Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Mój upragniony 💩 UAZ...

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Kup Pajero, można się jarać wtedy całą Japonią - sushi, JDM, Anime, Seiko, Casio, Citizen, kamikaze ;) 

Tylko najpierw trzeba naprawić i znaleźć amatora na Huntera :P

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi, anime i japońskie zegarki… jakos nigdy mnie nie kręciły. Choć chętnie bym pojechał do Japonii.

Japonskie lubię głównie... Subaru. 
Sushi jest nawet dobre, ale moim zdaniem w tej cenie są dużo lepsze rzeczy ;) 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, pmwas napisał(-a):

ta skośna, brązowa kreska pod śrubą alternatora to strumień oleju pod ciśnieniem.

Dobrze, ze zjechałem, bo myślałem ze to awaria czujnika ciśnienia…

 

Źle, ze niestety cała góra pracowała bez oleju jakiś czas i - sadzac po odgłosach - jest realna szansa, ze się mogło coś zatrzeć :(

nareszcie coś się dzieje :)

w końcu..

już było strasznie nudno i bylejako aż tu nagle... 

 

górą się nie przejmuj, najpierw zatkaj wyciek jakąś szmatą albo drewnianym korkiem, dolej oliwy i zjedź z lawety..

 

Chyba dałbym radę to naprawić w głuchym stepie za Uralem bez warsztatu przy pomocy młotka i trzonka od grabi..

 

W końcu ma to być takie auto, co potrzebuje tylko młotek, klucz 24 i śrubokręt plaski do naprawy... 

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zaślepka nie odfrunęła, w zasadzie dałoby się łatwo naprawić. 
Tylko dostęp do dupy, chyba od spodu, wiec kąpiel w oleju gratis 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech… żadnych wiesci :( a mieli dzisiaj robić :(


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, pmwas said:

Ech… żadnych wiesci :( a mieli dzisiaj robić :(

Dranie… a ciebie tęsknota zżera, mechanicy bez serca 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, czekam na werdykt… jak silnik poległ, to nie wiem, co dalej…

 

Mechanik spoko, przyjechał, nawet lawetę załatwił ekspresowo… fajnie


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wiesci!

Poszła chyba jednak uszczelka pokrywy rozrządu. Jest szansa, że silnik przeżył - ponoć pracuje dobrze.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może przy okazji to sprzęgło da się zrobić... 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmwas napisał(-a):

Są wiesci!

Poszła chyba jednak uszczelka pokrywy rozrządu. Jest szansa, że silnik przeżył - ponoć pracuje dobrze.

I tak chlapnęło olejem?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - tez tego do końca nie kumam. 
Zdrmontowali napinacz, zmienili uszczelkę, odpalili i leje dalej. Wiec zdjęli alternator i kompresor klimy, odpalili i leje ponoć z uszczelki pokrywy łańcucha rozrządu. Będą ja zdejmować, żeby zobaczyć, o co chodzi. 
Szczerze to nie wiem, czy pod pokrywą rozrządu jest ciśnienie oleju takie, żeby tak sikało… ale fakt, jest tam uszczelka zapobiegająca wyciekom oleju, bo poczytałem o wymianie rozrządu w ZMZ 409, m.in. jak to zdemontować i piszą, żeby uważać i nie uszkodzić uszczelki…

 

Nic, w poniedziałek może będzie wiadomo, co tam się spieprzylo 

Są filmy z wymiany rozrządu - faktycznie uszczelki są…

 

IMG_0520.thumb.png.df60746fcd06f46cb9e6670e302a4381.png

 

IMG_0521.thumb.png.951eea9253c64d805447ec79d545b4fb.png
 

 

 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przechodzić jakiś kanał olejowy do napinacza


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba nie 🤔

Cholera - nie wiem 

Bo siła faktycznie raczej jak z kanału olejowego 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kanał olejowy.

 

IMG_0524.thumb.jpeg.29b0afd07f57127458fc429c5d3bcbdd.jpeg
 

Tu wchodzi napinacz, czyli olej dociera do niego przez ten otwór na gorze. Tu poszła uszczelka i leje.

 

Auto ma już przecież aż 6 lat, to czas najwyższy, żeby cudowne ruskie uszczelki się rozleciały..:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2023 o 03:05, pmwas napisał(-a):

Mam nadzieję (i wrażenie), że Wilka i Zająca jeszcze w tą wojnę nie wmanewrowali.

 

A "Maszę i niedźwiedzia" znasz ? Ja niektóre serie na pamięć - dla 5-latki były bardzo atrakcyjne. Dobrotliwy misio (często w czapce-uszatce) opiekował się dziewczynką, chińska panda to przyjaciel, zły był baribal (niedźwiedź amerykański) i wilki. Jak dla mnie ewidentny przekaz dla naiwnych.

image.jpeg.6023db1412bf679cda7a27c4316e6342.jpeg

image.jpeg.71bf4386bb6018d2e1ddd0f687ede6e6.jpeg

 

A tu masz opinie: 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6400667/Is-friendly-Russian-Bear-YouTube-Putin-stooge.html

https://www.thetimes.co.uk/article/childrens-show-is-propaganda-for-putin-say-critics-j9wxcvslm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, widać tu elementy propagandy :)

Wilk i Zając to nieco inna historia. Wilk jest ponoć wzorowany na przypadkiem zauważonym na ulicy menelu.

