Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pisar

Klimatyzator, szukam

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie taki zewnętrzny.

Nie poddasze, to jeszcze bym zrozumiał. 1 piętro. Ściana zachodnia, żadnego cienia, więc po południu smaży do późnych godzin.

Nie wiem w czym rzecz, ale tak gorąco jak w tym roku to jeszcze nie było.  I przed ociepleniem i po.

Zamówiłem już instalatora, bo inaczej do końca lata wyparuję...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Kuklik napisał(-a):

Mieszkam w starej kamienicy i dotychczas (wiele lat, coś ok. ćwierćwiecza) wszelkie upały były w miarę znośne.

Ale w tym roku - tragedia. Jeszcze 30 stopni w mieszkaniu nigdy nie miałem.  Do teraz.

Nie wiem co za czort, mury grube, stare, w dodatku jakimś styropianem od niedawna obłożone.

A grzeje jak w piekarniku. Czego aż tak nigdy wcześniej nie było. Czyżby "sorry, taki mamy klimat?" 🙂😉...

Pomyślałem najpierw o przenośnym klimatyzatorze. W pracy od kilku lat używamy  takich, bo stacjonarnego założyć nielzia.

(Magiczne słowo konserwator zabytków). Mam ostatnio doświadczenia z Warmtec'em Senja KP coćś tam coś tam. Skuteczny i w miarę cichy.

Ale coś ok. 2 tysiaki trzeba dać, a rozwiązanie prowizoryczne.

Więc myślę skusić się na stacjonarny. Na dziko. Może sąsiad nie podpierdoli...:(

A jeżeli, to trudno...

 

To taki stacjonarny będzie widać bo cały agregat wisi na zewnątrz i chuczy nie ma opcji żeby to ukryć i żeby działał dyskretnie bo oprócz tego że szumi to jeszcze wodą że skraplacza rurką się leje.

 

Ten tzw przenośny pingwin też musi mieć odprowadzenie ciepła na zewnątrz,  z tej rury wali jak z dmuchawy powietrze o temp. Jakiś 40stopni jest gorące.

Można przez uchylone okno wypuścić ale to dupowate rozwiązanie bo bokiem ciepłe wylatuje, są takie uszczelki do założenia na otwarte okno ale koszmarnie to wygląda i roboty z tym za każdym razem.

Najlepiej przebić się przez ścianę w lini prostej, nie zakłóca odprowadzania powietrza,  nie przydusza go itp...

Wadą jest xe głośno pracuje, nawet bardzo.

Mój kosztował 1999zł. Ten sezon oblecę ale na przyszły założę normalną stacjonarną, cichsza i bardziej wydajna, a pingwina córce dam do pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Najlepiej przebić się przez ścianę w lini prostej, nie zakłóca odprowadzania powietrza,  nie przydusza go itp...

 U mnie musiałem dać 'kurtyne" na okno.

Nie moge wiercic sciany--- Spóldzielnia stawia opór :)

Kurtyna jest OK, ale trzeba dobrze zamontować i zadbac, by "górą" nie właziło ciepłe powietrze...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mkl1 napisał(-a):

 U mnie musiałem dać 'kurtyne" na okno.

Nie moge wiercic sciany--- Spóldzielnia stawia opór :)

Kurtyna jest OK, ale trzeba dobrze zamontować i zadbac, by "górą" nie właziło ciepłe powietrze...

No ja mówię o tym  Uszczelnienie okna do klimatyzatora - sklep online MirapolNEXT

 

Tylko to jest otwarte okno - słychać zza okna, bije ciepło, ta rura długa też sporo oddaje ciepła itd.... no ale jak nie da rady to nie ma wyjścia 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tka coś podpobnego. Ja musiałem /muszę uszczelnic okno balkonowe :) więc troche więcej 'materiału..

Ale to jest na "rzepach i spoko...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja puściłem tak jak na foto.

Wspólnota nic nie oponowała bo ja prezesem jestem 😜

Byliśmy dzikim blokiem, teraz jest zarejestrowana wspólnota,  nazbieraliśmy kasy, dobraliśmy kredytu i załatwiłem remont dachu.

Pomimo kredytu mamy czynsz 165zł, teraz będzie elewacja itd... wykupione wielkie podwórko od gminy itd....

I kto mi powie że se dziury nie mogę wybić :D

20220629_095814.jpg

20220629_095757.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Masz balkon lub szeroki (25cm) parapet ?

Szukaj klimatyzator przenośny z "plecakiem".

Cena tylko doooość spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam kilmatyzator "przenośny" i wszystko działa..... łącznie z uszczelnieniem okna balkonowego :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paweł Bury. napisał(-a):

To taki stacjonarny będzie widać bo cały agregat wisi na zewnątrz i chuczy nie ma opcji żeby to ukryć i żeby działał dyskretnie bo oprócz tego że szumi to jeszcze wodą że skraplacza rurką się leje.

 

Ten tzw przenośny pingwin też musi mieć odprowadzenie ciepła na zewnątrz,  z tej rury wali jak z dmuchawy powietrze o temp. Jakiś 40stopni jest gorące.

