Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Wojteksw

Sprężyna naciągu Gustav Becker poszukiwana

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję kupić sprężynę naciągu chodu Zegara ściennego Gustav Becker, szerokość sprężyny uszkodzonej 18.06 mm, grubość 0,50 mm

pozdrawiam

Wojtek

 

DSCF9566i.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężynę kupiłem, ale okazało się, że mam uszkodzony jeszcze bęben, wyłamany ząbek.

DSCF9570i kopia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wstawić


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawet dwa :)   bo jeden pokrzywiony i ścięty....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i ze dwa do prostowania 😉 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś ma informacje jaka sprężyna powinna być w tym bębnie, była grubości 0,5 mm, ale dziś rozmawiałem z jednym fachowcem, który ma wątpliwości co do grubości tej sprężyny, twierdzi, że powinna być dużo cieńsza. Bardzo proszę o opinie w tej materii. Będę jednocześnie szukał całego bębna ze sprężyną, może uda mi się kupić. Dodatkowo pewnie jeszcze do wymiany tryb który napędza ten bęben, zgięta oś i naruszone zęby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2022 o 16:01, Wojteksw napisał(-a):

Panowie, czy ktoś ma informacje jaka sprężyna powinna być w tym bębnie, była grubości 0,5 mm, ale dziś rozmawiałem z jednym fachowcem, który ma wątpliwości co do grubości tej sprężyny, twierdzi, że powinna być dużo cieńsza. Bardzo proszę o opinie w tej materii. Będę jednocześnie szukał całego bębna ze sprężyną, może uda mi się kupić. Dodatkowo pewnie jeszcze do wymiany tryb który napędza ten bęben, zgięta oś i naruszone zęby.

Więc, trudno mi powiedzieć, jaka powinna być oryginalna, bo nie mam, żadnych katalogów , czy instrukcji. Ale w kilku zegarach Beckera, w których czyściłem bębny, sprężyny były od 0.42 do 0.48 mm. 

Więc w tych granicach będzie dobrze. Zwykle, w bębnie chodu, ma tą mniejszą grubość, a sprężyna bicia, jest grubsza ( czyli silniejsza ).  Chodzi o to, że bicie potrzebuje, jakby trochę więcej energii, by ruszył się młoteczek. 

Energii na chód zegara, napewno nie zabraknie ! 

 

PS... radzę nigdy nie nakręcać sprężyny do końca. To częsta przyczyna awarii. 

..... dodam jeszcze, że w bębnie można wstawić ząb, a nawet zęby, a zgiętą oś można prostować, itp... No ale brak zdjęć, by ocenić, czy jest to możliwe, czy lepiej szukać dawcy części. 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odzew w moim temacie. Robię postępy, udało mi się kupić cały mechanizm GB P48 w stanie dobrym, Jedyny problem to w moim egzemplarzu były inne wskazówki (jest różnica w średnicach mocowania) a więc szukam odpowiednich wskazówek. Oraz zastanawiam się nad biciem gongu, u mnie bicie było miarowe, szybkie, natomiast w tym co kupiłem bicie jest bardzo wolne, Może jest faktycznie sprężyna delikatna i nie ma siły podnosić energicznie młoteczek. W załączeniu na foto moje wskazówki oraz pomiary jakich szukam.

DSCF9574i kopia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ... ... chodzi też , o czystość mechanizmu. Jeśli nie czyszczony, to łożyska w gęstej mazi, a w bębnach, też będzie stary kleisty smar. To trzyma, prawie jak klej. Bez rozbierania, to czasem trzeba ,, wiatraczek " i inne pobliskie ośki ( ich łożyska ) wypłukać nawet pędzelkiem ze spirytusem i zostawić je suche... Ewentualnie WD-40.

Wiatraczek - jego łożyska, to raczej suche zostawić. Jeśli olej zbyt gęsty pozostał, to stawia duży opór i bicie, jeśli rusza, to jest powolne. 

 

PS....  ach, żeby nie było i żeby koledzy mnie nie zjedli, to muszę wspomnieć, iż te zalecenia tyczą się mechanizmu, który uznajemy, że był kiedyś czyszczony i nie widać konieczności ponownego czyszczenia, a jedynie olejenia, tam gdzie potrzebuje. Oraz przepłukania łożyska wiatraczka i współpracujących, jeśli były smarowane i to na dodatek, nienajlepszym olejem. Co teraz stwarza małe problemy. Można sprawdzić czy to pomoże. Jeśli nie, to konieczne czyszczenie. 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2022 o 13:03, Wojteksw napisał(-a):

Sprężynę kupiłem, ale okazało się, że mam uszkodzony jeszcze bęben, wyłamany ząbek.

 

#7696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze jedno pytanie. Z jakiego materiału jest wykonany wkład młoteczka?

 

DSCF9577.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skóra...... najczęściej. 

Ale tu , jak widzę , nie brakuje 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, za odzew. To co wystaje z młoteczka to się bardzo kruszy, a więc chcę wydłubać i uzupełnić na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Wojteksw napisał(-a):

Bardzo dziękuję, za odzew. To co wystaje z młoteczka to się bardzo kruszy, a więc chcę wydłubać i uzupełnić na nowo.

Wewnątrz otworu w młoteczku powinien być gwint. Trzeba ze skóry wyciąć coś na kształt walca o średnicy nieco większej niż średnica tego otworu i po prostu wkręcić.

Pozdrawiam. Waldek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.