Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
artooro

Problem z UC

Rekomendowane odpowiedzi

Hej 

Jeszcze nie spotkałem się z podobnym problemem na forum więc zakładam temat, może ktoś już to przerabiał i pomoże. Otóż wysłałem zegarek do naprawy do producenta, do Azji. Poprosiłem o fakturę PayPal, żeby przy powrocie nie naliczyli cła bo i zegarek parę złotych kosztował. Zachowałem etykietę nadawczą, żeby mieć dodatkową podkładkę dla UC. I jak podejrzewałem zegarek wylądował na cle w Poznaniu. Dostałem pismo o przesłanie stosownych dokumentów, wysłałem potwierdzenie nadania i faktura PayPal. Opisałem całą sytuację i zonk, w odpowiedzi na mojego maila napisano, że w przypadku towarów powracających muszę wypełnić dokument SAD, żeby nie ponosić kosztów celnych. Przejrzałem wujka gg żeby przyjrzeć się tematowi i widzę, że sam tematu "nie ugryzę" - SAD, bez jakiegoś kursu obsługi, to czarna magia. Problem również we tym, że zegarek kupiony jako używany za gotówkę i potwierdzenia zakupu nie mam.

Ktoś rozwiązywał podobny problem lub ma namiar na jakąś agencję celną, z którą załatwię to on-line?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlec to agencji celnej, wezmą 250 zlotych. 

Tego zwykły człowiek nie ogarnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca dla Agencji Celnej

Edytowane przez Rezi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pablito napisał(-a):

Zlec to agencji celnej, wezmą 250 zlotych. 

Tego zwykły człowiek nie ogarnie. 

Dokładnie, tylko, że to trzeba zrobić przed odesłaniem.

Teraz na 99% jest już po ptakach.

Autorowi nie pozostanie nic innego jak ponownie uiścić podatek vat od tej samej rzeczy. Jeszcze jak dodał, że to UC z Poznania to już całkiem.

Teraz trzeba zważyć ile jest tego vatu czy więcej i o ile od tych 250zł za fatygę agencji celnej - jak widać, której drogi nie wybierze się, nic za darmo nie ma!

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Burns napisał(-a):

Dokładnie, tylko, że to trzeba zrobić przed odesłaniem.

Teraz na 99% jest już po ptakach.

Autorowi nie pozostanie nic innego jak ponownie uiścić podatek vat od tej samej rzeczy. Jeszcze jak dodał, że to UC z Poznania to już całkiem.

Teraz trzeba zważyć ile jest tego vatu czy więcej i o ile od tych 250zł za fatygę agencji celnej - jak widać, której drogi nie wybierze się, nic za darmo nie ma!

gdyby ja wiedział takie rzeczy wcześniej to pewnie podszedłbym do tematu inaczej. Mi nie chodzi o to, żeby było za darmo, chodzi o to, żeby nie płacić za coś, co się komuś nie należy, czyli UC VAT za zegarek, za który już pewnie raz był zapłacony. W swoim mieście znalazłem tylko stare ogłoszenie do jednej agencji celnej, jeździć do poznania trochę mi się nie kalkuluje, poza tym nawet jak pojadę to sam tematu nie ogarnę, potrzebny jakiś namiar na agencję celną, która ogarnie to on-line

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę, że już jest na to za późno. Na moje to już Ci żadna nie ogarnie. Agencja coś tam robi (odprawę celną razem z tym dok. SAD - przed odesłaniem) w typie zdjęć, nr seryjnych i innych cech szczególnych, że wróci rzeczywiście towar, który byl wysyłany.

Wyobraź sobie sytuację, że kupuję i odsylam zegarek za 100$ a wraca podobny zegarek za 5000$. Policz sobie ile byłoby vatu do odprowadzenia i ile do zyskania nawet gdyby ten za 100$ wylądował w koszu.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa procedura uszlachetniania biernego i powinna być zrobiona przed wysłaniem, tak jak pisze @Burns. Poszukaj na forum, jest o tym mowa w kilku tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Kolega PKS ma rację. 

Generalnie jesteś w doopie, ale ...

 

Zwróć się do ucs z wnioskiem o retrospektywne pozwolenie na uszlachetnianie bierne.

Przede wszystkim musisz udowodnić tożsamość towaru. Tzn. że to ten sam zegarek który wysłałeś do naprawy.

 

Nie masz dowodu zakupu, czyli nawet urząd nie wie czy to nie klasyczny import.

ale podstawowa rzecz to oświadczenie tych którzy ci naprawiali. Opisać najdokładniej jak się da z datami całą historię.

Jakaś korespondencja w sprawie tej naprawy, czyli maile, zlecenia, rachunek 

Cokolwiek i zarazem wszystko co potwierdza że ten zegar został wysłany do naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.