Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mario1971

Rynek szwajcarskich zegarków w latach 2021/2022/2023.

Rekomendowane odpowiedzi

Morgan Stanley we współpracy z LuxeConsult przeanalizował w corocznym raporcie dane opublikowane przez Federację Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego (FH) dotyczące eksportu szwajcarskich zegarków w roku 2021. Poniżej szacunkowa sprzedaż i udział w rynku siedmiu największych marek (źródło: LuxeConsult, Morgan Stanley Research). 

 Watch-brands-market-share-2021-table-Morgan-Stanley.jpg

 

Zdecydowanym liderem sprzedaży pozostaje Rolex, którego udziały w rynku wynoszą 28,8%, to jest tyle, co kolejnych pięć marek w rankingu łącznie. Pięciu najważniejszych graczy odpowiada za 53% przychodów branży, a top 25 marek kontroluje aż 90% rynku. 

 

Poniżej 20 najlepszych marek pod względem sprzedaży w latach 2017-2021 (źródło: LuxeConsult, Morgan Stanley Research) 

 

morgan-stanley-industry-report-2022-top-watch-brands.jpg

 

Dorzucam jeszcze cały szacowany szwajcarski tort - podzielony wg udziałów sprzedaży w rynku detalicznym (źródło: LuxeConsult, Morgan Stanley Research)

 

Watch-brands-market-share-2021-graph-Morgan-Stanley.jpg

 

A tu link do całego artykułu; State of the Industry – Swiss Watchmaking in 2022 | SJX Watches (watchesbysjx.com)

 

Miłej lektury życzę, oraz czekam na Wasze komentarze!   :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie bardzo wysoka pozycja RM, moim zdaniem to dość zaskakujące, że te zegarki są przed Tissot, Tag Heuer czy Tudor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot i Longines tendencja spadkowa. Choć różnice w grupie pościgowej dość niewielkie.

Edytowane przez sviety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zestawienie chyba odpowiada na pytanie, czy nastanie pęknięcie bańki. Na razie oznak brak, rynek jest na sporym ssaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie spodziewam zmian dopóki nie wejdziemy w okres normalności ekonomicznej, albo przyzwyczaimy się do nowej rzeczywistości , bo ponoć normalnie to już nie będzie według niektórych ekonomistów. ;) Powoli ekonomia się stabilizowała to jest wojna na Ukrainie i kryzys energetyczny zapasem, który znów napędzi inflacje. W końcu jednak pęknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie mocna pozycja Cartiera. Być może i ja dorzucę w tym roku cegiełkę na schody ich sukcesu. Niepokoi powtarzalny od dłuższego czasu spadek innej ulubionej marki,  Jaeger-LeCoutre. 

Na 19-tej pozycji pojawiła się firma Hermes! :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC to firma która średnio przystaje do współczesnego rynku i klienteli. Robią klasyczne zegarki, na które rynek raczej się kurczy. Polaris był niezbyt udana próba wejścia w sportowe modele. Coś próbowali z product placement w filmach o superbohaterach ale chyba kompletnie chybiony był pomysł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę właścicielom marki Rolex tego jaki maja komfort prowadzenia biznesu.

Dominacja totalna 👌


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tbn napisał(-a):

JLC to firma która średnio przystaje do współczesnego rynku i klienteli. Robią klasyczne zegarki, na które rynek raczej się kurczy. Polaris był niezbyt udana próba wejścia w sportowe modele. Coś próbowali z product placement w filmach o superbohaterach ale chyba kompletnie chybiony był pomysł. 

Cartier też raczej klasyki preferuje ale wyszli do ludu z np usportowionym Santosem WSSA0030, WSSA0039.  JLC też by się małe "odświeżenie" przydało.

Edytowane przez sviety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sviety napisał(-a):

Cartier też raczej klasyki preferuje ale wyszli do ludu z np usportowionym Santosem. JLC też by się małe "odświeżenie" przydało.

A mnie się zdaje, że dobry wynik Cartiera to odpowiednio skonstruowane portfolio z dużym naciskiem na płeć piękną.  

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przy drugiej tabeli powinno być napisane przychodów ze sprzedaży. Wtedy ma ona sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A mnie się zdaje, że dobry wynik Cartiera to odpowiednio skonstruowane portfolio z dużym naciskiem na płeć piękną.  

Twierdzisz, że to nasze babki tak im obroty podnoszą? Muszę się przyjrzeć wydatkom mojej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że panie też mają duży wpływ na obecność na tej liście takich firm jak: Chopard, Hermes i Van Cleef & Arples. Zwłaszcza ta ostatnia marka mocno weszła kosztem takich tuzów zegarmistrzostwa jak Breguet i Blancpain.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sviety napisał(-a):

Cartier też raczej klasyki preferuje ale wyszli do ludu z np usportowionym Santosem WSSA0030, WSSA0039.  JLC też by się małe "odświeżenie" przydało.


Tak, ale tutaj jak zostało zauważone wpływ duży ma pewnie odnoga biżuterii, teraz wszystkie dobra luksusowe idą. JLC zdecydowanie potrzebuje nowej wizji, podobnie jak Blancpain choćby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Swatch po mariażu z Omegą wróci do rankingowej pierwszej 20-tki?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy Swatch po mariażu z Omegą wróci do rankingowej pierwszej 20-tki?
Jak będzie można moonswatch'e normalnie zamówić to kto wie. Popyt na pewno jest olbrzymi.

