Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
darogdansk

Jaki zegarek-rozbieżności w cenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem nowego divera. W grę wchodzą Citizen Promaster NB 6004-83e oraz Traser Super Sub Orange. Tak, tak wiem, że wizualnie to dwie różne bajki. Póki co raczej wygrywa Citek ale nic nie jest przesądzone bo nie mierzyłem jeszcze Trasera. Mam do Was jednak pytanie czy orientujecie się skąd biorą się dość znaczne różnice w cenie tego zegarka. O ile w sklepach krajowych są one w miarę wyrównane to na przykład na chrono 24 rozstrzał cenowy( pomijając koszty dostawy)  mamy od ok.3,3 tys do nawet 5,8 tys. Nie wiem z czego to wynika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena wynika np z dostępności gwarancji. Sklepy z szarej strefy sprzedają zegarki bez gwary. Wtedy masz taniej ale po zakupie jeżeli coś się zepsuje to bujasz się sam. 

 

Druga kwestia - zegarek ma papiery i pudło? Jak nie to też będzie taniej.

 

Osobiście wolę trochę dopłacic i spać spokojnie niż przycebulić i liczyć na to, że będzie git.


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca. Nie mam zamiaru ,,przycebulać'' tylko dokonać rozsądnego, bezpiecznego wyboru towaru w korzystnej cenie.   Generalnie wszyscy sprzedawcy określani są jako ,,profesjonalni'' i zapewniają oryginalne opakowanie, dokumenty itp. Rok produkcji to 2021/2022 więc nie są to też jakieś złogi magazynowe. Co do gwarancji to myślę, że sprzedawcy profesjonalni sprzedający pełen zestaw zapewniają gwarancję.

Edytowane przez darogdansk
korekta tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2022 o 18:20, darogdansk napisał(-a):

Witam . Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem nowego divera. W grę wchodzą Citizen Promaster NB 6004-83e oraz Traser Super Sub Orange. Tak, tak wiem, że wizualnie to dwie różne bajki. Póki co raczej wygrywa Citek ale nic nie jest przesądzone bo nie mierzyłem jeszcze Trasera. Mam do Was jednak pytanie czy orientujecie się skąd biorą się dość znaczne różnice w cenie tego zegarka. O ile w sklepach krajowych są one w miarę wyrównane to na przykład na chrono 24 rozstrzał cenowy( pomijając koszty dostawy)  mamy od ok.3,3 tys do nawet 5,8 tys. Nie wiem z czego to wynika?

Rozstrzał cenowy może wynikać z lokalizacji zegarka - w Stanach są tańsze ale trzeba doliczyć dodatkowe opłaty

Często wśród ofert z EU pokazane są również ceny bez VAT, gdy dostaniesz ofertę na zakup niespodziewanie może się pojawić i cena poszybuje w górę 

Okazje najczęściej to leżaki magazynowe lub powystawowe ;)

 

Edytowane przez artooro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy Sprzedawcy celowo dają niską cenę zegarka, a nadrabiają zaskakująco wysokim kosztem dostawy. Wtedy ich oferta plasuje się wysoko przy sortowaniu wyników według ceny. Po dodaniu tych napompowanych kosztów wysyłki oferta często przestaje być już tak atrakcyjna. Tak więc uwaga na koszty dostawy.

No i tak jak koledzy wspomnieli - opłaty importowe w przypadku zegarków spoza UE. No i czasem ceny w UE podawane netto, bez VAT.

 

Do tego czasem, pomimo że oferta mówi jasno o nowym zegarku, to można otrzymać zegarek ze zwrotów albo z ekspozycji. Często z wyraźnymi śladami użytkowania.

Był w ostatnich dniach na Forum taki świeży wątek o zakupie na Chrono24 od Sprzedawcy Profesjonalnego zegarka marki Omega. W atrakcyjnej cenie, według oferty nowego, ale jednak wyraźnie używanego (chyba włącznie z odpryskiem na szafirowym szkiełku).

Kupujący zegarek odesłał. Sprzedawca pieniądze zwrócił. Zegarek pojawił się w jego ofercie ponownie. Oczywiście wciąż jako "nowy".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbieżności w cenach wynikają też że sporych marż na zegarkach - jest z czego schodzić, żeby przyciągnąć klienta i nadal dobrze zarobić. 

Niekiedy z polityki cenowej marki np. cena z metki z kosmosu + regularne offy na - 70-80%, innym razem trafi się tylko - 50%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.