 USD, ale nie pamiętam, co to za model) nadal wydaje mi się dosyć solidne. Niestety, po przesiadce na Timeksa kilka lat temu (dostałem od żony), 37 mm w Seiko wydaje mi się już zdecydowanie za małe.

 

Czego szukam: nowy diver, automat, z szafirem, nie-chińskiej marki, na bransolecie, najlepiej do kupienia w Polsce. Nastawiłem się na Orienta, bo naprawdę nie znam się na zegarkach, a naczytałem się dobrych opinii. Orient ma jednak jedną zasadniczą wadę - nie urzekł mnie, gdy oglądałem go na żywo. Nie podoba mi się za bardzo układ tarczy, razi mnie też nieco logo.

 

Co mi się podoba:

1. https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/OCEAN-1-BLACK/19

2. https://www.atomictime.pl/product_info.php?products_id=857&osCsid=fa28b8c5f152cb8f3856776b8e78b149

3. https://www.atomictime.pl/product_info.php?products_id=769&osCsid=fa28b8c5f152cb8f3856776b8e78b149

 

Steinhart podoba mi się nieco bardziej, ale nie ukrywam, że wolałbym trzymać się dolnej granicy przedziału 1000-2000 PLN. O Deep Blue przeczytałem na forum wiele dobrego. Bardziej podoba mi się niebieska tarcza, ale bezel leży mi bardziej w tym drugim - bez kropek między kolejnymi wartościami.

 

Seiko jakoś do mnie nie przemawia, mam wrażenie że szukam bardziej eleganckiego nurka. Orient, jak wspominałem, nie ma tego "czegoś".

 

Czy jest coś, co ewidentnie przegapiłem? Jestem otwarty na propozycje, niech to tylko będzie solidna,sprawdzona marka (niszowe także wchodzą w grę, byle były na jakimś popularnym mechanizmie, żeby mój zegarmistrz to ogarnął).

 

Zastanawiam się także, czy zegarek ~45 mm będzie dobrze wyglądał na moim szczupłym nadgarstku (175 mm), może ktoś o zbliżonym rozmiarze podzieli się jakimś zdjęciem?

 

Z góry dzięki, znów liczę na Waszą pomoc i wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart jest zgrabniejszym zegarkiem. Deep blues spokój ale atomic time jest trochę problematycznym sklepem (ja problemów nie miałem, ale koledzy mięli różne przygody).

Zerknij na citizeny, fajne tytany mieszczą się w budżecie. Jak nie przeszkadza trochę archaiczny, ale sprawdzony, mechanizm to może... Bulova debil diver...

+Pw (jak coś)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen NY0140 44mm szkło szafirowe. Nadgarstek podobny, jak Twój. Cena: ok. 1300 PLN.

Lub NY100-50me 42mm szkło mineralne, tytanowy. Cena ok. 1500.

Sam się zastanawiałem ostatnio i wybrałem tą pierwszą opcję. Ale druga też jest spoko. Wszystko zależy od tego,jak Ci siądzie na ręce. Przymierzyć warto.

IMG_20220217_084147.jpg

IMG_20220217_183835.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na zegarki Spinnaker https://spinnaker-watches.co.uk/

Bardzo często są na nie duże promocję a zegarki mogą się podobać :)

W środku większość z nich ma NH35 albo Miyota 8215 więc w pełni spełnia twój warunek: "byle były na jakimś popularnym mechanizmie, żeby mój zegarmistrz to ogarnął"

Prawie wszystkie maja szafirowe szkiełko.

 

 

SP-5055-0D-Q_1800x1800.jpg?v=1630402028

 

 

SP-5088-33-SS05_1800x1800.jpg?v=16370339

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się obawiasz rozmiaru to Deep blue masz tez w wersji 40mm .

Porównanie na nadgarstku ok 18 cm 

AD4A4865-116E-4CF5-9C5E-0F95BD887172.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś troszkę naciągnął budżet to mysle, że moglibyśmy się dogadać na Certine DS Action Diver 😉

 

D7E55418-95FD-4225-AB05-4CE0490248DE.jpeg

B0BF4AD9-CD33-41F5-9876-47D98937DAD6.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w budżecie do 2-3k spośród diverów steinharty są bezkonkurencyjne pod względem jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pójdę w microbrandy

 

https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/SEA-STAR-42-BLACK-SNOW-FLAKES/510

 

42 mm na Twój nadgarstek będzie ok. Tutaj nie spełnia się warunek nie chińśkiej marki :)

 

 

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zajrzyj do naszej rodzimej Vratislavii - model Klingert 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej samej cenie (po opłatach importowych i kosztach wysyłki) co Steinhart, masz inną szwajcarską fimę, Glycine i ich model Combat Sub. Design też wzorowany na Rolexie Submarinerze, ale nie tak dosłownie jak w Steinharcie. W środku szwajcarski mechanizm bardzo dobrej jakości i szkło szafirowe. Do kupienia w USA, ale sklep sprawdzony i dostawa błyskawiczna.

 

obraz.thumb.png.09c870d2c3ea9d53727f76289baf7560.png

 

obraz.thumb.png.ffa39fbbf408c4926b4dea4c8d7f8da9.png

 

obraz.thumb.png.1c30c828ec67f6bb167d851965b62490.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Dziękuję za szeroki odzew, niestety okazało się, że podoba mi się więcej zegarków i sprawa się komplikuje... Wśród każdej oferowanej marki znalazłbym coś dla siebie. No, ale to problem na kiedy indziej.

 

Na razie ma placu boju zostały:

Steinhart

Glycine

Deep Blue

 

Ten ostatni ma, widzę, ceramiczny wkład bezela. Warto?

 

Co to za sklep z Glycine?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine jest na ashford.com
Jest tam większy wybór Subów ale na gumie, nie na bransolecie.
Sklep pewny. Sporo zegarków tam forumowicze już kupili, ja również. W razie zakupu warto chwilkę poczekać, bo często są kody zniżkowe na 11-12%. Ostatni właśnie się skończył po Walentynkach. Za chwilę będzie kolejny. No i ceny mocno się zmieniają. Jak podoba Ci się konkretny model za np. 550 USD, to trochę cierpliwości bo za chwilę może być za 350 USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam jeszcze Davose Termos. Wzorowana na roleksie, co może się podobać lub nie. Za to fajna luma, przystępny rozmiar i ceramiczna wkładka bezela. Używam na codzień kilka miesięcy, sprawdza się bez zastrzeżeń. IMG_20220130_124020.thumb.jpg.3d8e846e9a5a1e1118219c88ced1f16b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.