Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gabrys12345

MB&F M.A.D.1 RED by Maximilian Büsser

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowiczkom i forumowiczom,

 

Pasjonaci zegarków prawdobnie są zaznajomieni z twórczością firmy MB&F (Maximilian Büsser and Friends). Niespełna rok temu Maximilian Büsser postanowił podziękować swoim "przyjaciołom" oraz posiadaczom zegarków jego firmy. Max stworzył osobny projekt zegarka o nazwie "M.A.D.1" dedykowany tylko i wyłącznie dla bardzo wąskiej grupy ludzi. Kontrowersją tego projektu oprócz samego zegarka była również cena 1900 USD. Poniżej zgaduje się zdjęcie omawianego zegarka:

M.A.D.-EDITION-1-accessible-watch-Max-Busser-MBandF-6.thumb.jpg.7d16e1df7c930f6c2b81efb986ae521a.jpg

Nie będę opisywał specyfikacji oraz ciekawostek samego zegarka, bo nie w tym rzecz.

 

UWAGA!!! A teraz najważniejsze od dnia dzisiejszego (22.03.2022 r.) do wtorku za dwa tyg. (05.04.2022 r.) Max otwiera "loterię" dla osób niezwiązanych z firmą na nową wersję M.A.D.1 Red. Cena zegarka to 2900 Chf + Vat. Poniżej zamieszczam link do filmu na YT w którym to sam Max wyjaśnia co to za zegarek i na czym polega możliwość kupna. Może, ktoś z Forum tak jak i ja się zapisze i o ile dopisze szczęście będę/będziemy posiadaczami ciekawego i nietuzinkowego czasomierza :)

 

M.A.D.Edition-M.A.D.1-RED-3.thumb.jpg.1f51eb2aaaf19922a3760c3b5c1c8072.jpg

 

Link do filmu:

 

 

Pozdrawiam,

Gabryś

Edytowane przez Gabrys12345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zapisałem. Co do "kontrowersji" to raczej wśród tych którzy nie rozumieją jak działa biznes, produkcja zegarków itp.  Kontrowersyjne by było jakby użyli seagulla. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za Ciebie i za siebie :) Faktycznie masz rację co do kontrowersyjności, może źle to ująłem. W zamyśle miałem, że ten zegarek nie kosztuje tyle, co pół mieszkania. W zasadzie jest w zasięgu większej liczby osób, które się interesują zegarkami, a szukają czegoś nietuzinkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też rozważam udział w loterii.

Mam dwie wątpliwości:

1. Z tego co wyczytałem w regulaminie, udział w loterii potwierdza konieczność zakupu,

bez możliwości wycofania się, mam rację?

2. Pytanie jakie opłaty mogą dojść do tych 2.900 franków: wyłącznie 23% VAT i 7,7% cła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Christo napisał(-a):

Też rozważam udział w loterii.

Mam dwie wątpliwości:

1. Z tego co wyczytałem w regulaminie, udział w loterii potwierdza konieczność zakupu,

bez możliwości wycofania się, mam rację?

2. Pytanie jakie opłaty mogą dojść do tych 2.900 franków: wyłącznie 23% VAT i 7,7% cła?

 

Ad. 1. Tego nawet nie wiedziałem, nie doczytałem tego. Powiem ze swojej perspektywy, zapisałem się z myślą o kupnie dla siebie. Kasa to oczywiście kwestia względna, z mojej perspektywy jak za twórczość Max'a (choć nie do końca MB&F - tak twierdzi on, ja wręcz odwrotnie :) ) około 13 tyś. PLN (bez podatków) to jest do "dźwignięcia". Nie planowałem takich zakupów, ale cóż...Nie wiadomo ile sztuk tych zegarków będzie czy to w 100 czy 1000... Patrząc na model w kolorze niebieskim (dedykowany dla posiadaczy jego maszyn), który był do kupna za 1900 USD to dziś z drugiej ręki (nowy) jako "flipp" kosztuje 25000 USD... Przebicie 1000%... W mojej ocenie ten model z loterii co najmniej podwoi cenę. Tak jak napisałem wcześniej, zapisałem się z myślą o samym sobie (ahh... ten hedonizm), ale trzymam kciuki też za kolegów z forum.

