Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Wojska Obrony Terytorialnej

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.06.2022 o 08:37, Lestaf napisał(-a):

WOT przejął całą obronę cywilną, pilnowanie granicy na wschodzie ze strażą graniczną już też tylko WOT. Będę miał pełne ręce roboty. Muszę sobie kupić jakiś militarny zegarek, żeby stylówa była :D

 

Lestaf i jak wrażenia po tych paru miesiącach? 15 zaczynam 16-tkę. Póki co wygląda obiecująco, a jak w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe wrażenia. Staram się jak mogę najwięcej uczestniczyć w działaniach WOT i byłem już na dwóch dwutygodniowych wyjazdach, choć nie wiem czy mogę napisać gdzie byłem i po co, bo wstępując do wojska niestety trzeba zgodzić się na inwigilację i zrezygnować z części prywatności. Tak czy siak WOT bardzo polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Lestaf napisał(-a):

Bardzo ciekawe wrażenia. Staram się jak mogę najwięcej uczestniczyć w działaniach WOT i byłem już na dwóch dwutygodniowych wyjazdach, choć nie wiem czy mogę napisać gdzie byłem i po co, bo wstępując do wojska niestety trzeba zgodzić się na inwigilację i zrezygnować z części prywatności. Tak czy siak WOT bardzo polecam.

 

Te wyjazdy obowiązkowe? Przy dzieciakach w domu węszę śmierć i zniszczenie ze strony tej mojej gorszej połowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie były obowiązkowe, ale w przypadku braku chętnych, chętni zostaliby wybrani i wtedy już musieliby jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Lestaf napisał(-a):

@Rude a gdzie będziesz miał tą Szesnastkę?

 

Malbork... i miała (tak tak czytałam wasze opinie o kobietach w wojsku :P... well ;D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Malbork... i miała (tak tak czytałam wasze opinie o kobietach w wojsku :P... well ;D)

Malbork? Serio? Ja też miałem w Malborku! :D To znaczy w bazie lotniczej w Pruszczu Gdańskim, bo w Malborku to Ty będziesz tylko pierwszego dnia na wydanie sprzętu ostatniego dnia na przysięgę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lestaf napisał(-a):


Malbork? Serio? Ja też miałem w Malborku! :D To znaczy w bazie lotniczej w Pruszczu Gdańskim, bo w Malborku to Ty będziesz tylko pierwszego dnia na wydanie sprzętu ostatniego dnia na przysięgę ;)

 

Miałam jechać w maju ale nie pykło ;). Jakieś rady od bardziej doświadczonego kolegi? Co warto zabrać? :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwszy tydzień jest ciężko, a na koniec pierwszego tygodnia jest najgorszy dzień, podczas którego dostaniecie pokazowe wypierdol i pewnie kilka osób złoży kwity do cywila. Drugi tydzień jest już lżejszy, jest więcej musztry i mniej poligonu, ale dalej nie są to wczasy. Nie zabieraj zbyt wiele rzeczy, tylko to co masz napisane na kartce z WCR. Kup sobie trytki, bo pewnie dostaniecie MSBS Grot w wersji A1, a w tej wersji jest odsłonięty regulator gazowy i warto go zabezpieczyć, żeby go nie zgubić razem z tłoczkiem. Jak dostaniesz mundur, to od razu włóż te podobne do czekolady zabezpieczenia na kolana i łokcie, no chyba że chcesz pozdzierać sobie łokcie, tak jak ja to zrobiłem, zanim sobie o nich przypomniałem ;) Weź zatyczki do uszu, bo na pętli taktycznej będą fruwać granaty hukowe, a to jest głośne jak cholera. Jak dostaniesz maskę przeciwgazową to od razu sprawdź czy jest w niej filtr, bo jak nie będzie, to na pętli nałykasz się gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2022 o 15:22, Lestaf napisał(-a):

