Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Mój upragniony 💩 UAZ...

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

Wraz z kolegą taką Nivą leciwą dowoziliśmy karmę dla zwierzaków w zimie. dodatkowo częs to była przyczepka... i jeżdziło to po lesie :) bez oporów....


Bo aktualnie to jest tak, że Niva to zupełnie fajne auto, tylko silnik to jakiś żart, a UAZ to żart z całkiem fajnym silnikiem ;)

 

Wolę drugą opcję. Gdzieś na YT był filmik z wyścigu Nivy i Huntera - Niva została daleko w tyle, UAZ jej odjechał z ogromną przewagą.

 

Można się śmiać, że Ruskie z 2,7l osiągnęły oszałamiające 136KM przy dwucyfrowym spalaniu, ale ten silnik daje radę. Nie ma się wrażenia niedoboru mocy. Pod górę też ślicznie ciągnie. Ponoć w terenie brakuje mocy, ale pewnie dlatego większość chyba terenówek ma diesela.

 

Mnie akutat benzyna cieszy. Nie śmierdzi, nie kopci i jest tańsza w naprawach jakby co. Ogólnie nie lubię dieseli. Nie, że nie sa cudownie mocne przy mniejszym spalaniu, bo są. Tylko po prostu często cuchną i nienawidzę tego smrodu… bo co innego diesel Euro 6 w nowym Superbie kolegi, a co niego np Andoria w 469 ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1EADEEE3-8DE6-4C12-8B9D-0E9CA8B441DA.thumb.jpeg.04737ce84eda2f606a6fa7a368427671.jpeg
 

Autko pojechało w błoto. Napędy sprawdzone, wszystko działa pięknie :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Teraz to masz wóz perfekt :)

I nic nie musi robić, gdzie tu sens, gdzie logika 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, tommly napisał(-a):

I nic nie musi robić, gdzie tu sens, gdzie logika 😜

Nuda nuda Panie i Panowie 🥱🥱🥱

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie wymaga może napraw, natomiast zdecydowanie nie mogę powiedzieć, żebym się nudził z myciem auta z błota. Wczoraj usiłowałem spłukać z niego błoto i powiem, ze ciężko :) muszę dzisiaj jechać drugi raz, bo dalej tu i tam ma skorupę…

opłukam ile się da, a resztę… no właśnie - nie wiem 😶


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, pmwas napisał(-a):

Póki co nie wymaga może napraw, natomiast zdecydowanie nie mogę powiedzieć, żebym się nudził z myciem auta z błota. Wczoraj usiłowałem spłukać z niego błoto i powiem, ze ciężko :) muszę dzisiaj jechać drugi raz, bo dalej tu i tam ma skorupę…

opłukam ile się da, a resztę… no właśnie - nie wiem 😶

Dobra myjka ciśnieniowa tylko żeby oprócz błota coś innego nie odpadło 😁😁😁  W wojsku namyłem się 266 🤗🤗🤗

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie… UAZ tak ma, że ciężko go zepsuc, natomiast sam się psuje często dla równowagi 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Po co myć, samo odpadnie jak będzie grubo.

2. Nie martw się, popsuje się sam z siebie w najbardziej odpowiednim momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem nim już 500km i jeździ :) 

Fajne to auto, pokazuje, że można być jednocześnie totalnie beznadziejnym i totalnie zajebistym. Radość z jazdy - duża. Trzeba się namachać, ale czujesz, że jedziesz. I nie mam wrażenia, ze to walka z maszyną, UAZ jest grzeczny i nie walczy… współpracuje najlepiej jak umie ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciagle odkrywam zawiłości ruskiej techniki… 

Np to:

 

97F5100E-64ED-49D4-9D46-EA1592105798.thumb.jpeg.b2bd2e1c275c6b36872a9cddbdc59b76.jpeg
 

Uszkodzenie lakieru powodowane przez klapkę wlewu paliwa…

 

316C1D4C-5F1F-4316-B666-4893CD6C38CA.thumb.jpeg.dc7bccf4f9c384bcf7712fa021752ac1.jpeg

 

Jest to super kosmiczna technologia z mocną sprężyną, która dzięki inwencji jej projektantów trzyma klapkę zamkniętą, a po przekroczeniu pewnego wychylenia - ułatwia jej otwarcie. I tu jest szkopuł.

 

Jesli podczas otwierania - zaskoczeni nagłym zanikiem oporu towarzyszącego otwieraniu - wypuścimy klapkę, rąbnie ona z dość sporą siłą w lakier. Normalnie nie dotyka, ale ma na tyle luzu, żeby przypierniczyć. Wot, technika :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmwas napisał(-a):

Ciagle odkrywam zawiłości ruskiej techniki… 

Np to:

 

97F5100E-64ED-49D4-9D46-EA1592105798.thumb.jpeg.b2bd2e1c275c6b36872a9cddbdc59b76.jpeg
 

Uszkodzenie lakieru powodowane przez klapkę wlewu paliwa…

 

316C1D4C-5F1F-4316-B666-4893CD6C38CA.thumb.jpeg.dc7bccf4f9c384bcf7712fa021752ac1.jpeg

 

Jest to super kosmiczna technologia z mocną sprężyną, która dzięki inwencji jej projektantów trzyma klapkę zamkniętą, a po przekroczeniu pewnego wychylenia - ułatwia jej otwarcie. I tu jest szkopuł.

