Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mnrch0

Pierwszy zegarek w życiu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

postanowiłem "przyozdobić" swój nadgarstek pierwszym w życiu zegarkiem (rocznik 89). Nie mam niestety w tej materii żadnego doświadczenia, a że nadgarstek mam lichy (16,5 cm) to sam proces poszukiwań i wyboru okazał się nader trudny. 

W związku z powyższym postanowiłem zwrócić się do Was drodzy Forumowicze, prosząc o pomoc.

Samemu zastanawiałem się nad Certiną DS CAIMANO (39 mm) z czarnym skórzanym paskiem, jednak wyczytałem, iż "(..) modele vintage mogą mieć mniejsze koperty, nawet 34-36 mm, co nadal uważane jest za klasyczny rozmiar." 

Reasumując, czy istnieje szansa na znalezienie zegarka "vintage" z kopertą 36-38 mm powiedzmy firmy Atlantic, który nie dość, że jest w pełni sprawny, to wygląda dobrze i nie kosztuje więcej niż 2000-3000 złotych? Jeśli tak, to czy znacie sprawdzone źródło, sprzedawcę, może konkretną ofertę spełniającą moje wymagania?

Bardzo proszę Wszystkich posiadających wiedzę w tej materii o pomoc.

Z wyrazami szacunku,

J.Ch.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ja mam trzy w mojej ocenie godne rozważenia  propozycje:

 

C5FFE9B4-6E7E-405D-8B76-FA8D9198DE81.jpeg

873DBE18-51A2-4C0B-8B03-F29EDCC9AA76.jpeg

98F2E483-0498-4E3B-BE44-B9032A004B1B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

16.5 to wcale nie jest „licho”, zamiast na wymiar koperty patrz lug to lug, to lepszy wyznacznik „wygodności”, lepiej sprecyzuj jakie kryteria ma mieć zegarek, proponuję obejrzeć bazarek, z marek Orient Star

edit bo rozumiem, że kryterium rozmiaru doprowadziło Cię do vintage nie upodobanie? 

Edytowane przez lukighost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Co do pierwszej propozycji (3 modele) - jednak postawiłbym na bardziej znane i sprawdzone marki...

Co do drugiej - niestety wymiar lug to lug (wymiar z "uszami") nie zawsze jest podany (chyba, że czegoś nie doczytuje?).

Czy da się wprowadzić powiązanie, typu 39mm to Xmm lug to lug?

Co do vintage - nie mam preferencji; jeśli zegarek jest w bardzo dobrym stanie i z pełną dokumentacją to stawiam go na równi z "nówką".

Znalazłem np. taki model - https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-ATLANTIC-Milano-Gold-Ring-odrestaurowany/20587 .

Rozumiem, że nadziei mam upatrywać tylko w dalekowschodnich markach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  16,5 cm nadgarstek,  znane marki i budżet ca. 3 tyś zł. 

Mogę zasugerować markę Tissot, modele automatyczne Visodate lub Gentleman.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakładce "Jaki zegarek" sa odpowiedzi na Twoje pytania - choć pewnie nie wszystkie.

Przeczytaj temat jak wyżej,  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mnrch0 napisał(-a):

Co do pierwszej propozycji (3 modele) - jednak postawiłbym na bardziej znane i sprawdzone marki...

 

Zasadniczo, to są znane i sprawdzone marki. Vratislavia Conceptum to może nie Tissot jeżeli chodzi o obroty i światową rozpoznawalność, ale wśród polskich miłośników zegarków ma bardzo dobrą opinię.

Hamilton, to część Grupy Swatch i to ta sama półka cenowa i jakościowa co Tissot lub Certina. Stowa to stosunkowo nieduzy producent, ale produkuje bardzo dobre jakościowo zegarki.

Jeżeli pod hasłem "bardziej znane i sprawdzone marki" masz na myśli coś w rodzaju "najbardziej popularne na świecie marki mainstreamowe", to wtedy szukaj jakiegoś Tissota.

 

13 godzin temu, Mnrch0 napisał(-a):

 

Co do Atlantica po renowacji za 2,5 tys PLN, to na Forum nie znajdziesz raczej poparcia dla takiego pomysłu. Ja w każdym razie zdecydowanie odradzam. Ten Atlantic stracił już walor swojej oryginalności i żaden miłośnik go nie kupi, a cena jest kompletnie "z kosmosu".

Dobrze utrzymane, oryginalne, szwajcarskie zegarki "vintage" można kupić znacznie taniej.

Możesz też kupić pseudo Atlantica ze starym mechanizmem w środku i z całą resztą (koperta, tarcza, koronka, wskazówki) wykonanymi współcześnie na wzór starego modelu. Takie coś kosztuje zazwyczaj jakieś 800-1000 PLN i ma tę zaletę, że jest duuużo tańsze od takiej "renowacji" a nie tylko wygląda jak nowe, ale w zasadzie jest nowe. Jak szukasz ładnego zegarka użytkowego a nie obiektu kolekcjonerskiego, to może to być to rozwiązanie.

Na Allegro wygląda to zazwyczaj tak:

 

obraz.thumb.png.7367b485965caf5d10367d40622dfc34.png

 

obraz.thumb.png.fce3a48c6d907cef1cf36718e6192961.png

 

 

Tak, jak już koledzy pisali, w budżecie do 3.000 PLN świetnym wyborem w stylu retro jest taki Hamilton

 

obraz.png.fb721c4d6aa23789f3e15ffe575d5cf1.png

 

albo może Junghans. Na przykład model Max-Bill z ręcznym naciągiem i średnicą 34mm. To teoretycznie bardzo mała średnica, ale z tym kształtem tarczy i praktycznie bez lunety, na ręce wygląda na większy. Prawdziwy elegancki klasyk na niewielki nadgarstek. W podstawowej wersji ma szkło hesalitowe, ale można dopłacić do szafiru. Co kto woli. No i oczywiście można się na pewno potargować.

