Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mariuszprzystupa

Ustawienie sekundnika na indeksie.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do znawców i zegarmistrzy, co sądzicie o ustawieniu wskazówki sekundnika w zegarkach kwarcowych niedokładnie nad indeksem, trochę z boku lub po środku. Jak zwróciłem na to uwagę to mnie wyśmiano. Powiem szczerze, że to trochę dziwne by w zegarku za kilka tysięcy wzkazówka nie pokrywała się z indeksami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moje wszystkie akurat mają jak trzeba, inaczej bym nie kupił ale ostatnio spodobał mi się Vostok Europe VEareONE i tam już była lekko przesunięta.

Natomiast wyśmiano mnie gdy zwróciłem na to uwagę podczas oglądania Atlantica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2022 o 09:24, mariuszprzystupa napisał(-a):

 

Moje wszystkie akurat mają jak trzeba, inaczej bym nie kupił ale ostatnio spodobał mi się Vostok Europe VEareONE i tam już była lekko przesunięta.

Natomiast wyśmiano mnie gdy zwróciłem na to uwagę podczas oglądania Atlantica.

Nietrafianie w indeksy to cecha zegarków kwarcowych. Kwestia szczęścia. Tani casio duro może trafiać a zdarzało mi się widywać Grand Seiko za 20k które nie trafiały. 

 

Niektóre zegarki umożliwiają ręczną korektę położenia sekundnika np. Citizeny. 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sekundnik służył tylko do tego aby wskazywać że zegarek działa a nie do pokazywania dokładnego sekund :) teraz też w niektórych kwarcach można go do tego zaliczyć :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, położenie sekundnika w zegarku czasem zależy - tak jak w powiedzeniu Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - od kąta patrzenia :D Ja tak mam z moim zegarkiem Festina, gdy patrzę pod ukosem, to sekundnik prawidłowo wskazuje sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Harding napisał(-a):

No cóż, położenie sekundnika w zegarku czasem zależy - tak jak w powiedzeniu Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - od kąta patrzenia :D Ja tak mam z moim zegarkiem Festina, gdy patrzę pod ukosem, to sekundnik prawidłowo wskazuje sekundy.

Problem polega na tym, że sporo kwarców z najprostszym mechanizmem wymagałoby żonglerki w obserwacji tarczy. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich niedociągnięciach proponował bym wizytę u zegarmistrza powiedzeniu o problemie i zaradzić na to jakoś :)

Zdjąć wskazówkę i poprawnie ją założyć i wskazówka nie może mieć luzów zbyt dużych żeby się nie przesunęła przypadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a też zawsze zwracam uwagę na takie detale, dla mnie to kwestia precyzji i szacunku do klienta. W zegarku za kilka tysięcy taki błąd to jakieś nieporozumienie. Rozumiem, że w tańszych modelach może się zdarzyć, ale przy droższych oczekuję perfekcji. A z tym śmianiem - co kto lubi, ja jednak wolę precyzję i właściwe ustawienie wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2022 o 09:06, mariuszprzystupa napisał(-a):

Jak zwróciłem na to uwagę to mnie wyśmiano.

 

To i ty ich wyśmiej, mówiąc, że będzisz rozpawiadał bliższym i dalszym znajomym, oraz  pisał na blogach, jaki  to badziew sprzedają. Zobaczymy komu ostatecznie będzie do śmiechu.  Zadowlony kilent informuje kilka osób, kilent wściekły  jest zawzięty i infromuje kilkadziesiąt osób, a one przekazują to dalej. 

W dniu 18.02.2022 o 09:14, eye_lip napisał(-a):

Normalna sprawa. 

 

Dla mnie nienormalna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.