Można przez uchylone okno wypuścić ale to dupowate rozwiązanie bo bokiem ciepłe wylatuje, są takie uszczelki do założenia na otwarte okno ale koszmarnie to wygląda i roboty z tym za każdym razem.

Najlepiej przebić się przez ścianę w lini prostej, nie zakłóca odprowadzania powietrza,  nie przydusza go itp...

Wadą jest xe głośno pracuje, nawet bardzo.

Mój kosztował 1999zł. Ten sezon oblecę ale na przyszły założę normalną stacjonarną, cichsza i bardziej wydajna, a pingwina córce dam do pokoju

Tylko tak dla formalności, żeby inni czytający się błędnie nie sugerowali, podczas chłodzenia skropliny powstają w parowniku czyli jednostce wewnętrznej (w przypadku tzw. "stacjonarnej") a to gdzie je odprowadzasz to już kwestia instalacji.  Co do uszczelniania to temat jest bardziej skomplikowany. Urządzenie przenośne, którym piszecie "z tej rury wali jak z dmuchawy powietrze o temp. Jakiś 40stopni" bierze owe powietrze z pomieszczenia, w którym stoi i wyrzuca na zewnątrz. W to miejsce musi trafić "nowe" powietrze bo albo spali się wentylator albo złoży budynek ;) więc dobrze żeby trafiało z północnej strony, korytarza itd. a nie np. cofało się z wentylacji. Tam gdzie nie ma możliwości instalacji jednostki zewnętrznej dobrym jest wspomniany wyżej  przez @mkuka model "z plecakiem lub taki, który do chłodzenia skraplacza pobiera powietrze z zewnątrz i na zewnątrz je wyrzuca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Moja klima ma jednostkę zewnętrzną (kompresor) o wymiarach około 50x50x22cm. Waży kilka kg. Można postawić na szerszym parapecie lub balkonie. Wtedy potrzebna mała dziurka w ścianie - kilka cm średnicy.

Wewnętrzna ok. 60x80x25cm. Stoi płasko przy ścianie. Chłodzi (teraz 32 deg C na zewnątrz) ponad 40m kw.

maksymalna moc chłodzenia ok, 4kW.

Teraz ustawiona na 24 deg C. pobiera moc ok. 300 - 600W. (na zewnątrz jest ok 30deg)

W trybie TURBO, czyli maksimum, ok. 1500W. Ale takiej potrzeby nie było.

Głośność wewnętrznej wyraźnie poniżej 40dB - niewielki szum. Bardziej słychać kompresor za oknem, niźli parownik w pokoju.

Tylko cena....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż (np. stronke ) z tym ustrojswem.

 Interesuje mnie max długośc przewodów i ilosc medium.

Cy jest mozliwy samodzielny montaż...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Pokaż (np. stronke ) z tym ustrojswem.

 Interesuje mnie max długośc przewodów i ilosc medium.

Cy jest mozliwy samodzielny montaż...

Samemu możesz tylko kupić na allegro 

Instalacje musi zrobić firma z papierami  chodzi o gazy cieplarniane i przepisy unijne o obrocie szkodliwymi gazami.

Ale to najlepiej pytać u monterów,sprzedawców itp....

Z tego co mi znajomy mówił bo zakładał , najlepiej wziąć firmę co robi wszystko od a do z papiery, montaż itp..

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

np.

Klimatyzacja Przenośna ARGO ULISSE ECO / do 45m2!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mkl1 napisał(-a):

Pokaż (np. stronke ) z tym ustrojswem.

 Interesuje mnie max długośc przewodów i ilosc medium.

Cy jest mozliwy samodzielny montaż...

Montaż samodzielny, na szybkozłącza. W Argo standard to 1,5 metra, są "przedłużki" ale nie wiem czy któryś dystrybutor w Polsce to sprowadził. Znając Argo z dawnych lat, to cena takiego elementu jest powalająca. Czynnik chłodniczy R32 0,75kg

 

Argo.JPG

Edytowane przez mmaniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Sprowadzają. Mi to zajęło 1 dzień

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mmaniek napisał(-a):

Montaż samodzielny, na szybkozłącza. W Argo standard to 1,5 metra, są "przedłużki" ale nie wiem czy któryś dystrybutor w Polsce to sprowadził. Znając Argo z dawnych lat, to cena takiego elementu jest powalająca. Czynnik chłodniczy R32 0,75kg

Dzięki..

 Cena wy##na na maxa..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paweł Bury. napisał(-a):

No ja mówię o tym  Uszczelnienie okna do klimatyzatora - sklep online MirapolNEXT

 

Tylko to jest otwarte okno - słychać zza okna, bije ciepło, ta rura długa też sporo oddaje ciepła itd.... no ale jak nie da rady to nie ma wyjścia 

 

Aby skrócić drogę klimatyzator -> rura -> okno, to może zrobić konkretną półkę na ścianie obok okna i postawić tam klimatyzator. 

