Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Remy

UPS (zasilacz awaryjny) do pracy zdalnej - podtrzymanie: laptop + routera wifi - jaki polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Zastanawiam się nad zakupem UPS, który dostarczy zasilanie na kilka godzin pracy (np.6 ), w razie braku prądu.
Potrzebowałbym do zasilania:
1. router wifi moc 5W, 
2. laptop (zasilacz o mocy 45W).

 

Na co dzień korzystam z dodatkowego monitora ale w awaryjnej sytuacji laptop musiałby wystarczyć.
Wiadomo że monitor to dodatkowe jakieś 40W.

Aby UPS dostarczył zasilanie dla laptopa + router i monitor, pewnie w małym budżecie się nie zmieszczę. 

 

Jaki zasilacz warto kupić i ile godzin wytrzyma.
Budżet- nie wiem jakie są ceny przy powyższych wymaganiach ale -> 300, 400, 500.

Wiadomo że może się przydać lub nie więc bez szaleństw.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepiej kupić używany UPS bez baterii i podłączyć pod dobry samochodowy akumulator wtedy masz pewne kilka godzin pracy. Używka ups pewnie ze 100 akumulator wiadomo zależnie od firmy i pojemności ale w 500 powinieneś się zmieścić w sumie.
Planuje coś podobnego ale do kotłowni czyli pod piec i pompki

Wysłane z mojego RMX1993 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu pomysł z UPS plus akumulator samochodowy - przy pracy normalnej albo nigdy nie naładuje tego akumulatora lub się spali - układ ładowania jest projektowany na inne parametry akumulatora.

Przy pracy awaryjnej UPS może pracować też określony czas, przetwornica nie jest liczona na wielogodzinne obciążenie ale przy małej mocy pobieranej pewnie wytrzyma.

 

Wybór nowych UPS-ów jest duży ale musisz kupić UPS-a z napięciem sinusoidalnym na wyjściu podczas pracy awaryjnej. Zasilacz laptopa i routera to względnie proste układy przetwornic które

fatalnie reagują na przebieg zasilający prostokątny. Najczęściej dość szybko szlag je trafia i jest problem.

 

Tu masz coś co powinno styknąć - niestety na pół godziny może 45 minut przy podanym poborze mocy:

 

https://www.komputronik.pl/product/590681/cyberpower-ut850eg-fr.html

 

Na 6 godzin to żaden typowy UPS nie da rady - typowo mają akumulatory o pojemności 7 do 9 Ah więc max godzina.  

Edytowane przez Lemax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Lemax napisał(-a):

Trochę bez sensu pomysł z UPS plus akumulator samochodowy - przy pracy normalnej albo nigdy nie naładuje tego akumulatora lub się spali - układ ładowania jest projektowany na inne parametry akumulatora.

Przy pracy awaryjnej UPS może pracować też określony czas, przetwornica nie jest liczona na wielogodzinne obciążenie ale przy małej mocy pobieranej pewnie wytrzyma.

 

Wybór nowych UPS-ów jest duży ale musisz kupić UPS-a z napięciem sinusoidalnym na wyjściu podczas pracy awaryjnej. Zasilacz laptopa i routera to względnie proste układy przetwornic które

fatalnie reagują na przebieg zasilający prostokątny. Najczęściej dość szybko szlag je trafia i jest problem.

 

Tu masz coś co powinno styknąć - niestety na pół godziny może 45 minut przy podanym poborze mocy:

 

https://www.komputronik.pl/product/590681/cyberpower-ut850eg-fr.html

 

Na 6 godzin to żaden typowy UPS nie da rady - typowo mają akumulatory o pojemności 7 do 9 Ah więc max godzina.  

 

Dziękuję za informację i sprowadzenie na ziemię...

Czyli po zaniku zasilania musiałbym wprowadzić tryb oszczędnościowy - laptop pracuje na baterii aż zjedzie do np. 20% czyli gdzieś 2h. 

Później podpięcie do zasilacza na 45 minut aby się podładował i znów leci z 1,5h. 

 

A taki UPS o pojemności  1500 VA oczywiście o zasilaniu sinusoidalnym na ile starczy?

https://www.komputronik.pl/product/411744/armac-home-1500f-led.html

 

 

6 godzin temu, Lawnowerman napisał(-a):

Oczywiscie router masz GSM?

 

Mam taki od Netii ale w razie czego interent z komórki czy też dwóch mogę sobie udostępnić ale  komórki też po pewnym czasie wymagają zasilania.

 

 

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Z laptopem nie ma problemu bo możesz mieć w pogotowiu dodatkową baterię i w zależności od modelu to dodatkowa bateria powinna pociągnąć kilka godzin albo kupić dużego powerbanka do laptopów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten UPS Armac nic Ci więcej nie da od tego co podałem wcześniej - ma taką sama baterię w środku więc tyle samo energii magazynuje.

