Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kuba1991

Patologia olxa

Rekomendowane odpowiedzi

Opowiadajcie o swoich patologicznych doświadczeniach na olxie. Propozycje połowy ceny czy chamskiego targowania nie robią już na mnie żadnego wrażenia tak jak całkowity brak kultury we wiadomościach i kontakt przez Whatsapp przez oszustów. Jednak ostatnim czasem spotkała mnie sytuacja której się nie spodziewałem a i też troszeczkę mnie rozgrzała. Wystawiłem do sprzedania Seiko spb147, od razu odezwał się pan z Białegostoku i bardzo nalegał żeby mu wysłać, że bardzo mu zależy, ale ja wolałbym zaczekać aż ktoś osobiście po niego przyjedzie jako, że jestem po wypadku i ciężko mi było zrobić paczkę i odstać swoje na poczcie. Pan powiedział na to że wyśle mi zaliczkę a ja żebym wysłał kiedy będę mógł. Ok, rozumiem, że jednak panu bardzo zależy, zebrałem się i wysłałem w piątek ten zegarek. Równocześnie z tym jak wysłałem mój zegarek sprzedany za 3k na olxie pojawia się taki sam za 3.8k wystawiony przez pana który go ode mnie kupił. Minął dzień, cena tamtego Seiko zjechała na 3.7k, chyba nie było zainteresowania to pan usunął ogłoszenie. Wczoraj sprawdzam tracking mojej paczki i widzę status delivery missed. Ok, no nie odebrał, wróci, trudno, stracę 80 zł na wysyłki w obie strony. Wieczorem do mnie pan dzwonił i mówi, że ten zegarek jest więcej razy noszony niż mówiłem, że on jest nie 4 razy założony tylko bardziej 104 razy i że teraz ma dylemat czy go odbierać i co ja proponuję w tej sytuacji. Ewidentnie chciał wyłudzić ode mnie kasę za to, że odbierze tą paczkę, z resztą żadnej gwarancji, że gdybym nawet puścił mu jakiś przelew to by odebrał tę paczkę. Nie negocjowałem nic z panem, kazałem nie przyjmować paczki i odesłać do mnie. Mimo, że jestem w potrzebie wolę stracić za wysyłki, zapożyczyć się ale honor nie pozwolił mi takiemu panu choćby grosz odpuścić. Poniżej zdjęcia sprzedanego przeze mnie zegarka, sami oceńcie.

IMG_20220310_115248.jpg

IMG_20220310_115241.jpg

IMG_20220310_115253.jpg

IMG_20220310_115319.jpg

IMG_20220310_115304.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisana historia świadczy o tym człowieku, a nie o patologii olxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobny cwaniaczek, któremu wydaje się że znalazł metodę na łatwe życie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przykre jest to, że są ludzie zdolni wykorzystywać czyjąś trudną sytuację dla własnych korzyści. Powiedziałem temu panu, że jestem po wypadku, mam problem z poruszaniem się, potrzebuje pieniędzy to nie miał skrupułów narażać mnie na niepotrzebną fatygę, koszty i teraz jeszcze wykorzystać moją potrzebę do obcięcia mi ceny pod presją nieodebrania paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że zegarek sprzedałeś... Wysłałeś zegarek, rozumiem, że za pobraniem?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pobraniem i ze sprawdzeniem zawartości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze nie sprzedałeś ostatecznie a on jeszcze nie kupił, a cała transakcja jest w toku. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLX nie jest zły, kupiłem w ten sposób kilka droższych zegarków. Rozumiejąc niechęć sprzedających do wysyłki za pobraniem, proponowałem, że najpierw wpłacę kilkadziesiąt złotych za wysyłkę (ze sprawdzeniem zawartości) i dotychczas, na szczęście problemów nie było. Z postu autora wynika, że kupujący chciał wpłacić zaliczkę, jednak zegarek został wysłany za pobraniem. Zaliczkę trzeba było przyjąć a potem w przypadku niepowodzenia transakcji odjąć z niej koszty przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Czyli jeszcze nie sprzedałeś ostatecznie a on jeszcze nie kupił, a cała transakcja jest w toku. :)

 

Generalnie czekam aż paczka do mnie wróci

12 minut temu, Tom88 napisał(-a):

OLX nie jest zły, kupiłem w ten sposób kilka droższych zegarków. Rozumiejąc niechęć sprzedających do wysyłki za pobraniem, proponowałem, że najpierw wpłacę kilkadziesiąt złotych za wysyłkę (ze sprawdzeniem zawartości) i dotychczas, na szczęście problemów nie było. Z postu autora wynika, że kupujący chciał wpłacić zaliczkę, jednak zegarek został wysłany za pobraniem. Zaliczkę trzeba było przyjąć a potem w przypadku niepowodzenia transakcji odjąć z niej koszty przesyłki.

