Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
RoKoKo

W drodze do Omegi/Tudora

Rekomendowane odpowiedzi

Smiths to IMO super opcja, jak ktoś chce field toola w rozsądnym budżecie. Autor szuka czegoś chyba bardziej edc, więc podtrzymuję moją propozycję Balla FE. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również głos na Ball FE (czarny lub biały) - gwarantuje, że będziesz zadowolony, spełnia wszystkie oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewne podobieństwa do Tudora (kształt, bezel z coin edge) wykazuje również Squale Sub 39. Nie wiem, czy jest wystarczajaco tańszy jak na początek, po jakieś 5-6 tysięcy można je trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten Railmaster ani duży, ani gruby nie jest. 

Mam Railmastera, Tudora BB58 (chociaż pewnie Ty zakładasz wersję czarną) jak i wspomnianego wyżej Orisa Divers 65 BICO. 

Jako nawiązanie do Railmastera i Tudora polecam właśnie tego Orisa 😉 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

 

 

A powiem Ci, ze i o tym myślałem. Patrzę sobie na premiery Tudora i liczę eciepecie ;) 

Edytowane przez RoKoKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiam decyzję o droższym zegarku do przyszłego roku. W tej chwili cenowo przystępnym, i wyglądem mi odpowiadającym jest chyba Baltic(Oris fajny, ale za dużo wydam, jednak te 5k to za dużo). Idzie go gdzieś przymierzyć czy lepiej zamówić i w razie czego skorzystać z darmowego zwrotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie popatrzyłem, poczytałem, potrawiłem świąteczne rarytasy i darowałem sobie Baltic. W oko wpadł mi Steinhart. Pokazałem jednostce nadrzędnej to co mi się podoba. Dla nie wtajemniczonych lub za młodych jeszcze, jednostka nadrzędna to przeważnie domowy Minister Finansów w postaci żony. 

 

https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/GMT-OCEAN-39-BLUE-RED/304

 

https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/OCEAN-39-VINTAGE-GMT/321

 

Bardziej w kierunku vintage. 

 

Jakaś szansa, że ktoś u nas użytkuje?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, firma ma nawet swój wątek tu na forum. Bardzo solidne zegarki (jeden z moich najdokładniejszych mechaników) z oczywistym źródłem inspiracji. Ja bym patrzył na wersje Ocean Vintage Red 39 albo Ocean Vintage Military 39 - mniej oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2022 o 08:43, Krathor napisał(-a):

No to ja trochę z innej strony...

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-frederique-constant-vintage-rally-healey-automatic-limited-edition-fc-303wgh5b6

 

Odpowiedni rozmiar, pasuje do wszystkiego i potem nie będziesz musiał sprzedawać bo inny niż docelowy model.

574f079bd4b564c3330d752ffb5eeed3.jpg

Fajny retro moto design ale dlaczego bez „3”?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, desmo napisał(-a):

Fajny retro moto design ale dlaczego bez „3”?

Też mnie to boli. Mam ten zegarek w wersji "Peking - Paris" i fajnie by było żeby data była na szóstej godzinie i fajnie by tarcza była zrównoważona z "3". No ale jest jak jest... Pomimo tego tego zegarek jest bardzo wygodny, świetnie zrobiony. Tylko polecić.😁

Edytowane przez Krathor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Krathor napisał(-a):

Też mnie to boli. Mam ten zegarek w wersji "Peking - Paris" i fajnie by było żeby data była na szóstej godzinie i fajnie by tarcza była zrównoważona z "3". No ale jest jak jest... Pomimo tego tego zegarek jest bardzo wygodny, świetnie zrobiony. Tylko polecić.😁

Gdyby to były indeksy punktowe to data na „3” albo lepiej na „6” ratuje sprawę ale niestety przy tak dużych indeksach data w każdym tradycyjnym miejscu wygląda słabo. Ten sam problem jest min w Longines Hydrocoquest czy Breitling  Superocean.  Sensownym imo rozwiązaniem byłoby ukrycie daty jak np robi to B&R ( firma nie z mojej bajki ale to im się udało) 

EDIT teraz przeczytałem w innym wątku że  Ty jednak „lubisz” ten ból 😉

94C741E9-DE66-4F44-8E9A-1286EE97B17C.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, desmo napisał(-a):

Gdyby to były indeksy punktowe to data na „3” albo lepiej na „6” ratuje sprawę ale niestety przy tak dużych indeksach data w każdym tradycyjnym miejscu wygląda słabo. Ten sam problem jest min w Longines Hydrocoquest czy Breitling  Superocean.  Sensownym imo rozwiązaniem byłoby ukrycie daty jak np robi to B&R ( firma nie z mojej bajki ale to im się udało) 

94C741E9-DE66-4F44-8E9A-1286EE97B17C.jpeg

 

W takich sytuacjach ja się pytam po co w ogóle data? 😁 Choć już zdecydowanie wolałbym "B&R style" niż usuwanie indeksu który jest tak ładnie zrobiony jak np. w FC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.