Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pawel.

Breitling

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pawel. napisał(-a):

 

Bylo kilka tematow o "Sopockich Antykach" -poszukaj, poczytaj, wyrob sam sobie zdanie czy warto


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pawel. napisał(-a):

 

Malowany, odpicowany. Czy warto? Moim zdaniem nie.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zegarka/oferty to zgadzam się z powyższymi radami.

 

Chciałbym jednak zauważyć jedną rzecz - pytasz o zegarek, którego aukcja się skończyła kilka dni temu, więc podejrzewam, że jesteś osobą która wygrała aukcję, a jeszcze jej nie opłaciła bo nie masz fizycznie tego zegarka w ręce. Jakiego zdania byśmy nie mieli o sprzedawcy czy zegarku nie wydaje się to do końca w porządku. Wygrana aukcja jest wiążąca, nie podlega też konsumenckim 14 dniom na zwrot, więc co najwyżej możesz się wypiąć na sprzedawcę i nie zapłacić, co z kolei buduje swego rodzaju patologię zachowań użytkowników allegro do której nie powinniśmy się jeszcze przyczyniać jako "zegarkowa społeczność".

Edytowane przez KLXN

instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KLXN napisał(-a):

Chciałbym jednak zauważyć jedną rzecz - pytasz o zegarek, którego aukcja się skończyła kilka dni temu, więc podejrzewam, że jesteś osobą która wygrała aukcję, a jeszcze jej nie opłaciła bo nie masz fizycznie tego zegarka w ręce. Jakiego zdania byśmy nie mieli o sprzedawcy czy zegarku nie wydaje się to do końca w porządku. Wygrana aukcja jest wiążąca, nie podlega też konsumenckim 14 dniom na zwrot, więc co najwyżej możesz się wypiąć na sprzedawcę i nie zapłacić, co z kolei buduje swego rodzaju patologię zachowań użytkowników allegro do której nie powinniśmy się jeszcze przyczyniać jako "zegarkowa społeczność".

Wydaje mi się, że kolega oczekiwał porady w sprawie zegarka, a nie pouczeń w kwestii moralności, do tego opartych na przypuszczeniach ich autora.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Watch-er napisał(-a):

Wydaje mi się, że kolega oczekiwał porady w sprawie zegarka, a nie pouczeń w kwestii moralności, do tego opartych na przypuszczeniach ich autora.

 

Wiadomo czego oczekiwał. Na szczęście nie jesteśmy tu na usługach każdego nowego użytkownika i mamy własny rozum, żeby decydować kiedy powinniśmy pomóc i w jakim stopniu. 


instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, KLXN napisał(-a):

Co do zegarka/oferty to zgadzam się z powyższymi radami.

 

Chciałbym jednak zauważyć jedną rzecz - pytasz o zegarek, którego aukcja się skończyła kilka dni temu, więc podejrzewam, że jesteś osobą która wygrała aukcję, a jeszcze jej nie opłaciła bo nie masz fizycznie tego zegarka w ręce. Jakiego zdania byśmy nie mieli o sprzedawcy czy zegarku nie wydaje się to do końca w porządku. Wygrana aukcja jest wiążąca, nie podlega też konsumenckim 14 dniom na zwrot, więc co najwyżej możesz się wypiąć na sprzedawcę i nie zapłacić, co z kolei buduje swego rodzaju patologię zachowań użytkowników allegro do której nie powinniśmy się jeszcze przyczyniać jako "zegarkowa społeczność".


Kolego, wydaje mi się, że wyciągasz zbyt daleko idące wnioski. Nie znasz szczegółów transakcji. Zgodzę się jednak, że licytowanie i brak zapłaty po wygraniu aukcji nie jest fair. Nie zawsze jest to zamierzone działanie kupujących. Ja kiedyś zorientowałem się dopiero po kilku dniach, że wygrałem aukcję...
A odstąpienie od umowy jest możliwe - nawet sam sprzedający to przewiduje (w dodatku za darmo).


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający to firma więc zwroty itp jak najbardziej są możliwe 

Dane firmy

Emilia Staszewska
Sopockie Antyki
Smolna 1D
81-877 Sopot
REGON: 220846896
NIP: 741-194-78-68
 
Dane ze strony allegro ogólnie dostępne 
 
Prawdą jest że ludzie najpierw licytują a potem pytają i wtedy dopiero podejmują decyzję - nawet jeśli oferta została wyholowana no to jednak kupujący sam wklepał swoją cenę 
W opisie jest bardzo wyraźnie napisane co było poddane renowacji 
Opis obszerny, zdjęcia bardzo dobre, wszystko czarno na białym, cenę ustalił sam kupujący - kimkolwiek on jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mój błąd. Założyłem, że licytacja wyłącza prawo do zwrotu nawet w przypadku sprzedaży przez firmę, więc ewentualne nieopłacenie to działania bazujące tylko na tym, że sprzedawcy nie opłacałoby się dochodzić swoich praw


instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, KLXN napisał(-a):

Ok, mój błąd. Założyłem, że licytacja wyłącza prawo do zwrotu nawet w przypadku sprzedaży przez firmę, więc ewentualne nieopłacenie to działania bazujące tylko na tym, że sprzedawcy nie opłacałoby się dochodzić swoich praw

 

Kiedyś tak było - tylko przy cenie Kup-teraz można było zwrócić towar - w licytacji nie 

Więc wtedy sprzedawcy robili tak, że towar warty 100zł wystawiali za 99 do licytacji - mieli pewność że towar nie wróci jako zwrot bo się rozmyśliłem jednak.

 

Teraz na zegarki jest inny patent aby obejść zwrot - grawerka na deklu za 1zł - wielu się kusi bo to tylko 1zł automatycznie pozbawiając się możliwości zwrotu bez podania przyczyny - gwarancja normalnie działa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim z odpowiedzi. Pozdrawiam. Życzę zdrowych i wesołych świąt Wielkanocnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.