Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Mój upragniony 💩 UAZ...

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, pmwas napisał(-a):

To zresztą prawie na pewno to, bo jak poruszałem przewodem to zgasł całkiem i przestał zapalać. Na gazie pali...

Kupuj nową, bo w terenie, ciemną nocą zostaniesz z gruzem i Cię wilki zjedzą...😜


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kiniol napisał(-a):

Kupuj nową, bo w terenie, ciemną nocą zostaniesz z gruzem i Cię wilki zjedzą...😜

 

Nowa jest w samochodzie, trzeba tylko zamontować. Tylko i aż, bo muszę coś wykombinować z przewodem doprowadzającym żeby sięgnął - te nowe pompy mają fabrycznie z drugiej strony wlot. Żeby to poprawić trzeba by ją na wejscie rozkręcić, albo trzeba dac nowy przewód...

Tak teraz myślę, że zabawka może i wciągająca, natomiast jakby mieć toto na co dzień - masakra :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień przewód na dłuższy, albo rozbierz pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, goral_ napisał(-a):

Wymień przewód na dłuższy, albo rozbierz pompę.

 

Przewód. Szkoda rozbierać nową pompę. Będę musiał kolejną uszczelkę zamawiać 😂


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pokombinuj coś z wężykiem... Wstawkę z metalowej rurki zrób, nie wiem... Masz auto armiejskie ruskiej proweniencji, więc stare powiedzenie kaprali "masz łeb i ch... to kombinuj' ma tu zastosowanie...🤣


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pmwas napisał(-a):

Konkretnie pęknięty jest gwint do którego wkręca się przewód doprowadzający benzynę.

Teraz zobaczyłem, że się poci i jest pęknięcie 

6281ECFE-391C-4FB1-8B9F-B65BAC339820.jpeg.c6648ea938c210d451886a66421ee6bf.jpeg

ktoś wkręcając króciec tak doje...ał, że korpus nie wytrzymał.

Żeby dobrze pokleić, trzeba wymontować,  odtłuścić, przeszlifować szczelinę,  zakleić i wkręcając króćce odmawiać "zdrowaśki" żeby nie puściło..

Gdybyś miał jakiegoś kumpla - dobrego spawacza tig,  to ja bym poszedł w spawanie aluminium, chociaż to również loteria, bo stopy metalu są różne..

Wymień całą pompę albo tylko tę "czapkę" i uszczelnienia,  bo widzę śruby są, więc spokojnie.. Dodatkowo mógłbyś zastosować śruby z łbami ampułowymi. Imbusowe dłużej wytrzymają i łatwiej odkręcić/przekręcić niż zjechane na płaski śrubokręt..

Stara pokrywa pompy oczywiście po demontażu do domowej naprawy "A nuż się uda" i do worka z częściami zamiennymi na czas wojny.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się odłączyć przewód i...

 

B112A497-06E7-482E-AB69-C936353B5471.thumb.jpeg.5ad4be80852164d191fe8e17897bcb31.jpeg

 

...pompa zmieniona :)

Rozkrecilem i obróciłem górę żeby miał krócce po dobrej stronie. Odpaliłem - działa. Pompa, bo wciąż gaśnie przy gwałtownym dodaniu gazu. Poprawia się to jak jest ciepły...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziadostwo chodzi :)

Dziadostwo, paskudztwo... ciekawe, czy jak Krzysiek dojdę do etapu gówna 😂 ?

 

BTW, nic dziwnego, ze to ma tyle miejsc.. musi pomieścić co najmniej pilota, nawigatora i mechanika pokładowego, a do tego ze dwóch pchaczy i zapas części zamiennych :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z gaźnikiem..lub z aparatem zapłonowym...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, choć jak pochodzi i jest cieplutki, to pracuje przyzwoicie. 

Nie wiem też, kiedy toto miało wymieniane świece...

 

I zastanawiam się, jaki wpływ na to miała permanentna jazda na gazie (poprzedni właściciele zapalali i jeździli na gazie, bo lepiej jeździł. 

Zacznę od podstaw z instrukcji obsługi - regulacja wolnych obrotów i ew. zapłonu. Potem zobaczymy...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili nagram filmik z jazdy...

