Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Mój upragniony 💩 UAZ...

Rekomendowane odpowiedzi

Np. takie zeby udalo się wyjechać tym samym autem po imprezie do domu ;)

 

pmwas, bez urazy bardzo fajna ta twoja opowieść o zlomku i tak sobie tylko żartuje trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, on jest tragikomiczny ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabijacie się koledzy ze sprzętu, który jest w stanie przejechać przez całą Syberię i który naprawi każdy kowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jest faktycznie syberyjski - twardy i prosty. Aczkolwiek zmęczony życiem i psujący się co 20km troszku śmieszny jest ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy to japoński ale cena też inna... daleko  w Rosji taki wystarczy, tam nikt się nie śpieszy nigdzie. Jechałem Uazem do Bolesławca i wróciłem (razem 200 km)  bez najmniejszego problemu  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie jestem idiotą…

 

Dziaiaj w końcu znalazłem czas dla UAZa.

rozmontowalem częściowo układ paliwowy i dokonałem wiekopomnego odkrycia - pompa nie pompuje benzyny z lewego baku (zatkany smok prawdopodobnie), a w prawym po prostu brakło benzyny.

 

Na razie ładuję akumulator i po dolaniu benzyny do prawego baku spróbuję odpalić jeszcze raz. Nie wiem, co zrobić z lewym bakiem… najchętniej to bym go wymienił na lepszy, bo i tak jest zgnieciony i zaspawany, ale to znów koszty i wcale nie są tez tak łatwo dostępne 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie ze sprężarki powinno udrożnić smok. Potem pilnować , żeby było pół zbiornika i po temacie... Chyba, że nieszczelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież brudy i tak siądą na smoku


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykręć oba baki, ten lepszy wyczyść, wypłukaj, załóż nowy filtr, a ten spawany na złom i zostań z jednym. Przeróbka nie powinna być trudna. 

Jak nie wyczyścisz baku to daleko nie ujedziesz, zaciągnie smok syf i od nowa, a co dmok przepuści to zatka ci filtr. W starym baku potrafi być dużo nieciekawych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kiniol napisał(-a):

Przecież brudy i tak siądą na smoku

Czyli płukanie baku, tak jak w 125P :) czy  innym M20 :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kiniol napisał(-a):

Przecież brudy i tak siądą na smoku

bez spuszczenia zasyfionej beny zbyt wiele nie wskurasz. 

Nie wiem jak jest zbiornik mocowany i czy trudno to zdemontować ale chyba to najbardziej rozsądne rozwiązanie. 

smok do czyszczenia a na przewodach przed samą pompą, w wygodnym i dostępnym miejscu, to ja taki przepływowy filterek bym wstawił, co by na dysze w gaźniku syfy nie trafiły.

 

A zaślepić gada nie można ?

Wiem, że zasięg spada drastycznie, ale pozwoli jednak jechać i syfu łapał nie będzie..

Co 150km na stację dla odpoczynku,kawka i w drogę.. 

 

koledzy dopisali wcześniej to samo co ja kulawo na telefonie smyrałem..

Generalnie wiele opcji nie ma..

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki w tym złomie są pod progami, na stalowych opaskach wiszą... Potem jest trójnik do przełączania...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demontaż baku i jazda na jednym to żaden problem 

 

W zasadzie są dwie opcje - albo smok jest zatkany albo jest nieszczelność na łączeniu miedzy bakiem a kranikiem i zasysa powietrze. Ale już to doszczelnialem i dalej nic…


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pmwas napisał(-a):

Demontaż baku i jazda na jednym to żaden problem 

 

W zasadzie są dwie opcje - albo smok jest zatkany albo jest nieszczelność na łączeniu miedzy bakiem a kranikiem i zasysa powietrze. Ale już to doszczelnialem i dalej nic…

Paweł, nie szkoda Twojego czasu na złoma? Coś fajnego kup... Pojeździsz chociaż... Ja mam odruch wymiotny gdy pomyślę o ponownym jeżdżeniu uazem... pamiętam jak przy -25 wywalałem skrzynię z reduktorem... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kiniol napisał(-a):

Paweł, nie szkoda Twojego czasu na złoma? Coś fajnego kup... Pojeździsz chociaż... Ja mam odruch wymiotny gdy pomyślę o ponownym jeżdżeniu uazem... pamiętam jak przy -25 wywalałem skrzynię z reduktorem... 

 

tym się fajnie jeździ. To taki kontakt z bardzo przedpotopową motoryzacją. Gdyby nie był górnozaworowy, to w zasadzie pełną gębą przedwojenna konstrukcja tylko w cenie złomu ;)

 

Może to masochizm, ale naprawdę lubię tym jeździć ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kiniol napisał(-a):

Przecież brudy i tak siądą na smoku

Jeżeli w zbiorniku będzie sporo paliwa, brudy będą pływać. Smok zatyka się gdy zbiornik się opróżnia do dna.

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, goral_ napisał(-a):

Jeżeli w zbiorniku będzie sporo paliwa, brudy będą pływać. Smok zatyka się gdy zbiornik się opróżnia do dna.


wyglada na to, że ktoś zaspawał dziurę w baku bez demontażu smoka i pływaka. Obawiam się, że uszkodzenie termiczne spowodowało zapieczenie śrub i może zatkanie siateczki w smoku


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to się drzewiej spawało bak?

Ano nalewało się wody do pełna (po korek) i spawało. Więc cały syf, (rdza, zendra, i inne) zostały w baku :)  , bo ktoś tylko wylał wodę


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co by nie było to na takie dolegliwości rada jest tylko jedna. Bak trzeba wypłukać i to wszystko jedno czy będziesz tam tankował 5 l żeby szurało po dnie czy do pełna. Wcześniej czy później smog ci się znow zatka, bo w tak starym samochodzie syfu w baku jest do woli. Widziałem Już niejeden taki bak a z jednego baku z samochodu w rodzinie wyciągnąłem podczas zimy prawie półtora kilo lodu z wody która tam sobie była. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kup nowy zbiornik i po sprawie...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A się da taki oryginalnie nowy?

Bo wiesz, może kolega Paweł "ciągnie" na żółte tablice. a wówczas... im więcej orgyginału w oryginale, tym lepiej...

Wiem bo chciałem tak zrobić MB190E, ale miała zbyt dużo po 1983 roczku.. :) i sprzedałem jako zużytą 190-kę

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dolaniu benzyny auto chodzi 🤦‍♂️

Normalnie geniusz ze mnie nie lada 😂


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, satanic napisał(-a):

Fajny zestaw👍


Tak :D

 

Zadziwiające jak szybko się zapomina…

Dzisiaj wybrałem się UAZem na przejażdżkę i ni wuja nie umiałem wbić trójki, bo szukałem jej na środku miedzy jedynką a piątką… 

 

Mam nadzieję, ze nie rozpieprzyłem jedynki…

 

Ogólnie jazda tym daje frajdę. Meczy, ale jest moc :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.