Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Enkil

Hotele Wrocław

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Założyłem temat, ponieważ planuję w Lipcu spędzić z rodziną kilka dni we Wrocławiu, jednak okazuje się że to nie jest proste (przynajmniej dla mnie). 

Najlepsza oferta jest przez booking, jednak jest haczyk -  chcąc zarezerwować apartament i nie chcąc płacić od razu (a ja nie chcę płacić już), trzeba podać dane karty płatniczej a to nie jest bezpieczne. 

Zastanawiam się czy może ktoś polecić jakieś sprawdzone miejsce - może pensjonat czy bardziej tradycyjny hotel, w którym można z kimś porozmawiać osobiście i wszystko omówić a nie jedynie pstrykać w sieci i mieć nadzieję że będzie dobrze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem tam parę razy. Przyzwoity hotel jak za te pieniądze. Nie najgorsze jedzenie.
Mają swój parking co we Wrocławiu nie jest oczywiste.
Lokalizacja doskonała.
Za tą kasę polecam.

https://wroclawtumski.greatpolonia.pl/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przez booking, to jest dość bezpieczne. Masz opiekę bookingu w razie problemów. A kartę zawsze można podać jednorazową generowana w aplikacji bankowej albo w revolucie. Ja dość często korzystam w bookingu i nigdy żadnych problemów. Ostatnio 2 tygodnie we Włoszech w sumie na bieżąco brałem pokoje czy mieszkania. Kolega był w Rumunii i coś poszło nie tak z rezerwacją, zawalił kolega ale booking (konsultant) mu pomógł i znalazł kwaterę w środku nocy. W Polsce też w zasadzie jadę na bookingu. Także pod rozwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys narobilem sobie klopotow bo wlasnie kupilismy hotel przez booking na malcie ale z platnoscia na konto wlasciciela. Zaplacilismy mu w euro przelewem sepa. No i gosc na 2dni przed przyjazdem planowanym anulowal nam rezerwacje zwinal kase i spierdolil ( rosjanin ) . Przy platnosci karta zwrot jest bezproblemowy przy przelewie manualnym troche trzebylo sie naczekac ale booking po przedstawieniu dowodow ostatecznie zwrocil nam kase a goscia chyba zaczal scigac. Ach Ci rosyjscy oligarchowie z Malty i Cypru uwazajcie na nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Enkil napisał(-a):

ciekawa propozycja

 Tak ciekawa i fajna.. kilka razy tam bywałem..

Jak przebrnę prze maile to postaram sie podac inne...

Scandic

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bookingu są też opcje bezkosztowego odwołania do określonej daty lub wręcz płatność przy przyjeździe. Nigdy nie miałem z tym problemów. Jeśli podmiot jest ogólnie znany  można  też kontaktować się z nim bezpośrednio dogadując warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Enkil napisał(-a):

Cześć 

Założyłem temat, ponieważ planuję w Lipcu spędzić z rodziną kilka dni we Wrocławiu, jednak okazuje się że to nie jest proste (przynajmniej dla mnie). 

Najlepsza oferta jest przez booking, jednak jest haczyk -  chcąc zarezerwować apartament i nie chcąc płacić od razu (a ja nie chcę płacić już), trzeba podać dane karty płatniczej a to nie jest bezpieczne. 

Zastanawiam się czy może ktoś polecić jakieś sprawdzone miejsce - może pensjonat czy bardziej tradycyjny hotel, w którym można z kimś porozmawiać osobiście i wszystko omówić a nie jedynie pstrykać w sieci i mieć nadzieję że będzie dobrze? 


Z ciekawości - dlaczego podanie danych karty do bookingu nie jest bezpieczne?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Lawnowerman napisał(-a):


Z ciekawości - dlaczego podanie danych karty do bookingu nie jest bezpieczne?

Żona znalazła gdzieś wpisy kilku osób, twierdzących, iż po podaniu danych karty i swojej osoby, ktoś wykonał z tej karty opłaty w różnych miejscach na świecie bez wiedzy posiadacza karty. Nie wiem czy tak było w rzeczywistości, ale niechęć do dzielenia się danymi, którymi można się nie dzielić pozostała. :)

43 minuty temu, Lawnowerman napisał(-a):

 

 

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, podawanie w zaufanych serwisach i sklepach karty to normalna sprawa. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Daj spokój, podawanie w zaufanych serwisach i sklepach karty to normalna sprawa. 