Problem jest głównie z wolnymi obrotami, bo jeździ całkiem fajnie i chyba te swoje zawrotne 60-70KM osiąga, bo „idzie” żwawo ;)

 

W instrukcji piszą tez, żeby najpierw rozgrzać, a potem jechać, więc wszystko się zgadza ;) ciepły ma działać, a zimny ma się grzać 😂👌


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia gaźnik, układ zapłonowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedzie... jak umi :)

 

 

 

Tu natomiast znalazłem kolejne potencjalne źródło „lewego” powietrza w silniku...

 

5A132BEA-804B-4AEB-B2AB-7EA86D6C3C26.thumb.jpeg.d10f21af5670acdb340edbde3932152b.jpeg

 

Nieszczelnosc na łączeniu...

Niestety nie mam tego akurat klucza, a regulowany jest za duży i nevchodny :(

Muszę kupić klucz i dokręcić, może wystarczy...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokręc wszystko po stronie ssącej i sprawdź działanie pompki przyspieszającej...,a gwiżdże jak czajnik gdy zdejmiesz nogę z gazu podczas jazdy? Jeszcze jedno, sprawdź rygle maski, bo jak się zawinie na dachu to rów, albo czołówkę zaliczysz...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, pmwas napisał(-a):

Jedzie... jak umi :)

 

 

 

 

 

Wrażenia, jakbyś jechał czołgiem 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjąć gaźnik, rozebrać, wyczyścić - tam jakieś dysze, jakieś pływaki, jakieś membrany...

To wszystko musi banglać - wtedy najpewniej miną problemy na zimnym..

 

Przy okazji nowe uszczelki pod gaźnik na kolektorze..

Chcesz mić gŁAZA to se go napraw..

 

Jak to ktoś napisał.. to gŁAZ ma Ciebie - jesteś gotowy do wyzwań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gŁAZ jest nienaprawialny.

Zrobisz jedno, padnie drugie.

Muszę zadzwonić do pana, który w nim grzebał spytać co jest, a co nie jest zrobione...

 

Na razie zobaczę, czy nakrętka jest dokręcona, bo jeśli zasysa powietrze z zewnątrz to nie będzie ładnie działał...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy gaźnik to tylko 7 stów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, goral_ napisał(-a):

nowy gaźnik to tylko 7 stów

to jest zbyt proste rozwiązanie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie na tej uszczelce jest nieszczelność, to do cylindrów może być zasysane powietrze z zewnątrz... fajnie by było żeby tylko starczyło dokręcić nakrętkę... wiem, łudzę się 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, zadra napisał(-a):

to jest zbyt proste rozwiązanie :rolleyes:

Prawda, ale niekoniecznie. Jeśli są luzy na ośkach to święty boże nie pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, kiniol napisał(-a):

Dokręc wszystko po stronie ssącej i sprawdź działanie pompki przyspieszającej...,a gwiżdże jak czajnik gdy zdejmiesz nogę z gazu podczas jazdy? Jeszcze jedno, sprawdź rygle maski, bo jak się zawinie na dachu to rów, albo czołówkę zaliczysz...

 

Rygle maski są OK, oba trzymają. Tylko ona jest nieco zdefasonowana (jakby ktoś na niej usiadł, czy cóś) i się tłucze...

 

A rów czy czołówkę to można i bez tego zaliczyć - rany, jakie to coś jest niesterowne 🤯 Przy <30km/h byłbym w zjazd z ronda nie trafił 👌


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, bo tym czymś trzeba cały czas trafiać w czarne


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręcilem gaźnik i pokręciłem trochę aparatem zapłonowym - w jedną stronę było gorzej, w drugą trochę lepiej.

Obecnie jest tak:

 

 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę UAZem 469 po polnej drodze. Przyjemność wątpliwa 😕 Wybieranie nierównosci "wzorowe". Jednej z dziur mocno niedoszacowałem, ale... o dziwo wszystko żyje i nic się nie urwało. Twarde to dziadostwo jest niesamowicie, ale... dziadostwo totalne :D

 

 

 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.