Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, old time napisał(-a):

Roczniaki dzwoniace - są Juf i Sylvester. Czy są inne ,czy tylko te 2

De Gruyter , Crane,Kohler  Bauer,.....Terry,


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, old time napisał(-a):

A gdzie mogę zobaczyć te zegary,gdzie szukać zdjęć.

Kohlera  mam,Crane mam De Gruyter  pokazywalem zdjecia,wiecej nie pamietam.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się znam na robocie:D.

Sam się pochwalę bo na Kolegów i Koleżanki liczyć nie mogę. Jeszcze 3 poprawić i włos pocienic i będzie koniec

Screenshot_20221113-214757_Samsung Internet.jpg

20221113_212316.jpg

10 minut temu, janekp napisał(-a):

Kohlera  mam,Crane mam De Gruyter  pokazywalem zdjecia,wiecej nie pamietam.

Możesz podesłać jakieś zdjęcia.

__________________<<<<>>>

Dodam jeszcze że miałem teraz 2 zegary z taką prostokątna tarcza ten co pokazałem to numer 18xxxxx i drugi numer 24xxxxx. Mogłem porównać jakość wykonania i mogę powiedzieć że zegar z numerem 24xxxxx jest dużo gorszy : cienkie płyty,wahadlo też cieniutki mosiadz, podstawa że stalowym talerzem(porażka totalna) i jakość mosiadzu dużo gorsza. Szkoda ze Becker nie utrzymał jakości. 

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, old time napisał(-a):

Ja to się znam na robocie:D.

Sam się pochwalę bo na Kolegów i Koleżanki liczyć nie mogę. Jeszcze 3 poprawić i włos pocienic i będzie koniec

Screenshot_20221113-214757_Samsung Internet.jpg

20221113_212316.jpg

Możesz podesłać jakieś zdjęcia. 

Chwilowo nie za bardzo,jestem daleko,byl jeszcze  dziwak Haller  bijacy,jeszcze  jakis niemiecki -2  sztuki tylko znam,wyslem Ci na PM po czasie  kilka  pozycji


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem rozne aukcje,zegar warty 800 funtow sprzedany za 2700 i taka gdzie zegar byl warty 4000 dolarow sprzedany za 500 .Myslalem ze zadna cena mnie nie zaskoczy - mylilem sie

Zegar zrobiony na 100 letnia rocznice JUF  tzw. Jubileuszowy.

Ceny tego zegara sa rozne,,zalezy to czy zegar ma dodatki -certyfikat,klucz,zapasowe zawieszenie i folder z krotkim opisem.

Za taki  ze tak okresle "z papierami"trzeba zaplacic do 500 funtow,zegar bez certyfikatu okolo 200-250 funtow;

Zegar z aukcji ponizej ktos kupil za 2150 funtow,plus wyslanie i clo jesli byla taka koniecznosc. Dlaczego taka cena?

Dlatego ze zegar jest w oryginalnym pudelku,nigdy nie otwieranym- ten na zdjeciu to jego brat.

Ktos kupil i co bedzie trzymal nadal w pudle - jesli tak to po co kupowac?

Jesli wyjmie z pudla to straci 1500 funtow  .

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Schatz-Jubilee-400-Day-anniversary-Torsion-Clock-Reproduction-of-the-1881-Model-/285020032603?nma=true&si=nU6%2BOa1kr0viMmOE9Yo1Bg0Aw0Q%3D&orig_cvip=true&nordt=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co myślą że ich to nie spotka :D

Wczoraj wieczorem było bum,pomyślałem że sprężyna w którymś powiedziała dość mam naciągania przez 100 lat i poszła na emeryturę.

Okazało się że w zegarze który jakieś 5 lat temu robiłem,wtedy była ok a teraz pękła. 

Szczęście że zegar był nakrecany dość dawno i siła nie była duża,nic nie zostało uszkodzone i po wymianie na nową zegar pracuje ponownie.