Niby tak, ale ja jestem człowiekiem o staroświeckim podejściu do życia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz już z internetu więc nie jest tak źle;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Enkil napisał(-a):

Niby tak, ale ja jestem człowiekiem o staroświeckim podejściu do życia :)

 

Warto wyrobić sobie jedną kartę tzw. "przedpłaconą" np. w mBanku. Wrzucasz na nią tyle środków ile właśnie potrzebujesz przed zakupem. W razie nieszczęścia nie ma dużego problemu, bo na codzień nie ma na niej zbyt wiele pieniędzy. To ryzyka nie eliminuje całkowicie, ale przynajmniej redukuje je do wysokości kwoty, którą trzymasz na tej karcie i którą to kwotę sam regulujesz. Dobra rzecz do zakupów w internecie. Ja właśnie na tę kartę robię rezerwacje na Booking.com i płacę za wszelkiej maści usługi sieciowe (serwisy VOD, subskrypcje oprogramowania itp) w których w sieci trzeba podać numer karty kredytowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Enkil napisał(-a):

Żona znalazła gdzieś wpisy kilku osób, twierdzących, iż po podaniu danych karty i swojej osoby, ktoś wykonał z tej karty opłaty w różnych miejscach na świecie bez wiedzy posiadacza karty. Nie wiem czy tak było w rzeczywistości, ale niechęć do dzielenia się danymi, którymi można się nie dzielić pozostała. :)

 

 

Miałem taki przypadek.

Dane karty podane jedynie na bookingu do rezerwacji hotelu w Malezji. Kilka dni później z konta znika 1500zł. Zakup w jakimś sklepie w Amsterdamie.

Przypadek? Nie sądzę.

Sprawa zgłoszona do banku i na policję. Finalnie pieniądze wróciły na konto - szczęśliwie w godzinach zbliżonych do transakcji w Amsterdamie, wykonywałem jakieś płatności na miejscu w Szczecinie.

Niemniej sprawa się trochę ciągnęła. Ostrożność wskazana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę na bookingu kartą normalnie i nigdy nic. Natomiast do internetowych płatności zagranicznych używam kart jednorazowych z revoluta. Zero stresu. 

A Wrocław to poszukaj jakiegoś Ibisa. Nie wiem czy są u nas ich budgety ale za granicą są dość korzystne i standard nie jest zły. Tylko łazienki mają plastikowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocław ma 2 ibisy. Ale nie są w centrum. Wersję budget również. Czasami maja promocje na noclegi i wychodzi bardzo korzystnie cenowo. Ale jeśli planujemy nie korzystać z samochodu to trzeba mieć na uwadze dojazd z i do centrum/starego miasta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Enkil napisał(-a):

Cześć 

Założyłem temat, ponieważ planuję w Lipcu spędzić z rodziną kilka dni we Wrocławiu, jednak okazuje się że to nie jest proste (przynajmniej dla mnie). 

Najlepsza oferta jest przez booking, jednak jest haczyk -  chcąc zarezerwować apartament i nie chcąc płacić od razu (a ja nie chcę płacić już), trzeba podać dane karty płatniczej a to nie jest bezpieczne. 

Zastanawiam się czy może ktoś polecić jakieś sprawdzone miejsce - może pensjonat czy bardziej tradycyjny hotel, w którym można z kimś porozmawiać osobiście i wszystko omówić a nie jedynie pstrykać w sieci i mieć nadzieję że będzie dobrze? 


