Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krygo

Gięte teleskopy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam pewną Alpinę, którą kupiłem na fabrycznej bransolecie. Chciałbym zmienić ją na pasek, ale z uwagi na kompletny brak miejsca przy kopercie przy prostych teleskopach każdy jeden ociera o stal i niszczy skórę. Chwilę nosiłem na czarnym, przeznaczonym na straty (jak na foto poniżej), ale to nie to... Nie miałem nigdy do czynienia z giętymi teleskopami i mam pytanie: czy pasek zrobiony pod klasyczne, proste nada się do użytku? Bo tak sobie myślę, że jak przestrzeni w pasku na teleskop będzie z zapasem to nawet gięte teleskopy nic nie zmienią... Szerokość 21 mm też zdecydowanie nie pomaga- może macie jakieś źródło, najlepiej krajowe (choć niekoniecznie), gdzie nie będę czekał wieczności na przesyłkę?

 

WGORU9T.jpg

 

 

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Krygo napisał(-a):

Witajcie

Mam pewną Alpinę, którą kupiłem na fabrycznej bransolecie. Chciałbym zmienić ją na pasek, ale z uwagi na kompletny brak miejsca przy kopercie przy prostych teleskopach każdy jeden ociera o stal i niszczy skórę. Chwilę nosiłem na czarnym, przeznaczonym na straty (jak na foto poniżej), ale to nie to... Nie miałem nigdy do czynienia z giętymi teleskopami i mam pytanie: czy pasek zrobiony pod klasyczne, proste nada się do użytku? Bo tak sobie myślę, że jak przestrzeni w pasku na teleskop będzie z zapasem to nawet gięte teleskopy nic nie zmienią... Szerokość 21 mm też zdecydowanie nie pomaga- może macie jakieś źródło, najlepiej krajowe (choć niekoniecznie), gdzie nie będę czekał wieczności na przesyłkę?

 

WGORU9T.jpg

 

 

Nie myślałeś może o profilowanej gumie? Ponieważ nie chcesz czekać "całą wieczność", więc rozumiem że Aliexpressu nie bierzesz pod uwagę? Akurat tam kupiłem kiedyś sobie skórzany pasek o potrzebnym Tobie kształcie. Jest jeszcze możliwość zamówienia od Kolegów z naszego Forum. Na pewno dadzą radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę specjalnie profilowanego paska jeżeli nie jest to koniecznością. Na pewno też nie chce gumy. Nie lubię takich pasków :( Chciałbym poznać odpowiedzi na zadane przeze mnie w 1. poście pytania od kogoś, kto już przerabiał ten śliski temat i wie z czym to się je. Może sam kombinował jak ja i podpowie. Generalnie zakup paska to dopiero ewentualny problem na potem bo coś w tej szerokości mam. Nieszczęsne 21 mm i gięte teleskopy jest główną lipą. 

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkim ekspertem nie jestem, miałem tylko dwa zegarki z giętymi teleskopami. I obu przypadkach również końcówka paska była odpowiednio profilowana w łuk. Więc wg mnie jeśli w klasycznym pasku jest odpowiednio dużo przestrzeni to gięty teleskop tam wepchniesz, ale dzięki temu końcówka paska sama z siebie się nie wyprofiluje. No chyba, że będzie to jakaś bardzo cienka i elastyczna skórka. Ja bym pewnie kupił coś taniego z ali z giętymi teleskopami żeby się przekonać jak to będzie wyglądać. A jakby było ok to bym zamówił u kolegów jakiś docelowy pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do giętych teleskopów musisz mieć profilowany pasek żeby miało to sens. 

Chyba że znajdziesz pasek który jest dosyć elastyczny tzn ma cienką skórę która się podda ale to raczej trudne bo paski firmowe są usztywniane dodatkowo aby się nie zmniejszały w uchach w trakcie użytkowania. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za podpowiedzi. Ta Alpina to wzorowy przykład jak zepsuć fajny zegarek. 21 mm jeszcze można przeżyć, ale jak nic nie można w nich zmieścić to już mega słabo. Wyjść jest kilka, czyli albo przeproszę się z np. Ali i szukam zaokrąglonych, gotowych pasków, albo kupuje poza krajem teleskopy i pasek robi mi ktoś na zamówienie, albo noszę na bransolecie dalej lub mówię Alpinę "papa".  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Krygo napisał(-a):

Dziękuję Wam za podpowiedzi. Ta Alpina to wzorowy przykład jak zepsuć fajny zegarek. 21 mm jeszcze można przeżyć, ale jak nic nie można w nich zmieścić to już mega słabo. Wyjść jest kilka, czyli albo przeproszę się z np. Ali i szukam zaokrąglonych, gotowych pasków, albo kupuje poza krajem teleskopy i pasek robi mi ktoś na zamówienie, albo noszę na bransolecie dalej lub mówię Alpinę "papa".  

