Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pisar

Klimatyzator, szukam

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem koledzy i koleżanki

 

Klimatyzator wewnętrzny potrzebny. Nie mam możliwości montażu klimatyzacji i muszę iść w klimatyzator.

Nie bardzo mam czas na doktoryzację w temacie, więc będę wdzięczny za wskazanie kierunku.
Wiem, że będzie głośny i biorę to na klatę ale komfort życia w lato jest ważniejszy.

Chcę obniżyć temperaturę w mieszkaniu z 30 stopni w lato. Jak zejdzie mi poniżej 24-25 stopni to będę mega zadowolony.
Cena nie gra roli pierwszoplanowej.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem rok temu w Obi. Cena koło 1200 zł. Jak cena nie gra roli to jakis Sharp


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pełną świadomość ułomności tego rozwiązania, kup dowolny, w markecie. Wiodące firmy raczej nie oferują już takich urządzeń, wiec pozostają chinczyki, które na pewno parę lat pobrzęczą.
Możesz celować w Electrolux, Hisense, Haier, Aux itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzy kupowałem klimatyzator "przenośny" miałem swiadomość  jego wad.

Jednak nie mając możliwości montażu klasycznej klimatyzacji ( brak zgody na instalację agregatu na dachu/ścianie itp..) musiałem zakupić taki.

 W zeszłym roku zdał egzamin na tyle, że obniżał temp. z 32 na 26 stopni w pomieszczeniu 25m kw. i wysokości 2 kondygnacji ( taki mam układ mieszkania..)

 Dla mnie się sprawdził... co będzie dalej nie wiem( tzn jak długo będzie działał...

Hałas po pewnej chwili jest do akceptacji ( nie głośniej niż wentyltor włączony na "3" )

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, mmaniek napisał(-a):

masz pełną świadomość ułomności tego rozwiązania

 

Jakąś świadomość mam ale możesz napisać co masz na myśli.

 

26 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Gdzy kupowałem klimatyzator "przenośny" miałem swiadomość  jego wad.

Jednak nie mając możliwości montażu klasycznej klimatyzacji ( brak zgody na instalację agregatu na dachu/ścianie itp..) musiałem zakupić taki.

 W zeszłym roku zdał egzamin na tyle, że obniżał temp. z 32 na 26 stopni w pomieszczeniu 25m kw. i wysokości 2 kondygnacji ( taki mam układ mieszkania..)

 Dla mnie się sprawdził... co będzie dalej nie wiem( tzn jak długo będzie działał...

Hałas po pewnej chwili jest do akceptacji ( nie głośniej niż wentyltor włączony na "3" )

 

 

Czy mogę Cię prosić o podanie dokładnego modelu?

Ciężko szukać tak od zera, za duży wybór i chcę coś sprawdzonego przez kogoś.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do ułomności rozwiązania..

Musi być rura wyrzutowa wystawiona za okno(dzrwi balkonowe.

Dlatego trzba mieć zainstalowane kurtyny, inaczej ciepłe (wyrzucone) powietrze będzie wpadać do środka.

Hałas...

Ograniczona ilość kubatury do shłodzenia.

 dodatkowy pseudo mebel w pomieszczeniu...

 

Co do modelu to

limatyzator przenośny Clatronic CL 3671 (CL3671)

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki jeden. Marka Castoramy. Blyss bodajże. Działa już 7 rok. Ale używam mało bo to tylko w jednym z pomieszczeń gdzie nie założyłem klasycznej klimy. 

Zaleta - chłodzi. Jak da sie podłączyć do komina wentylacyjnego - będzie super. Wada - jest głośny i to jest chyba nie do przeskoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie napisałeś nic o mieszkaniu - ocieplenie, piętro, ukierunkowanie na strony świata.

Może w zakresie izolacji można coś zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dalej :)

W dniu 3.04.2022 o 20:17, pisar napisał(-a):

Czołem koledzy i koleżanki

 

Klimatyzator wewnętrzny potrzebny. Nie mam możliwości montażu klimatyzacji i muszę iść w klimatyzator.
 

Może nie nazwał tego fachowo ale nie ma możliwości zamontować tego co proponujesz. Ale skoro cena nie gra roli i mógłby, to chyba nie "noname""z napisem kaisai.... 