 

Tak wiem że sam rozwiązałeś problem wiercąc otwór w ścianie na wylot. Na zimę pewnie jakiś styropian aby otwór zatkać i nie tracić ciepła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idąc trochę w technikalia nowoczesnych czasów..

 

Podpowiedzcie,  czy pompa ciepła może również puścić chłód do mieszkania systemem CO ?

Nie widziałem takiego rozwiązania, ale wydaje mi się, że nie powinno być problemu, aby medium "grzewcze"  miało np 8stC a płynąc przez podłogówkę, czy nawet grzejniki trochę obniżać temperaturę w pomieszczeniach?.

 

Kłóci się to trochę tylko z potrzebą grzania Cwu,  ale kto wie, może jest już jakieś rozwiązanie? 

 

Kurcze, zaraz zrobi się tu "forum-murator".. hehehe 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Remy napisał(-a):

 

Aby skrócić drogę klimatyzator -> rura -> okno, to może zrobić konkretną półkę na ścianie obok okna i postawić tam klimatyzator. 

 

Tak wiem że sam rozwiązałeś problem wiercąc otwór w ścianie na wylot. Na zimę pewnie jakiś styropian aby otwór zatkać i nie tracić ciepła. 

Do zimy to chyba zamontuję normalną klimę bo można nią sobie wieczorem puścić na szybko ciepłe powietrze.

Jest cichsza i wydajniejsza bo chłodzi już schłodzone powietrze coś jak klimą w samochodzie z włączonym obiegiem wewnętrznym. Pingwin chłodzi ale zaciąga i wywala powietrze które sam schłodził poza tym coś tam ciepła z rury też oddaje stąd mniejsza skuteczność 

Więc po sezonie, gdzieś w listopadzie wzywam ekipę.

Miałem nie inwestować więcej bo mieszkanie pewnie pójdzie na sprzedaż albo wynajem, jednak z klimą będzie bardziej atrakcyjne

Dziurę się zakituje  :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
idąc trochę w technikalia nowoczesnych czasów..
 
Podpowiedzcie,  czy pompa ciepła może również puścić chłód do mieszkania systemem CO ?
Nie widziałem takiego rozwiązania, ale wydaje mi się, że nie powinno być problemu, aby medium "grzewcze"  miało np 8stC a płynąc przez podłogówkę, czy nawet grzejniki trochę obniżać temperaturę w pomieszczeniach?.
 
Kłóci się to trochę tylko z potrzebą grzania Cwu,  ale kto wie, może jest już jakieś rozwiązanie? 
 
Kurcze, zaraz zrobi się tu "forum-murator".. hehehe 
Oczywiście, że może, jeśli ma taką funkcję. Do 8 st może nie, bo jest niebezpieczeństwo, że w pewnych warunkach przekroczysz punkt rosy i będziesz miał mokrą podłogę. ;) Obecnie chyba większość pomp A2W oferuje taką funkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z głupia frant się stało. Jeszcze niedawno nawet  bym nie pomyślał o takiej fanaberii, jak klimatyzacja.

Założyłem klasycznego splita, nawet nie na dziko ale z pozwoleństwem wszelakim, choć nie sądziłem że w tak krótkim czasie i czy w ogóle to załatwię.

I dzisiaj nastał dzień prawdy... Za oknem mam coś ok 45 stopni, a w mieszkaniu przyjemne 24-25.

Co mnie w pełni zadowala. I całkiem cichutko.

To chyba jeden z najlepszych wydatków w ostatnich latach 😉😊.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest bardzo komfortowe ustrojstwo.

Nie każdy może sobie na to pozwolić.

Ja dziś spędziłem w samochodzie ponad 4h.

Klimatyzacja chłodziła na maxa ale i tak dużo brakowało do komfortowego chłodu.

Dopiero gdy musiałem wyjść na zewnątrz wyjąć coś z bagażnika to była wyczuwalna znaczna różnica temperatur.

Być może musiałbym uzupełnić czynnik chłodniczy, ale raczej problemem jest duża powierzchnia dachu, okien i boków auta które nagrzewały się do b.wysokich temperatur. 

Mimo włączonej klimatyzacji kokpit (tam gdzie świeciło ślońce podczas jazdy) był gorący - tak na "rękę" to mógł mieć coś koło 60stC .

Szkoda, że nie zabrałem ze sobą termometru - wskazania byłyby b.ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio nie jest, ale też nie kosmicznie drogo - mowa oczywiście o prostym modelu klimatyzatora.

Zmieściłem się w 4 tysiącach, a przykładowo ogrzewanie gazowe kosztowało mnie 3 razy tyle i to ponad dekadę temu...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o odprowadzanie ciepła to oczywiści dziura w ścianie to najlepsza opcja. Ale pewnie większośc osób ni emoże sobie na to pozwolić.

Uszczelka jest ok ale wygląda jak kupa i są straty.

 

Znalazłem taką opcję i wydaje się mega dobra: WARMTEC - Rama okienna TermoBlock PRO


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie na razie chwalę 😊

20220721_151735.jpg

20220721_151944.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.