Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Mój upragniony 💩 UAZ...

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęgło spalone, czy fajka?

 

 

W dniu 10.03.2023 o 22:10, pmwas napisał(-a):

 

👌

😜

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jeździ. Ale to sprzęgło jest do dupy - może da się wymienić.

Fajka gliniana, nie pali się :)

 

Szczerze - jestem zadowolony. To autko jest totalnie do dupy, natomiast da sie tym jeździć. Da sie. Jedzie prosto, hamuje prosto, 110 na ekspresowej jechałem :)

Jest… EPICKI!

 

Jesli chodzi o prowadzenie, trzęsienie, prędkość - Hunter jest jednak sporo lepszy niż 469. Po prostu jedzie. Całkiem „kamfortnie”.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie Twoja radość.... :)

 

2 godziny temu, pmwas napisał(-a):

dąc z Tarnowskich Gór w Bytomiu w oparach płonącego sprzęgła

"Głupie przyzwyczajenia" odnośnie wspłóczesnych samochodów.. i tyle... ALBO gorzej... jeżdziłeś automatem :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię automatu. Bardzo.

Natomiast to sprzęgło jest zle. Jezdze tez manualem często i nie pale go.

A to sprzęgło jest zle. Trzeba powolutku ruszać. Każda próba szybkiego zebrania się kończy się przypaleniem. 
Lapie wysoko, więc domyślam się, ze poprzedni właściciel tez ładnie palił. 

BTW.

Autko ma 10000 przebiegu i ma wymienione sondy lambda i… uszczelkę pod głowicą. Jakość - klasa :)

Ale naprawdę podoba mi się. Jest takie… siermiężne :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu.

Niech słuzy dzielnie i bezpiecznie.

 

Ogłoszenie również wiele mówiące :

"lub zamienie na Suzuki Jimny" ... 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zadra napisał(-a):

Gratuluję z zakupu.

Niech słuzy dzielnie i bezpiecznie.

 

Ogłoszenie również wiele mówiące :

"lub zamienie na Suzuki Jimny" ... 

 

Tak, właśnie :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w obecnej sytuacji polityczno-wojennej części do tego nie kupisz ..


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kiniol napisał(-a):

Obawiam się, że w obecnej sytuacji polityczno-wojennej części do tego nie kupisz ..


Ogólnie części do nich jeszcze są, pytałem. Przynajmniej to, co jest najczęściej potrzebne. Największy kłopot jest ponoć z nowymi częściami blacharskimi…


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się cieszę że kupiłeś. Znowu będziemy mieli o czym czytać. Twój upór w pchaniu się w to badziewie jest w pewnym sensie fascynujący. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo to badziewie jest fascynujące :)

Pół wieku temu Ruscy zrobili kolejną odsłonę wozu drabiniastego z silnikiem i

uparcie rozwijają to po dziś dzień :)


Dzisiaj objeździłem tym kawałek Sosnowca i jest dobry. Wciąż uważam, że najtrudniej się tym rusza, jak ruszy, to potem już się jedzie. 
 

Dobrze, że miałem okazję poznać, co to 469, bo Hunter jednak jest o wiele lepszy, jeździ się łatwiej i przyjemniej. Choć oczywiście 469 był przez to ciekawszym zjawiskiem, za to sporo mniej użytecznym. Tym spokojnie można np pojechać do pracy.

 

A że jest badziew straszliwy - jest.

Jest po prostu okropnie badziewny. Wszystko w nim jest badziewne. Silnik mi się podoba…

 

 

 

Ale - jak wiemy - tez już zdążył się zepsuć po pierwszych 3 tysiącach :)

 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło dzienne :)

 

Oto…

 

E6FD831E-5B2D-477A-8BE4-A3A0F2BCC702.thumb.jpeg.cade6b91b079e38868381acd941b6dab.jpeg
 

Nazgul :)

 

5BFFE677-146E-49A1-BDFC-9260791DC8DA.thumb.jpeg.cef3529d709854c946e45c210bb3429b.jpeg

 

Prosto z Mordoru ;)

 

Plus ujemny? Ma gad 6 lat i zaczyna pomału rdzewieć. Plus dodatni? Jest używany i poprzedni właściciel był zmuszony usunąć grube wady fabryczne. A co jeszcze wylezie - obaczymy :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmwas napisał(-a):

Światło dzienne :)

 

Oto…

 

E6FD831E-5B2D-477A-8BE4-A3A0F2BCC702.thumb.jpeg.cade6b91b079e38868381acd941b6dab.jpeg
 

Nazgul :)

 

5BFFE677-146E-49A1-BDFC-9260791DC8DA.thumb.jpeg.cef3529d709854c946e45c210bb3429b.jpeg

 

Prosto z Mordoru ;)

 