Zwykly szkodliwy społecznie nierób i huligan. Pali, wszystko niszczy, wszędzie włazi bez płacenia i jeszcze dręczy prawego obywatela zajączka. Fakt - jest to przekaz dla dzieci utrzymany w duchu państwa socjalistycznego, jednak choćby nie wiem co, nie da się tam dopatrzeć niczego więcej. 
A prezentowane wzorce są i tak leosze, niż naparzanie się młotkami po głowach jak w Looney Tunes ;) Które tez zresztą lubię ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam 55 lat, więc "wołk i zajac" oraz "kiwaczek i krokodyl giena" to klasyka mojego dzieciństwa ! Postać wilka zawsze lubiłem - fajnie chodził, jarał szlugi, nosił trampki - miał swój styl. A w kiwaczku najfajniejsza była babcia-chuliganka z jej szczurem - chyba nazywał się "ogryzek".

Pozdrawiam i odrobiny wytchnienia z UAZ-em 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UAZ się naprawi - o ile silnik przeżył. Jak nie przeżył… nie wiem. Jakos nie mam ochoty teraz jeszcze płacić za remont silnika. 
Ogólnie auto jest kapitalne, ale jakość tego wynalazku to nawet dno nie jest. Dużo, dużo głębiej. 
Już to pisałem - w tym aucie absolutnie wszystko jakościowo jest totalnie do dupy. Z gównolitu, jak to mówią. A najgorsze, że elementy istotne dla trwałości i bezpieczeństwa tej maszyny - jak widać - też. 
Naprawdę nie wiem, czy zamontowanie normalnych, dobrych uszczelek jest aż o tyle droższe, żeby montować gówniane?

 

UAZ 469 to złom straszliwy, ale w kontekście epoki, w której powstawał - nie odstawał tak bardzo od reszty świata, jak obecnie Hunter. Przypomnę, że uszczelka głowicy już była, teraz to - po 5-6 latach i ok 12000km auto wypierniczające w kosmos wszystkie możliwe uszczelki, to naprawdę grubo ;)

Czytalem, że UAZy mają masę drobnych usterek, ale stosunkowo niewiele poważnych - jak widać póki co zdecydowanie dominują poważne.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pmwas napisał(-a):

Jest kanał olejowy.

 

IMG_0524.thumb.jpeg.29b0afd07f57127458fc429c5d3bcbdd.jpeg
 

Tu wchodzi napinacz, czyli olej dociera do niego przez ten otwór na gorze. Tu poszła uszczelka i leje.

 

Auto ma już przecież aż 6 lat, to czas najwyższy, żeby cudowne ruskie uszczelki się rozleciały..:

No musiało walić ciśnieniem , cudów nie ma


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kiniol napisał(-a):

No musiało walić ciśnieniem , cudów nie ma


Opryskało akumulator i maskę od spodu. Fontanna…

 

Naprawdę projekt jest konkretnie do dupy - byle jaka uszczelka na kanale olejowym pod ciśnieniem - co może pójść nie tak?

 

Dzwoniłem w sprawie uszczelek - „powinny być”. Ciekawe czy są…

 

Acha - klimę wywalam.

I tak już jest zdemontowany kompresor, to go nie będę zakładał, a nie będę inwestował kasy w szmelc, który za chwilę znów się rozleci. Po prostu będę sobie jeździł aż padnie, a potem nie wiem…. Może da się tam jakieś fajne V6 wsadzić :D ?

Bo nie wierzę, ze po czymś takim ten silnik pojeździ długo i szczęśliwie…

Podobno odpalili i jest sprawny, ale wiadomo. Tykająca bomba. Mamie w Fiacie się udało, ale tu - jestem sceptyczny 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że silnik przeżył. Tm nie ma dokłanych pasowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, łowca napisał(-a):

Ale klimy szkoda.. 

 

Szkoda, tylko ze ją i tak trzeba zrobić od nowa. Zostawię sobie te części i ew. pomyślę o powrocie do tego tematu w przyszłości, ale jednak taka robota to sporo kasy, a póki co nie mam ochoty się w to bawić. Szczerze to już wolę żeby jej nie było, niż żeby była zepsuta. Bardzo drażni mnie coś co jest, a nie działa. To jak zegarek z zepsutym automatem - mozna przecież codziennie nakręcać ręcznie i działa, ale jakos tak łyso ;)

 

A do tego zabiera miejsce w kabinie i na fotelu pasażera jest ciasno / nie ma co z nogami zrobić…


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co? Jakiś fajny SWAP się marzy...😜 Z V może być problem przez kolumnę kierowniczą... Może cały układ  300TDI z Disco, albo  cały zespół z gelendy...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, kiniol napisał(-a):

Co? Jakiś fajny SWAP się marzy...😜 Z V może być problem przez kolumnę kierowniczą... Może cały układ  300TDI z Disco, albo  cały zespół z gelendy...


Czy marzy, to nie wiem. Tylko jakos nie wierzę w ten silnik, który tam jest, a przecież nie kupię nowego, bo tez będzie nielepszy 🤦‍♂️

Ruskie stworzyły silnik DOHC i jest jak jest. Rozumiem wyciek oleju, ale rzyganie i plucie to dramat.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.