Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gamemaster

Rosnąca odchyłka

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wsztskim,

 

Mam chiński zegarek z mechanizmem Seiko. Do zeszłego tygodnia spieszył się ok 2 minut miesięcznie, co wydaje się OK. Odstawiłem go na dwa dni, założyłem znowu i okazało się że przypiesza minute na dobę. Zaczekałem aż rezerwa się skończy, nakręciłem go od nowa i dalej jest ten sam problem. 

Czy mogę coś zrobić oprócz wizyty u zegarmistrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gamemaster napisał(-a):

Dobry wsztskim,

 

Mam chiński zegarek z mechanizmem Seiko. Do zeszłego tygodnia spieszył się ok 2 minut miesięcznie, co wydaje się OK. Odstawiłem go na dwa dni, założyłem znowu i okazało się że przypiesza minute na dobę. Zaczekałem aż rezerwa się skończy, nakręciłem go od nowa i dalej jest ten sam problem. 

Czy mogę coś zrobić oprócz wizyty u zegarmistrza?

 

 

Ale jaki to problem...? bo nie rozumiem 🤔


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba taki, że mu się spieszy ok. 360 razy bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Ale jaki to problem...? bo nie rozumiem 🤔

Po dobie od ponownego ustawienia odchyka wynosiła już minutę do przodu. Zegarek bardzo się spieszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak go odłożyłeś, to nie przypadkiem w pobliżu jakiegoś magnesu? Taka nagła zmiana to może być objaw namagnesowania. Można sprawdzić np. kompasem lub apką na telefon.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2022 o 09:40, gamemaster napisał(-a):

Po dobie od ponownego ustawienia odchyka wynosiła już minutę do przodu. Zegarek bardzo się spieszy. 

 

 

Wystarczy, ze go polozyles na boku. Luzuj, odchylki w zegarkach mechanicznych sa norma 😀


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady to nie jest jakaś tam kieszonka ze ponad stuletnim okresem pracy..

Toż budziki mechaniczne potrafią trzymać czas...oczywiście po regulacji...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się...., no to się wypowiem. 

Magnez - chyba nie, ale trochę wilgoci, czy kapka oleju co skleja nierówno układające się zwoje..... trzeba do niego zerknąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, PM1122 napisał(-a):

Magnez - chyba nie,

 No magnez chyba nie... bo łatwo się utlenia :) a nawet pali....

Magnes, to prawdopodobne, ale nie na pewno....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mkl1 napisał(-a):

 No magnez chyba nie... bo łatwo się utlenia :) a nawet pali....

Magnes, to prawdopodobne, ale nie na pewno....

Nooo , to po zegarku ;) 

To niezła bomba z niego by była . ,,,, z zapalnikiem zegarowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnes raczej nie jest przyczyną. Po 4 dniach zegarek śpieszy się już 5 minut. Oddam go do zegarmistrza, to może się dowiem co jest problemem. W każdym razie, sam chyba nic nie poradzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli zegarek jest wciąż na gwarancji, to powinienem zapytać w sklepie gdzie go kupiłem o taką regulację, czy szukać zegarmistrza na własną rękę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, gamemaster napisał(-a):

A jeżeli zegarek jest wciąż na gwarancji, to powinienem zapytać w sklepie gdzie go kupiłem o taką regulację, czy szukać zegarmistrza na własną rękę? 

No , co tu mówić ? 

Czy to zegarek, czy to pralka , auto , to gwarancja po coś jest. Oczywiście, są inne prawa i warunki gwarancji. Więc, od Ciebie zależy, czy skorzystasz z niej , czy dasz do szybszej naprawy, bo Ci się śpieszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem zegarek do miejscowego zegarmistrza, bo chciałem szybko rozwiązać problem. Na miejscu zegarmistrz stwierdził, że to chińczyk, więc nie ma sensu go regulować i należy się cieszyć, że w ogóle działa. Niestety nie oddałem go osobiście, a przez żonę. Inaczej podział bym, że zegarek ma mechanizm Citizena, że do pewnego momentu działał bez zarzutu i żeby sprawdził co to za marka zanim zacznie się mądrzyć. A to był zegarmistrz z b dobrymi ocenami. Bez sensu... 

Ostatecznie oddałem zegarek na gwarancję do Zegarowni. Tam serwisują Fiyta. Zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zakończyć temat dodam, że zegarek wrócił wyregulowany z naprawy gwarancyjnej i póki co jest mega dokładny. Po po jednej dobie opóźniał się o 2 sekundy, a po drugiej spieszy się o 2 sekundy. W tym czasie miałem go na ręku tylko przez 10 h, więc na leżąco chyba trochę sobie przyspiesza. Generalnie super. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.