Jest sporo sprzętu dużo bardziej godnego polecenia jeśli koszt nie jest ograniczeniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Czy mogę Cię prosić o podanie dokładnego modelu?
Ciężko szukać tak od zera, za duży wybór i chcę coś sprawdzonego przez kogoś.
Większość juz napisał@mkl1, choć z tą kurtyną to nie bardzo pomoże. Rzecz w tym, że wspomnianą rurą wyrzucasz kilkanaście m3 powietrza na zewnątrz a w to miejsce coś się musi "zassać", a co to będzie? Kilkanaście m3 gorącego powietrza z zewnątrz. Do tego musisz zwrócić uwagę na pojemnik na skropliny, możesz sobie jeszcze zalać podłogę.
Jednak skoro nie masz możliwości montażu innego urządzenia to dywagacje tracą sens... Chyba że masz możliwość wykonania w ścianie dwóch otworów ok 160mm , wtedy jest jeszcze inna opcja, nie tania, nie idealna... Kiedyś można było kupić w Polsce dobrej jakości taki sprzęt, nazywał się Argo Xfetto, teraz są inne odpowiedniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2022 o 18:49, Remy napisał(-a):

 Nie napisałeś nic o mieszkaniu - ocieplenie, piętro, ukierunkowanie na strony świata.

Może w zakresie izolacji można coś zrobić. 

 

Kamienica, 3m wysokości, nie można nić robić bo wynajmowana.

 

W dniu 3.04.2022 o 23:43, Louis Cypher napisał(-a):

 

Dzięki to już lepsze ale nadal mnogość wyboru mnie miażdży :) 

 

W dniu 4.04.2022 o 21:27, mmaniek napisał(-a):

Większość juz napisał@mkl1, choć z tą kurtyną to nie bardzo pomoże. Rzecz w tym, że wspomnianą rurą wyrzucasz kilkanaście m3 powietrza na zewnątrz a w to miejsce coś się musi "zassać", a co to będzie? Kilkanaście m3 gorącego powietrza z zewnątrz. Do tego musisz zwrócić uwagę na pojemnik na skropliny, możesz sobie jeszcze zalać podłogę.
Jednak skoro nie masz możliwości montażu innego urządzenia to dywagacje tracą sens... Chyba że masz możliwość wykonania w ścianie dwóch otworów ok 160mm , wtedy jest jeszcze inna opcja, nie tania, nie idealna... Kiedyś można było kupić w Polsce dobrej jakości taki sprzęt, nazywał się Argo Xfetto, teraz są inne odpowiedniki.

Poczytam i poszukam, thx


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z listy/rankingu powyżej wybrał bym zdecydowane Delonghi - najdłużej z pozostałych obecny " w branży". Whirlpool i Electrolux duże doświadczenie w agd... Kup taki jaki się Tobie spodoba, w miarę znanej marki, przedłuż gwarancje i ciesz się chłodem. Nie czytaj tych wszystkich rankingów bo często ich poziom merytoryczny jest żenujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze kierowałem się cena, a także wymiarami... :)

 Musiał się zmieścic pod schody na zime, by nie straszyć i "zasmiecać"=zagracać mieszkania...

 Co do tury wyrzutowej  i kurtyny ,to nie jest tak żle.. mam "otwarte mieszkanie, więc ten mój moze sobie zasysać powietrze ( cieplejsze - do schłodzenia ) z innych pomieszczeń :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2022 o 19:58, pisar napisał(-a):

 

Kamienica, 3m wysokości, nie można nić robić bo wynajmowana.

 

 

 

Słabo to widzę :

1.jeżeli ściany nie są ocieplone to mają dramatycznie słabe parametry izolacyjności (nieocieplony mur z cegły pełnej o grubości 0,5m odpowiada gdzieś płycie 3cm styropianu). W nowych budynkach na ściany montowane są płyty styropianu o grubości 20cm.

2.kubatura,

3.bardzo duża powierzchnia okien. O ile są okna na słoneczne strony świata - zyski ciepła od nasłonecznienia. 

 

Oczywiście komfort mieszkania w kamienicy jest rewelacyjny.

O ile punkt 1 jest zgodny z rzeczywistością to koszty ogrzewania i ewentualnego chłodzenia są i będą bardzo wysokie. 