Teraz od około 2 lat jak robię zegar dla siebie to z automatu dostaje nowa sprężynę.  Jak pęknie nowa to nie powiem-k...a poskąpiłeś 15 funtów to masz :D dziadu oszczędność.

20230128_204357.jpg

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torsion clock - byly  8 dniowe i 30 dniowe,wiec nie moge napisac roczniak 😂

Ten ponizej byl na aukcji pare tygodni tenu ,super kondycja jak na zegar z okolo 1840 roku

Dodaje opis z aukcji

Rare American mantel clock made by the Year Clock Co of New York, model D 2 1847-8, the 4.25" cream dial inscribed Year Clock Co. New York. A.D. Crane's patent, within a gilt metal foliate repoussé surround, over a six brass ball pendulum, the inside back bearing the manufactures trademark label, the two part glazed door decorated with a frosted glass panel cut clear with a lyre amidst foliage, within a stepped case with four Corinthian columns, 21.2" high (pendulum and key)  * This clock is sold with several letters including one from Sotheby's dated 21st December 1990 placing a value on it of £3000 to £4000. There are also numerous photographs taken of the clock and movement. 

 

54264b7d-71a5-4757-bf7e-afa100b0603a.jpg

803b0789-5c6d-4f54-9b55-afa100abe75d.jpg

I cos dla fanow GB, taki jak ponizej byl na aukcji.

Zegar w takiej obudowie widzialem 1 raz , cena z wyslaniem okolo 380 funtow.

Na zdjeciac nie widac zeby cos bylo kombinowane- wiec chyba unikat.

a93a2e1e-6702-463d-a5a3-afac00deac02.jpg

70991d7b-f49d-42ec-889f-afac00e30894.jpg

58e1d98a-36a5-4d61-b817-afac00e221fc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, old time napisał(-a):

Torsion clock - byly  8 dniowe i 30 dniowe,wiec nie moge napisac roczniak 😂

Ten ponizej byl na aukcji pare tygodni tenu ,super kondycja jak na zegar z okolo 1840 roku

Dodaje opis z aukcji

Rare American mantel clock made by the Year Clock Co of New York, model D 2 1847-8, the 4.25" cream dial inscribed Year Clock Co. New York. A.D. Crane's patent, within a gilt metal foliate repoussé surround, over a six brass ball pendulum, the inside back bearing the manufactures trademark label, the two part glazed door decorated with a frosted glass panel cut clear with a lyre amidst foliage, within a stepped case with four Corinthian columns, 21.2" high (pendulum and key)  * This clock is sold with several letters including one from Sotheby's dated 21st December 1990 placing a value on it of £3000 to £4000. There are also numerous photographs taken of the clock and movement. 

 

54264b7d-71a5-4757-bf7e-afa100b0603a.jpg

803b0789-5c6d-4f54-9b55-afa100abe75d.jpg

I cos dla fanow GB, taki jak ponizej byl na aukcji.

Zegar w takiej obudowie widzialem 1 raz , cena z wyslaniem okolo 380 funtow.

Na zdjeciac nie widac zeby cos bylo kombinowane- wiec chyba unikat.

a93a2e1e-6702-463d-a5a3-afac00deac02.jpg

70991d7b-f49d-42ec-889f-afac00e30894.jpg

58e1d98a-36a5-4d61-b817-afac00e221fc.jpg

Ten Crane  trzeba  byloby  obejrzec  werk  ale  jesli  napisano D2 to chyba roczniak,6 kulek  ....moge sie  mylic  ale  mój wyglada  tak  samo  z  zewnatrz  tez  jest Year  clock company.Pierwsze Crane  miały   kompensacje  w wahadle.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, janekp napisał(-a):

Ten Crane  trzeba  byloby  obejrzec  werk  ale  jesli  napisano D2 to chyba roczniak,6 kulek  ....moge sie  mylic  ale  mój wyglada  tak  samo  z  zewnatrz  tez  jest Year  clock company.Pierwsze Crane  miały   kompensacje  w wahadle.

