Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
pmwas

Mój upragniony UAZ...

Recommended Posts

Np. takie zeby udalo się wyjechać tym samym autem po imprezie do domu ;)

pmwas, bez urazy bardzo fajna ta twoja opowieść o zlomku i tak sobie tylko żartuje trochę :)

Spoko, on jest tragikomiczny ;)

Miłego dnia!

Nabijacie się koledzy ze sprzętu, który jest w stanie przejechać przez całą Syberię i który naprawi każdy kowal.

Sprzęt jest faktycznie syberyjski - twardy i prosty. Aczkolwiek zmęczony życiem i psujący się co 20km troszku śmieszny jest ;)

Miłego dnia!

Lepszy to japoński ale cena też inna... daleko  w Rosji taki wystarczy, tam nikt się nie śpieszy nigdzie. Jechałem Uazem do Bolesławca i wróciłem (razem 200 km)  bez najmniejszego problemu  :)

Oficjalnie jestem idiotą…

Dziaiaj w końcu znalazłem czas dla UAZa.

rozmontowalem częściowo układ paliwowy i dokonałem wiekopomnego odkrycia - pompa nie pompuje benzyny z lewego baku (zatkany smok prawdopodobnie), a w prawym po prostu brakło benzyny.

Na razie ładuję akumulator i po dolaniu benzyny do prawego baku spróbuję odpalić jeszcze raz. Nie wiem, co zrobić z lewym bakiem… najchętniej to bym go wymienił na lepszy, bo i tak jest zgnieciony i zaspawany, ale to znów koszty i wcale nie są tez tak łatwo dostępne 

Miłego dnia!

Ciśnienie ze sprężarki powinno udrożnić smok. Potem pilnować , żeby było pół zbiornika i po temacie... Chyba, że nieszczelny.

Przecież brudy i tak siądą na smoku

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Wykręć oba baki, ten lepszy wyczyść, wypłukaj, załóż nowy filtr, a ten spawany na złom i zostań z jednym. Przeróbka nie powinna być trudna. 

Jak nie wyczyścisz baku to daleko nie ujedziesz, zaciągnie smok syf i od nowa, a co dmok przepuści to zatka ci filtr. W starym baku potrafi być dużo nieciekawych rzeczy.

14 minut temu, kiniol napisał(-a):

Czyli płukanie baku, tak jak w 125P :) czy  innym M20 :)

Pozdrawiam Mirek

Posted (edited)
18 minut temu, kiniol napisał(-a):

bez spuszczenia zasyfionej beny zbyt wiele nie wskurasz. 

Nie wiem jak jest zbiornik mocowany i czy trudno to zdemontować ale chyba to najbardziej rozsądne rozwiązanie. 

smok do czyszczenia a na przewodach przed samą pompą, w wygodnym i dostępnym miejscu, to ja taki przepływowy filterek bym wstawił, co by na dysze w gaźniku syfy nie trafiły.

A zaślepić gada nie można ?

Wiem, że zasięg spada drastycznie, ale pozwoli jednak jechać i syfu łapał nie będzie..

Co 150km na stację dla odpoczynku,kawka i w drogę.. 

koledzy dopisali wcześniej to samo co ja kulawo na telefonie smyrałem..

Generalnie wiele opcji nie ma..

Edited by zadra

Zbiorniki w tym złomie są pod progami, na stalowych opaskach wiszą... Potem jest trójnik do przełączania...

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Demontaż baku i jazda na jednym to żaden problem 

W zasadzie są dwie opcje - albo smok jest zatkany albo jest nieszczelność na łączeniu miedzy bakiem a kranikiem i zasysa powietrze. Ale już to doszczelnialem i dalej nic…

Miłego dnia!

4 godziny temu, pmwas napisał(-a):

Demontaż baku i jazda na jednym to żaden problem 

W zasadzie są dwie opcje - albo smok jest zatkany albo jest nieszczelność na łączeniu miedzy bakiem a kranikiem i zasysa powietrze. Ale już to doszczelnialem i dalej nic…

Paweł, nie szkoda Twojego czasu na złoma? Coś fajnego kup... Pojeździsz chociaż... Ja mam odruch wymiotny gdy pomyślę o ponownym jeżdżeniu uazem... pamiętam jak przy -25 wywalałem skrzynię z reduktorem... 

2 godziny temu, kiniol napisał(-a):

Paweł, nie szkoda Twojego czasu na złoma? Coś fajnego kup... Pojeździsz chociaż... Ja mam odruch wymiotny gdy pomyślę o ponownym jeżdżeniu uazem... pamiętam jak przy -25 wywalałem skrzynię z reduktorem... 

tym się fajnie jeździ. To taki kontakt z bardzo przedpotopową motoryzacją. Gdyby nie był górnozaworowy, to w zasadzie pełną gębą przedwojenna konstrukcja tylko w cenie złomu ;)

Może to masochizm, ale naprawdę lubię tym jeździć ;)

Miłego dnia!

Posted (edited)
Teraz, kiniol napisał(-a):

Jeżeli w zbiorniku będzie sporo paliwa, brudy będą pływać. Smok zatyka się gdy zbiornik się opróżnia do dna.

Edited by goral_

2 godziny temu, goral_ napisał(-a):

Jeżeli w zbiorniku będzie sporo paliwa, brudy będą pływać. Smok zatyka się gdy zbiornik się opróżnia do dna.

wyglada na to, że ktoś zaspawał dziurę w baku bez demontażu smoka i pływaka. Obawiam się, że uszkodzenie termiczne spowodowało zapieczenie śrub i może zatkanie siateczki w smoku

Miłego dnia!

Wiesz jak to się drzewiej spawało bak?

Ano nalewało się wody do pełna (po korek) i spawało. Więc cały syf, (rdza, zendra, i inne) zostały w baku :)  , bo ktoś tylko wylał wodę

Pozdrawiam Mirek

Panowie co by nie było to na takie dolegliwości rada jest tylko jedna. Bak trzeba wypłukać i to wszystko jedno czy będziesz tam tankował 5 l żeby szurało po dnie czy do pełna. Wcześniej czy później smog ci się znow zatka, bo w tak starym samochodzie syfu w baku jest do woli. Widziałem Już niejeden taki bak a z jednego baku z samochodu w rodzinie wyciągnąłem podczas zimy prawie półtora kilo lodu z wody która tam sobie była. 

Posted (edited)

No to kup nowy zbiornik i po sprawie...

Edited by kiniol

Posted (edited)

A się da taki oryginalnie nowy?

Bo wiesz, może kolega Paweł "ciągnie" na żółte tablice. a wówczas... im więcej orgyginału w oryginale, tym lepiej...

Wiem bo chciałem tak zrobić MB190E, ale miała zbyt dużo po 1983 roczku.. :) i sprzedałem jako zużytą 190-kę

Edited by mkl1

Pozdrawiam Mirek

Po dolaniu benzyny auto chodzi 🤦‍♂️

Normalnie geniusz ze mnie nie lada 😂

Miłego dnia!

37 minut temu, satanic napisał(-a):

Fajny zestaw👍

Tak :D

Zadziwiające jak szybko się zapomina…

Dzisiaj wybrałem się UAZem na przejażdżkę i ni wuja nie umiałem wbić trójki, bo szukałem jej na środku miedzy jedynką a piątką… 

Mam nadzieję, ze nie rozpieprzyłem jedynki…

Ogólnie jazda tym daje frajdę. Meczy, ale jest moc :)

Miłego dnia!