Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
acid

Orient RA-AC0K01B10B - Baby Triton ?

Rekomendowane odpowiedzi

 

Podoba mi się wizualnie Orient RA-AC0K01B10B - BABY TRITON  .  Z tego co widzę jest też fajnie wykonany i jest moim zdaniem lepszym wyborem niż Kamasu,  a na pewno Ray II.
Cena 1000zł też mocno zachęca. Sklepy AMAZON lub TIMESTORE są zaufane i nie ma się co obawiać zakupów  delikatnego zegarka :)?

Na plus:

- wykonanie i wygląd (tarcza i nareszcie ładny bezel),  

- szafir

- rewelacyjna cena / jakość

Małe minus: -

- mechanizm, który z tego co czytałem to ten sam co w KAMASU i MAKO III  tylko bez dnia tygodnia w dacie(Orient F6922 tu F6722).

-  duży 43mm i lug to lug 51.4mm :(.

- Bransoleta jak we wszystkich orientach czyli jest ;). Nato chyba wymienie jeśli kupię.

- Koronka z luzem po wysunięciu jak w innych modelach

 

Nadal uważam jednak, że wizualnie nie odstaje zbytnio od Tritona (mierzyłem), a nawet jest bardziej spójny.  Co myślicie bo ja uważam, że za 1000zł bardzo dobra oferta. 

Niestety nie mam gdzie przymierzyć...

 

Baby.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Tobie musi sie podobac. Mi osobiscie przypada do gustu. Faktycznie bezel bardzo ciekawy, chętnie bym taki w moim kamasu chcial :-). Brak komplikacji dnia tygodnia nie jest wg mnie tak duzym minusem.

 

Fakt, ze zegarek dosyć spory, ale to już zależy jaką masz rękę. Jak Ci się podoba, to ja bym brał, zwłaszcza za tysiaka.

 

Co do sklepów, to się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę tu (chyba chwilowo) głosem mniejszości, bo dla mnie nowa wersja Trytona ma się nijak do poprzedniej generacji. I wolę Kamasu (burgund) bo mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Ja będę tu (chyba chwilowo) głosem mniejszości, bo dla mnie nowa wersja Trytona ma się nijak do poprzedniej generacji. I wolę Kamasu (burgund) bo mam ;)

Żeby nie powiedzieć wygląda dużo gorzej, cofnęli się wizualnie a brak rezerwy chodu zrobilo z niego biedaka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza w Baby według mnie wygląda lepiej niz w Trytonie. Powiem, że kojarzy mi sie z duzo droższymi zegarkami - Przejrzystość, symetria, brak dnia tygodnia w dacie w stosunku do Kamasu to same plusy.

W Tritonie logo na dole zaburza projekt... w Kamasu nie lubię pierścirnia. Co do rezerwy chodu to tutaj raczej celowe posunięcie - mechanizm i CENA o połowe niższa niż Trytona.

Chyba nikt na forum nie ma Baby Tritona :( bo się nie chwali ;)

 

Dobra, chyba wezmę na próbę, bo mi się podoba.

Edytowane przez acid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, acid napisał(-a):

 

 

Dobra, chyba wezmę na próbę, bo mi się podoba.

Najważniejsze zdanie z całego wątku. Jeżeli się podoba....

Ja jak koledzy, wolę poprzednią wersję.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, acid napisał(-a):

Tarcza w Baby według mnie wygląda lepiej niz w Trytonie. Powiem, że kojarzy mi sie z duzo droższymi zegarkami - Przejrzystość, symetria, brak dnia tygodnia w dacie w stosunku do Kamasu to same plusy.

W Tritonie logo na dole zaburza projekt... w Kamasu nie lubię pierścirnia. Co do rezerwy chodu to tutaj raczej celowe posunięcie - mechanizm i CENA o połowe niższa niż Trytona.

Chyba nikt na forum nie ma Baby Tritona :( bo się nie chwali ;)

 

Dobra, chyba wezmę na próbę, bo mi się podoba.

O gustach się nie dyskutuje. Kupujesz dla siebie, to najlepszy sposób wyboru. Nowy Tryton jest OK, po prostu wg większości starszy jest "OK-ejszy" ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się teraz nad starym Tritonem bo mam fajna ofertę ;). Zobaczymy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, acid napisał(-a):

Zastanawiam się teraz nad starym Tritonem bo mam fajna ofertę ;). Zobaczymy... 

Brać!!! super zegar 

 

 

IMG_20210127_150327-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, acid napisał(-a):

Zastanawiam się teraz nad starym Tritonem bo mam fajna ofertę ;). Zobaczymy... 

Jeżeli masz dobrą ofertę na stary model, to musisz przemyśleć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, revolta4 napisał(-a):

Brać!!! super zegar 

 

 

IMG_20210127_150327-01.jpeg

Potwierdzam. Teraz jest u mnie i to jest jeden z najulubieńszych zegarków. Revolta4 dzięki raz jeszcze.


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, laryngoskop napisał(-a):

Potwierdzam. Teraz jest u mnie i to jest jeden z najulubieńszych zegarków. Revolta4 dzięki raz jeszcze.

💪👍👊💪👍👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nowy i stary triton różni 3 elementy.

Wskaźnik rezerwy, napis diver i grubość koperty, w nowym jest mniejsza.

Wg mnie zegarek na duży nie wygląda, choć zależy wiadomo od nadgarstka. 

Cena stary 2k nowy 1k. Także pod względem cena jakość wg mnie jest w pytke i na pewno warto jeśli się podoba.

Wg mnie nowy ma ładniejsze wzory.

 

Zegarek jest bardzo wygodny ma świetną lumę i dokładny mechanizm.

 

Z minusów ja u siebie znalazłem tylko spasowanie bransolety z kopertą i lekkie jej skrzypienie.

IMG_20220206_202140.jpg

IMG_20220203_183155.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Floyd Pink >>> Fajny jest ten zegar... a ja już zacząłem przegląd zegarów do 5000zł  :) i jest tam Orienta diver 1964 lub Seiko Sumo lub wyżej Seiko Prospex SPB143J1. Ale w Seiko to zawsze trzeba uważać i dokładnie oglądać przed zakupem to mnie hamuje ;). Ech gdybym dorwał Orienta 1964 w dobrej cenie i mógł obejrzeć przed zakupem... a może wrócę do pierwszej myśli BABY Tritona sam już nie wiem...

Edytowane przez acid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem apetyt rośnie, miałem podobnie ale zatrzymałem się na ok 3k. Później postanowiłem urzeczywistnić wybujałe plany z bliżej nieokreślonym terminem realizacji i skorzystałem z okazji na amazonie. Teraz po prostu zaczynam zabawę od nowa. Heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2022 o 10:37, Floyd Pink napisał(-a):

 

Z minusów ja u siebie znalazłem tylko spasowanie bransolety z kopertą i lekkie jej skrzypienie.

 

 

Endlinki latają? 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2022 o 21:48, acid napisał(-a):

Ech gdybym dorwał Orienta 1964

 

 

To jak masz takie rozkminki, to tu się nie ma co zastanawiać bierz orienta 1964 a nie wykastrowanego z rezerwy chodu tritona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

Endlinki latają?

Hej nie nie, siedzą mocno. Po prostu jest uskok pomiędzy płaszczyznami. Dla mnie osobiście jest to zauważalne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.