 

Jesli podczas otwierania - zaskoczeni nagłym zanikiem oporu towarzyszącego otwieraniu - wypuścimy klapkę, rąbnie ona z dość sporą siłą w lakier. Normalnie nie dotyka, ale ma na tyle luzu, żeby przypierniczyć. Wot, technika :)

Tak z ciekawości zerknąłem na OLX po ile chodzą Huntery, znalazłem ze 3 sztuki z 2017, jeden praktycznie nowy, chyba 48km przebiegu, a dwa pozostałe z ciut większym. Ceny mnie zaskoczyły. No ale tanio, to już było.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten faktycznie ładny… ale tamtą cenę znegocjowałem ciutkę i ta nówka jest droższa o 20000. I chyba jednak nie żałuję. Zwłaszcza po tym, co poprzedni właściciel mojego przeszedł z wadami fabrycznymi…

Gdyby to był Expedition z te 73000, to bym żałował, że nie poczekałem ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auta dla koneserów, za taką cenę to bym szukał jakiego, który ma lepsze właściwości w terenie i asfalcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, satanic napisał(-a):

Auta dla koneserów, za taką cenę to bym szukał jakiego, który ma lepsze właściwości w terenie i asfalcie.


Jeżdżę nim jako daily, bo Alfa się strasznie drze o przegląd. Także Alfą byłem w Nowym Targu, a poza tym od poniedziałku jeżdżę wszędzie UAZem.

Gdyby nie koszmarne sprzęgło, byłoby to bardzo wygodne daily. On wcale nie jest straszny. Straszna jest jego jakość i awaryjność, a także spalanie (gdybym nie miał drugiego auta, na pewno założyłbym LPG), ale wcale nie jeździ się zle. Zaskakująco łatwo się go parkuje. Myślałem, ze będzie horror, a jest nieźle.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, pmwas said:


Jeżdżę nim jako daily, bo Alfa się strasznie drze o przegląd. Także Alfą byłem w Nowym Targu, a poza tym od poniedziałku jeżdżę wszędzie UAZem.

Gdyby nie koszmarne sprzęgło, byłoby to bardzo wygodne daily. On wcale nie jest straszny. Straszna jest jego jakość i awaryjność, a także spalanie (gdybym nie miał drugiego auta, na pewno założyłbym LPG), ale wcale nie jeździ się zle. Zaskakująco łatwo się go parkuje. Myślałem, ze będzie horror, a jest nieźle.


To koszmarne sprzęgło to przypadłość modelu, czy egzemplarza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Londek napisał(-a):


To koszmarne sprzęgło to przypadłość modelu, czy egzemplarza? 


Trzeba by pojeździć innym, ale czytałem, że sprzęgło w Hunterze jest złe. Ono może być po prostu już zużyte, mimo małego przebiegu.

Pogadam z mechanikiem i może je po prostu wymienimy.

Ono w sumie się nie ślizga podczas jazdy, natomiast szarpie przy ruszaniu. A jak się mocniej wciśnie gaz, to nie szarpie, ale się pali.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, może jak dostanie nowy komplet to się poprawi sytuacja, wygląda to jak problem z dociskiem. Kiedyś w aucie walczyłem ze sprzęgłem a raczej pompą wysprzęglika, ori nie wytrzymywała obciążenia, ale na którymś z forum wyczytałem że robią przeróbki na pompę z innej marki i problem ustaje. 
 

Powodzenia w diagnozie i naprawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Londek napisał(-a):

Ok, może jak dostanie nowy komplet to się poprawi sytuacja, wygląda to jak problem z dociskiem. Kiedyś w aucie walczyłem ze sprzęgłem a raczej pompą wysprzęglika, ori nie wytrzymywała obciążenia, ale na którymś z forum wyczytałem że robią przeróbki na pompę z innej marki i problem ustaje. 
 

Powodzenia w diagnozie i naprawie. 


Zobaczymy. Może tez po prostu kwestia wyczucia tego sprzęgła. 
Pamietam jak mi wymienili sprzęgło w Subaru. Pierwsze wytrzymało 150000km i przypalenie należało do ogromnej rzadkości - może mi się zdarzyło kilka razy delikatnie poczuć, a nowe paliło się co chwila przy każdej próbie wjazdu na wyższy krawężnik czy wyjechania z zaspy. Tam było o tyle inaczej, że ruszało się normalne, a tu jednak jest ciężko płynnie ruszyć. 
I tak muszę mu zrobić przegląd z wymianą oleju i kontrolą poziomów pozostałych olejów, to zobaczymy co ze sprzęgłem…

Zresztą - ostatnio na „just rolled in” (super kanał na YT) pokazywali, że wymieniali sprzęgło w terenowym Fordzie po niecałych 5000km.

Moze po prostu jest trudniej ;) ?


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny,  z tyłu   wygląda jak klasa G.  Zazdroszczę 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem, że uciekną…

 

5569C6C6-245C-4637-9EB1-4CEE8A98BCCF.thumb.jpeg.c2ce8943b53845b506de4ab9c3c55a46.jpeg

 

…bo wysiadanie w stadzie dzików jest nieco niepokojące. Patrzyły, ale nie były agresywne :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minutes ago, pmwas said:

Liczyłem, że uciekną…

 

5569C6C6-245C-4637-9EB1-4CEE8A98BCCF.thumb.jpeg.c2ce8943b53845b506de4ab9c3c55a46.jpeg

 

…bo wysiadanie w stadzie dzików jest nieco niepokojące. Patrzyły, ale nie były agresywne :)


Zobaczyły swojego , kutego na cztery kopyta to chciały się zaprzyjaźnić😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

через два-три года сгниет!


😱😱😱 

 

Wyjechałem w suchy, zimny poranek a tu w Katowicach śnieżyca! Solarki jeżdżą, wszystko posolone 😭😭😭

 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.