No to mam odrobinę satysfakcji, bo wyszło na moje. ;) 

Jeżeli miałeś dłuższą przerwę z Ali, to podpowiem z moich doświadczeń, że bez ryzyka (praktycznie) fuszerki można kupować w cenach od 14 USD w górę. Najdroższy marnej jakości kupiłem był za 12. Niemniej zaokrąglony pasek skórzany na 21 mm, to jest wyzwanie nawet u Chińczyka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega może kupić najtańszy pasek z giętymi teleskopami byle był 21mm. Jeśli się sprawdzi, to później zamiast kupować teleskopy osobno wysłać ten pasek do któregoś paskoroba, niech odzyska teleskopy, a skóra z węża strażackiego do kosza. I na tej bazie zrobić docelowy pasek ze skóry
65 PLN chyba przeżyjesz

https://a.aliexpress.com/_v4doGx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, alleck napisał(-a):

Ale kolega może kupić najtańszy pasek z giętymi teleskopami byle był 21mm. Jeśli się sprawdzi, to później zamiast kupować teleskopy osobno wysłać ten pasek do któregoś paskoroba, niech odzyska teleskopy, a skóra z węża strażackiego do kosza. I na tej bazie zrobić docelowy pasek ze skóry
65 PLN chyba przeżyjesz

https://a.aliexpress.com/_v4doGx

To oczywiście moja subiektywna ocena, ale za tą cenę jakość nie powinna być najgorsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie trzeba kupować teleskopów tylko napisać do paskoroba, on się już tym zajmie ;D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam tutaj lekką nutkę histerii😉  - normalny zegarek , który funkcjonuje z normalnym paskiem , nawet jak pasek będzie  się lekko ocierał o kopertę to się w tym miejscu wypoleruje i już i nic więcej !

Zdjęcie oryginalne z oferty sprzedawcy zegarków - taki zegarek ze standardowym paskiem skórzanym - działa !

Alpina-Alpiner-Quartz-AL-240NS4E6_jpg.jpg

Edytowane przez Re.Al.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre zegarki mają tak ostre krawędzie że faktycznie mogą przeciąć skórę, np. robiłem sporo pasków do Balla gdzie był taki problem. Wtedy nie zdecydowaliśmy się na gięte teleskopy, ale na bardzo mocne ścienienie skóry (okolice 0.5mm) żeby nie dotykała krawędzi koperty. Pasek był w tamtym miejscu oczywiście wzmacniany specjalną nierozciągliwą taśmą, bo sama skóra o takiej grubości jest po prostu zbyt delikatna. Może niekoniecznie by się zerwała, aż tak to nie, ale bardzo łatwo mogłaby się odkształcić, np. zwęzić, robiąc szparę między uchami zegarka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Re.Al. napisał(-a):

Wyczuwam tutaj lekką nutkę histerii😉  - normalny zegarek , który funkcjonuje z normalnym paskiem , nawet jak pasek będzie  się lekko ocierał o kopertę to się w tym miejscu wypoleruje i już i nic więcej !

Zdjęcie oryginalne z oferty sprzedawcy zegarków - taki zegarek ze standardowym paskiem skórzanym - działa !

 

Nie próbuj zrobić ze mnie wariata nie mając wiedzy w praktyce, ok? Kilka normalnych pasków próbowałem i nic z tego. Samo "wypolerowanie" też  byłoby dla mnie nie do zaakceptowania. Nawet zwykłego nato nie jestem w stanie wcisnąć między teleskop a kopertę. Inni koledzy z tym modelem mają ten sam problem, więc... Fabryczne paski może są zrobione tak jak wspomina Kolega @Pepcioza , nie wiem.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robię z nikogo wariata , tylko w/g mnie pasek do zegarka wartości kilku paczek papierosów to nie prom kosmiczny🙂 i precyzja mikrometryczna jest tutaj nie do osiągniecia i raczej nie wymagana !

Ale oczywiście ,jeżeli masz takie wymagania ,to twoje prawo i jeżeli poczułeś się urażony to przepraszam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś fryzjerzy i barberzy ostrzyli brzytwy na skórzanych paskach. Jeżeli to ma związek ze sprawą, to skórzany pasek ocierający o kopertę mógłby "wypolerować" na niej ślad.
Pasek ze skóry, pasowany do koperty to już chyba wyższa szkoła paskorzemiosła i jak dobrze wiesz Krygo, tutaj na forum znajdziesz kilku mistrzów świata w paski, którzy zrobią takie coś w przerwie między pierwzym a drugim daniem.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czegoś uczy miłość do zegarków to na pewno cierpliwości. Na serwis przecież czeka się miesiącami. Czym wobec tego jest miesiąc oczekiwań na paczkę z Chin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziecie się śmiali jak powiem co zrobiłem :D Wziąłem teleskopy 22 mm pomiędzy dwie łyżki i lekko je wygiąłem tak, że mieści mi się teraz na styk pasek nato. Zamówiłem dzisiaj po taniości 2 szt. z CNS i może to zaspokoi moją potrzebę zmiany bransolety na coś innego :)

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.