Przez pierwszy tydzień jest ciężko, a na koniec pierwszego tygodnia jest najgorszy dzień, podczas którego dostaniecie pokazowe wypierdol i pewnie kilka osób złoży kwity do cywila. Drugi tydzień jest już lżejszy, jest więcej musztry i mniej poligonu, ale dalej nie są to wczasy. Nie zabieraj zbyt wiele rzeczy, tylko to co masz napisane na kartce z WCR. Kup sobie trytki, bo pewnie dostaniecie MSBS Grot w wersji A1, a w tej wersji jest odsłonięty regulator gazowy i warto go zabezpieczyć, żeby go nie zgubić razem z tłoczkiem. Jak dostaniesz mundur, to od razu włóż te podobne do czekolady zabezpieczenia na kolana i łokcie, no chyba że chcesz pozdzierać sobie łokcie, tak jak ja to zrobiłem, zanim sobie o nich przypomniałem ;) Weź zatyczki do uszu, bo na pętli taktycznej będą fruwać granaty hukowe, a to jest głośne jak cholera. Jak dostaniesz maskę przeciwgazową to od razu sprawdź czy jest w niej filtr, bo jak nie będzie, to na pętli nałykasz się gazu.

 

Czytałam, że groty są przebojowe i że regulatory gazowe najlepiej trzymają się na trytytki 😜. Swoją drogą to trochę smutne, że jako podstawowe wyposażenie powinno się mieć trytytki i srebrną taśmę (chociaż kiedyś na nią naprawiałam na szybko zderzak samochodu :D). Zatyczki do uszu... dobry hint, na to bym nie wpadła :). Z pozbieranych danych mam jeszcze bieliznę termoaktywną, wkładki do butów. Czy multitoola zabierać, bo gdzieś znalazłam żeby brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2022 o 10:50, Rude napisał(-a):

miała (tak tak czytałam wasze opinie o kobietach w wojsku :P... well

Z całego serca życzę samozaparcia,  hartu ducha i twardej d.., żeby się nie dać w polu zajechać psychicznie.

Nie Ty pierwsza kobieta w mundurze.. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Czytałam, że groty są przebojowe i że regulatory gazowe najlepiej trzymają się na trytytki . Swoją drogą to trochę smutne, że jako podstawowe wyposażenie powinno się mieć trytytki i srebrną taśmę (chociaż kiedyś na nią naprawiałam na szybko zderzak samochodu ). Zatyczki do uszu... dobry hint, na to bym nie wpadła . Z pozbieranych danych mam jeszcze bieliznę termoaktywną, wkładki do butów. Czy multitoola zabierać, bo gdzieś znalazłam żeby brać?

Groty w wersji A2 mają już przedłużone łoże, które zasłania i blokuje regulator gazowy, mają też wzmocnioną kolbę i uleprzoną iglicę. Grot to bardzo dobra broń, ale jak wszystko inne miała swoje problemy wieku dziecięcego, które na szczęście zostały już naprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, zadra napisał(-a):

Z całego serca życzę samozaparcia,  hartu ducha i twardej d.., żeby się nie dać w polu zajechać psychicznie.

Nie Ty pierwsza kobieta w mundurze.. 

 

 

Oj dupsko to ja mam twarde, z trójką dzieci nie można być miękiszonem ;P.

 

Godzinę temu, Lestaf napisał(-a):


Groty w wersji A2 mają już przedłużone łoże, które zasłania i blokuje regulator gazowy, mają też wzmocnioną kolbę i uleprzoną iglicę. Grot to bardzo dobra broń, ale jak wszystko inne miała swoje problemy wieku dziecięcego, które na szczęście zostały już naprawione.

 

A co do Grotów czytałam, że nowa wersja jest w miarę ok, chociaż pewnie jako świeżak nową to sobie co najwyżej pomacamy :P. No nic, proszę trzymać kciuki bo to już za chwilę :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rude ciekawe gdzie po Szesnastce Cię wrzucą. Kto wie, może będziemy służyć w tej samej kompani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.