Wysłane z mojego RMX1993 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2022 o 00:09, filip3434 napisał(-a):

Dziwi mnie bardzo wysoka pozycja RM, moim zdaniem to dość zaskakujące, że te zegarki są przed Tissot, Tag Heuer czy Tudor.

Bo to jest niepełna tabela - stąd to jest mylące. Otóż miejsce w rankingu wynika z przychodów, a RM ma bardzo wysokie ceny jednostkowe zegarków. Załączam taką tabelą z poprzedniego roku (za 2020).

Tu masz wyjaśnioną metodykę:

https://watchesbysjx.com/2022/03/morgan-stanley-watch-industry-report-2022.html

A tu inny interesujący raport:

https://www2.deloitte.com/content/dam/Deloitte/ch/Documents/consumer-business/deloitte-ch-en-swiss-watch-industry-study-2021.pdf

 

 

A5CDA081-A12E-4797-90D7-775B2E4FE7FE.jpeg

W dniu 12.03.2022 o 13:00, mario1971 napisał(-a):

A mnie się zdaje, że dobry wynik Cartiera to odpowiednio skonstruowane portfolio z dużym naciskiem na płeć piękną.  

Też mi się tak wydaje. Imho (i w opinii znajomych kobiet) Cartier Tank to najładniejszy damski zegarek - w zasadzie ikona.

Jeśli chodzi zaś o męskie zegarki Cartier, to imho są wyrafinowane, ale z klasą i...stosunkowo tanie. Pisząc stosunkowo mam na myśli, że łatwiej się wyróżnić Cartierem za 30k niż Omegą czy Rolexem, które będą znacznie droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cartier Tank to nie jest tylko damski zegarek. To jest zegarek, który zawsze był adresowany zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet.  Z przyjemnością bym nosił i to im mniejszy tym chętniej. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując wątek, przedstawiam wyniki dziesięciu największych marek zegarków w Szwajcarii pod względem przychodów za rok 2022 oraz link do całego artykułu. https://watchesbysjx.com/2023/03/morgan-stanley-watch-industry-report-2023.html

swiss-watch-industry-2023-market-share-brands-768x380.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szwajcarska branża zegarkowa zakończyła rok 2023 rekordową sprzedażą na poziomie 26,7 miliarda CHF, z czego 25,5 miliarda CHF przypadło zegarkom naręcznym (+7,7%) sprzedano ich łącznie 16,9 milionów sztuk. Raport roczny opublikowany został przez Morgan Stanley i LuxeConsult.

03-Swiss-Watch-2024.jpg

Rolex przeszedł do historii, stając się pierwszą szwajcarską marką zegarków, która przekroczyła próg 10 miliardów CHF. Dodatkowo umocniła swoją dominującą pozycję na rynku, zdobywając znaczący 30,3% udział w rynku detalicznym. Żadna inna marka luksusowa nie może pochwalić się tak dominującą obecnością w swoim segmencie produktów.

09-Swiss-Watch-2024.jpg

Pierwsze dziewięć marek nie zmieniło swoich pozycji w rankingu. 

08-Swiss-Watch-2024.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, król jest niezmiennie jeden. 🏆

Dalej ciekawe przetasowania na przestrzeni lat, które obejmuje tabela. Najwieksze spadki zaliczają chyba Panerai i TH, może włodarze Richemont wyciągną w końcu wnioski, żeby nie olewać starych Paneristi, bo jak widać dandysi z Luminorem Due z WR30 to nie był dobry ruch. 😁.

Największe wrażenie robi progres Breitlinga - strategia pana Kerna się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Modowy" Hermes ładnie pnie się do góry. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ASTRAL napisał(-a):

 

Największe wrażenie robi progres Breitlinga - strategia pana Kerna się sprawdza.

 

Jednoprocentowy wzrost przychodu przy 7.7% wrostu branzy na mnie wrazenia nie robi, wrecz przeciwnie.
O ile Kerna bardzo szanuje, to jestem zdania, ze jego strategia - podniesienia cen najpierw, a pozniej proba podnoszenia ich jakosci, nie sprawdza sie. Swiadczy o tym miedzy innymi spadek ilosci sprzedanych zegarkow - z 230.000 do 178.000. 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wiadomo z czego to wynika ale ciekawy jest dysonans miedzy sąsiadami zza miedzy, Lange vs GO. Miejsce na liście i ilość sprzedanych zegarków.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GO produkuje sporo stalowych zegarków (Lange upraszczając - w ogóle) i stąd też m.in. wyższa liczba sprzedanych czasomierzy oraz niższa średnia cena, ale oczywiście to nie są w żaden sposób porównywalne firmy jeśli chodzi o ligę w której grają, czyli o jakość wykończeń czy aspekt porządania marki, zatem byłbym ostrożny w jakichś porównaniach, tylko dlatego że mają zbliżoną estetykę niektórych modeli oraz podobne geograficznie korzenie. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.