 

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Remy napisał(-a):

 

 

Słabo to widzę :

1.jeżeli ściany nie są ocieplone to mają dramatycznie słabe parametry izolacyjności (nieocieplony mur z cegły pełnej o grubości 0,5m odpowiada gdzieś płycie 3cm styropianu). W nowych budynkach na ściany montowane są płyty styropianu o grubości 20cm.

2.kubatura,

3.bardzo duża powierzchnia okien. O ile są okna na słoneczne strony świata - zyski ciepła od nasłonecznienia. 

 

Oczywiście komfort mieszkania w kamienicy jest rewelacyjny.

O ile punkt 1 jest zgodny z rzeczywistością to koszty ogrzewania i ewentualnego chłodzenia są i będą bardzo wysokie. 

 

 

Właśnie mieszkam w jakiejś dziwnej kamienicy bo od lat mnie straszono, że będzie zimno a jest tak, że w zimie jeszcze nigdy nie użyłem kaloryfera i mam zawsze 23 stopnie. To jest ogromny plus!

Natomiast w lecie jest dramat bo przebijam 30 stopni w mieszkaniu w najgorętszym okresie :( 

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z Castoramy model "Klimatyzator przenośny 13,3 kBTU". Kupiłem w zeszłym roku parę razy użyty i dostał bana od kotów na używanie... Jak się zrobi trochę cieplej, idzie na jakiegoś olxa.
Ogólnie, chłodzi dobrze, głośny, pilot przydatny. Kurtyny w oknach nawet dały radę.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorące dni idą to się skusiłem na pingwina.

No chłodzi.....

Rurę mu na zewnątrz przez ścianę puściłem bo oknem to lipa straszna z tą uszczelką 

 

20220627_201906.jpg

20220627_201917.jpg

20220627_201929.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w starej kamienicy i dotychczas (wiele lat, coś ok. ćwierćwiecza) wszelkie upały były w miarę znośne.

Ale w tym roku - tragedia. Jeszcze 30 stopni w mieszkaniu nigdy nie miałem.  Do teraz.

Nie wiem co za czort, mury grube, stare, w dodatku jakimś styropianem od niedawna obłożone.

A grzeje jak w piekarniku. Czego aż tak nigdy wcześniej nie było. Czyżby "sorry, taki mamy klimat?" 🙂😉...

Pomyślałem najpierw o przenośnym klimatyzatorze. W pracy od kilku lat używamy  takich, bo stacjonarnego założyć nielzia.

(Magiczne słowo konserwator zabytków). Mam ostatnio doświadczenia z Warmtec'em Senja KP coćś tam coś tam. Skuteczny i w miarę cichy.

Ale coś ok. 2 tysiaki trzeba dać, a rozwiązanie prowizoryczne.

Więc myślę skusić się na stacjonarny. Na dziko. Może sąsiad nie podpierdoli...:(

A jeżeli, to trudno...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stacjonarny?

tzn taki - jednostka zewnętrzna + wewnętrzne splittery?

Sąsiad nie będzie musiał nic robić - parownik musisz wystawić na elewację budynku, dach albo w najlepszym razie na balkon, więc "spółdzielnia" sama sobie wypatrzy..

Trochę kucia i przeciskania rurek też będzie.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kuklik napisał(-a):

Mieszkam w starej kamienicy i dotychczas (wiele lat, coś ok. ćwierćwiecza) wszelkie upały były w miarę znośne.

Ale w tym roku - tragedia. Jeszcze 30 stopni w mieszkaniu nigdy nie miałem.  Do teraz.

Nie wiem co za czort, mury grube, stare, w dodatku jakimś styropianem od niedawna obłożone.

A grzeje jak w piekarniku. Czego aż tak nigdy wcześniej nie było. Czyżby "sorry, taki mamy klimat?" 🙂😉...

 

 

 

A to ciekawe...

To że mur w kamienicy gruby to nic nie znaczy bo cegła pełna bardzo słabo izoluje.

Po termomodernizacji taki efekt?

Może nie do końca prawidłowej. Być może jakiś odcinek ściany gdzieś się nagrzewa, rozprowadza ciepło do ściany zaizolowanej styropianem i termos się robi. 

Gorący.

Ale bez szczegółów to wróżę z fusów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może również mieszkanie na poddaszu.. czasami bywa nieciekawie, ale teraz zdecydowanie cieplej jest niż zwykle a noce powyżej 20stC, to nawet powietrze nie da rady się wystudzić..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.