Czyli byly tez roczne?

 

Janek masz namiar na Pana Niemca tego co rozne ciekawe roczniaki czasem wystawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, old time napisał(-a):

Czyli byly tez roczne?

 

Janek masz namiar na Pana Niemca tego co rozne ciekawe roczniaki czasem wystawia?

Oczywiscie  ze  byly torsyjne z  bebnami, roczne Crane,6-miesieczne ,30  dniowe i  krotsze,  Byly  torsyjne  wagowe Crane  etc

Do Pana Niemca  mialem kontakt ale  ostatnio  nie  moglem znalezc,jest tajemniczy  ,nie  kupuje  od  niego i  chyba nie kupowalem (znajdz  jego  aukcje  na ebayu  i  kontaktuj sie ) ...Na zdjeciach masz  torsyjny roczny Crane  i  skrzynia od wagowego  Crane .

IMG_9342_800x533 (1).JPG

IMG_9327_800x533 (1).JPG

H1101-L171290430 (1).jpg

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzieki- nie wiedzialem ze to roczny.

Nie jest na mojej krotkiej liscie zakupowej wiec nie bardzo mi zalezalo na kupnie i poszukiwaniu informacji.

Nie moja bajka i styl a cena wysoka, wole wrzeciono😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, old time napisał(-a):

Ok,dzieki- nie wiedzialem ze to roczny.

Nie jest na mojej krotkiej liscie zakupowej wiec nie bardzo mi zalezalo na kupnie i poszukiwaniu informacji.

Nie moja bajka i styl a cena wysoka, wole wrzeciono😃

Cena  jest wielkoscią wzgledna,raz  kupisz tanio raz  inni chcą  drogo,Crane sa po  3-5 tysięcy  dolców  ale były też  i  po  500 dolców...Wrzeciono, cylinder jak najbardziej ładne cele  i życze  Ci  żebyś  je  zdobył. Ja  nie zapłace 5 000  Euro  za roczniaka w najbliższym czasie.Niedługo  wypłynie  sporo roczniaków ,zmarł 92 letni mało znany kolekcjoner.Nikt z  rodziny  sie  tym nie  interesował,trafily do  handlarza.  


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, janekp napisał(-a):

Cena  jest wielkoscią wzgledna,raz  kupisz tanio raz  inni chcą  drogo,Crane sa po  3-5 tysięcy  dolców  ale były też  i  po  500 dolców...Wrzeciono, cylinder jak najbardziej ładne cele  i życze  Ci  żebyś  je  zdobył. Ja  nie zapłace 5 000  Euro  za roczniaka w najbliższym czasie.Niedługo  wypłynie  sporo roczniaków ,zmarł 92 letni mało znany kolekcjoner.Nikt z  rodziny  sie  tym nie  interesował,trafily do  handlarza.  

Jesli masz kontakt do tego handlarza to zapytaj o wezeciono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, old time napisał(-a):

Torsion clock - byly  8 dniowe i 30 dniowe,wiec nie moge napisac roczniak 😂

Ten ponizej byl na aukcji pare tygodni tenu ,super kondycja jak na zegar z okolo 1840 roku

Dodaje opis z aukcji

Rare American mantel clock made by the Year Clock Co of New York, model D 2 1847-8, the 4.25" cream dial inscribed Year Clock Co. New York. A.D. Crane's patent, within a gilt metal foliate repoussé surround, over a six brass ball pendulum, the inside back bearing the manufactures trademark label, the two part glazed door decorated with a frosted glass panel cut clear with a lyre amidst foliage, within a stepped case with four Corinthian columns, 21.2" high (pendulum and key)  * This clock is sold with several letters including one from Sotheby's dated 21st December 1990 placing a value on it of £3000 to £4000. There are also numerous photographs taken of the clock and movement. 

