Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Mój upragniony 💩 UAZ...

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie, muszę zamontować lewy bak, bo dalej jeździ w bagażniku po naprawie ;)

 

Nie wiem tylko, czy przewód paliwowy jest... nie widzę go...

Muszę odkręcić klapę przy fotelu kierowcy i tam zajrzeć.

 

Bo zestaw mocujący bak już kupiłem nowy. Pewnie stare elementy są u sprzedającej w garażu... Chyba ze niedokładnie przeszukałem jakiś schowek...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Bak się maluje, żeby wyglądać jakoś...

Widzę przewód elektryczny wskaźnika paliwa, natomiast przewodu paliwowego nie stwierdzam. Czyli niestety trzeba będzie wleźć pod auto i przykręcić nowy przewód do kranika przełączającego baki. Ech... ten kabel tez wyglada średnio 😒

Ale to zawsze można dosztukować...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zainwesuj parę zeta; daj całkime nowy przewód elektryczny z czujnikiem , nowy 'kranik' i nowe przewody paliwowe..

 Ruscy oszczedzali na miedzi , by mieć na co innego...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... nowy kranik powiadasz... jak wlezę pod spod to zobaczę co już jest zrobione... bo - jak wspomniałem - mechanicznie w tym aucie troszkę już ktoś działał i sporo jest nowych rzeczy. Nowy przewód do baku już zamówiłem 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielacz do bakow musi być

W dniu 19.04.2022 o 07:48, pmwas napisał(-a):

Dostałem na zajączka :)

 

63701D61-3C99-499A-9E5F-FFE0F82AD183.thumb.jpeg.09cb29b96c2c799e9ca4609454dc9ad7.jpeg

 

Druga strona żelaznej kurtyny, ale klimat ten sam. I super się to składało :D

Gaz 67b Czapajew...miałem kiedyś, to dopiero hardcore jest...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, myślałem ze to amerykańska gwiazda, a to dziadek UAZa 😃


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, pmwas napisał(-a):

A faktycznie, myślałem ze to amerykańska gwiazda, a to dziadek UAZa 😃

To nie wiedziałeś o czapajewie: ????i pomyliłeś???

63701D61-3C99-499A-9E5F-FFE0F82AD183.thumb.jpeg.09cb29b96c2c799e9ca4609454dc9ad7.jpeg z tym??

z tym???

JeepwwII01.jpg

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie skojarzyłem, bo na pudełku było „Army Jeep”, a Ruscy lubili kopiować. Faktem jest jak teraz przeglądam zdjęcia - to wyglada jak GAZ 67 i nic innego 👍


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem nim dzisiaj ze 20km na benzynie. Jechał ładnie. Silnik pracuje dużo ładniej na beznynie niż na gazie. Sęk w tym, ze podczas zjazdu z góry nagle silnik zaczal gasnąć. Myślałem ze skończyła się beznyna, ale benzyna jest. Mało przyjemne uczucie, ale po szybkim przełączeniu na gaz silnik pracował dalej. Nie wiem, co to. Przełączyłem z powrotem na benzynę na stacji i działał już normalnie. Dolalem mu 5 litrów, ale widać było, ze w zbiorniku jest benzyna...

Dotankowalem tez... 25 litrów gazu. Ile zrobiłem? Ze 100km od poprzedniego tankowania? Może ciut ponad 100 się uzbiera. Ale... tak, spalanie jest gigantyczne :D


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pojezdzilem tym chwilę i nawet mi się to podoba :) Da się przyzwyczaić. Niepokoją mnie tylko marne hamulce, bo trzeba ciagle uważać i trzymać spory dystans. Ale ogólnie jak się ogarnie, to jazda tym autkiem jest - naprawdę - całkiem spoko. Da się tym - w „miejskim” zakresie 0-50km/h jeździć sprawnie i nie zamulać za bardzo ;)

Max osiągnąłem nim 65-70 i... oj, starczy :D Jest to już raczej niekomfortowe. 

 

W sensie troszku smieszno troszku straszno...

 

Przy okazji - wykorzystując przydrożny pomiar prędkości - stwierdziłem, ze prędkościomierz pokazuje mniej więcej prawdę :) i gut :)

 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bomba, macie to, na co wszyscy czekaliśmy - UAZ się zjebał ;)

 

Pompa nie podaje paliwa, więc chyba muszę jednak powymieniać wszystkie przewody i smok w baku (jeden akurat przyszedł).

 

Nie wiem czy prawdopodobna jest awaria samej pompy - w sumie tez nie jest to niemożliwe. 

 

Ogolnie poczekałem aż potwór ostygnie i odkręciłem przewód paliwowy od filtra. Na wlocie do filtra była kropla benzyny, ale dosłownie kropla.

