Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michal.pirat

Zakup na Chrono24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem zapytać o kilka kwestii, chodzi mi po głowie zakup tej Stowy z Kanady, nie ma żadnego doświadczenia na tej platformie, w sumie nie wiem nawet, a chciałbym wiedzieć czy są oraz ile wyniosą jakieś koszty ukryte..?

 

https://www.chrono24.pl/stowa/marine-automatic--id21011720.htm

 

Po wstępnej rozmowie ze sprzedawcą okazało się ze za wysyłkę liczy 150 CAD. Tak! 150 dolarów kanadyjkich, 100 CDA podobno minimum kosztuje ubezpieczenie. Co sądzicie? Naciąga mnie czy, czy to konieczność, czy zdrowy rozsądek i inni też tak płacą.

 

Wytargowałem ją na kwote 920CAD z wysyłką to jakieś 3150zł, cena wydaje się uczciwa. macie jakieś sugestie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Witam,
 
Chciałem zapytać o kilka kwestii, chodzi mi po głowie zakup tej Stowy z Kanady, nie ma żadnego doświadczenia na tej platformie, w sumie nie wiem nawet, a chciałbym wiedzieć czy są oraz ile wyniosą jakieś koszty ukryte..?
 
https://www.chrono24.pl/stowa/marine-automatic--id21011720.htm
 
Po wstępnej rozmowie ze sprzedawcą okazało się ze za wysyłkę liczy 150 CAD. Tak! 150 dolarów kanadyjkich, 100 CDA podobno minimum kosztuje ubezpieczenie. Co sądzicie? Naciąga mnie czy, czy to konieczność, czy zdrowy rozsądek i inni też tak płacą.
 
Wytargowałem ją na kwote 920CAD z wysyłką to jakieś 3150zł, cena wydaje się uczciwa. macie jakieś sugestie?
 


Nie ma żadnych kosztów ukrytych na chrono. Płacisz tyle ile ustaliłeś ze sprzedającym. Co do przesyłek ja za ubezpieczoną przesyłkę z Niemiec płaciłem 80-100 EUR. Ale to było od większych wartości zegarka.
Weź pod uwagę dodatkowe koszty:
Przewalutowania w banku (może warto kupić walutę w cinkciarzu?)
Cło plus VAT, będzie to jakieś 30% kwoty która zapłacisz sprzedającemu.(bazuję na tym co koledzy pisali tu na forum)
Koszty agencji celnej która za Ciebie zrobi odprawę przesyłki, tutaj nie mam doświadczenia nie kupowałem spoza UE, poszukaj na forum koledzy opisywali.
Tak w ogóle to poszukaj na forum pytań o chrono, już wszystko chyba zostało zapytane/odpowiedziane.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do ogarnięcia bez strachu , przy pierwszym imporcie byłem zielony  jak jabłuszko, od 2 lat przyszły już 4 ze świata,

 

Do ceny zakupu powiększonej o koszty transportu ( muszą być oddzielną pozycją na fakturze)  +23%, cło groszowe sprawy

Upoważnienie  dla agencji celnej + koszt obsługi celnej 80-100 zł  , jak idzie via fedex, dhl ups , sprawa idzie sprawnie.

W zależności od firmy należności celne płacisz u kuriera lub przelewem.

Agencja celna poprosi o oświadczenie importera co do zawartości, wartości, kosztów frachtu, opisu, celu + zobowiązanie o zapłacie należności celno podatkowych. - jak płaciłem kurierowi przy odbiorze

Agencja celna może poprosić o dokument potwierdzający wartość przesyłki i / lub potw. płatności - ja przy chrono zrobiłem wydruk z oferty i przeszło.

 

przy niskiej cenie zegarka koszty dodatkowe + cło+ podatek to ok 30% przy wyższych cenach zegarka - % mniej

 

Edytowane przez Rezi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ując do tego co napisał @Rezi. Krótko i na temat.

Co do ubezpieczenia przesyłki, to nie rezygnowałbym z tego. Zegarkom zdarzało się już ginąć bezpowrotnie w sortowniach firm kurierskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to zakup za pośrednictwem usługi powierniczej, z pewnością będzie ubezpieczona przez Chrono24. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego "dużo" -VAT to 23% i to jest stała i znana stawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy zakupie z UK doliczają teraz VAT i cło? Bo sam już nie wiem jak to jest?

I czy przy zakupie np. z Niemiec czy innego kraju UE doliczą mi w Polsce VAT? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UE nie doliczą, z UK tak. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.