 

Ad. 2. Na pewno VAT 23%, ale czy cło to tego nie wiem, tu nie jestem pewny. Mnie zastanawia jeszcze jak będzie wysyłany. Droga lądowa to pierwszy kraj, do którego trafia spoza UE (jakaś sortownia), tam jest naliczany VAT (czyli nie Polska). Z kolei jak wysyłka samolotem to podatki u nas w kraju. W tych kwestiach głowy nie daję, to są jedynie moje przypuszczenia. Tak jeszcze się zastanawiam... takie moje cebulactwo...Jak by tak pojechać do Szwajcarii osobiście odebrać to tylko ich VAT czyli chyba 8 czy 9 %. Zegarek na rękę i do kraju a dokumenty przesyłką, czyli wartość prawie 0 tego co w paczce :)

1 godzinę temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

zaznajomieni

Max był u nas na spotkaniu klubowym w Warszawie https://ch24.pl/spotkanie-klubu-milosnikow-zegarow-i-zegarkow-2013/

 

Świeżak :)) (dzięki) tu jestem na forum, nie wiedziałem :) a szkoda... artykuł przeczytam jeszcze dziś, dzięki :)

Edytowane przez Gabrys12345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już doczytałem w 1 kwestii, cytuję:

 

"(...) let you know whether the draw has been favourable to you – in which case we’ll ask you to place your order. "

 

Po przetłumaczeniu z grubsza brzmi tak:

 

(...) poinformujemy Cię, czy losowanie było dla Ciebie korzystne - w takim przypadku poprosimy Cię o złożenie zamówienia.

 

Ja to interpretuję, że ma konieczności kupna, jak się wygra loterię.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw się świeżak! ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak jest, już poprawione

Edytowane przez Gabrys12345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Christo napisał(-a):

To było moje pierwsze spotkanie ☺️
PS

Jutro się zapisuję 💪🏻

C86FA1F9-74E5-4E21-A5ED-EFE236CBD347.jpeg

D63D88D4-5BE0-436F-B5AA-57B2AC6353F0.jpeg

7A5B01FD-F124-419D-892C-5ADF6347FB2E.jpeg

A750B2F9-15AC-4481-853F-C22ADA02D9E2.jpeg

F389DD40-C783-4EA0-AD53-36C10D5007E1.jpeg

 

Bardzo doceniam Twoje zdjęcia :)

Te zegarki to cudeńka techniki, wizjonerstwa i pasji :D a dodatkowo genialny marketing ma ta firma. Dziwnie mi to pisać, jestem hmmm... zakochany w tych zegarkach. Te zegarki są tak odjechane...  

 

Jako ciekawostka, czy wiecie, że Max (MB&F)  o ile dobrze pamiętam w 2014 prawie strzelił bankruta. Na jego i nasze szczęście nadal jest i tworzy.

Edytowane przez Gabrys12345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z deklaracją - zapisany!

Czyli pod koniec roku trzy egzemplarze na forum? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Christo napisał(-a):

Zgodnie z deklaracją - zapisany!

Czyli pod koniec roku trzy egzemplarze na forum? 😉

Jak dobrze pójdzie to wychodzi na to, że tak :D Trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy losowanie nie miało odbyć się pierwotnie 6.04? Aktualna informacja na stronie to 11.04…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też na to zwróciłem uwagę, wydaje mi się, że tak, miało być 06.04.22. Mają tylu chętnych, że im się to przedłuży, jakieś 5 dni temu pojawił się film na YT, że mają już ponad 20 tyś. chętnych w losowaniu 😕 duża konkurencja.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalcie się wynikami losowania 🤔 mam nadzieję, że chociaż 1 sztuka wyląduje "u nas".

 

Ja zaspałem 😭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Christo napisał(-a):

Na razie u mnie cisza… napisałem do MAD ale nic nie odpisali…

 

Też czekam, ale na Instagramie(nie mam i nie używam) o nazwie konta M.A.D.Editions podali informacje, że w ciągu 24 godzin powiadomią. Czekamy koledzy, niech szczęście nam dopisze :)

 

 

cdn1.mystalk_net.thumb.jpg.cc0a6385623d2eea3f553facb33e4272.jpgcdn1.mystalk_net1.thumb.jpg.2dc2a44bcb7c4f579c6bb62799acf9e3.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Instagrama z dzisiaj:

 

Hello, We have thousands of emails to send since yesterday. Please be patient and give us an extra 24 hours. We are a small team and are doing our best to get back to you as soon as possible. We thank you for your understanding 🙏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem do nich, dokładnie to samo odpowiedzieli, że proszą o cierpliwość. Plus jest taki, że każdy uczestnik konkursu otrzyma informację czy się załapał czy nie. No i wyszło że dostali ponad 25 000 zgłoszeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie się nie powiodło 😞

Kolejny konkurs na początku przyszłego roku...

 

Powodzenia Filipie i Gabrielu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda... ale przez chwilę, chociaż miałeś dobrą zabawę. Ja nadal czekam, trzymaj kciuki za Filipa i za mnie :) Ja za nas jeszcze trzymam 🤞

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ominęło🙃


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem, to obu Wam się nie udało... bardzo szkoda... ale była i zabawa i adrenalinka. Ja do tej pory nie dostałem odpowiedzi, jakieś 30 min. temu napisałem do nich maila.  Zobaczymy, ale raczej już jestem myśli, że też nie udało mi się wygrać loterii....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.