 

54264b7d-71a5-4757-bf7e-afa100b0603a.jpg

803b0789-5c6d-4f54-9b55-afa100abe75d.jpg

I

 

 

Wiesz może po ile ten Crane poszedł (kwota + młotkowe)? U Gardinera nigdy tanio nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2900 funtów plus 35 % prowizji może 38% ta prowizja nie pamiętam. 

Wyszło ponad 4000 funtów i jeszcze wysylka która z ubezpieczeniem też sporo kosztuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co zawsze szukają w całości oryginalnych roczniaków.

Finials.jpg


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest zdjecie  z katalogu czy z ksiazki.

Ccy moge prosic o lepsze zdjecie lub skan tego wiszacego JUF

msg-27388-0-46218200-1523787301_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, old time napisał(-a):

Czy to jest zdjecie  z katalogu czy z ksiazki.

Ccy moge prosic o lepsze zdjecie lub skan tego wiszacego JUF

msg-27388-0-46218200-1523787301_thumb.jpg

mam gdzies zdjecia  na zywo JUF wiszacy ,poszukam,zdjecie  chyba pochodzi  z  biuletynu NAWACU


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, janekp napisał(-a):

mam gdzies zdjecia  na zywo JUF wiszacy ,poszukam,zdjecie  chyba pochodzi  z  biuletynu NAWACU

 

7 minut temu, janekp napisał(-a):

mam gdzies zdjecia  na zywo JUF wiszacy ,poszukam,zdjecie  chyba pochodzi  z  biuletynu NAWACU

Bardziej potrzebuje dowodu na to ze taki zegar byl

Na tym zdjeciu jest chyba rok 1929 i wahadlo kulkowe.

Ale jesli masz wyrazne zdjecie tego zegara to tez bardzo prosze

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, old time napisał(-a):

Czy to jest zdjecie  z katalogu czy z ksiazki.

Ccy moge prosic o lepsze zdjecie lub skan tego wiszacego JUF

msg-27388-0-46218200-1523787301_thumb.jpg

 

12 minut temu, old time napisał(-a):

 

Bardziej potrzebuje dowodu na to ze taki zegar byl

Na tym zdjeciu jest chyba rok 1929 i wahadlo kulkowe.

Ale jesli masz wyrazne zdjecie tego zegara to tez bardzo prosze

Były takie zegary produkowane. Na NAWCC widziałem dwa takie egzemplarze.

Jeden ma w swojej kolekcji Pan JH i ma takiego który ma bardzo długi włos, od zawieszki aż do wahadła kulkowego.

Drugi też jest gdzieś na NAWCC i ma wahadło kulkowe i nad wahadłem jest prostokątny pręt skręcony i dalej jest standardowej długości włos tak jak w zwykłych roczniakach.

W katalogu 400 Day Clock na stronie 38  jest podobny i ma wahadło w kształcie walca z okrągłą i gładką przedłużką i standardowej długości włos. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dziadek napisał(-a):

 

Były takie zegary produkowane. Na NAWCC widziałem dwa takie egzemplarze.

Jeden ma w swojej kolekcji Pan JH i ma takiego który ma bardzo długi włos, od zawieszki aż do wahadła kulkowego.

Drugi też jest gdzieś na NAWCC i ma wahadło kulkowe i nad wahadłem jest prostokątny pręt skręcony i dalej jest standardowej długości włos tak jak w zwykłych roczniakach.

W katalogu 400 Day Clock na stronie 38  jest podobny i ma wahadło w kształcie walca z okrągłą i gładką przedłużką i standardowej długości włos. 

To dziwne bo wlasnie Hobby twierdzi ze powinny miec dyskowe wahadlo.- te wiszace

s-l1600 (3).jpg

Ch yba bedzie musial zostac😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, old time napisał(-a):

To dziwne bo wlasnie Hobby twierdzi ze powinny miec dyskowe wahadlo.- te wiszace

s-l1600 (3).jpg

Ch yba bedzie musial zostac😂

Bardzo ładny i w idealnym stanie.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.