Jedynie jest zdolny oddawać większą moc chwilowo. http://armac.pl/oferta/ups-home-line-interactive-h1500fled/  tu masz parametry i czasy

podtrzymań.

 

Sumarycznie masz czas który daje ci bateria laptopa plus potem 45 minut z UPS plus potem to co naładujesz baterie.  ze 3 do 4 godzin się uzbiera.

 

No i ew. baterie jeszcze możesz mieć w zapasie o ile masz laptopa z wymienną baterią.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Remy napisał(-a):

 

Mam taki od Netii ale w razie czego interent z komórki czy też dwóch mogę sobie udostępnić ale  komórki też po pewnym czasie wymagają zasilania.

 

 


no jak masz z Netii to d*pa bo to jest zasilane tez gdzies na routerze brzegowym  - chyba ze tylko ty nie masz pradu a nie cała okolica


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lemax napisał(-a):

Ten UPS Armac nic Ci więcej nie da od tego co podałem wcześniej - ma taką sama baterię w środku więc tyle samo energii magazynuje.

Jedynie jest zdolny oddawać większą moc chwilowo. http://armac.pl/oferta/ups-home-line-interactive-h1500fled/  tu masz parametry i czasy

podtrzymań.

 

Sumarycznie masz czas który daje ci bateria laptopa plus potem 45 minut z UPS plus potem to co naładujesz baterie.  ze 3 do 4 godzin się uzbiera.

 

No i ew. baterie jeszcze możesz mieć w zapasie o ile masz laptopa z wymienną baterią.

 

 

 

Dzięki. 

Myślałem że wyższe parametry przy tych modelach, oznaczają większą baterię.

To już mam pełen obraz. 

 

 

Godzinę temu, Lawnowerman napisał(-a):


no jak masz z Netii to d*pa bo to jest zasilane tez gdzies na routerze brzegowym  - chyba ze tylko ty nie masz pradu a nie cała okolica

 

Dzwoniłem do Netii i dowiedziałem się że są dwa typy instalacji:

-normalna 

-deweloperska gdzie w budynku dodatkowo jest wpięty server lub router (w skrzynce).

W przypadku "normalnej" internet powinien być.

W przypadku deweloperskiej brak prądu dla zasilania serwera/routera oznacza brak internetu dla mieszkańców.

 

Nie wiem jak kwestia braku prądu w dzielnicy, rzutuje na internet udostępniony sobie z komórki. 

Zapewne zależy od stacji bazowych ich podtrzymania itd.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2022 o 22:37, Lemax napisał(-a):

Trochę bez sensu pomysł z UPS plus akumulator samochodowy - przy pracy normalnej albo nigdy nie naładuje tego akumulatora lub się spali - układ ładowania jest projektowany na inne parametry akumulatora.

Przy pracy awaryjnej UPS może pracować też określony czas, przetwornica nie jest liczona na wielogodzinne obciążenie ale przy małej mocy pobieranej pewnie wytrzyma.

 

Wybór nowych UPS-ów jest duży ale musisz kupić UPS-a z napięciem sinusoidalnym na wyjściu podczas pracy awaryjnej. Zasilacz laptopa i routera to względnie proste układy przetwornic które

fatalnie reagują na przebieg zasilający prostokątny. Najczęściej dość szybko szlag je trafia i jest problem.

 

Tu masz coś co powinno styknąć - niestety na pół godziny może 45 minut przy podanym poborze mocy:

 

https://www.komputronik.pl/product/590681/cyberpower-ut850eg-fr.html

 

Na 6 godzin to żaden typowy UPS nie da rady - typowo mają akumulatory o pojemności 7 do 9 Ah więc max godzina.  

 

Czy UPS z linku powyżej zapewnia jakąś ochronę przeciwprzepięciową (np. uderzenie pioruna).

W opisie jest: 

"Zabezpieczenie przeciążeniowe Bezpiecznik i wewnętrzny ogranicznik / na baterii: wewnętrzny ogranicznik"

Czyli czy obejdzie się bez listwy przeciwprzepięciowej czy taka listwa musi być przed UPS-em? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Owszem zapewnia ochronę przepięciową ale nie od przepięć powstających przy bliskim uderzeniu pioruna.

Przed takim przepięciem nie ma w zasadzie skutecznej ochrony.

Niemniej należy stosować dobre (skuteczne i faktycznie działające) listwy przepięciowe. Na rynku jest miliony

badziewnych listw antyprzepięciowych które są takie tylko z nazwy.

Minimum to coś takiego:

 

https://www.senetic.pl/product/PM5-FR

 

lub coś takiego

 

https://www.senetic.pl/product/PM6U-GR

 

Pewnie można je gdzieś taniej trafić - poszukaj.

 

Natomiast jak piorun rąbnie blisko to tylko dobre ubezpieczenie mienia ruchomego od takich wydarzeń losowych daje radę. Kupujesz nowy sprzęt a ubezpieczyciel płaci :)

 

Edytowane przez DawPi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.