 

obraz.png.896f24b306768bcf2a611c4c0ba94904.png

 

Możesz też popatrzyć na Orient Stary. W rozmiarze 38,5mm oferują na przykład coś w tym stylu:

 

obraz.thumb.png.6d13cbae384ed830ed8f8f906a1f7db1.png

 

obraz.thumb.png.8dbd5c26fc86e93349f907cfaed53e8d.png

 

Możesz też gdzieś na Chrono 24 zapolować na Glycine Combat Classic 36mm (ref. GL0112 albo GL0111):

 

obraz.png.a9880b6f26a41f7938a598a43b75937c.png

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy zegarek na pewno odpuściłbym sobie vintage, niezależnie od jego stanu. Jeśli chcesz coś znanego i w dobrej relacji jakość/cena to jak już wyżej proponowali Certina, Tissot, OS. Mój głos na Certinę DS-1, mnóstwo różnych wersji i myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dołączam do głosów, że Atlantic to jest baaardzo kiepski pomysł.

 

Daj spokój z vintage. Jak nie masz doświadczenia z zegarkami to kupisz na chybił-trafił. A polski rynek zegarków vintage jest smutny, ogrom Allegro i OLX to poodmalowywane trupki albo frankensztajny. Oczywiście można kupić porządne zegarki, ale po co ci ten kłopot i ryzyko. 

 

Pisłeś też o "sprawdzonych" markach. Popularne =/= lepsze. To co leży na wystawach w supermarketach wcale nie musi być lepszą ofertą niż mniej w Polsce znane Hamilton czy Stowa. Nieprzypadkowo koledzy sugerują spojrzenie w stronę tych marek. Ja zdecydowanie w tych pieniądzach wolałbym zegarki od nich, niż np. super-rozpoznawalnego Tissota. Jsteś na forum pasjonatów to połsuchaj dobrych rad :)

 

A i pomysł z Certiną DS jest bardzo dobry. 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego Atlantica z twojego linku trzymaj się z daleka. Lepiej nic nie kupuj i sprawdzaj godzinę w telefonie. 

 

Koledzy już w zasadzie napisali jaki kierunek będzie bardziej właściwy, skorzystaj. Poszukaj też u Japończyków, w ofercie Orienta i Seiko do wyboru do koloru, cenowo też. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny nadgarstek do twojego i powiem tak... nie musisz szukać małych zegarków. Sam z ciekawości kupiłem casio duro dla sprawdzenia jakbym czuł się z większym zegarkiem i od 3 albo 4 lat bardzo często gości na moim nadgarstku. Mając 2-3 tyś na zegarek i brak sprawdzonego źródła to tylko na nowych bym się skupiał. Wybór jest ogromny. W stylu vintage i na pasku pasuje mi certina ds 1 himalaya (ostatnio lekko ponad 2000 zł na promocjach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż jeszcze z 500 pln i poluj na używany Ball Fireman Enterprise. Może i będziesz miał dylemat z mało rozpoznawalną marką ale wierz mi - nic bardziej uniwersalnego, lepiej wykonanego i wygodniejszego na Twój nadgarstek nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci sprzedać Tissota Visodate w idealnym stanie technicznym (na gwarancji jeszcze prawie dwa lata, po serwisie u Dolińskiego we Wrocławiu). Pasek też prawie nowy, po zmianie na oryginalny dedykowany do tego modelu, założony kilka razy. Koperta ma ślady użytkowania, ale wciąż wygląda bardzo dobrze. 

IMG_20220214_182358.jpg

IMG_20220214_182100.jpg

IMG_20220214_182040.jpg

IMG_20220214_182107.jpg

IMG_20220214_182132.jpg

Edytowane przez Makiavel88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2022 o 08:37, Ralf58 napisał(-a):

Dołóż jeszcze z 500 pln i poluj na używany Ball Fireman Enterprise. Może i będziesz miał dylemat z mało rozpoznawalną marką ale wierz mi - nic bardziej uniwersalnego, lepiej wykonanego i wygodniejszego na Twój nadgarstek nie znajdziesz.

Popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2022 o 08:37, Ralf58 napisał(-a):

Dołóż jeszcze z 500 pln i poluj na używany Ball Fireman Enterprise. Może i będziesz miał dylemat z mało rozpoznawalną marką ale wierz mi - nic bardziej uniwersalnego, lepiej wykonanego i wygodniejszego na Twój nadgarstek nie znajdziesz.

W tych cenach można również "zapolować" na mniejszego Orisa Big Crown ProPilot - również świetny zegarek

Jednak zakup nowego da możliwość zwrotu gdyby jednak to nie było to, czego szukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuję coś ze stajni Christopher Ward model Trident Vintage. Bardzo ciekawy zegarek w rozmiarze idealnym dla nadgarstka w okolicach 16-17cm. Miałem, lecz ze względu na rozmiar swojego nadgarstka, sprzedałem. Gdyby był 1-2mm większy, to miałby dożywocie u mnie.

Jest jeden na OLX w rozsądnej cenie: https://www.olx.pl/d/oferta/christopher-ward-trident-vintage-CID87-IDOodpu.html#4c51ea8bfe

 

Przykładowe zdjęcie z netu:

 

c65-38ada2-s00k0-b0_laydown-jpg.2525198

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.