Dlaczego to nie jest bezpieczne? Od wielu lat korzystam z booking i z tego systemu. W cywilizowanych krajach nie powinno być z tym żadnego problemu a Polskę i  miasto Wrocław zaliczam do cywilizowanych,  bardzo 🙂

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Enkil napisał(-a):

Żona znalazła gdzieś wpisy kilku osób, twierdzących, iż po podaniu danych karty i swojej osoby, ktoś wykonał z tej karty opłaty w różnych miejscach na świecie bez wiedzy posiadacza karty. Nie wiem czy tak było w rzeczywistości, ale niechęć do dzielenia się danymi, którymi można się nie dzielić pozostała. :)

 

 

To właśnie płatność kartą jest bezpieczna, ponieważ masz chargeback. Płacę tylko kartą w internecie, inne metody są mniej bezpieczne, szczególnie przelew, czy blik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych korzystałem we Wrocławiu i mogę polecić:

 

Premiere Class, Campanile - dzielnica Krzyki - 20 min. tramwajem do Rynku, przystanek przy hotelu, parking zamykany dodatkowo płatny, przy hotelu. W Campanille lepsze śniadania niż w Premiere Class. Obydwa hotele znajdują się na jednym placu. Tanio, czysto, stosunkowo nowe hotele.

Radisson Blu blisko rynku i Ostrowa Tumskiego, trochę drożej, ale smaczniej i lepiej 🙂. Problem z parkingiem (nie zawsze dostępny, jak dostępny to drogi) lecz radzę sobie zostawiając auto na parkingu Galerii Dominikańskiej, która jest w pobliżu.

 

Są jeszcze apartamenty OVO z podziemnym parkingiem (nie zawsze dostępne są wolne miejsca), blisko Galerii Dominikańskiej, więc parking nie jest problemem. 

Zawsze robię rezerwacje przez Booking i płacę kartą. Nigdy nie miałem żadnych problemów. 

Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, bobwoj napisał(-a):

Z tych korzystałem we Wrocławiu i mogę polecić:

 

Premiere Class, Campanile - dzielnica Krzyki - 20 min. tramwajem do Rynku, przystanek przy hotelu, parking zamykany dodatkowo płatny, przy hotelu. W Campanille lepsze śniadania niż w Premiere Class. Obydwa hotele znajdują się na jednym placu. Tanio, czysto, stosunkowo nowe hotele.

Radisson Blu blisko rynku i Ostrowa Tumskiego, trochę drożej, ale smaczniej i lepiej 🙂. Problem z parkingiem (nie zawsze dostępny, jak dostępny to drogi) lecz radzę sobie zostawiając auto na parkingu Galerii Dominikańskiej, która jest w pobliżu.

 

Są jeszcze apartamenty OVO z podziemnym parkingiem (nie zawsze dostępne są wolne miejsca), blisko Galerii Dominikańskiej, więc parking nie jest problemem. 

Zawsze robię rezerwacje przez Booking i płacę kartą. Nigdy nie miałem żadnych problemów. 

Dziękuję za te informacje, na pewno sprawdzę. Parking jest bez znaczenia - zamierzamy zrobić sobie wycieczkę pociągiem, mam bezpośrednie połączenie, a dzieci chyba jeszcze nie miały tej przyjemności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, polewoj napisał(-a):

https://wroclaw-stare-miasto.campanile.com/pl/
Polecam - hotel w dobrej lokalizacji, 15 minut piechotą od Rynku.
 

Również mogę polecić, dobre ceny i kuchnia, blisko do Rynku, na Ostrów.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymałem się w kilku Hotelach we Wrocku, i fajnie wspominam taki mały "Sleepwalker" zaraz przy rynku. 

 

Jak będę kiedyś znowu we Wrocku to pewnie znowu tam się zatrzymam. 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2022 o 09:10, 83czarny napisał(-a):

Kilka dni później z konta znika 1500zł. Zakup w jakimś sklepie w Amsterdamie.

 

 

Jak to mozliwe? Jakakolwiek operacja online na karcie wymaga jednorazowego kodu via sms wiec jestem zaskoczony    ;)

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2022 o 06:17, irekm napisał(-a):

Zatrzymałem się w kilku Hotelach we Wrocku, i fajnie wspominam taki mały "Sleepwalker" zaraz przy rynku. 

 

Jak będę kiedyś znowu we Wrocku to pewnie znowu tam się zatrzymam. 

 

I to jest słuszna koncepcja... 🍻


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.