 

Ileś zegarków kupiłem na olxie, ileś sprzedałem, zwykle przy droższych zegarkach wolę osobiście żeby choćby ograniczyć ryzyko uszkodzenia przez kuriera. Gość przez telefon sprawiał wrażenie, że tak bardzo zależy mu na tym zegarku, że wydawało mi się już za zbędne przyjmowanie jakiej kolwiek zaliczki. Zaufałem mój błąd... Czasem kupowałem, sprzedawałem na olxie a w rozmowie wynikało, że mam z forumowiczami do czynienia i tu serdeczne pozdrowienia do forumowiczów Mieszkomieszko, siomon, blast, mrstatler, lukkluj i wielu innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zauważył Sanik, nie jest to patologia olx-a, lecz cwaniactwo jednostki. Pozdrawiam, życzę zdrowia i normalnych kontrahentów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tych jednostek jest bardzo dużo na olx. "wacilem pieniądze dlaczego pan nie wysyła mi towaru ja to zgłoszę na policję!" i takie tam wiadomości czasami otrzymuje gdzi co jak jakie pieniądze itd? Jaki towar? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, revolta4 napisał(-a):

Ale tych jednostek jest bardzo dużo na olx. "wacilem pieniądze dlaczego pan nie wysyła mi towaru ja to zgłoszę na policję!" i takie tam wiadomości czasami otrzymuje gdzi co jak jakie pieniądze itd? Jaki towar? 

 

Poprostu olx to jest nowy wymiar patologii społecznej. Tego rodzaju wiadomości też się zdarzyły... A o głupich pytaniach nie wspominając... Steinhart navb uhr 44 - jaka średnica ? Rocznik ? Mój czy czego ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz, Ci ludzie istnieją i istnieli bez olxa ☺

 

Ja na OLX kupiłem mnóstwo zegarków i nie tylko i mam bardzo dobre doświadczenia. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony zauważyłem inne dziwne zachowanie po stronie sprzedających.

 

Zawsze proponuję wpłatę 100zł i wysyłkę za pobraniem. Portal nie daje żadnych gwarancji, więc tak wydaje się być najuczciwiej w dwie strony. Grzecznie dzwonię z propozycją i tłumaczę z czego to wynika (kiedyś zostałem oszukany). I wiecie co, zdarza się podczas rozmowy usłyszeć, że po zegarek ktoś już jedzie...

 

Odnoszę wrażenie, że ten portal skupia wiele nieuczciwych ofert. I do tego sprzedający to często bardzo dziwni ludzie.

Jak ktoś nie sprzedaje na zasadzie zaliczka + pobranie to nie warto ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępna wysyłka OLX, więc nie jest tak że nie ma zabezpieczenia. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie każdy sprzedający chce wysyłać wysyłką olx.

 

Tak BTW zabezpieczenia na drugim portalu aukcyjnym też działają słabo.

Tam zaliczyłem wtopę, ale odpuściłem walkę. Odbiłem się od obsługi klienta. Godzina mojej pracy jest więcej warta niż stracone środki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kuba1991 napisał(-a):

 

Poprostu olx to jest nowy wymiar patologii społecznej. Tego rodzaju wiadomości też się zdarzyły... A o głupich pytaniach nie wspominając... Steinhart navb uhr 44 - jaka średnica ? Rocznik ? Mój czy czego ? 

 

Wszędzie trzeba mieć wzmożoną czujność i ograniczone zaufanie . Ja na szczęście nie miałem zbyt wielu tego typu przygód a jedynego Janusza biznesu spotkałem na .... naszym bazarku , niestety . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Bzdury piszesz, Ci ludzie istnieją i istnieli bez olxa ☺

 

Ja na OLX kupiłem mnóstwo zegarków i nie tylko i mam bardzo dobre doświadczenia. 

 

Oczywiście Filipie, że istnieli, kiedyś na allegro grasowały patusy, teraz przeniosły się na olxa, bardzo dużo mam transakcji za sobą na olxie i w zasadzie to jest pierwszy raz kiedy transakcja poszła niezgodnie z planem. Tu najzwyczajniej zdenerwowała mnie podłość ludzka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Jest dostępna wysyłka OLX, więc nie jest tak że nie ma zabezpieczenia. 