Plus ujemny? Ma gad 6 lat i zaczyna pomału rdzewieć. Plus dodatni? Jest używany i poprzedni właściciel był zmuszony usunąć grube wady fabryczne. A co jeszcze wylezie - obaczymy :)

A te plastiki 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastików jest malutko, za to są tak zle, że starczą za dużo dobrych - takich nie znajdziesz nigdzie, więc muszą być cenne :)

 

FFB58F89-26E8-4FDD-A6D6-5969B10A84B3.thumb.jpeg.e284e6d22e738a435ed38b05b1414ed2.jpeg
 

Deska metalowa :) Klasa :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z zakupu. Niech cieszy nowego właściciela i nas czytających te historyjki drogowe. Oby jak najmniej tych poważnych😉💪🤔

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem na BP Kią Rio…

Nie umiałem ruszyć, 2x mi zgasła 😂

Oczywiście zaraz się przestawiłem, ale wstępny szok był ;)

To jednak dwa różne światy - po walce z UAZem to sprzęgło chodzi tak lekko, że prawie go nie czuć :)

 

BTW…

 

 

 

UAZ daje radę  💪

 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający pewnie dał na mszę i jeszcze do dziś pije ze szczęścia 😝😉😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minutes ago, pmwas said:

Pojechałem na BP Kią Rio…

Nie umiałem ruszyć, 2x mi zgasła 😂

Oczywiście zaraz się przestawiłem, ale wstępny szok był ;)

To jednak dwa różne światy - po walce z UAZem to sprzęgło chodzi tak lekko, że prawie go nie czuć :)

 

BTW…

 

 

 

UAZ daje radę  💪

 


Fajne te wibracje… takie nie za małe 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Londek napisał(-a):


Fajne te wibracje… takie nie za małe 😂

 

tez to pomyslalem jak zobaczylem ten film, w 1977r byl film pt. 'Wesolych swiat',
jeden z bohaterow mial pseudonim 'Wibracyjny' i tak jakos mi sie skojarzylo ; )


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adi napisał(-a):

Sprzedający pewnie dał na mszę i jeszcze do dziś pije ze szczęścia 😝😉😉


on nie, natomiast jego żona wyglądała na zadowoloną ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Londek napisał(-a):


Fajne te wibracje… takie nie za małe 😂


Tak, ale po prawdzie kupiłem koszmarny uchwyt na telefon. Jest długi, przez co wibracje są potęgowane - efekt dźwigni. Nie pamietam, skąd miałem ten poprzedni… odpadał czasem, ale nagrania były sporo lepsze…


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmwas z zainteresowaniem przeglądam ten temat z UAZem i całą historię i podziwiam Twoją determinację. Nasuwa mi się drobne pytanie, czy w ramach poszukiwań auta zza wschodniej granicy o takiej charakterystyce jak UAZ (bynajmniej zblizonej ) nie brales pod uwagę Lady Nivy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt, że jesteś zadowolony. Nie pamiętam kiedy ostatni raz przeżywałem taką niemal dziecięcą ekscytację, więc szczerze zazdroszczę zajawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Sn@p napisał(-a):

@pmwas z zainteresowaniem przeglądam ten temat z UAZem i całą historię i podziwiam Twoją determinację. Nasuwa mi się drobne pytanie, czy w ramach poszukiwań auta zza wschodniej granicy o takiej charakterystyce jak UAZ (bynajmniej zblizonej ) nie brales pod uwagę Lady Nivy ?


Owszem. Ale Niva to w pewnym sensie zwykle auto, tylko cholernie dzielne w terenie. Niestety jest plastikowe w środku, ma słabiutki silnik i ogólnie jest od UAZa o wiele zwyklejsze. 
UAZ przy Nivie to dinozaur. Nawet przy - i tak przestarzałej - Nivie. Rama, metalowy środek, przestarzałe napędy - jak to mówią „albo grubo albo wcale” ;)

 

Ale Niva jako auto tez mi się podoba. Jeszcze 15 lat temu były fajne auta typu Subaru Forester, z centralnym dyfrem i stałym napędem 4x4, a dziś już chyba została tylko Niva. Nawet pisałem do krakowskiego dealera pytanie o ew. jazdę próbną Nivą Travel, ale zostałem olany i tak pomysł upadł. A potem przyszła wojna, która całkiem przekreśliła wizję nowego ruskiego auta.

Zresztą Nivy Travel i tak bym nie kupił, bo ten silnik to żart, traktora bezpiecznie nie wyprzedzisz. Żeby tam był normalny silnik o sensownej mocy, autko mogliby być fajne. Bo ładna jest i napęd super.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz z kolegą taką Nivą leciwą dowoziliśmy karmę dla zwierzaków w zimie. dodatkowo częs to była przyczepka... i jeżdziło to po lesie :) bez oporów....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.