 

Probowalem ręcznie dopompować do przewodu paliwo ze zbiornika, ale mimo długotrwałego pompowania nie udało się uzyskać ani kropelki, więc albo się przewody zatkały, albo pompa „poszła”.

Pewnie zacznę od przewodów, bo i tak muszę ten bak zamontować. 

 

 

Myślę zatem, że założę nowy bak z nowym smokiem. Jak już tam będę, to wymienię tez kranik i zobaczymy. 

Jak nie, to wymienię pompę...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na dnie starego zbiornika zebrał się niezły syf.

Jak jechałeś z górki to reszta paliwa z syfem podeszła pod "smok" i pompe... no i się zatkalo.....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak właśnie było...

podejrzewam w sumie zatkanie smoka, bo w zasadzie powinien mieć ten filtr na końcu. Ale w sumie mogło tez „pójść” coś w starej pompie...

 

Zamowilem jescze ten kranik i nową pompę żeby - jak już się za to wezmę - ew. od razu wymienić. Pompa nie majątek - 170zł. Zresztą - może i tak od razu wymienić i spokoj :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może mieć po prostu pęknięcie przewodu paliwowego i zasysać powietrze 😒


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, pmwas napisał(-a):

No i bomba, macie to, na co wszyscy czekaliśmy - UAZ się zj***ł ;)

 

 

No i extra. Na jakie gratowisko mam wysłać wieniec? ;)

 

 

 

To dopiero będzie prawdziwa epopeja.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieniec? Na gazie odpala, nawet sam na kanał dojedzie :)

 

Bardziej by mnie niepokoiło gdyby pompa podawała paliwo. Układ jest tak prosty, że naprawa nie powinna być problemem, niestety aktualnie hamuje mnie brak części i to, ze trzeba wleźć pod spod ;)

 

Takze z wieńcem to jeszcze poczekaj, bo UAZik się na złom nie wybiera... tylko muszę dobrze bramę zamykać jak gabaryty wywożą ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że czym więcej w układzie paliwo0wym elementów wymienisz, tym mniej będzie niespodzianek. Obstawiałbym przeponę w pompie, ale wszystko jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zatkał się syfem z Baku. Jak będziesz grzebał przy układzie zasilania proponuję wypłukać obydwa zbiorniki, wymienić filtry, przewody, będzie czysto i przyjemnie i zero niespodzianek, przynajmniej ze strony tego układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, trzeba to ogarnąć. Ale tak mi teraz się przypomniało, ze już poprzednio gasł na wolnych obrotach na benzynie, ale przestał. A i sprzedająca mowila, że dużo lepiej „pali” na gazie. Widać ma problem z układem paliwowym i tyle. Nic, będzie trochę zabawy. Tylko muszę do garażu przepakować nad kanał :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że jest możliwość odpalenia go na LPG. Bardziej zaawansowane układy wymagają przynajmniej okreslonej temperatury płynu chłodzącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem... w tym kontekście tak myślę, ze póki co zostawię tą instalację. Bez niej spędził bym pół dnia na sholowywaniu trupa ;)

Ta instalacja ma tylko jeden minus - nie ma wskaźnika poziomu gazu, wiec niesprawna instalacja paliwowa stanowi pewien problem ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam o regulacji wolnych obrotów, normalnie cudna zabawka :)

 

image.thumb.jpg.622a1c521b1b2dd011144137e857784d.jpg


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się człowiek uczy...

W UAZie mamy pompę membranową, napędzaną ruchem wału korbowego...

 

2524036D-E6FB-4777-96AC-2BED1687EF0A.jpeg.d95b52cae517959b63e3c15d5622b905.jpeg

 

Zabawne, do tej pory nie wiedziałem ze są pompy inne niż elektryczne ;)

Za tłoczenie paliwa odpowiada membrana - dźwignia popychana rytmicznie przez wał korbowy na przemian naciąga i zwalnia membranę, natomiast samo tłoczenie odbywa się pasywnie, dzięki umieszczonej pod membraną sprężynie. Oczywiście są zawory wymuszające jednokierunkowy przepływ benzyny.

Tak właśnie myślałem jak to jest, że na LPG pompa jest napędzana, a benzyna stoi i to w sumie proste - po prostu membrana nie może wrócić do pozycji wyjściowej i cały czas pozostaje jakby naciągnięta, a napęd pompy pracuje sobie bez sensu, ale i bez szkody...

 

Wiem, że - jak to się mówi -?„odkrywam Amerykę”, ale uwielbiam takie lekcje, zawsze podziwiam głowę tych, co to wymyślali :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Albo zatkał się syfem z Baku. Jak będziesz grzebał przy układzie zasilania proponuję wypłukać obydwa zbiorniki, wymienić filtry, przewody, będzie czysto i przyjemnie i zero niespodzianek, przynajmniej ze strony tego układu.

Z Baku ? 

🙂 

 

1423686940_28936a22ac_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.