Często z żoną korzystamy z tej opcji (zarówno przy zakupie jak i sprzedaży). Jest wygodna i daję wrażenie bezpieczeństwa, ale tak naprawdę jak dojdzie, do oszustwa to OLX i tak się wypnie albo będzie bezużyteczne podczas próby wyjaśnienia sprawy 🙂

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba - no właśnie, już myślałem że sugerujesz jakoby na OLX była większość oszustów i był to jakiś ewenement. OLX ma największą ilość ogłoszeń w Polsce (ponad 2mln jeśli dobrze pamiętam, aktualnie) więc proporcjonalnie najwięcej jest oszustów, ale tak samo uczciwych;) 

Ja z reguły ufam ludziom, z moich doświadczeń jednak ściemy i próby oszustwa to wypadki przy pracy, ludzie są uczciwi. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, evilym napisał(-a):

Często z żoną korzystamy z tej opcji (zarówno przy zakupie jak i sprzedaży). Jest wygodna i daję wrażenie bezpieczeństwa, ale tak naprawdę jak dojdzie, do oszustwa to OLX i tak się wypnie albo będzie bezużyteczne podczas próby wyjaśnienia sprawy 🙂

 

 

Dlatego przeważnie staram się szukać czegoś w granicach do których jestem skłonny podjechać. 

1 minutę temu, eye_lip napisał(-a):

Kuba - no właśnie, już myślałem że sugerujesz jakoby na OLX była większość oszustów i był to jakiś ewenement. OLX ma największą ilość ogłoszeń w Polsce (ponad 2mln jeśli dobrze pamiętam, aktualnie) więc proporcjonalnie najwięcej jest oszustów, ale tak samo uczciwych;) 

Ja z reguły ufam ludziom, z moich doświadczeń jednak ściemy i próby oszustwa to wypadki przy pracy, ludzie są uczciwi. 

 

No niestety nie każdy działa tak jak Ty czy ja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Jest dostępna wysyłka OLX, więc nie jest tak że nie ma zabezpieczenia. 

 

 Przesyłka OLX daje niestety trochę złudne poczucie bezpieczeństwa.

 

Cytat

[Wyłączenia] W zakres usługi Pakiet Ochronny nie wchodzą przypadki nieprawidłowego wykonania Transakcji – które obejmują Przedmioty: 

  1. uszkodzone, 
  2. w innym kolorze,
  3. w innym rozmiarze (chyba, że rozmiar był jednoznacznie wskazany w treści Ogłoszenia),
  4. noszące ślady używania (chyba, że Przedmiot był określony w treści Ogłoszenia jako “nowy”), 
  5. niekompletne (chyba, że w treści Ogłoszenia zostały wskazane jednoznacznie elementy Przedmiotu i brak jest któregoś z tych elementów). 

    Kupujący nie ma również prawa do skorzystania z Pakietu Ochronnego w przypadkach określonych w pkt I.5 poniżej

 

W związku z tym, jeśli udowodnisz, że dostałeś cegłę zamiast zegarka, transakcja zostanie objęta pakietem ochornnym;

jeśli dostałeś inny zagarek zamiast kupowanego zegarka sprawa jest już dyskusyjna... jak poniżej:

https://antyweb.pl/pakiet-ochronny-olx-oszustwa

 


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kuba1991 napisał(-a):

Za pobraniem i ze sprawdzeniem zawartości

 

Czyli gość otworzył, oglądnął, ale nie odebrał? W takiej sytuacji paczka wraca do nadawcy, więc dziwne, że zaczął się wtedy targować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PKS napisał(-a):

 

Czyli gość otworzył, oglądnął, ale nie odebrał? W takiej sytuacji paczka wraca do nadawcy, więc dziwne, że zaczął się wtedy targować.

 

Dokładnie tak zrobił, no mam pojęcia jak to działa, dzisiaj zadzwoniłem na pocztę z tamtego zadupia i dowiedziałem się, że paczka trafiła na ponowną próbę doręczenia. Uprosiłem żeby tylko jak najszybciej wrócili ją do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej przychylałbym się do opinii, że buractwo i durnota są "ponadoeliksowe". Ja traktuję swoje ogłoszenia sprzedażowe na OLX bardziej jako "wystawę" ;) niż "serious business", ale coś tam czasem sprzedam na tym OLX. Kupować nie kupowałem chyba nigdy. Jak ktoś ma wątpliwości, obawy, itp. - rozmawiam. Ale jeżeli "potencjalny nabywca" zaczyna od obrażania mnie, wieśniackich tekstów i "ofert" w stylu "Za połowę to może bym się ten badziew zgodził wziąŚĆ..."  ;), nie bawię się w długie konwersacje. Z tym, że takie "tuzy biznesu" działają wszędzie, a nie tylko na OLX.  :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.